Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641077
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΞΑΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΤΟ "RADIO RAINBOW"
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Φεβ 2005, 13:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αγαπητέ φίλε

με λίγα λόγια γίνεται χαμός στα FM για να μην πώ καμιά βαριά κουβέντα...
Όποιος έχει μέσο, γλύψιμο ΄"λαδώνει" και σηκώνει μια κεραία στον Υμηττό και καλά κάνει εδώ που τα λέμε, αλλά τι φταίμε εμείς οι "γνήσιοι" ερασιτέχνες που έχουμε καραφλιάσει με τόση RF που έχουμε φάει στο κεφάλι...
Αυτό τον καιρό σε πληροφορώ καθημερινά "ξεσκονίζω" την μπάντα από τους 86 έως του 109.5 μεγακύκλους και ακούω και καταγράφω...
Σήμερα τρελλάθηκα κιόλας : άκουσα τον ιταλικό σταθμό "DISCO RADIO" να εκπέμπει στην Αθήνα ! Σοβαρά μιλάω, συντονίσου στους 103.1 και άκου !
Έτσι, λοιπόν φίλε εκπέμπω περιστασιακά κυρίως το Σαββατοκύριακο όπου βρώ καμιά συχνότητα κάπως "άδεια"... Τώρα βγαίνω στους 103 αλλά με τους Ιταλούς που ανοίξανε δεν ξέρω...
Υστερα απογοητεύτηκα ... σήμερα δεν ακούει κανείς ραδιόφωνο, ή ακούνε ελάχιστοι.Και σου μιλάω για βραδυνές ώρες μετά τις 12 το βράδυ που "βγαίνω". Ένα δύο τηλέφωνα με το ζόρι φίλε, και όχι μόνο εγώ και άλλοι ερασιτέχνες που έχω μιλήσει, ψόφια τα πράγματα.
Όλα αυτά που λές για το site "hlektonika" τα ξέρω μπαίνω και κει και πιστεύω νάρθεις στην συνάντηση που γράφουμε το Σάββατο να τα πούμε από κοντά...
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 11 Φεβ 2005, 14:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Λοιπόν, συντονίσου στους 103 σήμερα το βράδυ - Παρασκευή - θανοίξω να γιομίσω...αρμονικές όλη την μπάντα!.... Πλάκα κάνω....πάντως μερικοί εδώ μέσα δεν καταδέχονται να κάνουν ερασιτεχνικές εκπομπές ή να πατήσουν το ποδάρι τους σε ερασιτεχνικό στούντιο....ξεχάσαν βρε πως ξεκίνησαν τρομάρα τους...το παίζουν τώρα ειδήμονες της μουσικής - κυριλέ, μα δεν είναι μόνον η μουσική, ο λόγος είναι που τραβά περισσότερο, αυτά, που θα πείς μπροστά στο μικρόφωνο και θα τραβήξεις την προσοχή του άλλου! Τέλος πάντων, με πιάσανε οι φιλολογίες μου πάλι και γιομίζω αρμονικές εδώ μέσα...νάστε όλοι καλά ...εγώ πάντως το βράδυ θανοίξω και αν ακούσει κανείς και πάρει τηλέφωνο, θα κόψω την μουσική, θα τον περάσω στον αέρα να μικροφωνήσουμε λιγάκι, να πούμε καμιά σαχλαμάρα να περάσει η ώρα βρε αδερφέ....΄
ΥΓ Πως γουστάρω, να ακούω το ανοιγόκλειμα, το "κλικ" που κάνει ο zippo στον αέρα, όταν ανάβω το τσιγάρο και φλομώνω το μικρόφωνο... τεκές σκέτος το "στούντιο" μαζί με την RF και η τουρμπίνα στο μηχάνημα να σου δηλώνει το "παρόν" στην ζωή και στην ηδονή ενός και μοναδικού πράγματος που με "ανάβει" - για να μην πω ακατάλληλη λέξη εδώ μέσα - εδώ και 25 χρόνια...
Ερασιτέχνης για πάντα.... δικός σας !....
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 11 Φεβ 2005, 16:39 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τι έγινε βρε Σταύρο..; Κάλεσες κανέναν για εκπομπή και σου αρνήθηκε; Για ποιούς παλιούς ερασιτέχνες λες άραγε!; Να τους καταγγείλεις πάραυτα!!!

