Γιορτάζει ο Μάρκος
  Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641180
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Real fm και στη Θεσσαλονίκη!

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Kalpakidis
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2006
Μηνύματα: 88
Πόλη/Χώρα: Θεσσαλονίκη / Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 27 Δεκ 2007, 20:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Real fm και στη Θεσσαλονίκη! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κατ’ εικόνα του αθηναϊκού σταθμού Real fm εκπέμπει από τη συχνότητα των 107,1 fm εδώ και αρκετό καιρό ο Real fm της Θεσσαλονίκης. Την πρώτη πρωινή ζώνη του σταθμού επιμελούνται και παρουσιάζουν οι Μπάμπης Τσομπάνογλου και η Μελίνα Καραπαναγιωτίδου, ακολουθεί αναμετάδοση του ομώνυμου αθηναϊκού ραδιοσταθμού ενώ στις 14:00 το μεσημέρι ο Σάββας Τσομπάνογλου με τη βοήθεια συνεργατών επιμελείται ενημερωτικό μαγκαζίνο αθλητικού και όχι μόνο ενδιαφέροντος! Ακολουθούν μουσικές επιλογές από την σύγχρονη ελληνική σκηνή.
Ενδιαφέρουσα απόπειρα από το νέο ολιγομελές αλλά δυναμικό team του σταθμού.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Δεκ 2007, 18:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Να την πω την κακία μου χρονιάρες μέρες;

Και μένα θα μου άρεσε να μου έδιναν έναν σταθμό να τον είχα με 2 κολλητούς μου και να κάνουμε εκπομπούλες.. Και τις υπόλοιπες 15-20 ώρες να έπαιζε PCακι , αναμεταδόσεις ή ότι άλλο είναι να παίξει..

Αλλά πόσο αυτό το πράγμα αιτιολογεί την ύπαρξη ενός νέου σταθμού; Δεν μπορούσαν οι 3 φίλοι να ..αποροφηθούν από κάποιο άλλο σταθμό να κάνουν το ..κομμάτι τους; Η μήπως και η δικιά τους παρουσία είναι δευτερευούσης σημασίας; Κι αν ναι τελικά ποιος ο λόγος ύπαρξης του σταθμού; .. Για κάποιο λόγο δεν πιστεύω ότι είναι το playlist από το PC..

Τα παλιά πειρατικά χρόνια που έχω ζήσει εγώ (σίγουρα υπήρχαν και παλιότερα) δεν κάναμε χωρίς λόγο κατάληψη στη μπάντα.. Θέλαμε να κάνουμε εκπομπή; Ανοίγαμε 3 διακόπτες και το κάναμε.. Δεν είχαμε κάτι να πούμε; το κλείναμε το ρημάδι, και για να μην μας μαζέψουν και για να μην ενοχλούμε ή πιάνουμε χώρο στην μπάντα (καλα η αλήθεια είναι οτι μας πείραζε αν άνοιγε κανείς άλλος στην συχνότητα μας).. Ο μόνος λόγος που θυμάμαι να έχω μηχάνημα ανοιχτό να εκπέμπει (με autoreverse κασετόφωνο αυτοκινήτου κοτσαρισμένο απάνω, η διπλό κασσετόφωνο με 2 90 prerecorded) ήταν ή για να βγω κανα πονηρό ραντεβουδάκι και να προλάβω να γυρίσω On time, ή για να πάω γύρω γύρω με το αυτοκίνητο ή τα πόδια να δω πως ακούγομαι.. Και το είχα κανει 4-5 φορές max!

Κι αν φοβόμαστε ότι δεν θα έχουμε κόσμο.. Λέγαμε μέρες και ώρες εκπομπής και ο κόσμος που ήθελε μας περίμενε και μας έψαχνε.. Δεν βασιζόμασταν στους ξεχασμένους από πριν στη συχνότητα..

Τώρα γεμίζουμε σταθμούς 24ωρους για να αιτολογήσουμε 3-5 ώρες εκπομπής την ημέρα..
..Και αναρωτιέμαι γιατί ο ΜΙΣΟ-ΜΙΣΟ: ΗΧΩ FM/JAZZ FM να είναι τόσο μακρυνή ανάμνηση πια και όχι λύση για τον βούρκο των ερτζιανών...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Δεκ 2007, 18:39 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

