Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641054
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Μουσικό Παιχνίδι
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ξένη Μουσική (Foreign Music)


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Δεκ 2005, 00:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LOIPON EPEIDH DEN BLEPW DRASTHRIOTHTA EDW PERA,OYTE APTH STEFANIA,OYTE APO KANENAN ALLON, TO TRAGOUDI EINAI TO IT'S A SIN APO TOYS GAMMA RAY. MPOREI NA SYNEXISEI OPOIOS 8ELEI. AN KAI DEN BLEPW NA EXEI KANEIS K POLY ENDIAFERON GIAYTO TO PAIXNIDI..!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Δεκ 2005, 01:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πολυ σωστα, το παιχνιδι εχασε το ενδιαφερον του. Ισως αυτο να εγινε γιατι ξεφυγε απο τους κανονες, αν διαβασει καποιος την πρωτη σελιδα (και οχι μονο τον εκαστοτε τελευταιο γριφο) θα δει οτι κινουμασταν με αναφορα το BillBoard για να εχουμε μια βαση να ψαχνουμε οσοι δεν γνωριζουμε, απο εκει και περα τα υπολοιπα "ψαγμενα" ισως θελουν και πιο ουσιαστικη βοηθεια.

Οι κανονες εχουν και καποιο λογο που υπαρχουν. Προσωπικα βαριεμαι να ψαχνω συνεχεια στο google για να βρω ενα γριφο, θα ηθελα μερικες φορες να ειναι κατι πιο ευκολο, αλλα μπλεγμενο εξυπνα μεσα σε γριφο!

Deep_Oblivion
http://stavropoulos.bravehost.com
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Δεκ 2005, 19:44 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε μου, είσαι σωστός, εν μέρει. Απο κει και πέρα εγώ δε πιστεύω οτι έβαλα κάποιον τόσο δύσκολο γρίφο (ούτε είδα κ κανείς να βάζει κάτι τόσο ψαγμένο), απλά κάτι το οποίο για σενα είναι δύσκολο, για μένα κ μερικούς άλλους μπορεί να είναι γελοίο. Αν κάποιος δε ξέρει κάτι, περιμένει να απαντήσει κάποιος άλλος που μπορεί να το ξέρει και να μάθει κ ο ίδιος την απάντηση. Τώρα αν το παιχνίδι έπρεπε να παίζεται με βάση 4-5 γνωστά συγκροτήματα κ απλά να προσπαθήσουμε να βάζουμε γρίφους μόνο με αυτά, τι να σου πω, προσωπικά διαφωνώ. Σίγουρα δεν πρέπει να βάζουμε οτι πιο ψαγμένο, αλλά το να βάζουμε τι κάνει νιαου-νιαου στα κεραμύδια είναι εξίσου, αν οχι περισσότερο, βαρετό. Όπως είπα και πριν οι ερωτήσεις που μπαίνουν μπορεί να είναι άγνωστες για κάποιον, οχι κ για όλους. Απλώς αυτός ο "κάποιος" θα πρέπει να περιμένει απο κάποιον άλλον την απάντηση, για να μά8ει κ αυτός, όπως έκανα κ εγώ πολλές φορές που δεν γνώριζα την απάντηση σε κάποιο μουσικό quiz.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Δεκ 2005, 20:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Θα συμφωνήσω με τον Jim!!!

Και για να μιλήσω προσωπικά...
Πολλοί γρίφοι μου ήταν άγνωστοι... και ειδικά κάποιοι που έβαζες εσυ Χρήστο... ακόμα και όταν έδινες την απάντηση, πάλι για μένα άγνωστοι ήταν.

Αυτό συμβαίνει γιατί δεν μπορεί να έχουμε τα ίδια ακούσματα, ούτε μπορούμε να τα ξέρουμε όλα.
Δεν είμαστε μουσική εγκυκλοπαίδια...

Πχ όσον αφορά dance, rap τραγούδια είμαι ΑΣΧΕΤΗ!!!
Δεν ξέρω ακόμα και τα πιο κλασικά και κοινά... οκ εκτός απο κάποιες εξαιρέσεις!

