Γιορτάζει ο Μάρκος
  Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641180
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Το ενδιαφέρον στον τελικό

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Talent & Reality shows


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
alkis
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Dec 15, 2003
Μηνύματα: 3

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 16 Δεκ 2003, 02:04 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Το ενδιαφέρον στον τελικό Απαντηση με παραβολή κειμένου

Είχα να παρακολουθήσω reality από την εποχή του ΒΒ1.
Δεν ξέρω πως έγινε αλλά κόλλησα με το survivor.Παρόλο που το στοιχείο ''ο θανατός σου η ζωή μου είναι εντονο'' και γενικά αυτό μπορεί από τη μιά να εξιτάρει αλλά κατά βάθος προτρέπει σε συμπεριφορές χαφιεδισμού διπροσωπίας και συκοφάντησης.
Με τους κατάλληλους πρωταγωνιστές έδεσε το γλυκό και να τώρα που αυτοί είναι στους τρείς πρώτους νικητές.Παρόλο που το κοινό είναι εντελώς αντίθετο με την κατάληξη αυτή.
Σκόπιμα και για την αύξηση της ακροαματικότητας γίνεται αυτό;Η αδικία γεννάει καλά ποσοστά τηλεθέασης;
Το παιγνίδι έχει χασει παντως πια το αρχικό του ενδιαφέρον...
Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι η ''τριάδα της καταστροφής'' δεν προκαλεί πια ενδιαφέρον.
Είμαστε σε αναμονή της "σφαγής '' του συμβουλίου του νησιού για την αναδειξη του νικητή.Εκεί θα ανέβει μάλλον η αδρεναλίνη και ίσως μπουν και κάποια πράγματα στη θέση τους...
Ιδωμεν.
Περιμένω τις απόψεις σας!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 16 Δεκ 2003, 10:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλημέρα! (και καλώς ήλθες)...

Οντως, το παιχνίδι, για έναν περίεργο λόγο, έχει καταφέρει, ειδικά αυτούς που το ξεκίνησαν από την αρχή (ίσως για άσχετους λόγους: φύση, εξωτικά πλάνα, πρωτοτυπία) να τους κάνει να "κολλήσουν"..

Τώρα που το λες, τελικά το θέμα "επιβίωσης" δεν έχει να κάνει τόσο με τις συνθήκες στο νησί, αλλά με τους παίκτες που όντως το βλέπουν "ο Θάνατος σου η Ζωή μου"..

Γενικά το παιχνίδι, έχοντας πάρει τέτοια "άδικη" τροπή, δημιουργεί την αναμονή - αγωνία - προσμονή του τηλεθεατή για την ανατροπή, που θα φέρει τα πάνω κάτω, θα διορθώσει τα πράγματα, θα αποδώσει "δικαιοσύνη"..

Τελικά αυτό, παρότι όντως πολλοί νιώθουν ότι έχει χάσει το αρχικό του ενδιαφέρον, παραμένουν τηλεθεατές, ακόμα κι ένα επεισόδιο πριν τον τελικό νικητή, ελπίζωντας σε μια μικρή δικαίωση - κάθαρση... Οτι ο Ηλίας θα τα σπάσει όλα, ή έστω την Ορθούλα στο ξύλο, ότι θα φάει η "τριάδα" τα μπινελίκια της ζωής της..

Εστω και αυτό το κωμικό στοιχείο με τον Σπύρο, να λέει "fuck" και να λιποθυμάει ή να έχει το πρώτο του καρδιακό επεισόδιο πριν τα 40 του, (θυμίζοντας και λίγο σε παλιές ελληνικές ταινίες κάτι μανάδες - πεθερές - συζύγους, που όταν δεν πέρναγε το δικό τους λιποθυμούσαν)...

Εδώ ο mark που έχει γράψει αρκετά για το θέμα, ενώ έχει δείξει πόσο του την σπάει ο Νίκος, τελικά ελπίζει να τα παρει αυτός.. Απλά και μόνο για να μην τα πάρει ο ακόμα χειρότερος - χειρότερη...

Για να δούμε.. Είμαστε κοντά πάντως.. (και να δούμε τι θα κάνουν στην εορταστική σεζόν στο μέγκα).. Αν όντως τελειώνει την Πέμπτη...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mark
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 53
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 16 Δεκ 2003, 14:52 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ευκαιρία να πάρουν το αίμα τους πίσω... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γειά σου Αλκη!

Επιτέλους, δεν νιώθω ο μόνος survivorικός εδώ..! Wink

Περιμένω με αγωνία το επόμενο επεισόδιο, καθώς είναι η ευκαιρία, αν δεν κολλώσουν οι παίκτες, να πάρουν όντως το αίμα τους πίσω, και να βάλουν λίγο τα πράγματα στη θέση τους..
Με τον μονόλογο από το διαβολικό τρίγωνο των τελευταίων ημερών, και το χάιδεμα του Γρηγόρη "στην φοβερή φιλία και το δέσιμο των βορίων" έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως είμαι εγώ ο κακός που τους κακολόγησε τους ανθρώπους..

Μήπως είμαι ο παράφρων που τα έπαιρνα κάθε φορά, λίγο πριν από το συμβούλιο του νησιού, που βρισκόταν η πλέον ηλίθια δικαιολογία απο τις τσαούσες και κατηγορούσαν όποιον δεν τους έκανε, ή τις απειλούσε σαν καλύτερος..

Ο Κωνσταντίνος έκανε την αρχή με την κατηγορία "παίκτη - απειλή" και τον σούταραν, ο Ηλίας τους την έσπασε που το έπαιξε ιππότης, ο Σπύρος που πρόδωσε την ομάδα (λες και δεν θα ήταν επόμενος μετά την Δέσποινα), ο ένας που γκρινιάζει, η άλλη που βρωμάει (λες και δεν είχαμε καταλάβει ποιος ήταν ο αρχηγός της βρώμας)...

Κάθε φορά, μια δικαιολογίας της π**τσας, στεναχώριες που έφευγε, και θάψιμο στο καπάκι.. Ασε όταν κάθε φορά κρεμονταν από τα .... του όποιου υποψήφιου να τα "είσαι καλός είσαι γλυκός, εμείς το παρεάκι στο τελικό" και μετά τον δούλευαν και πίσω από την πλάτη του, που τους πίστεψε κι όλας..

Παρόλα αυτα, έχουν καταφέρει να μου περάσουν την μίζερη λογική τους, για το δέσιμο της ομάδας, και στο κάτω κάτω, μάλλον ήταν αρκετά φανερό το τι γινόταν.. ας αντιδρούσαν οι υπόλοιποι οταν ήταν πλειοψηφία και μπορούσαν να τους δώσουν πόδι, στο τσακ!

Τες παν....
Τα σκέφτομαι και συγχίζομαι! Evil or Very Mad

2 μέρες έμειναν, θα δείξει...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alkis
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Dec 15, 2003
Μηνύματα: 3

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 17 Δεκ 2003, 02:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ορθούλα - Ευαγγελία - Νίκος Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλησπέρα στους survivor και ξερό ψωμί funs!
Φίλε Mark έχεις απόλυτο δίκιο να συγχίζεσαι.Και είμαι σίγουρος πως δεν είσαι ο μόνος.
Να κάνω και τα δικά μου σχόλια, μιας και στο επίσημο φόρουμ δεν είχα γράψει.Απλά διάβαζα τους άλλους.
Ορθούλα.Δεν είναι κακό να συνεργάζεται κανείς και να κάνει συμμαχίες ειδικά όταν έχει λάβει μέρος σε ένα τέτοιο παιγνίδι.Ειναι όμως κάκιστο να γλύφει να υπόσχεται λαγούς με πετραχείλια και μόλις επιτευχθεί ο στόχος δεν τρέχει τίποτα.Και πολύς χλευασμός και διασυρμός του ηττημένου.Τις πίτσες του Σπύρου τις χλαμπάκιασε αλλά το θάψιμο σύννεφο.Ισως θα έπρεπε να έχει μάθει από τον αθλητισμό ότι ο νικητής δείχνει ανωτερώτητα και δεν αναλώνεται με το θάψιμο του αντιπάλου αφού τον έχει βγάλει εκτός συναγωνισμού.
Ευαγγελία.Αυτή βέβαια δεν τους έγλυψε αλλά τι κυνισμός κι αυτός!!!Εχει δηλώσει ότι είναι καλή με τα πολύ κοντινά της άτομα και με αυτούς που δεν ξέρει είναι σκληρή.Ε, λίγη ανθρωπιά γενικώς δε βλάπτει .Εντάξει καλό είναι να νικάμε αλλά όχι και τα φτύνουμε τον ηττημένο και να του ρίχνουμε και κλωτσιές.
Νίκος.Σε λάθος εποχή ζει ο άνθρωπος.Θα έπρεπε να ζει στην κατοχή και να φοράει εκείνες τις μαύρες κουκουλες και να πηγαινει στα μπλόκα και να δείχνει με το δάχτυλο.Αυτός και Μπαμ!!!
Αυτά για τους κακούς.
αν έχω όρεξη θα σας γράψω και για τους καλούς αργότερα...
bye για την ώρα.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Talent & Reality shows All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©