Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641054
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Περί Λαϊκών Τραγουδιών και ... HotStation.Gr

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 12:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Περί Λαϊκών Τραγουδιών και ... HotStation.Gr Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ύστερα από σχεδόν ένα μήνα που είμαι ενεργό μέλος στον HotStation(ευχαριστώ και τον κ. Μηνά Λαβάντη για αυτή την δυνατότητα), έχω μια απορία που θα ήθελα να συζητήσουμε.
Πιστεύω ότι λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε που κινήται ο σταθμός όσο αφορά το μουσικό του στυλ.
Θα ήθελα να μου πείτε αν θα μπορούσε να "σήκωνε" το πρόγραμμα του HotStation και κάποιες εκπομπές με λαϊκά τραγούδια. Ίσως κάπως εξειδικευμένες. Και όταν λέμε λαϊκά δεν εννοώ σκυλάδικα.
Μιλάμε πάντα για καλό λαϊκό παλιό αλλά και καινούριο. Δηλαδή Τσιτσάνη, Βαμβακάρη, Μπηθικότση, Καζαντζίδη, Διονυσίου κλπ μετά πιο light παλιό λαϊκό δηλαδή Βοσκόπουλο, Πουλόπουλο,Μαρινέλλα, Τζένη Βάνου κλπ και σίγουρα καινούρια που αξίζουν όπως Πλούταρχο, Σφακιανάκη, Ρέμο κλπ.
Δηλαδή για τα ρεμπέτικα, ζεμπέκικα, χασάπικα, χασαποσέρβικα , τσιφτετέλια και αργά κομμάτια του Ελληνικού Λαϊκού Τραγουδιού από το 1960 και μετά, τα οποία έχουν αφήσει εποχή.

Θα ήθελα να μου πείτε τι πιστεύετε αντικειμενικά, και στην τελική αν σας άρεσε κάποια εκπομπή με τέτοια τραγούδια σε κάποια συγκεκριμένη ώρα.
Η γνώμη η δικιά μου είναι ότι πάνω από όλα είμαστε Έλληνες και την μουσική μας παράδοση είναι καλό να την τιμάμε που και που. Υπάρχουν πάρα πολλά τραγούδια που αξίζουν και έχουν αγγίξει γενιές και γενιές.
Για να δούμε όμως και την δικιά σας γνώμη.(Όλες οι γνώμες δεκτές και χρήσιμες)

Δημήτρης 835
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 13:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγω ψηφίζω υπέρ!!

Γενικά ακούω ξένη μουσική... αλλά δεν μπορείς τωρα να βάλεις να ακούσεις portishead ας πούμε, όταν είσαι με παρέα κ πίνεις κρασάκι, ή όταν έχεις καμια καψούρα που σε τυραννάει...
Εκεί θα βάλεις τέρμα το "εσυ μου μιλάς στην καρδιά μου" Μαργαρίτη Cool

Και καλό είναι να υπάρχει ποικιλία στο πρόγραμμα του σταθμού... έτσι ώστε να ικανοποιούνται όλα τα γούστα!

Τραγούδια λαϊκά από Τσιτσάνη - Βαμβακάρη - Στράτο κλπ είναι κλασικά πλέον και πάντα επίκαιρα!
Ολες τους οι παλιές εκτελέσεις έχουν χιλιοτραγουδηθεί από όλους μας και πάντα έχουν κάτι να μας θυμίζουν....
Εγώ ας πούμε κάθε φορά που ακούω το "Νύχτα στάσου", "Δίχτυ", "Νυχτες μαγικές", και πολλα άλλα μερακλώνω!!!

Όπως πολύ σωστά είπες dj 835 πάνω απ'ολα είμαστε έλληνες και πως να το κάνουμε... αυτά τα τραγούδια δεν λεει να τα σνομπάρουμε!


Τροποποιήθηκε από τον Stefania την Τετάρτη 26 Μαι 2004, 18:39 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 16:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Και εγώ από το μέρος μου λέω ένα μεγάλο ΝΑΙ!
Όπως γνωρίζεις και προσωπικά Δημήτρη,μου αρέσει Rock-alternative-electro ...είναι μια αδυναμία ετών...
Όμως πραγματικά ώρες-ώρες "ζητάω" να ακούσω ελληνική μουσική...λαικά τραγούδια βουτηγμένα μέσα στην καψούρα και τον πόνο...
Διότι για να τα λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους...όταν έχεις καψούρα όπως σωστά διατύπωσε και η Stefania...θες το λαικό σου άσμα...
Ένα μόνο σχόλιο το οποίο θα ήθελα να κάνω όσο αφορά το θέμα...θεωρώ πως μια τέτοια εκπομπή με ελληνικό λαικό τραγούδι θα ταίριαζε γάντι πιο βραδυνές ώρες...του τύπου από 9¨30 και μετά.
Παιδιά θα ήταν ωραία ιδέα και ελπίζω να υλοποιηθεί σύντομα,
εμείς μαζί σας...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 17:04 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

prepei n'apantisw kai gw? nomizw kserete ti gnwmi mou... Smile



NAI NAI NAI! Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 18:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τελικά το κρυφολαϊκό όλοι το έχουμε μέσα μας... Laughing
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 27 Μαι 2004, 09:39 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κι εγώ μαζί σας.....
Άλλωστε μια από τις αμαρτίες του "σκοτεινού" μου παρελθόντος είναι ο Πουλόπουλος (αχ να ήταν και η μόνη....) Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JaM
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Nov 28, 2003
Μηνύματα: 56
Πόλη/Χώρα: Πειραιάς

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 27 Μαι 2004, 12:22 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Polu kalh idea!!!!!!!! alla kai kana skiladiko pou exei ginei epituxia den blaptei Wink opws kanas Mpougas,Karras ktl ktl ktl
pantos mou aresei giati ton teleutaio kairo uparxei megalh kinhsh kai sto site kai ston sta8mo.polla enarga melh pou asxolounte kai bazoun to li8araki tous gia na ginete olo kai dunatotero auto to site kai o sta8mos.
kai pou 3erete mporei apo 3 live na ftsete sta 103 live.atoma pou exoun thn ore3h na pai3oun mousikh uparxoun polla mapntos.
Kalh sunexeia Laughing
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
dougoujaou
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Feb 24, 2004
Μηνύματα: 25
Πόλη/Χώρα: Leeds, UK

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 30 Μαι 2004, 13:07 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

paidia mazi sas!!! h mousikh einai analoga th diathesh pou exeis, kala ta rockakia kai ola de lew alla gia xavale,kapsoura ktl ta ellhnika einai oti prepei! den xerw an apofasisthike na ginei tetoia ekpompi alla an ginei peite to kai xanapeite to parakalw gia na mhn th xasw!

poly wraia idea kai pali mpravo!!!!

_________________
dugu dugu
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©