Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641077
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Δράσεις του διαδραστικού ραδιοφώνου

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 11 Ιουν 2004, 02:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Δράσεις του διαδραστικού ραδιοφώνου Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πάντα έλεγα ότι το ραδιόφωνο είναι σύντροφος σε πράγματα που ζούμε.

Είναι το φόντο - και ίσως όχι μόνο - σε σοβαρές αστείες, χαζές, αμήχανες, μελωμένες ή εντελώς ξενέρωτες στιγμές μας.

Ποιά άραγε τέτοια στιγμή σας θα μπορούσατε να θυμηθείτε ενώ στο βάθος ακούγατε τον "διαδραστικό" HotStation με τον alternative καναλάρχη να δίνει παλμό;(Μηνά κι εγώ σε συμπαθώ το ξέρεις)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 11 Ιουν 2004, 22:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κοιτάξτε καλή μου κυρία. Εγώ προσωπικά δεν ακούω ποτέ το hotstation στο βάθος. Ή τον ακούω σε πρώτο πλάνο ή not at all.

H συγκινητικότερη φορά ήταν πέρσι, όταν ανακάλυψα την ύπαρξη του σταθμού. Ήταν συγκλονιστικές στιγμές αυτές που πέρασα όταν διαπίστωσα ότι καναλάρχης δεν ήταν άλλος από το Λαβάντη. Η νύχτα εκείνη θα μείνει χαραγμένη στη μνήμη μου για πάντα (σχεδόν).

Μια πιο πρόσφατη εμπειρία μου είναι όταν ήμουν με ένα κολλητάρι και ακούγαμε μαζί το Hotstation. Η προτροπή του φίλου μου "ρε γράφτου οτι παίζει μαλακίες" έδωσε μια νέα διάσταση στην ακρόαση. Φυσικά εγώ στάθηκα στο ύψος των περιστάσεων και κράτησα τη γνώμη μου για τους Νέβμα (που έπαιζαν εκείνη την ώρα) μακριά από τα μάτια του πολυαγαπημένου μας καναλάρχη. Κι έτσι πρέπει να κάνετε όλοι σας όταν δε γουστάρετε αυτά που παίζει ένας DJ στο ραδιόφωνο, σε club, σε γάμο ή στη ντισκοτέκ του πλοίου.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 12 Ιουν 2004, 11:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ από το μέρος μου ευχαριστώ τον Δημήτρη...

Μια ωραία ημέρα μου στέλνει το link στο e-mail μου και μου λέει οτι e;inai ένα ενδιαφέρον site και πρόκειται να κάνει και ο ίδιος καμοιά εκπομπούλα...Αν λοιπόν δεν μου έλεγε πότε για τον Hotstation...θα ζούσα ακόμα στο μαύρο σκοτάδι...
Από εκείνη την ημέρα ξεκίνησε και η αναζήτηση...διάβαζα forums,έβλεπα photos,σχόλια,αφιερώσεις,αντζένατ και φυσικά ήρθε και η κορυφαία στιγμή να ακούσω και τον Μηνά...
Έχω ξαναπει ότι αυτό που πραγματικά γουστάρω στον Μηνά είναι πως ανάλλογα με τη δι'αθεση στο chatroom ανάλογη είναι και η μουσική υπόκρουση...δεν ακολουθεί τα "πρέπει" και βάζει σαν palylist ότι μπορεί κανένας να φανταστεί...το οποίο μπορεί να θεωρηθεί άσχετο αλλά...βρε παιδάκι μου πως μπορεί και κάνει να κολλάνε ακόμα και τα πιο άσχετα τραγούδια μεταξύ τους?... απορία το έχω...
Από τότε λοιπόν που έμαθα για το site,δεν υπάρχει στιγμή που θα μπω στο internet και δεν θα ανοίξω το site του hotstation για να διαβασω νέα και να πετάξω και καμιά αράδα και εγώ...
Συγκεκριμένη στιγμή που θα μου μείνει χαραγμένη, ήταν όταν κάναμε εκπομπή μαζί με τον Δημήτρη.Πέρασα πολύ όμορφα,ένιωσα τους παλμούς της εκπομπής και κυρίως με συγκίνησε η ζεστασιά των ακροατών...
Αξέχαστη στιγμή...

Η καλύτερη συντροφιά...με τη καλύτερη μουσική....
μόνο στον hotstation.gr

MAIRH
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 13 Ιουν 2004, 17:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κατ' αρχιν θα συμφωνήσω με τον αγαπητό oblitron ότι όταν ακους ραδιόφωνο στο pc συνήθως δεν είσαι στην χαλάρωση. Όλο και κάτι κάνεις (δουλεύεις ας πούμε -λέω εγώ τώρα...) και το έχεις εκεί για παρηγοριά.

Υπάρχουν όμως και κάποιες στιγμές....
Εμένα ας πούμε ο hot έχει "ντύσει" μουσικά δυό φάσεις -αυτές μπορώ να θυμηθώ έτσι με την μια- που θα τις θυμάμαι.

Πρωι στο γραφείο. Ο boss να βγάζει καπνούς από τα αυτιά για τις καθυστερήσεις. Να με έχει στριμώξει στη γωνία (κάπου πρέπει και ο άνθρωπος να εκτονωθεί). Εγώ να τον έχω γειώσει και χαζεύω δύο πιτσουνάκια (περιστέρια εννοώ) που ζευγαρώνουν στο απέναντι κτίριο και ο hot να παίζει "Fuck you". (Μηνά πόσο σε αγάπησα εκείνη την στιγμή.....).

Η άλλη φάση είναι πιο "κακιά" και πιο προσωπική. Αφορά πισογυρίσματα που έχω ορκιστεί να μην ξανακάνω (ο νοών νοείτο). Και τα ξαναέκανα..... (Μηνά όταν είναι να παίξει το "Η θλίψη μας γιορτή" βάλε και σήμα "Βλάπτει σοβαρά την υγεία")

Αυτά για την ώρα. Είναι ωραία όμως να ξέρεις ότι κάμποσοι την ίδια ώρα ακούν το ίδιο πράμα που τους βρίσκει σε στιγμή διαφορετική και τους προκαλεί διαφορετικά πράγματα. Άλλωστε τι "διαδραστικό" ραδιόφωνο θα ήταν Wink ;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©