Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641065
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Διαφημίσεις

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 25 Μαι 2004, 19:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Διαφημίσεις Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κατά καιρούς ακούω πετυχημένες διαφημίσεις στους διάφορους ραδιοφωνικούς σταθμούς που ακούω, υπάρχουν μερικές που θυμάμαι.

Πηγαίνοντας μερικά χρονάκια πίσω, σας παραπέμπω στην διαφήμιση της panafon "Hello baby me I am ...", τέλεια ε;

Πρόσφατα στο Athens Radio Deejay ακούω κάτι καλές, η διαφήμιση του Κόλαση Club και του Ford Ka με το αστέρι και την ευχή.

Δύσκολο πράμα να ακούσεις επιτυχημένη διαφήμιση τη σήμερον ημέρα Wink

Περιμένω και τις δικές σας Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 25 Μαι 2004, 22:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Dmitspan μια διαφήμιση μου έχει μείνει...
Η διαφήμιση για ένα ουίσκυ όπου ένας κορμός πέφτει πάνω σε έναν τύπο και όπως έρχεται κατα πάνω του...μπροστά στα μάτια του περνάει όλη του η ζωή σαν ταινία...Απ'ότι θυμάμαι έτσι ήταν...αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με...
Εκπληκτική διαφήμιση η οποία με είχε βάλει σε σκέψεις για το αν γινόταν το ίδιο και σε μένα...μακάβριο ε? και όμως παιδιά...that's life!

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
artemios
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Nov 10, 2003
Μηνύματα: 56
Πόλη/Χώρα: PATRA

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 00:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Για ραδιοφονική διαφήμηση δεν έχω κάτι στο μυαλό μου αλλά μια τηλεοπτική (μιας και μιλάμε για ουϊσκέλες). Ένα φαινομενικά στην αρχή κοπάδι ψαριών κολυμπάει προς την στεριά,αλλά στην ουσία είναι ένα κοπάδι ανθρώπων. Ένα κοπάδι ανθρώπων που κάνει το πρώτο βήμα στη ξηρά. Τρομερή ιδέα Exclamation
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
optimus_prime
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 07, 2004
Μηνύματα: 43

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 18:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

-€
-€
-€€€€€
-€€€€€€€€
-€€
-€€€€€€€
-€€€
-€
_________________
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Μπορώ να σκανάρω την υπογραφή μου και να την κάνω επικόλληση εδώ;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 18:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Οι περισσότερες τηλεοπτικές διαφημίσεις πλέον είναι πολύ έξυπνες, γρήγορες, επενδυμένες με πολυ ωραία μουσική!

Μια που με ανεβάζει είναι ή "stimorol ice" νομίζω...
Παίζει το το the "way you walk - papas fritas"
Είναι μια κοπέλα που πέφτει πάνω σ' έναν τύπο καθώς ανεβαίνει στο μετρό, και του γράφει το τηλέφωνό της στο τζάμι...

Μου αρέσει και η heineken... με την Jennifer Anniston να προσπαθεί να φτάσει μια μπύρα από ένα ράφι στο σούπερ μάρκετ...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 19:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ρε
Ρε Σι
ΜιΛα Ρε Σι
Ρε
ΜιΛα
(εδώ τα 'χει παίξει η άλλη, τι μου λέει τώρα αυτός, τι να του πω)
Μι Ρε Σι, Φα Φα Σολ Ντο Shocked Shocked

ναι, διαφήμιση του TIM Imagine, καλή ε; Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 27 Μαι 2004, 13:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

H αγαπημένη μου ραδιοφωνική διαφήμιση παιζόταν στον Jeronimo Groovy το καλοκαίρι του 1994. Μια νεαρή κοπέλα έλεγε:

"Τις λεγόμενες 'δύσκολες' μέρες, ήξερα από τη μητέρα του ότι δεν πρέπει να μπαίνω στη θάλασσα. Πώς άλλωστε να μπω; Φορώντας σερβιέτα; Οι φίλες μου χρησιμοποιούσαν ταμπόν o.b. και δεν έχαναν λεπτό από τις διακοπές τους. Κατάλαβα ότι όλη η ιστορία δεν ήταν παρά... ταμπού. Έτσι δοκίμασα κι εγώ o.b. Το ο.b. με απάλλαξε μια για πάντα από τη σκλαβιά της σερβιέτας και μου χάρισε ένα αδιάκοπο καλοκαίρι. Λοιπόν; Ταμπού ή... ταμπόν;"

Aυτό παιζόταν κάθε μία ώρα πακέτο με το τραγουδάκι της Unicef "ξέρεις πόσα παιδιά πεθαίνουν κάθε χρόνο στα φτωχά μέρη αυτής της γης". Θυμάμαι μάλιστα ότι είχα μοντάρει για πλάκα τη διαφήμιση των ταμπόν με μια άσχετη διαφήμιση που έλεγε "σας προσφέρει ό,τι χρειάζεστε για μία περίφραξη. Σιδηροπασσάλους, φράχτες, τσιμεντοπασσάλους κι ένα ειδικό συνεργείο τοποθέτησης, αν το θέλετε εσείς."
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 30 Μαι 2004, 21:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

αν και το θέμα πρόκειται περί ραδιοφωνικών διαφημίσεων, θα αναφερθώ σε μια ωραία τηλεοπτική διαφήμιση, το νέο Polo που κουβαλάει μια νταλίκα μεταφοράς και ενώ φρενάρει απότομα, φεύγει αυτό και σταματάει παραπέρα σε 2 νεαρούς που κάνουν οτοστόπ. Ωραία να βρισκόσουν σε μια τέτοια φάση,ε Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©