Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641068
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

τι θυμάστε και τι θα θέλατε να ξεχάσετε από την TV 06-07;

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Λοιπά τηλεοπτικά


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 20 Ιουν 2007, 15:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: τι θυμάστε και τι θα θέλατε να ξεχάσετε από την TV 06-07; Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αυτό ήταν πάνω - κάτω το θέμα δημοσκόπησης που έγινε πρόσφατα..

Τα αποτελέσματα δημοσιεύτηκαν στο Εθνος..

Αντιγράφω λοιπόν:

Ούτε δύο εβδομάδες δεν έχουν μείνει για να πέσει η αυλαία της τηλεοπτικής χρονιάς 2006 - 2007. Οπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος τα κανάλια έχουν αρχίσει να κάνουν... ταμείο.

Ετσι, οι... παραγγελίες σε εταιρείες δημοσκοπήσεων δίνουν και παίρνουν.
Μάλιστα, ενδιαφέρον παρουσιάζει το τι απάντηση έδωσε ο κόσμος σε πρόσφατη, ποιοτική έρευνα που διεξήχθη από την MRB για λογαριασμό των ιδιωτικών καναλιών, στο ερώτημα:
"Τι θα θέλατε αλήθεια να ξεχάσετε και τι να κρατήσετε από όλα αυτά που είδαν τα ματάκια σας όλο τον χειμώνα;"

Ξεκινώντας από το Mega, που είναι και ο φετινός μεγάλος νικητής στη μάχη της τηλεθέασης, πολλά είναι αυτά που οι τηλεθεατές θέλουν να θυμηθούν και λίγα εκείνα που θέλουν να ξεχάσουν.
Θέλουν να θυμηθούν: «Μαρία η άσχημη», «Πενήντα Πενήντα», «Παρά Πέντε», «Κόκκινο Δωμάτιο», «Μαζί σου» και «So you think you can dance». Θέλουν να ξεχάσουν: Το «Πιο πολύ την Κυριακή».

Τα αποτελέσματα δεν ήταν το ίδιο ευχάριστα για τον ΑΝΤ1, αφού φέτος αναμφισβήτητα δεν ήταν η χρονιά του.
Θέλουν να θυμηθούν: «Καλημέρα Ελλάδα», «Super Deal», «Deal», «Ολα 7», «Ελλάδα έχεις ταλέντο» και το «Τελεία και Παύλα». Θέλουν να ξεχάσουν: Τα «Σκερτσάκια» και γενικότερα όλες τις φετινές σειρές στο prime time του καναλιού.

Στον Alpha, τα πράγματα είναι πιο... μοιρασμένα.
Θέλουν να θυμηθούν: «Τελευταία Παράσταση», «10η Εντολή», «Κους Κους το μεσημέρι», «Αλ Τσαντίρι Νιουζ» και τη «Μηχανή του χρόνου». Θέλουν να ξεχάσουν: Το «Κεντρικό δελτίο ειδήσεων», «Το πιο μεγάλο παζάρι» και την «Τυφλόμυγα».

Ενδιαφέρον παρουσιάζουν, όμως, και τα στοιχεία που αφορούν στο Alter.
Θέλουν να θυμηθούν: Το κεντρικό δελτίο ειδήσεων μετά την έλευση του Νίκου Χατζηνικολάου, όπως και τα προγράμματα: «Φως στο τούνελ», «Ζούγκλα», «Η Ελλάδα παίζει», «Life Style» και το «Je t’ aime». Θέλουν να ξεχάσουν: «Καλημέρα με τον Τέρενς», «Μητσι-Χώστα» και «Κοιτάω Μπροστά».

Φυσικά από την έρευνα δεν θα μπορούσε να μείνει εκτός το Star κι ας μην παίζει πολύ με την ελληνική παραγωγή και ψυχαγωγία.
Θέλουν να θυμηθούν: Το νεανικό κεντρικό δελτίο ειδήσεων του σταθμού, τις καινούργιες κινηματογραφικές ταινίες και τις ξένες σειρές του Σαββατοκύριακου. Θέλουν να ξεχάσουν: «La Sousourela», όλες τις σαπουνόπερες και τις χιλιοπαιγμένες ξένες ταινίες.