Καλή εκπομπή και καλά κοντρόλς για απόψε!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 11 Φεβ 2005, 17:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

τόσα χρόνια δεν κατήγγειλα κανέναν...θα καταγγείλω τώρα?
Δεν τρέχει τίποτα, απλά αναφέρομε γενικώς και αορίστως !
Αναμένω κοντρόλ για απόψε !
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 11 Φεβ 2005, 18:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΟΚ! Αν και από οτι σου έχω πει και μου έχεις εξηγήσει, δεν περνάς στην περιοχή μου.. Αν βρεθώ στο δρόμο όμως, θα έχω το νου μου για κοντρολ με φορητό ψηφιακό δεκτη, εξωτερική κεραία λήψεως ...και κλειστό το φέρον σήμα!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 11 Φεβ 2005, 18:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ok , μπορεί να ακούσει κάποιος άλλος φίλος από δω μέσα.
Πάντα καλές εκπομπές σου εύχομε! Smile
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
radioamateur
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Dec 21, 2004
Μηνύματα: 45

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 14 Φεβ 2005, 00:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Η ιστορία της τάπας... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κάνοντας μια ακρόαση στην συχνότητα 103 διεπίστωσα ότι γίνεται ένας χαμός από σηματα.Η τάπα της τάπας.Μπουρμπουλίθρα της μπουρμουλίθρας.Σκέψου ότι "πατάει" ο Blackman στα νοτια και στα βόρεια το DISCORADIO.Αν μπορεις κατέβασε το στη συχνότητα.Καπου στους 93,8 ή 95,8 ή 91,4 ή 87,5 ή πάνω απο τους 108 κλασσικά ακούω ησυχια.Αυτο το περί "ησυχίας" είναι σχήμα λόγου.Τι το είπα;Φαντάζομαι ότι αυριο θα γίνεται τη τρελλης από σήματα.Αυτα που λες συνάδελφε!
Μα καλά ακους κανένα ραδιοερασιτέχνη ακόμα;Εγώ μόνο πάνω απο τους 108 πλέον.Αλλα και εκεί η τάπα πάει σύννεφο.
Καλές εκμπομπές στον Radio Rainbow Athens!
_________________
Με εκτίμηση
Radioamateur
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 14 Φεβ 2005, 12:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Σε βλέπω ενημερωμένο φίλε μου, για τις συχνότητες ! Όντως αυτές που ανέφερες είναι πιο "ελεύθερες" αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει. Στους 103 γίνεται χαμός, αλλά σε πληροφορώ περνάω σε πολλές περιοχές, το τσέκαρα. Ακόμη σε ενημερώνω ότι ανοίγουν αρκετοί ερασιτέχνες ακόμη και σήμερα και με πολλούς απ' αυτούς έχω μιλήσει. Ιδίως στους 108.3 κάθε Σάββατο κάνουν συνομιλία στον αέρα όπως παλιά. Εσύ όμως δεν μας ανέφερες πότε και σε ποιά συχνότητα "βγαίνεις" .... σε περιμένω.
Ακόμα, γιατί δεν ήρθες στην συνάντηση που κάναμε το Σάββατο από το άλλο site ? Ημασταν σε πληροφορώ αρκετοί ερασιτέχνες, συζητήσαμε πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα και ήπιαμε ένα ωραίο καφεδάκι στο Θησείο. Ελπίζω στην επόμενη συνάντηση νάρθεις.
Και πούσαι...σήμερα θα ανοίξω πάλι στους 103.5 για να τσεκάρω και κει το "μηχάνημα" και θα κάνω αφιέρωμα λόγω γιορτής Αγίου Βαλεντίνου σε ερωτικά τραγούδια, το βραδάκι, συντονίσου εσύ και όποιος άλλος καλός φίλος, επιθυμεί να ακούει ερασιτέχνες....
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 14 Φεβ 2005, 17:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ωραία όλα αυτά ρε παιδιά αλλά ξέρετε πολλούς που μπορούν να συντονίσουν τους δέκτες τους λιγότερο από 87,5 και περισσότερο από 108; εγώ προσωπικά όχι
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 15 Φεβ 2005, 13:24 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Aφού το ραδιόφωνο γιόμισε από επαγγελματικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς κάπου πρέπει και μεις οι ερασιτέχνες να κάμουμε το χόμπυ μας.
Δεν νομίζεις?
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 15 Φεβ 2005, 19:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