Όσο για το google...
Πως να μπεις να ψάξεις στο google όταν δεν έχεις την παραμικρή ιδέα για το τι μπορεί να είναι ο γρίφος...
Ψάχνεις ή να επιβεβαιώσεις κάτι που σκέφτηκες ή να βοηθηθείς όταν ήδη υπάρχει μια κάποια βάση.

Και για να τελειώνω... μέσα απ΄αυτό το παιχνίδι, ακόμα και μέσα απο το google, διαβάζοντας βιογραφίες και άλλες πληροφορίες έμαθα πράγματα που πιθανότατα δεν θα τα ήξερα τώρα!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Δεκ 2005, 20:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Συμφωνω και με τους δυο σας στον τομεα των διαφορετικων ακουσματων. Σιγουρα δεν ειμαστε ολοι γνωστες ΚΑΘΕ μουσικου ειδους. Γι'αυτο και σαν κανονας ειχε μπει κατι τοσο βασικο οσο το billboard, για να μπορεις να το εχεις ως βοηθημα. Απο εκει και περα δεν νομιζω ουτε οτι το παιχνιδι ειχε κινηθει σε "4-5 γνωστα συγκροτηματα" ουτε οτι κινουμασταν σε ενα μουσικο ειδος μονο.

Βεβαια το οτι το παιχνιδι αδρανησε κατι λεει. Συνηθως ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος και οχι απο τον τροπο που θελουμε να τα δουμε.

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Δεκ 2005, 20:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν πιστευω ότι το παιχνίδι αδράνησε και αυτό το δείχνουν οι 16 σελίδες του...
Απλά... πολύ απλά...έμεινε για λίγες μέρες ανενεργό, επειδή κανείς δεν γνώριζε τον γρίφο του Jim!!
Λογικότατο μου κάνει!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Δεκ 2005, 20:56 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μπορει να κανω και λαθος λοιπον, αλλα δεν βλεπω την ιδια κινηση στις τελευταιες 5 σελιδες με τις πρωτες 5 για παραδειγμα (χρονικα παντα)

Αλλα δεν ειναι δικο μου θεμα, ας μην καταναλωνω λοιπον χωρο απο το παιχνιδι χωρις ουσια. Συνεχιστε.

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Δεκ 2005, 21:16 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Είναι και δικό σου θέμα...
Κυρίως γιατί εσύ έκανες το σχόλιο περί αδράνειας και στη συνέχεια γιατί έχεις μεγάλη συμμετοχή με γρίφους στο παιχνίδι.

Δεν μπορείς λοιπόν να λες ένα συνεχίστε και να την κάνεις...
Το σωστότερο θα ήταν να έλεγες ... ας συνεχίσουμε!...

Και αν κάτι σε ξενέρωσε καλά έκανες και το είπες.
Μόνο έτσι, μπορούμε να λύνουμε τα τυχόν προβλήματα και να προχωράμε!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Δεκ 2005, 22:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Στεφανια δεν ειμαι εγω αυτος που εχει δικαιωμα να παιξει, καποιος αλλος εχει βρει τον γριφο η ειπε το γριφο οποτε ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ οποιος εχει το δικαιωμα. Απο εδω και στο εξης δεν θα ξαναμπω στη διαδικασια να ΕΞΗΓΩ τι εννοω, οποιος θελει ας τα βλεπει κακοβουλα, οποιος θελει ας τα βλεπει καλοβουλα, αμαν πια.

Deep_Oblivion

P.S: Μιας και δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος παικτης για τον γριφο λοιπον, λεω να συνεχισω εγω, αλλα ας βαλουμε εναν κανονα αν συμφωνειτε για να μην αδρανει το παιχνιδι.
Καθε γριφος θα εχει 36 ωρες καιρο να απαντηθει, αλλιως να τον παιρνει το ποταμι. Νομιζω οτι ειναι λογικο για να μπορει να συνεχιζει το παιχνιδι χωρις να φτανουμε στο σημειο που εφτασε ο Jim να παραπονεθει για "μη ενδιαφερον" στο παιχνιδι.