Εσείς; τι θα θέλατε να ξεχάσετε; (και τι θυμάστε με ευχαρίστηση;)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 20 Ιουν 2007, 15:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ενδιαφέρον εάν και δεν είμαι μεγάλος φαν της τηλεόρασης:

Τις ταινίες που βάζει η ΝΕΤ καθημερινές. Κατά τις 22:30. Αρκετές καλές ταινίες. Προτιμώ να βλέπω και ειδήσεις στη ΝΕΤ. Χωρίς τηλεκραυγές και τηλεπαράθηρα. Ενδιαφέρουσες και οι πολιτικές εκπομπές με αρκετούς καλεσμένους. Πιστεύω ότι εάν και εκεί γίνεται voice over competition δεν είναι το μπάχαλο των άλλων καναλιών.

Το "Αλ Τσαντίρι Νιουζ". Μιλάμε υπήρξα ο πιο φανατικός εχθρός του Λαζόπουλου. Ήταν η ευχάριστη έκπληξη για εμμένα εφέτος. Καλά θα κάνει όμως να κρατήσει ΜΟΝΟ το χιουμοριστικό στυλ στην εκπομπή του.

Το SUPER DEAL το Σάββατο το βράδυ λίγο πριν την έξοδο. Ο Φερεντίνος με όλη του την ενέργεια σου φτιάχνει το βράδυ.

Η είσοδος του ΣΚΑΪ στην ζωή μας με τα ενδιαφέροντα ντοκυμαντέρ.

Δεν υπάρχουν θέλω να ξεχάσω. Επιλέγω τι θα δω και έτσι δεν μου μένει σαν ανάμνηση κάτι που μετάνιωσα.

Υ.Γ. Α, και μπορεί το STAR με τις διακοπές για δηφιμήσεις να μην κάνει μια ταινία 2 ωρών ΜΠΕΝ ΧΟΥΡ (δηλαδή 7 ώρες και...)
_________________
ΖΑΣ Σούπερσταρς
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 15 Ιουλ 2007, 11:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

κραταω (κι εγω) τις ειδησεις στη Νετ, τους Σιμπσονς στο τν Μακεδονια,
την εκπομπη του Γ. Sagner με την Dj Electra στο Bluesky και λιγο το Παρα Πεντε (καπου αρχισε να γινετε κουραστικο).
επισης ευχαριστα εβλεπα στο Star τη ξενη σειρα "τα φιλαρακια" αν και σ'επαναληψη.
παλιοτερα εβλεπα και καμια ενημερωτικη εκπομπη... αλλα πλεον οχι...
δεν θελω να ξερω ΤΙΠΟΤΑ!
και παρ' οτι δεν βλεπω βραζιλιανικα μεταγλωτισμενα σιριαλ, μια φορα
που καθησα και ειδα την "Λουτσια, η ατιθαση καρδια" εριξα πολυ γελιο,
θυμαμαι και ενα διαλογο μεταξυ παμπλουτης και σατανικης εγγονης
με τη γιαγια της.

-γιαγια νομιζω πως ο Αντρε δεν με αγαπα.
-το ξερω εγγονη μου... ειναι ερωτευμενος μ' αυτη τη βρωμιαρα, τη Λουτσια.
-γιαγια...θυμασαι παλιοτερα που ειχες πληρωσει ενα δολοφονο για να σκοτωσει τον Ντε λα Μπερτα?
εεε...γινεται να του πεις να σκοτωσει και τη Λουτσια?

ετσι λυνουν οι ανθρωποι τις διαφορες τους!
πας στη γιαγια... και της ζητας να προσλαβει ενα δολοφονο.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 16 Ιουλ 2007, 19:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ξεχασα να αναφερω κι αλλη μια εκπομπη.
την "Μηχανη του χρονου", που μαλιστα πριν λιγο εβλεπα.
και ειχε ως θεμα της, τον τροπο με τον οποιο διασκεδαζαν οι νεοι στη δεκαετια του 60.
για τους πιο ευκαταστατους οικονομικα οι οποιοι εμεναν Κολονακι, Φωκιωνος Νεγρη, Κυψελη γενικοτερα (ενω τωρα εχει γεμισει με αλλοδαπους), και που προτιμουσαν τα κλαμπακια
και να χορευουν τσαρλεστον, τουιστ, ροκ ντ ρολ, σε'ικ...
αλλα και για τους οικονομικα ασθενεστερους οι οποιοι διακεδαζαν στον Ζαμπετα και γενικοτερα στα μπουζουκια σπαζοντας πιατα...
μιλησαν παλιοι ηθοποιοι, τραγουδιστες οπως η Τζενη Βανου και επιχειρηματιες απ' τον χωρο της διασκεδασης.
ωραια εκπομπουλα!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Denia
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Feb 03, 2004
Μηνύματα: 118
Πόλη/Χώρα: Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 17 Ιουλ 2007, 02:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ φέτος έζησα μια αποκάλυψη!