υπάρχουν και χειρότεροι σταθμοί, τουλ. κατά τη διάρκεια ημέρας έχει πρόγραμμα ο real, για βράδυ δεν έχει τύχει ν'ακούσω ακόμα
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 29 Δεκ 2007, 14:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Το σχόλιο μου δεν είναι για τον Αθηναικό REAL FM όπου σίγουρα πολλοί θα είναι αυτοί που θέλουν να ακούσουν τους Χατζηνικολάου, Γεωργίου, Τράγκα, Χαραλαμπίδου, και όσους άλλους κάνουν εκεί εκπομπές.. Αλλά για το κλείσιμο / εξαγορά ενός σταθμού στην Θεσσαλονίκη για να δημιουργηθεί ένας άλλος που ουσιαστικά στελεχώνεται από 2-3 άτομα και το υπόλοιπο 24ωρο πρόγραμμα του είναι αναμετάδοση του Αθηναικού (που είναι Αθηναικός και όχι Πανελλαδικός) και για να παίζει απλά τραγουδάκια τις υπόλοιπες ώρες.. Εξάλλου το ΕΣΡ έχει και κάποιους όρους που περιγράφουν πόση "δικτύωση" επιτρέπεται μεταξύ σταθμών διαφόρων πόλεων και νομών, ώστε να αποτρέπει την 24ωρη αναμετάδοση.. Το θέμα είναι ότι έχουμε έναν σταθμό που παρουσιάζεται σαν REAL FM Θεσσαλονίκης (και όχι σαν αναμεταδότης του Αθηναικου) και τελικά το .."λιθαράκι" του στα μακεδονικά ερτζιανά είναι οι 3 παραγωγοί / δημοσιογράφοι.. Και φυσικά δεν νομιζω να είναι η μόνη περίπτωση αυτή..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Kalpakidis
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2006
Μηνύματα: 88
Πόλη/Χώρα: Θεσσαλονίκη / Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 29 Δεκ 2007, 15:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πιστεύω Μηνά πως αν ο Real fm της Θεσσαλονίκης αντέξει στον χρόνο, θα μετεξελιχθεί σε αντίστοιχο με τον Αθηναϊκό. Μπορεί η επιτρεπόμενη αναμετάδοση να είναι περιορισμένου χρόνου αλλά κανένας δεν εμποδίζει τον καθ’ όλα κύριο Γεωργίου ή κύριο Χατζηνικολάου να επικοινωνούν τηλεφωνικώς με τον real fm της Θεσσαλονίκης και να βγαίνει η γραμμή στον αέρα για κανένα μισάωρο! Πάντως και στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν πολλοί τοπικοί δημοσιογράφοι που είτε λόγω της τηλεοπτικής, είτε λόγω της ραδιοφωνικής τους παρουσίας τυγχάνουν υψηλής αποδοχής από το κοινό. Στην ευχέρεια του εκάστοτε ραδιοσταθμού είναι να τους μισθώσει, δεσμεύοντας έτσι το κοινό τους.

Είχε κάνει και διαγωνισμό με έπαθλο ένα αυτοκίνητο, ο οποίος είχε 31.000 συμμετοχές χ(1,19-0,19)χ0,25=7750Ευρώ. Νομίζω μάλιστα ότι τον κέρδισε Αθηναίος! Μάλλον τελικά είμαστε και γκαντέμιδες εδώ πέρα επάνω!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 29 Δεκ 2007, 20:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

οκ Μηνά γράψε λάθος.
κι εγώ είμαι κατά του κλείσιμου σταθμού για αναμετάδοση άλλου.

πιστεύω πως αυτοί οι 3 παραγωγοί μπήκαν για την αρχή, το στήσιμο του σταθμού, με τον καιρό θα πληθαίνουν (ας ελπίσουμε Smile )
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kalpakidis
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2006
Μηνύματα: 88
Πόλη/Χώρα: Θεσσαλονίκη / Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 30 Δεκ 2007, 12:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Dimitris_P έγραψε:
οκ Μηνά γράψε λάθος.
κι εγώ είμαι κατά του κλείσιμου σταθμού για αναμετάδοση άλλου.

πιστεύω πως αυτοί οι 3 παραγωγοί μπήκαν για την αρχή, το στήσιμο του σταθμού, με τον καιρό θα πληθαίνουν (ας ελπίσουμε Smile )


Και πιος μας ρώτησε αν είμαστε υπέρ ή κατά? Όποιος έχει λεφτά και θέλει να επενδύσει στα media ανοίγει σταθμούς και όποιος δεν έχει βάζει λουκέτο... ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 8 Ιαν 2008, 22:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Και στο Ηράκλειο αναμεταδίδεται πλέον ο REAL FM μέσω του ATHLETIC RADIO 104.2

από το mediablog.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©