Γιορτάζει ο Μάρκος
  Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641109
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

2005 Worst

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Μουσική - Γενικά


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 2 Ιαν 2006, 16:59 GMT    Τίτλος Μηνύματος: 2005 Worst Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αυτά είναι τα 3 πιο σιχαμένα ( κατά τη γνώμη μου ) τραγούδια και CD's του 2005.

== Αυτή η αηδία " Can't Take My Eyes Off You "
Γλυκανάλατη χαζομπαλλαντίτσα για κάτω των 13. Ταιριάζει με Πολυξένη και Candy Girls. Αν θέλετε πραγματικά ρομαντικό ροκ στύλ, ψάξτε κάτι που να είναι έτσι.

== ΟΛΟ το νέο album των Rolling Stones
Πρέπει να ξέρεις πότε να σταματάς. Αν έφαγες τα λεφτά σου στην πρέζα δεν φταίμε εμείς. Γίνε οικοδόμος. Ή αν δεν μπορείς πέθανε σε μια γωνιά που να μην ενοχλείς. Σκουπίδι 100 % όλο το album.

== Chiculata.
Καλός ο χαβαλές, αλλά μην ονομάζουμε καλλιτέχνες τέτοια σκουπίδια. Αν είναι καλλιτέχνης ο Ξανθιώτης, ο Φραγκούλης τι είναι ;

Θα μπορούσα να προσθέσω κι άλλα , επιφυλάσσομαι.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 2 Ιαν 2006, 17:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μεταφέρεται στα Γενικά περί μουσικής λόγω της ποικιλότητας

`Οσον αφορά τώρα το Can't take my eyes off of you, το τραγούδι αυτό είναι παλιό κι έχει υποστεί διάφορες εκτελέσεις, εσύ σε ποια αναφέρεσαι? Προσωπικά σαν τραγούδι (το γνωστό δλδ) μου αρέσει

Stones δεν άκουσα

Ποιός είπε ότι είναι καλλιτέχνης ο Ξανθιώτης? Shocked Rolling Eyes

Πατάτα επίσης το album των BEP - Monkey Business (Black Eyed Peas) μακράν χειρότερο απ'το προηγούμενο, πατάτα η Καλομοίρα - Παίζεις (πού πας μ'αυτή τη φωνή?) καθώς και πολύ χαζό με λίγες εξαιρέσεις το Sex της Κοκκίνου
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιαν 2006, 00:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Quote:
ΟΛΟ το νέο album των Rolling Stones
Πρέπει να ξέρεις πότε να σταματάς. Αν έφαγες τα λεφτά σου στην πρέζα δεν φταίμε εμείς. Γίνε οικοδόμος. Ή αν δεν μπορείς πέθανε σε μια γωνιά που να μην ενοχλείς. Σκουπίδι 100 % όλο το album.


Έπαθα πλάκα με το παραπάνω οδοστρωτήρα - μήνυμα ... Πολύ ακραίος ο τρόπος που κρίνεις Evil or Very Mad
Το άλμπουμ επειδή το άκουσα και εγώ σκουπίδι δεν είναι με τίποτα. Σιγουρα δεν ειναι ότι καλύτερο έχουν βγαλει, αλλά δεν ειναι εκεί το θέμα... αυτα ειναι γούστα!


Δεν μπορείς να μιλάς έτσι για ενα γκρουπ που κραταει 40 χρόνια... Χαλάρωσε...
Ακόμα και αν δεν σου άρεσε αυτος ο δίσκος τους είμαι σίγουρη ότι χόρεψες και γούσταρες πολλά απο τα τραγούδια του παρελθόντος.

