Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641064
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Moυσικό παιχνίδι...

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Μουσική - Γενικά


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 11 Ιαν 2007, 14:24 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Moυσικό παιχνίδι... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Θες να παίξουμε; Έλα τώρα που δεν θες ... Razz

Θα γούσταρα λοιπόν πολύ εάν κάθε μέλος του hotstation μου παρέθετε ένα τραγούδι και αναμνήσεις που το συνοδεύουν, οι σκέψεις που του έρχονται όταν το ακούει. Μερικά τραγούδια είναι διαχρονικά, και μερικά τα έχουμε συνδέσει με διακοπές, έρωτες, βόλτες κτλ... κτλ... ή άλλα μας βάζουν σε σκέψεις kinky και μη...

Π.χ. (η μη mainstream θα ξενερώσετε ΤΩΡΑ)

όταν ακούω Lipstick από Aποστολία Ζώη... (thanx Jim829) με Τσιμιτσέλη το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι η γυναικεία παρατηρητικότητα. Π.χ. η μάνα που ξυπνάς το μεσημέρι από το ξενύχτι και σου λέει με ποια ήσουν χθες...

Εσύ το παίζεις Κινέζος και λες με καμμία και όλες τις καλές δικαιολογίες. Ξαφνικά όμως σου δείχνει το μικρό σημάδι από κραγιόν στο γιακά που ίσως εσκεμμένα (σημάδεψε την τράπουλα το λέω εγώ) έβαλε "η χθεσινοβραδυνή" (he is mine and the other cheeks have to know it...) και σου το φέρνει σε απόσταση 1cm από το μάτι και σου λέει: ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ; ΣΕ ΕΜΜΕΝΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΣ ΑΥΤΑ...
Laughing

Κάπως έτσι θα παίξεις;


Τροποποιήθηκε από τον Greco την Πέμπτη 11 Ιαν 2007, 14:59 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 11 Ιαν 2007, 14:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μόνο που το lipstick δε το λέει η Αλεξανδράτου...!! Rolling Eyes
Η Αποστολία Ζώη το λέει!!! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 11 Ιαν 2007, 19:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

WHITE STRIPES - 7 NATION ARMY

Αυτο το τραγουδι θα μπορουσε να εχει και τιτλο
"Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ"

Σημαδεψε τις φετινες εξουθενωτικες, καταπληκτικες, ζαλαδομεθυσμενες, περιηγητικες, εκρηκτικες διακοπες μου...

Ιδιως οταν κατεβαινα τα σκαλια ενος μπαρ στη Κω με τα 4 σαν... Κροκοδειλος!

Ρεφραιν παρηφρασμενο απο... τo παραφρων μυαλο μου!
"εεεεχω πιει 2 μπουκαααλια...
εεεεχω πιει κι'ειμαι χαααλια..."

Αϊντε γεια μας!

Deep_Oblivion
(ZAS 1/2 producer)
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 11 Ιαν 2007, 22:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

υπάρχει κι αυτό(click me) το θέμα πρόκειται για μουσικό κουίζ. Αν συνεχίσει σε παρόμοιο στυλ το παρόν θα κλειδωθεί, εκτός αν αποκτήσει διαφορετικό χαρακτήρα
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 11 Ιαν 2007, 22:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ειναι προφανες οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ μουσικο κουιζ, απλα γραφουμε τραγουδια που μας θυμιζουν πραγματα και λεμε τι μας θυμιζουν...

Μη βιαζεσαι να παρεις λουκετα και ψαλιδια dmits

Deep_Oblivion
(ZAS 1/2 Producer)
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 11 Ιαν 2007, 23:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πάντως μόνο κουιζ δεν μου μοιάζει...

και φαίνεται ωραίο..

Εμένα με αρέσει το higher state of consiuness (το έσκισα το τελευταιο, αλλα το πιάσατε το υπονοούμενο).. από Josh Wink..

και μου θυμίζει διακοπές στη Ρόδο (από τις λίγες φορές που δεν πέρασα πολύ φρικτά στην γενέτειρα μου)..
διαμονή στο Γεννάδι...

