Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641070
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Δράκοι !!! Πολλοί Δράκοι !!!! Πάρα Πολλοί Δράκοι !!!!!

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Αυτοκίνητα-μηχανές


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 3 Σεπ 2005, 17:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Δράκοι !!! Πολλοί Δράκοι !!!! Πάρα Πολλοί Δράκοι !!!!! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ρε παιδιά τι μανία είναι αυτή με τα "φτιαγμένα" αυτοκίνητα ? Μπορώ να πώ με άνεση πως πιο εύκολα δέχεται το στομάχι μου τις αγκινάρες, παρά τα "πειραγμένα" κορεάτικα αυτοκινητάκια που βλέπω στο δρόμο ...

Μπορεί να με πείτε ρατσιστή, μπορεί κομπλεξικό, μπορεί δεν ξέρω κι εγώ τί, αλλά κάποιος πρέπει να τους πεί πως πέρα από το γεγονός πως τα αυτοκινητάκια τους τα κάνουν πιο άσχημα και από τη νοημοσύνη του Bush, αποτελούν και δημόσιο κίνδυνο, ειδικά όταν δεν ξέρουν οι περισσότεροι ποια είναι τα όρια του αυτοκινήτου τους, και ποιές είναι οι επιπτώσεις την ασφάλεια τόσο τη δική τους, αλλά και των υπόλοιπων στο δρόμο ...

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΠΟΡ ΑΜΑΞΙ ΧΑΖΟΥΛΗ ΠΑΡΕ ΣΠΟΡ ΑΜΑΞΙ !!!!!
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΑΦΙΣΣΑ ΤΟΥ !!!!

Είναι σαν να πηγαίνεις στο Hilton και να παραγγέλνεις ένα με απ' όλα ...

Προσωπικά όλα τα αυτοκίνητα που είχα και έχω, τα διατηρώ ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα έβγαλε το εργοστάσιο, και ( να χτυπήσω ξύλο ) ενώ κάνω περίπου 70.000 χιλιόμετρα το χρόνο, πέρα από χαζοχτυπηματάκια στο παρκάρισμα, δεν είχα κανένα άλλο σοβαρό περιστατικό.

Anyway, ό,τι καταλάβατε απο τις βλακείες μου καταλάβατε.

Απλά ήθελα κάπου να τα πώ Smile))

Δημήτρης.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 3 Σεπ 2005, 20:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Όλα τα κατάλαβα και συμφωνώ απόλυτα. Δεν ήθελα να τα πω για να μη γίνω κακός, αλλά τώρα που μου άνοιξες το δρόμο...


Από το www.hhcc.gr: (δες το Δημήτρη, θα γελάσεις)

Συναντήσεις μελών του Hellenic Hyundai Coupe Club.

Η επόμενη συνάντηση των μελών Νοτίου Ελλάδος και Αθηνών, είναι την Κυριακή 04 Σεπτεμβρίου 2005 και ώρα 11:00 στο parking του Cafe Υάδες, στον Περιφερειακό Γαλατσίου.



Οπότε αν σκέφτεστε να ανεβείτε Γαλάτσι αύριο, ξανασκεφτείτε το. Μπορεί να βρεθείτε αγκαλιά με τους υαλοκαθαριστήρες κανενός πειραγμένου Hyundai.

Γενικά δεν καταλαβαίνω και τη λογική του να σκας λεφτά για να φτιάχνεις ένα σαράβαλο όταν με 19000 ευρώ μπορείς να έχεις ένα ολοκαίνουριο αμάξι 150 ίππων:

Ford Fiesta 3d 2.0 ST
Mitsubishi Colt 3d 1.5 CZT Turbo
Seat Ibiza 1.8 20V 150ps Fr
Skoda Octavia 1.8 T 20V Tour
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
djvolis
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Mar 04, 2005
Μηνύματα: 116
Πόλη/Χώρα: Athens-

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 3 Σεπ 2005, 22:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...isws giati mono etsi mporeis na kaneis to amaxi sou monadiko, (stin asximia k' tin kakogoustia sini8ws) kai na katafereis otan kukloforeis sto dromo na se blepoun oloi kai na lene : Pare en m!@#%ka!!!
_________________
myspace.com/djvolis
destination-sunshine.com
http://www.facebook.com/panagiotis.volis
http://twitter.com/#!/djvolis
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 3 Σεπ 2005, 22:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Για να μην παρεξηγηθώ να πω απο τώρα ότι δεν γράφω υπερ των βελτιώσεων (τουλάχιστον αυτόν που είναι πέρα από την εγκριση του κατασκευαστή)

Απλά προσπαθώ να εξηγήσω το φαινόμενο με το εξής:

ΕΦΟΡΙΑ

Καταλάβατε; Wink

Αυτή η ρημάδα δεν σε αφήνει να πάρεις το αμάξι που θέλεις (και μπορείς να συντηρήσεις) διότι έχει