Γι΄αυτό και μόνο αξίζουν το σεβασμό και όχι το χλευασμό!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
djvolis
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Mar 04, 2005
Μηνύματα: 116
Πόλη/Χώρα: Athens-

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιαν 2006, 02:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

dsp nomizw pws an mi ti allo h stefania exei dikio...
_________________
myspace.com/djvolis
destination-sunshine.com
http://www.facebook.com/panagiotis.volis
http://twitter.com/#!/djvolis
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιαν 2006, 14:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παίδες, δεν έχω ακούσει το τελευταίο άλμπουμ των Rolling Stones, αλλά να σας φέρω ένα άλλο παράδειγμα, τους Metallica. Πείτε μου αν το τελευταίο τους άλμπουμ αντιπροσωπεύει την ιστορία του συγκροτήματος. Το σκέφτεστε ακόμα? Φυσικά όχι.

`Ομως δε σημαίνει ότι είναι άχρηστοι, απλώς προτίμησαν ν'αλλάξουν. `Αρα δεν κάνεις τέτοιους χαρακτηρισμούς για μεγάλα συγκροτήματα, είναι σα να δυσφημείς την ομάδα σου επειδή είχε μια δύσκολη χρονιά
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιαν 2006, 15:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Χαίρομαι που επανήλθαμε στα κανονικά μας Smile

Ρε παιδιά, έχετε δεί τα ραμολιμέντα ; με το ένα πόδι στον τάφο και το παίζουν και δραστήριοι !!!

Προσωπικά το θέαμα των μισοτελειωμένων παππούδων που προσπαθούν να με πείσουν για κάτι που ούτε οι ίδιοι καταλαβαίνουν, μου είναι ιδιαίτερα δυσάρεστο.

Και κάτι ακόμη : αν δεχτούμε πως καλώς πράττουν και συνεχίζουν την οποιαδήποτε πορεία τους, γιατί πρέπει να ενστερνιστώ μία νοοτροπία δεκαετιών πίσω ;

Θέλετε να μου πείτε πως υπάρχει ροκάς ( με την κλασσική έννοια ) το 2006 ? Με τί προσόντα ; Bluetooth ? Μην τρελλαθούμε. Οπότε γιατί να δεχτώ συμπεριφορές και ήχους μίας γενιάς που πλέον έτσι κι αλλιώς κυκλοφορεί με Chayenne ? ( και καλά κάνει κατά τη γνώμη μου )

Κονόμα και Άγιος ο Θεός .... Προσωπικά δεν το ανέχομαι. Και δεν ανέχομαι στη ζωή μου ούτε τέτοια τυπάκια που κολυμπάνε στην πρέζα και πρέπει να τους αποθεώσω κιόλας ( ή διαφωνεί κανείς για τις συνήθειές τους ; )

Όσο για το αν έχω τραγουδήσει ή αγαπήσει γενικότερα τραγούδια τους, η απάντηση είναι ΟΧΙ. Ούτε αυτών, ούτε μερικών άλλων τυχάρπαστων. Αντιθέτως στη δισκοθήκη μου θα βρεί κανείς Joan Baez, Bob Dylan, R.E.M., και πολλούς ακόμη ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ.

Σε καμμία περίπτωση όμως τέτοια στοιχεία.


Περιμένω αντιδράσεις, και βέβαια το δικό σας "Worst", που νομίζω πως είναι και το θέμα μας.

Δημήτρης
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιαν 2006, 16:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Και εγω σιχαίνομαι τον Πουλόπουλο γιατί είναι κλαψιάρης αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα έγραφα προσβλητικά σχόλια.
Ουτε γι΄αυτόν, ουτε για κανέναν που έχει προσφέρει με τον δικό του τρόπο σ΄αυτο που λέμε μουσική.
Και οι Rolling Stones ασχετα με το αν σου αρέσουν ή όχι είναι αυτοί που όρισαν την πιο αλήτικη μορφή του rock n roll ...
Πλέον είναι θρύλοι στην ιστορία του ροκ και δεν το αμφισβητεί κανείς.
Ακου ότι θέλεις και ότι δεν θες κάντο πέρα... μην βριζεις όμως έτσι... δεν υπάρχει λόγος για τόσο φανατισμό, είτε αυτός είναι κατα είτε υπέρ.