συμφωνώ, αλλά το ξέρεις πολύ καλά ότι θα έχεις περιορισμένο εύρος ακροατών εφόσον δε γίνεται να συντονίσουμε τους δέκτες πάνω απ'τα 108. γιατί δε παίζετε στα ΑΜ ;
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
radioamateur
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Dec 21, 2004
Μηνύματα: 45

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Φεβ 2005, 00:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Όπως θα έχουν διαπιστώσει οι αξιότιμοι αναγνωστες αυτης της ιστοσελιδας στον ραδιοφωνικό ορίζοντα των Fm υπάρχουν ακόμα κάποιοι γνήσιοι που προσπαθούν όπως τον παλιο καλο καιρό πλέον με πολλα watts να επιβιωσουν ως ερασιτέχνες.Θεωρώ βεβαίως"κατάντια"να βγάζω ΚW για να ακουστω μέσα στην μπάντα σε περιοχές μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού.Καλό θα ήταν να δημιουργηθεί ένα εύρος συχνοτήτων οπου ερασιτέχνες και μόνο θα μπορούν να κάνουν εκπομπές με μια νόμιμη ισχύ.Αυτο που έχω καταλαβει στο πέρασμα των χρόνων είναι αν υπάρξει μια κοινή συμφωνία άπαντες να εκπέμπουν με μια πολύ μικρή ισχύ και σε συγκεκριμένες ώρες,μόνο έτσι θα δοθεί αυτή η πολυπόθητη ευκαιρια σε όλους να εκπέμπουν έστω και για λίγο.Ερασιτεχνισμος σημαίνει πάθος για μάθηση και δημιουργία.
Radio Rainbow φαντάζομαι ότι για να περάσεις στην περιοχή μου πρέπει να πας πάνω απο τους 108 και με κατεύθυνση της κεραίας σου στον Υμηττο.
Καλές εκπομπές φιλε Σταύρο!
_________________
Με εκτίμηση
Radioamateur
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Φεβ 2005, 01:52 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

και πάλι, θα σφάζονταν όλοι μεταξύ τους αυτές τις ώρες αν περνούσε τέτοιο νομοσχέδιο στο ΕΣΡ
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Φεβ 2005, 12:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αγαπητοί μου φίλοι, καλοί "ερασιτέχνες"
συνεχίστε το χόμπυ σας, όπως έχετε μάθει εδώ και τόσα χρόνια και μην απογοητεύεστε, από τις "άσχημες συνθήκες" που υπάρχουν στα Fm.
Τα πράγματα, είναι πολύ δύσκολα, να αλλάξουν, γι αυτό θα πρέπει να δεχτούμε, την σημερινή κατάσταση.
Προσωπικά, πιστεύω, ότι αξίζει να ασχολείσαι με αυτό που αγαπάς, με όποιο κόστος και αν υπάρχει.
Εγώ, "βγαίνω" στους 103.5 και κάνω το χόμπυ μου και όποιος με ακούσει.
Δηλαδή.πιστεύετε, ότι αυτοί που ακούγονται περισσότερο από μας, έχουν μεγαλύτερη ακροαματικότητα? Όχι, βέβαια.
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 31 Μαρ 2005, 21:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πάντως, απότι βλέπω ο ραδιοερασιτεχνισμός εδώ μέσα καλά κρατεί....

Λοιπόν, να ενημερώσω και από δω μέσα, για το νέο site του σταθμού μας που σας περιμένουμε όλους, να γίνετε μέλη μας.. Wink

www.radiorainbow.gr

Όπως και ο σταθμός μας, έτσι και η ιστοσελίδα μας θα παραμείνει "ερασιτεχνική" για όλο τον κόσμο...

φιλικά
stavros414
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©