και ξέφρενο κλάμπινγκ στο κιούπι της Λίνδου, καθώς επίσης, και θερμή Ιταλίδα (μπορεί και Ισπανίδα) με κατσαρό μαλλί και κρίκους σκουλαρίκια να χορεύει μπροστά μου..

Επίσης, θυμάμαι σε απίστευτη χορευτική φιγούρα στο ίδιο μέρος στο ίδιο μπαράκι, δευτερόλεπτα μετά, να σκάω με το κεφάλι σε χαμηλό χτιστό φωτιστικό τοίχου, λόγω ..ύψους και ελιγμού...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 12 Ιαν 2007, 06:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion έγραψε:
Ειναι προφανες οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ μουσικο κουιζ, απλα γραφουμε τραγουδια που μας θυμιζουν πραγματα και λεμε τι μας θυμιζουν...

Μη βιαζεσαι να παρεις λουκετα και ψαλιδια dmits

Deep_Oblivion
(ZAS 1/2 Producer)


χεχε δε βιάζομαι Χρήστο, απλώς ενημερώνω Very Happy

μιας και είπες λουκέτα και ψαλίδια, δε ξεκινάμε ένα παιχνίδι πέτρα-μολύβι-ψαλίδι-χαρτί ? Laughing
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VaMMpiTreLLa
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 26, 2006
Μηνύματα: 345

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 12 Ιαν 2007, 12:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

να παιτσωωωωω κι εγωωωωωωωωωω???????? χιιχιχιχ!!!

Λοιπον .......

Κεφαλαιο πρωτον

1) Dave Armstrong - Make your Move , 2 ) White stripes - Seven nation army 3) Junion Jack & Robert Smith - Da hype ....

Και τα 3 αυτα κομματια μου φερνουν στο μυαλο μια παρεα ελληνων φοιτητων στο Cardiff της Ουαλλιας , η οποια κατα τους 3 πρωτους μηνες των σπουδων της πηγαινε απο παρτυ σε παρτυ και απο club σε club , με αποτελασμα καθε βραδυ να κυκλοφορει τυφλα και να μην θυμαται καν το δρομο για τον γυρισμο προς την εστια....!!! Αυτα ηταν εμορφιες...Βεβαια οταν μετα βγηκαν τα αποτελεσματα του πρωτου εξαμηνου και ειχαμε κοπει ολοι τουλαχιστον σε ενα μαθημα... το γυρισαμε σε Μαρινελα...και ανοιιιξεεεεεεε πετραααααααααααα!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
No rain can wash away my tears
No wind can soothe my pain
You made me doubt, you made me fear
But now I'm not the same
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 12 Ιαν 2007, 14:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

VaMMpyTreLLa έγραψε:
να παιτσωωωωω κι εγωωωωωωωωωω???????? χιιχιχιχ!!!

Λοιπον .......

Κεφαλαιο πρωτον

1) Dave Armstrong - Make your Move , 2 ) White stripes - Seven nation army 3) Junion Jack & Robert Smith - Da hype ....

Και τα 3 αυτα κομματια μου φερνουν στο μυαλο μια παρεα ελληνων φοιτητων στο Cardiff της Ουαλλιας , η οποια κατα τους 3 πρωτους μηνες των σπουδων της πηγαινε απο παρτυ σε παρτυ και απο club σε club , με αποτελασμα καθε βραδυ να κυκλοφορει τυφλα και να μην θυμαται καν το δρομο για τον γυρισμο προς την εστια....!!! Αυτα ηταν εμορφιες...Βεβαια οταν μετα βγηκαν τα αποτελεσματα του πρωτου εξαμηνου και ειχαμε κοπει ολοι τουλαχιστον σε ενα μαθημα... το γυρισαμε σε Μαρινελα...και ανοιιιξεεεεεεε πετραααααααααααα!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


μ'αρέσει που κορόιδευα τους Νησιώτες γι'αυτό Laughing
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Μουσική - Γενικά All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©