Τέλος για τα πρεζάκια που λές ότι είναι... δείξε μου εσύ έναν που είναι καθαρός και αμόλυντος και εγώ πάω πάσο.
Ο Bob Dylan μήπως? (τον οποίο ανέφερες) άριστη η σχέση του με ουσίες... το "Mr Tambourine Man" είναι ύμνος στα βαποράκια...
Εδώ όταν ηχογραφούν σε στούντιο τα περισσότερα συγκροτήματα έχουν ειδικά δωμάτια για να πίνουν τα ναρκωτικά τους...

Δεν θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει τι κανει ο καθένας στην προσωπική του ζωή... επιλογη του καθένα να αυτοκτονεί με ναρκωτικά ή με ότι άλλο θέλει.

Εμεις ακούμε μουσική... και τη σεβόμαστε!
Σεβόμαστε την ιστορία που έχει αφήσει πίσω του ο κάθε καλλιτέχνης, άσχετα αν είναι αρεστός σε μας ή όχι.

Και η αξία του κάθε μουσικού φαίνεται με τη διάρκεια τοου.
Τα τραγούδια των Rolling stones - εξισώνονται με το χρόνο.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιαν 2006, 16:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Και για να μην είμαστε και εκτός θέματος...

Κάθε που ακούω το Τέλεια... τέλεια... τέλειαααα... Βικτωρια Χαλκιτη (Φοίβος) βγάζω σπυράκια!!


Τροποποιήθηκε από τον Stefania την Τρίτη 3 Ιαν 2006, 16:57 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιαν 2006, 16:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Διαβαζωντας τα παραπανω θα καταθεσω και εγω την γνωμη μου.

Καλοι οι rolling stones, σεβαστοι και φυσικα εχω χορεψει και γουσταρει και εγω οπως και με δεκαδες αλλα ιερα τερατα της μουσικης, αλλα θα δωσω ενα παραδειγμα.

Στον αθλητισμο λενε για εναν πρωταθλητη οτι καλο ειναι να καταλαβαινει ποτε ηρθε η ωρα να αποσυρθει για να μην αφαιρεσει αιγλη απο τον μυθο του, νομιζω οτι το ιδιο ισχυει και για τους μουσικους. Το οτι πλεον δεν μπορουν να αποδωσουν αυτο που απεδιδαν δεν ακυρωνει την μεχρι τωρα πορεια τους, αλλα σιγουρα τους απομυθοποιει.

Και για του λογου το αληθες, ας συγκρινει καποιος το νεο album των rolling stones με καποιο επιτυχημενο απο τα παλια και ας καταγραψει εδω τι πιστευει. Εγω δεν μπορω να το κανω γιατι δεν το εχω ακουσει. Ισως να ειναι εφαμιλλο με τα παλια, αλλα ο νομος των πιθανοτητων σχεδον το αποκλειει.

Αλλα παλι, μιλαμε για γουστα, και η μουσικη, το φαι και το... κρεβατι ειναι καθαρα θεμα του "πως την βρισκει ο καθενας" αρα γενικευσεις αποτυγχανουν!!

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιαν 2006, 17:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τελικά καταλήγω στο συμπέρασμα πως είμαι απίστευτα πουριτανός ....

Με ενοχλεί πάρα πολύ να είναι κάποιος που αποτελεί πρότυπο εξαρτημένος από τα ναρκωτικά και να το διαφημίζει με τον τρόπο του.

Όσο για καλλιτέχνες που ΔΕΝ έχουν καμμία σχέση με αυτά, ας μιλήσουμε για Mike Oldfield ( γι άλλη μια φορά ), για Sting και για πολλούς άλλους.

Ίσως οι χαρακτηρισμοί μου να είναι βαριοί για τους Rolling Stones, αλλά τυχαίνει να είναι μέσα στο γενικότερο προσωπικό μου Worst .... κι εδώ νομίζω πως ανάβω και άλλη μία φωτιά, αλλά μια που το έφερε η κουβέντα σας λέω πως πέρα από τους εν λόγω, σιχαίνομαι ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ τους Doors, Nirvana, Guns N' Roses, Τρύπες και πολλούς ακόμη.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Μουσική - Γενικά All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©