Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641061
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Αναφέρετε χαρακτηριστικό και συχνότητα

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 4 Μαι 2004, 11:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Αναφέρετε χαρακτηριστικό και συχνότητα Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αυτό το Topic θα είναι κάτι που θα μας θυμίζει πολλά αλλά και που θα μείνει ...
Λοιπόν αναφέρετε χαρακτηριστικό εκπομπής και συχνότητες που είχατε αλλάξει στην διάρκεια των "ωραίων" χρόνων του ραδιοφώνου. Να δούμε και πόσοι έχουμε απομείνει τελικά!!!
Χαρακτηριστικό: 835
Συχνότητες(όσες θυμάμαι): 108.4-5-6-7-8-9 και μετά 104.6 , 102.5 (μας κυνήγαγε εδώ ο Nitro και ο Radio City αν θυμάμαι καλά). Και ακόμα 101.65 (εδώ λίγο έλλειψε να μας την κάνει η ΕΡΑ) . Τέλος 100,2 πριν ανοίξει ο Μελωδία.
Γενικά πάντως προτιμούσα εντός μπάντας , γιατί εκτός μας πλακώνανε οι Πειραιώτες από τον Κορυδαλλό και άντε να ακουστείς.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 4 Μαι 2004, 11:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ωραίο θέμα όντως.. Στις συχνότητες με βλέπω να τα μπερδεύω λίγο, ειδικά χωρίς το πολύτιμο τεφτέρι, αλλά θα προσπαθήσω...

Μέχρι το 1985 11-23.. Αλλά με ασήμαντη ισχύ και εμβέλεια...

Από τοτε και μετά ως 4-85 σε 101.5, 104, 104.5 105, 105.5...

To 1988 για λογους μάρκετινκ, μετονομαστήκαμε σε HotStation Fm 485.. Μετά το 1990 που τα πράγματα δυσκόλεψαν στο σαφάρι ελεύθερης συχνότητας στην μπάντα, βγήκα εκτός..
87.2, 87, 86.8, 86.5 ..... Μου τα θύμισε κι ο DJ105..

Επίσης, να αναφέρω και τα καλύτερα controls που είχα πάρει σε συνομιλίες ή διαπιστωμένα τηλέφωνα (από ερασιτέχνες κυρίως)...
Σαλαμίνα προς τα νότια και Χαλκίδα (!!!) για τον βορρά...


Προσωπικά ρεκόρ σε εκπομπές τότε; 320 τηλέφωνα μέσα σε 3 ώρες, στα δεύτερα (νομίζω γενέθλια του σταθμού)..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 4 Μαι 2004, 13:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ωραία όλα αυτά, αλλά δεν έχω καταλάβει τι σημαίνουν αυτοί οι κωδικοί του τύπου 485, 1123 κτλπ Rolling Eyes
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JaM
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Nov 28, 2003
Μηνύματα: 56
Πόλη/Χώρα: Πειραιάς

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 4 Μαι 2004, 16:04 GMT    Τίτλος Μηνύματος: kati 8umame Απαντηση με παραβολή κειμένου

oute kai egw katalaba tous kodikous pantos Rolling Eyes
tes pant palia mou aresan 2-3 radiosta8moi.kapote p.x. mou arese to programa tou Rock Fm pou katalabaina thn mousikh giati meta apo ta 20 tragoudia gnoriza to 1 kai an.meta efugan arketoi paragogoi tou Rock Fm kai pigan ston En Leuko.kalo programa alla o sta8mos den ante3e.epishs gia ligo kairo eixe wraio programa o Atlantis alla kai auton ton fagane.den me xalase giati epaize olo ta idia meta.
wraio programa paizei twra o Red alla kai autos paizei ta idia tragoudia sunexeia.tes pant.auta ta liga.
wraio 8ema pantos. Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 4 Μαι 2004, 17:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αν και σε βρίσκω ολίγον εκτός θέματος, Wink ωραίο κι αυτό με τους σταθμούς που μας αρέσουν στα συμβατικά FM..

Για τον Ατλαντίς, όπως μπορείς να διαβάσεις σε άλλο topic είναι ξανα στον αέρα στους 105.2.... Με μέτρια ισχύ και εμβέλεια...