Γριφος: Tο συγκροτημα ειναι απο τα μεγαλυτερα στο ειδος του εχοντας κυκλοφορησει 14 albums απο το 1978 μεχρι σημερα (με το τελευταιο να ειναι το 1995). Εχουν κυκλοφορησει επισης δεκαδες unofficial τραγουδια τους (η να πω... ΤΗΣ?). Τραγουδιστρια κοπελα με το συγκροτημα της που πηρε το ονομα του απο ενα παραδοσιακο ξωτικο της Ιρλανδιας! Νομιζω οτι ειναι αρκετα ευκολο.
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 10 Δεκ 2005, 16:57 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε Χρήστο, αν και δε θέλω να συνεχιστεί το θέμα περί αδιαφορίας του παιχνιδιού, επειδή όμως παρεξηγήθηκαν κάποιες απο τις κουβέντες μου, θέλω να πω πέντε πράγματα για να κλείσει το θέμα. Πρώτον δε παραπονέθηκα για μη ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Απλά είπα την απάντηση μιας και δεν την έβρισκε κανείς κ γιατί ίσως κάποιοι θα θέλαν να συνεχίσουν το παιχνίδι κ συμπλήρωσα λέγοντας "αν κ δε βλέπω κανείς να ενδιαφέρεται για αυτό το παιχνίδι" διότι δεν έβλεπα τη συμμετοχή που υπήρχε στις αρχές κ αυτό ίσως να οφείλετε στο οτι ο κόσμος βαρέθηκε απλώς να παίζει το συγκεκριμένο παιχνίδι κ οχι λόγω ψαγμένων ερωτήσεων κτλ. Τώρα, όπως είπε κ η Stefania, όσον αφορά τα τραγούδια κ εσυ αν έδινες ένα group απο το χώρο της trance, δε θα το ήξερα ειτε ηταν ψαγμένο, ειτε οχι. Πολύ απλά θα περίμενα να μάθω την απάντηση απο κάποιον άλλον, για να μάθω κ γω, δε θα ψαχνα ούτε στο google, ούτε κάπου αλλού. Αν βέβαια ήθελες τόσο πολύ να βρεις την απάντηση, το καλύτερο θα ηταν να ψαχνες σε κάποιο ρ2ρ πρόγγραμμα(Kazaa,Lime,dc++,ktl) να έδινες 4,5 γνωστά tracks των Pet Shop Boys(στην προκειμένη περίπτωση, κ λέω 4,5 γνωστά, γιατί δε θα βαζα κατι ψαγμένο απο αυτό το group, ουτε εγω δε ξέρω!) κ να έβλεπεσ απο κει την απάντηση..! Εν κατακλείδι, αυτο που λέω είναι οτι το παιχνίδι μπορεί να αδράνησε λογω έλλειψης ενδιαφέροντος απο τους περισσότερους κ οχι γιατί εγω, η Stefania ή οποιοσδήποτε άλλος έδωσε ψαγμένες ερωτήσεις..
Αυτά, ευχαριστώ.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 10 Δεκ 2005, 19:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μπορει να ειναι και ετσι φιλε Jim, παντως στο χερι μας ειναι να το κανουμε πιο ελκυστικο.

Δεν ειδα προσπαθεια απαντησης για τον γριφο!

Συμφωνει κανεις με την προταση των 36 ωρων?

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 10 Δεκ 2005, 20:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion έγραψε:
Μπορει να ειναι και ετσι φιλε Jim, παντως στο χερι μας ειναι να το κανουμε πιο ελκυστικο.

Δεν ειδα προσπαθεια απαντησης για τον γριφο!

Συμφωνει κανεις με την προταση των 36 ωρων?

Deep_Oblivion


fair enough Wink στην περίπτωση που κάποιος έχει τεχνικό πρόβλημα εντάξει δεν ήρθε κ το τέλος του κόσμου Smile
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 10 Δεκ 2005, 22:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Όσον αφορά το θέμα των 36 ωρών εγω, είμαι εντάξει, απ'τη μεριά μου. Τώρα για το γρίφο που έβαλες έχω μια υποψία για το συγκρότημα(ή την τραγουδήστρια), αλλά προτιμώ να μην απαντήσω, καλύτερα να δοκιμάσει κάποιος άλλος.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 12 Δεκ 2005, 17:14 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Σε 2 ωριτσες τελειωνει το χρονικοοριο του γριφου οποτε οποιος εχει κατι στο μυαλο του ας κανει μια προσπαθεια, αλλιως ο... ποταμος ειναι βαθυς!

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 12 Δεκ 2005, 19:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Λοιπον, δεν ειδα συμμετοχη. Ας το παρει ο ποταμος "Siouxie and the Banshees"

Επομενος γριφος απο οποιον γουσταρει

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 12 Δεκ 2005, 20:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Θεωρώ πάντως πως οι 36 ώρες είναι λίγες...
Εγώ προτείνω να το στρογγυλέψουμε! Δύο ή τρεις μέρες ας πούμε...

Γιατί το φλασάκι το τρώς σε τελείως άκυρες και απρόσμενες ώρες...
Είσαι σε ένα μπαράκι και πίνεις το ποτό σου, ακούς μουσικάρες και εκεί που δε σκέφτεσαι τίποτα... τσουπ σου έρχεται απο το πουθενά η απάντηση στον γρίφο!
Ας δώσουμε λίγο παραπάνω χρόνο!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 16 Δεκ 2005, 13:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Να πεταχτώ σαν τον μαϊντανό να βάλω ερώτηση ;

Μέλος πολύ γνωστού συγκροτήματος που έκανε μία τεράστια επιτυχία στην δεκαετία του 80, μιλώντας για ένα φεγγάρι ( το τι φεγγάρι δεν σας το λέω βέβαια, είναι σαν να σας λέω τον τίτλο )

Ακολούθησε μετά solo καρριέρα, και η καλύτερη στιγμή του ήταν στα μέσα των 90's, με ένα τραγούδι που ακούστηκε ΠΑΡΑ πολύ και από τα Ελληνικά ραδιόφωνα ( περισσότερο από τον ΚΛΙΚ ). Ο τίτλος του τραγουδιού του ήταν μία λέξη τρείς φορές.

Ποιός είναι ο κύριος ;

Υ.Γ. Έβγαλε Album και το 2003.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
Cincinnati_Kid
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Sep 03, 2005
Μηνύματα: 51
Πόλη/Χώρα: Κορυδαλλός

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 16 Δεκ 2005, 19:39 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Για την τεράστια επιτυχία της δεκαετίας του 80' που μιλάει για φεγγάρι το μυαλό μου πήγε αμέσως στους 'Neville Brothers' και το 'Yellow Moon'...

Μήπως ο κύριος είναι ο Aaron Neville??? Rolling Eyes


Edit:Μιας που έφαγα απίστευτη φλασιά...και μάλλον πρέπει να είναι αυτός..

'Echo & The Bunnymen' και το 'Killing Moon' είναι η μεγάλη επιτυχία της δεκαετίας του 80'..

Το δε ζητούμενo πρέπει να είναι το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ 'Lover Lover Lover' απο τον 'Ian McCulloch'.... Wink Laughing

dsp ξαναβάλε εσύ γρίφο αν είναι αυτό..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 17 Δεκ 2005, 10:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LOver Lover Lover !

από τα καλύτερα τραγούδια της δεκαετίας του 90 ...

Δικαίως συνεχίζεις Μιχάλη
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
Cincinnati_Kid
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Sep 03, 2005
Μηνύματα: 51
Πόλη/Χώρα: Κορυδαλλός

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 18 Δεκ 2005, 18:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Άς συνεχίσουμε λοιπόν με ένα επίσης απο τα καλύτερα τραγούδια της δεκαετίας του 90'....
Πρόκειται για μια μπάντα η μαεστρία της οποίας οφείλεται στα 3 βασικά μέλη της και η οποία κατάφερε στις ηχογραφήσεις τις να παντρέψει διάφορους ήχους.

Punk,Soul,Reggae,Funk, ανακατεμένα τους κατέστησαν πρωτοπόρους στο είδος τους και όχι άδικα εδώ που τα λέμε...

Περιζήτητοι επίσης ως παραγωγοί απο καλλιτέχνες όλων των μουσικών τάσεων...

Τα δε κομμάτια τους χαρακτηρίζονται απο υπνωτικούς σκοτεινούς ρυθμούς...

Ψάχνουμε εκτός απο το όνομα της μπάντας και το κομμάτι τους που τους έφερε στη θέση #13 στα βρετανικά charts...

Υ.Γ. Μέσα στο 2006 θα έχουμε και καινούργια δουλειά τους... Rolling Eyes Laughing
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ξένη Μουσική (Foreign Music) All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Επόμενο
Σελίδα 16 από 18

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©