Τέλη κυκλοφορίας με τα κυβικά εκατοστά
Φορολόγηση με βάση τα κυβικά εκατοστά και όχι με τους πραγματικους ίππους. Μέχρι πρόσφατα ένα αυτοκίνητο 1200κ.εκ. ήταν τεκμήριο!
Πόθεν Έσχες (μαλιστα μεχρι πριν απο ένα χρόνο περίπου αν αγόραζες αυτοκίνητο με 500 δόσεις η εφορία δεν το αναγνώριζε και σου ζητούσε να δείξεις που βρήκες τόσα χρήματα (20000) με βάση τις δηλώσεις σου. Μα βρε παιδιά θα το ξοφλήσω σε 15 γενεες... οοοόχι τώρα τα έδωσες... Laughing

Θελετε κι άλλα;

Αυτό ειναι μια εξήγηση. Βεβαια πρέπει να είσαι πολύ... (ας μην πω) για να δώσεις τόσα χρήματα να φτιάξεις ένα πυραυλάκι/τάφο και να κυκλοφορείς στους δρόμους.

Ο Θεός να μας φιλάει
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 4 Σεπ 2005, 12:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παιδιά αν πήγαινες στη Γερμανία με αυτά τα αυτοκίνητα, θα γύριζες με ένα τόμο κλήσεις από την Τροχαία ... Όσο για τα τεκμήρια, νομίζω πως πλέον είναι αφορολόγητα μέχρι 2.000 κυβικά, αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Είναι θέμα παιδείας, και θέμα complex. Λόγω του ότι μένω προς τα κάτω, πολλά βράδια πάω με φίλουσ βόλτα με το αυτοκίνητο μέχρι το Σούνιο, Αργά, δεξιά, ίσα ίσα να "τσουλάει" το αμάξι. Το τι δράκος περνάει από δίπλα με 140-150 χιλιόμετρα σε σημεία πολύ επικίνδυνα δε λέγεται !!! Και να σας πώ και το πιο αστείο ; Στα "Λιμανάκια" που στήνουν πολλές φορές μπλόκο της Τροχαίας, τελικά σταματάνε εμάς που πάμε με 40 !!! Έχω βαρεθεί να βλέπω έναν ψηλό γεμάτο Ζητά να μου ζητάει άδεια και δίπλωμα ... και από δίπλα τα Hiundai με τις 17 αεροτομές και τα 120 db θορύβου να περνάνε ανέμελα ...

Δεν είμαι άγιος, κι εγώ ανεβαίονοντας Θεσσαλονίκη μετά την Κατερίνη πηγαίνω με 230, αλλά εκεί και να συμβεί κάτι θα είμαι μόνος μου και ο μόνος πού ίσως πάθει κάτι να είναι το χωράφι που θα πέσω. Άσε πού πάω με 230 μεν, αλλά ο κατασκευαστής του αυτοκινήτου μου δίνει από τη μαμά του 235 τελική, πράγμα που σημαίνει πως έχει και τα φρένα, και τις αναρτήσεις, και τον κινητήρα να με υποστηρίξει και ενδεχομένως να με σώσει ( χτύπα ξύλο )

Κλείνοντας, αν θέλετε θα ήθελα τη γνώμη σας και για τα ηχοσυστήματα που βάζουν οι εν λόγω, και σε κάνουν να χοροπηδάς στο κρεβάτι στις 3 τα ξημερώματα και να νομίζεις πως ήρθε η ώρα να σε τιμωρήσει ο Θεός για τις αμαρτίες σου ...

Δημήτρης
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
High_Voltage
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Feb 18, 2005
Μηνύματα: 70
Πόλη/Χώρα: Freefm

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 5 Σεπ 2005, 07:37 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αυτο με τα ηχοσυστηματα ειναι ενα αλλο μεγαλο κεφαλαιο...
Twisted Evil
Δεν ειναι μονο η ηχορυπανση που προκαλουν,αλλα και η τρομαρα του αμοιρου κοσμου που παθαινει ενα ψιλοσοκ οταν σκανε μυτη ετσι ξαφνικα!!!!!!!Θεωρω πως ακροβατουνε στα ορια του κιτς οι λεγομενοι"δρακοι"οχι μονο στην εμφανιση αλλα σε ολα,οποτε δεν μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση τιποτα ποια...
Δεν ξερω αν σας εχεις συμβει,ο γειτονας μου εχει βαλει μια εξατμιση&καλα super(πιστευω πως ξηλωσε το μπουρι της σομπας...)και οποτε περναει γινεται ενας ψιλοσεισμος,τριζουν τα τζαμια&τα σχετικα... Cool
_________________
Xristina Syriopoulou...
Live @ Freefm
every Tuesday&Thursday 19:00-21:00...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 5 Σεπ 2005, 12:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

DSP έγραψε:
Παιδιά αν πήγαινες στη Γερμανία με αυτά τα αυτοκίνητα, θα γύριζες με ένα τόμο κλήσεις από την Τροχαία ... Όσο για τα τεκμήρια, νομίζω πως πλέον είναι αφορολόγητα μέχρι 2.000 κυβικά, αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Είναι θέμα παιδείας, και θέμα complex.