Για τα χαρακτηριστικά (έτσι λεμε τους αριθμούς) αφήνω κανέναν άλλον να απαντήσει...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
radiodj105
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: May 01, 2004
Μηνύματα: 65
Πόλη/Χώρα: Μεγαλόπολη

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 5 Μαι 2004, 11:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Fun ερασιτεχνών! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ πάλι από την πλευρά μου, άκουγα ανελειπώς τον Μουτσόπουλο (τώρα στον KISS FM) όπου είχε το Ράδιο 23 κάπου στους 92! Θυμάμαι και το τηλέφωνο που έδινε αλλά δεν είναι σωστό να το πω! 'Οταν ο Μουτσόπουλος ήταν ακόμα στον Galaxy και του είπα ότι τον άκουγα (μαζί με το τηλέφωνο που έδινε) έπαθε πλάκα.
Ομολογώ ακόμη ότι ήμουν φαν του Μανώλη FM1 από το Ν. Ηράκλειο (Τηλ: ***-4454)!
Ακόμα υπήρξα φαν και του Γιάννη του Α44. Ειδικά ο τελευταίος θυμάμαι ότι όταν έλεγε το "Σ" άναβε το "stereo"! Τι διάολο ρύθμιση είχε κάνει στο ρημάδι το equalizer? Επίσης ο Α44 δεν έδινε ποτέ τηλέφωνο (όχι κινητό ανοήτοι - δεν είχε εφευρεθεί ακόμη - χαχα)! Πάντως έμενε κάπου Βόρεια!
Μιας και μιλάμε για κοντρόλ... Εκπομπή με 1 δίπολο και EL 504 συνέχεια τηλέφωνα από Γαλατά (Πόρου) και Βάρκιζα. Καλές εποχές.
Ρε εσείς....? Αληθεύει ότι ο FM 1 (όχι ο Μανώλης που προείπα, αλλά ένας Κώστας Γαλανός) έβγαινε από την Πεντέλη μέσα από το αμάξι του?
Πάντως δεν θυμάμαι ποτέ στη ζωή μου, να έχω ακούσει τον Τσαουσόπουλο σαν ερασιτέχνη (μάλλον είμαι πολύ μικρός γιατί όντως ήταν ερασιτέχνης). Αντίθετα τον Τόλη Βαρνά τον άκουγα (με δυσκολία μιας και δεν ακούει η Πετρούπολη τους Θρακομακεδόνες) μέσα από το Star Radio 92.6!
Πάντως θα κοιτάξω τα τεφτέρια μου και θα σας πω και άλλες λεπτομέριες!
(Αρχείο Στάλιν θυμίζουν αυτά)!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 5 Μαι 2004, 13:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ωραία όλα αυτά, αλλά κανείς δεν έλυσε την απορία μου Wink
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MaTRiX57
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jun 11, 2004
Μηνύματα: 4
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ - Β.Π.

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 11 Ιουν 2004, 18:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

egw 8ymamai mono to A44 pou proanefere kapoios mias kai eixe ka8aro shma edw sta voreia ...
vevaiws opws oloi akouga STAR RADIO kai TOLH VARNA ...
epishs kati filarakia eixan ena sta8mo gia ligo kairo me ton kwdiko 7-11...
tote sta 80s panta ee?? Smile
egw pali eixa lo3a kai h8ela na kanw kati paromoio...
eixa kanei 1-2 kinhseis kai 8ymamai eixa vgei ston aera tote 17 etwn apo to sta8mo enos filou sth Metamorfwsh gia mia kai monadikh fora paizontas HOUSE Very Happy
keep the memories coming ... eidika oi palioures Smile
_________________
- Εσύ είσαι Ντίμη ???
- Yes mother...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 12 Ιουν 2004, 11:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Jim...
Δεν θυμάμαι συχνότητες διότι ήμουν και μικρό παιδί...
Θυμάμαι όμως που παίρναμε το αυτοκίνητο και ευχόμασταν στη κάθε βόλτα να φτάσουμε και πιο μακρυά...Άλλες φορές μόνος σου ή με παρέα και άλλες φορές ήμουν και εγώ μαζί...
Ήταν η χρυσή εποχή για μένα με τα τρανζιστοράκια...
Θυμάμαι ένας πόλεμος με τις συχνότητες και ένα κυνήγι...
Θυμάμαι τις εκπομπές,τα δεκάδες τηλεφωνήματα καθημερινά ακόμα και εκτώς εκπομπής...
Ήταν η πρώτη φορά που είδα την αυγή.....τρελλό ξενύχτι...

εποχές .... εποχές...
Από σταθμούς στα FM τώρα έχω μόνιμα στο γραφείο και ακούω RED.

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 17 Νοε 2004, 17:56 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΝΑΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΓΩ ΕