Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641077
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Το πρώτο καλοκαίρι...

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Μαι 2004, 00:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Το πρώτο καλοκαίρι... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Το πρώτο καλοκαίρι μακρυά απ΄τους γονείς...

4 κοπέλες ξεκινήσαμε να κάνουμε διακοπές στην Πάρο πριν ακριβώς 5 χρόνια.Μετά τις πανελλήνιες η πρώτη φορά μακρυά από τους γονείς...Ήταν το καλοκαίρι του 1999 που πραγματικά έχει μείνει χαραγμένο στο μυαλό μου,το καλύτερο καλοκαίρι...
Τα μυαλά στα κάγκελα,Rock ακούσματα και όρεξη για τρελλό ξενύχτι...
Οί καλύτερες αναμνήσεις-εφηβικής τρέλλας....Ύπνος ούτε για δείγμα...θυμάμαι όταν γύρισα σπίτι μετά απο 7 ημέρες...είχα πυρετό!

Εδώ κολλάει το τραγούδι του Νταλάρα: "Πάνε τα χρόνια...ωραία χρόνια"
Καλοκαίρι του '99...

Ποιό είναι το αξέχαστο καλοκαίρι σας?
Ποια η μεγαλύτερη τρέλλα που κάνατε?

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Μαι 2004, 07:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

to epomeno kalokairi pigame sti Skiatho 4 antres
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Μαι 2004, 13:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Καλοκαίρι στην Αίγινα ... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Θυμήθηκα κάτι αν και έχουν περάσει γύρω στα 14 χρόνια.
Καλοκαίρι του '90 εκδρομή Σαββατοκύριακο στην Αίγινα , με κάτι κολλητούς και με μια σκηνή.
Λοιπόν την Παρασκευή κάναμε λάθος στο πλοίο και αντί να μας βγάλει στην πόλη της Αίγινας μας έβγαλε λίγο πιο πριν σε ένα άλλο μέρος (δεν θυμάμαι τώρα όνομα) κατά τις 10 το βράδυ, μετά περπάτημα 10 χλμ μέχρι την πόλη της Αίγινας.
Τελικά κατά της 2 το βράδυ βρίσκουμε μια παραλία και μέσα στα σκοτάδια (δεν προνοήσαμε για φακό) την στήσαμε την σκηνή και πέσαμε ξεροί για ύπνο.
Επόμενη μέρα Σάββατο, η σκηνή και όλα τα ρούχα πεταμένα σε έναν αρχαιολογικό χώρο για να μην μας τα κλέψουνε, το μεσημέρι με ποδήλατα γυρίσαμε σχεδόν όλοι την Αίγινα , το βράδυ μετά από ξενύχτι είμασταν στην Αγιά Μαρίνα , πήραμε μάτι κάτι Αγγλίδες που έκαναν μπάνιο μεθυσμένες και μετά κοιμηθήκαμε σε παγκάκια το πρωί πίσω Αίγινα με το λεωφορείο.
Ξανά ύπνο κάτω από κάτι δέντρα στην παραλία πάνω στις ψάθες (σιγά μην στήναμε ξανά σκηνή) και ξυπνάγαμε ανά ώρα να αλλάξουμε θέση στις ψάθες για να μην μας χτυπάει ο ήλιος (έκανε και τρελή ζέστη). Αφού σαπίσαμε στον ύπνο μέχρι το μεσημέρι φάγαμε κάτι σουβλάκια και πήραμε το σωστό πλοίο και μας έβγαλε Πειραιά την Κυριακή το βραδάκι.
Πιστεύω ήταν αξεπέραστη εμπειρία και είμασταν 15 χρονών.
Από τις επόμενες διακοπές δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάτι ήταν αρκετά όμοιες μεταξύ τους. Όποτε είμασταν μπακούρια πηγαίναμε σε νησιά με κόσμο για να χτυπήσουμε καμιά γκ... όποτε δεν είμασταν πηγαίναμε στο πιο απομωνομένο νησί ξεχασμένο τελείως , μόνο με την γυναίκα και κανέναν άλλο.
Το πιο χάλια καλοκαίρι ήταν αυτό του '99 που είμουνα φαντάρος. Πίκρα πολλή και τίποτα άλλο....ξέρεις τι είναι να σε παίρνουν οι κολλητοί από κάποιο νησί και εσύ να φιλάς σκοπιά 2-4 το βράδυ (γερμανικό)...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Μαι 2004, 13:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πρώτο καλοκαίρι μακριά από γονείς ήταν στην Αμοργό.

Το καλύτερο μου όμως ήταν το 97 στην Ικαρία.
Μόνη μου να οργώνω το νησί με ένα παπάκι, να με κυνηγάνε οι νοικοκυραίοι που τους έκλεβα τα σύκα τους αλλά στο τέλος να κερνάνε ρακιές.
Ο φούρνος ανοίγε στις 11 το βράδυ (κάτι ξέρουν οι άνθρωποι) και άμα ήθελες εισιτήριο για το πλοίο το πρακτορείο ήταν ανοιχτό 12-3 την νύχτα (πρωί όλοι άραζαν-χλιδή).
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Μαι 2004, 18:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

αυτά είναι! Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 29 Μαι 2004, 17:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ariadnou...το πήρα απόφαση...
ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΜΟΡΓΟ....
με χάνετε παιδιά...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 29 Μαι 2004, 18:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μόνιμα; Rolling Eyes
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 29 Μαι 2004, 19:22 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΑΝΤΩΝΗΣ ΒΑΡΔΗΣ

"Φευγώ...και αφήνω πίσω μου συντρίμμια...αρρώστημένους και αγρίμια...φεύγω"


ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Kotsiraki
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Mar 18, 2005
Μηνύματα: 3

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Μαρ 2005, 04:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν ήταν ακριβώς το πρώτο μακριά από γονείς, αλλά το.. τρίτο! Rolling Eyes Είχαν ακολουθήσει άλλα 2 αποτυχημένα, λόγω αποτυχημένης παρέας.. Λοιπόν, επανέρχομαι... το καλοκαίρι αυτό ήταν στην Πάρο πριν 2 χρόνια με την κολλητή μου. Τι να θυμηθώ...

arrow τις βόλτες στα σοκάκια..
arrow τα ατέλειωτα ξενύχτια, τις κρέπες στο "Καλντερίμι" μετά, τα τραγούδια στο δρόμο για το ξενοδοχείο..
arrow το ηλιοβασίλεμα στο λιμανάκι
arrow τα γέλια στο καράβι του γυρισμού
arrow την παρέα από το διπλανό δωμάτιο και τα βράδια με τις κιθάρες στην παραλία στο Πίσω Λειβάδι...


..... και το ραντεβού ανανεώνεται για φέτος το καλοκαίρι... για να συνεχίσουμε εκεί από όπου σταματήσαμε... Wink Wink




Υ.Γ. Και σαν καινούρια στο Forum, καλώς σας βρήκα!! Very Happy
_________________
Η καρδιά μου δε μαραίνεται κι ας τη ρίχνεις στα σκουπίδια.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Μαρ 2005, 12:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Kotsiraki Very Happy

καθώς διάβαζα τις στιγμές σου, έπιασα τον εαυτό μου να λησμονεί τέτοιες όμορφες καταστάσεις..
Ωραίες στιγμές.. Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kotsiraki
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Mar 18, 2005
Μηνύματα: 3

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Μαρ 2005, 14:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Kαλώς σας βρήκα!! Very Happy Very Happy
_________________
Η καρδιά μου δε μαραίνεται κι ας τη ρίχνεις στα σκουπίδια.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Μαρ 2005, 17:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Θα σας έλεγα για κάποιο καλό καλοκαίρι αλλά δυστυχώς δεν τα θυμάμαι. Βλέπεται ήταν πολύ το ποτό! Laughing Laughing Laughing


Ένα από τα καλοκαίρια που θα ξεχώριζα είναι αυτό του 98... Αποφάσησα να πάω για ένα Σαββατοκύριακο στο χωριό του Πατέρα μου απέναντι από τον Πόρο. Έκατσα τελικά όμως το καλοκαίρι. Τα ξαδέρφια μου μόλις είχαν αγοράσει ένα μπαρ και έψαχναν για μπάρμαν!

Τι να κάνουν όμως στο ξαδερφάκι που μόλις είχε έρθει από το Βέλγιο δεν είχε πιει ποτέ ποτό στην ζωή του, δεν κάπνιζε, (εγώ είμαι αυτός Chris Cool ), έπαιζε συνέχεια μπάσκετ και μπάλα και ήταν πολύ ντροπαλός με τα κορίτσια!

Αποφάσησαν να με κάνουν το χειρότερο μούτρο! Κάθε μέρα ξενύχτι, και ξύπνημα το μεσημέρι, άρχησα το κάπνισμα, άρχισα το ποτό και φυσικά στο καμάκι έγινα αρχηγός... Μου επέτρεπαν να πηγαίνω για μπάνιο (αυτοί εννοείται ότι δεν έκαναν ούτε ένα), και με το ζόρι 2 ώρες μπάσκετ. Μου τις επέτρεψαν δε, διότι ερχόντουσαν και έβλεπαν όλα τα πιπινάκια ("οπότε σου λέει κάτι θα τσιμπήσει ο μικρός με τα "τρίποντα"). Και έτσι γινότανε...

Έβαζα στήχημα με τα πιπινάκια μια κανάτα σφηνάκια στο εν λόγω μπαρ. Φυσικά ΑΣΤΟΧΟΥΣΑ, οπότε είχα την υποχρέωση να κεράσω. Ε, δεν το σήκωναν και πολύ το ποτό... οπότε μοιραία!

Βέβαια αν έλειπε εκείνο το καλοκαίρι μπορεί να είχα βγάλει αμέσως την σχολή με Άριστα, να είχα κανεί μεταπτυχιακό, να δούλευα με τρελό μισθό κτλπ αλλά όπως λέει και το intro του Ζούμε Ανάμεσα ΣΑΣ...

I GOT HIGH...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©