Δημήτρη συμφωνώ.. είναι θέμα παιδείας... αυτή ξεκίνησε πριν από 15 χρόνια για έναν σημερινό 18χρονο. Αυτός είδε τον μπαμπα, τον μεγαλύτερο αδερφό/ξάδερφο, τα μεγαλύτερα παιδιά στο σχολείο να κυκλοφορούν και να "φτιάχνουν" αυτοκίνητα ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ. Υπάρχει πλεον στην χωρα ολόκληρη "βιομηχανια" γύρω απο το "φτιάξιμο" Exclamation αυτοκινητων. Καποιος "μεγάλος" πρέπει να αποδείξει πόσο μεγάλος είναι και να μην φοβηθεί το πολιτικό κόστος της σωστής αστυνόμευσης των δρόμων... μήπως σταματήσει να χάνεται μια πόλη της Ελλάδας από τα τροχαία δυστυχήματα ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.

Η σωστή εκπαιδευση θα αποδώσει σε 10-15 χρόνια. Δεν προλαβαίνω, δεν την βγάζουμε καθαρη μεχρι τότε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 5 Σεπ 2005, 12:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

O μόνος τρόπος να προλάβεις ( κι εσύ και όλοι μας ) είναι να οδηγείς με το 110% της προσοχής σου στο δρόμο. Δυστυχώς στο θέμα της παιδείας, ο κύριος φορέας κοινωνικοποίησης της εποχής μας ( Media ) λειτουργίε με το χειρότερο δυνατό τρόπο, όχι μόνο στα θέματα οδικής, αλλα γενικότερα κοινωνικής συμπεριφοράς.

Τα μπλέ λαμπάκια στο καπώ και τα "μπουριά " ίσως να είναι το λιγότερο μπροστά στα υπόλοιπα. Θυμάμαι, πιτσιρικάς, η ΕΡΤ είχε ΔΙΑΚΟΨΕΙ το πρόγραμμά της και έβγαζε μόνο μια μπλε καρτέλλα σε ένδειξη πένθους για τα συμβάντα στη Θύρα 7. Γυρνώντας στο σήμερα, τρώμε οικογενειακό Nirvana και κάνουμε πλακίτσα χαζεύοντας τα 300.000 θύματα στην Ασία, και μετά πάμε και για κανά σφηνάκι ....

Τέλος πάντων, σχετικά με τους Δρακούληδές μας συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου, πρέπει κάποιος να πάρει το κόστος και να τους κόψει τ' αυτιά.

Δημήτρης.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 5 Σεπ 2005, 12:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

για μένα είναι θέμα ΚΟΜΠΛΕΞ
απλά προσπαθούν να αποδείξουν "κάτι", αυτό που δεν έχουν δηλαδή...
το ποιοί είναι πχ... "ανδρισμό" (!), "εξυπνάδα", λεφτά, επίδειξη δύναμης (!)
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 5 Σεπ 2005, 12:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Χαχαχαχα δεν έχεις κι άδικο ...
Νομίζουν πως το αυτοκίνητό τους είναι η προέκταση ... ( τα ευκόλως εννοούμενα ... )
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 5 Σεπ 2005, 13:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ναι ναι επιδειξη δύναμης...

βββρρρρρρρρρουυυοοοαααααααμ σκριιιιιιιιιιιι

μπαααμ τσακιδ κατσαγκραφ κοματφφφ κατσαμπιφμπαφφφ
ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΟΜΑΤΙΑ

Πωπω ανδρισμοοός Πωπω δύναμηηηη
Εξυπνάδαααα. Rolling Eyes Shocked Confused

Έτσι ειναι όμως... εχω ένα φιλαράκι που παρά την καζούρα που του κάνω εξακολουθεί... έχει βάλει λάμπες νέον κατω απο το αμαξι, φιμέ ζελατίνες, μπλε led κόκκινα φωτάκια... όσο για τρέξιμο... Λες και είναι δύσκολο να βρει 6-7000 να πάρει ένα αγωνιστηκό αυτοκίνητο και να το λιώσει στα ραλλυ. Εκεί που δεν θα κινδυνευσει, θα μάθει 2-3 πράγματα, θα φάει και την σκόνη του και θα προσγειωθεί (αν έχει και λίγο νιονιο).

Είναι στην ηλικία την περίεργη... κάποτε είχε κυκλοφορήσει και ανέκδοτο για όλους αυτούς. Αν το βρω θα το στείλω.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
mrLoverman
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Dec 07, 2004
Μηνύματα: 94

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 11 Δεκ 2005, 00:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ συμφωνώ στα περισσότερα αλλά νομίζω πως με τόση παρανομία κανα-δυο μικροβελτιώσεις δεν πειράζουν τόσο, αλλά μου τη σπάνε αυτοί που το μόνο που κάνουν είναι διακόσμηση και κόψιμο εξάτμισης. Αυτοί είναι ψώνια, κάτι χειρότερο από τους παράνομους
_________________
Όποιος δεν κατάλαβε τι έγραψα μάλλον ξέρει καλά ελληνικά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 11 Δεκ 2005, 13:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

κάγκουρες, η σωστή λέξη Laughing
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Αυτοκίνητα-μηχανές All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©