Είχα γεμίσει έτσι το χρόνο μου (και με ευχάριστα όχι μόνο με τρέξιμο και δουλειές) που δεν άνοιγα σχεδόν καθόλου την τηλεόραση! Δεν νομίζω να έχω ξαναπεράσει τέτοιο χειμώνα. Μπορούσε να περάσει μια ολόκληρη βδομάδα και να μην την ανοίξω καθόλου! Όταν έβλεπα, ήταν επιλεγμένες ταινίες στο DVD και όχι ότι θέλουν να μου δείξουν.

Πραγματικά σας το λέω ήταν τέλεια!!!!

Πρώτα από όλα είχα πολύ χρόνο στη διάθεσή μου. Είναι απίστευτο τελικά πόση ώρα μπορώ να σπαταλήσω στην τηλεόραση.

Το άλλο τέλειο ήταν ότι έκανα το πρόγραμμά μου χωρίς να σκέφτομαι «ααα σήμερα θέλω να δω τη συνέχεια της τάδε σειράς ή αυτή την ταινία». Μια ωραία ελευθερία που μόνο αν τη ζήσεις καταλαβαίνεις ότι δεν την είχες.

Δεν έβλεπα καθόλου διαφημίσεις και ήταν πολύ καλά. Αν αποτοξινωθείς από τις διαφημίσεις, το ίδιο και το ίδιο κάθε μέρα,
ξεκουράστηκα!, δεν γέμιζα με αηδίες το κουρκούτι μου. Οι ταινίες ήταν ολόκληρες, έχανα κάτι, επέστρεφα στο σημείο που έχασα. Τώρα, μου κακοφαίνεται να βλέπω ταινία στην τηλεόραση. Διακόπτεται ή ξεχνιέμαι, παίρνω το κοντρόλ να την πάω πίσω,….γμτ! δεν πάει το ρημάδι… χάλια…

Δεν έβλεπα κουτσομπολίστικες εκπομπές και ήταν άψογο!!! Παίρνεις απόσταση και μετά ακούς για την ή τον τάδε και … είναι τόοοοοοσο αδιάφορο μα τόοοοοσο αδιάφορο: τι φορούσαν ποιος τσακώθηκε με ποιόν που πήγαν…

Αλκοολίκι, λίγο να βλέπεις σε βάζουν στην πρίζα. Πήρα απόσταση και είναι τρελά βαρετό!

Όπως και ο Θέμος. Σε βάζει στην πρίζα. Κοροϊδεύει όλους τους άλλους κι εσύ την επόμενη μέρα τους βλέπεις για να δεις τι έγινε με την ίντριγκα. Αν δεν βλέπεις τίποτα, δεν σε νοιάζει.

Δεν ξέρω, εγώ φέτος ένιωσα ελεύθερη και ασχολήθηκα με τόσο ωραία πράγματα. Ήταν ένας πολύ γεμάτος και ξεκούραστος χειμώνας χωρίς το χαζοκούτι.

Και αγόρασα και καινούρια τηλεόραση! Από αυτές τις φλατ τις ωραίες. Στόλισα μια χαρά το δωμάτιο, αλλά έβλεπα DVDάκια…

Δεν έπαιρνα οθόνη υπολογιστή; Πιο φτηνά θα ερχόταν….

Ελπίζω να το ζήσετε κι εσείς κάποτε.

Σαν γκουρού νιώθω που μοιράζομαι ένα μεγάλο μυστικό. Very Happy

Αλλά τι να κάνεις; είμαστε η γενιά που γεννήθηκε με τηλεόραση

δεν έχουμε ζήσει ποτέ κάτι διαφορετικό.

Αποκάλυψη σας λέω!!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 17 Ιουλ 2007, 08:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

μια μεγάλη οθόνη την έχω κι εγώ στο πρόγραμμα, ή κανα projector.

Πάντως κι εγώ το μόνο που κάθησα να παρακολουθήσω ήταν το final4 της Euroleague και τα playoffs του πρωταθλήματος και φυσικά το φχαριστήθηκα Cool καμιά φορά μπορεί να χάζευα έτσι κάνοντας ζάπινγκ αλλά ποτέ δε κάθησα να πω "σήμερα θα δω αυτό"

Ντένια, πόσες ίντσες το καμάρι ? Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Λοιπά τηλεοπτικά All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©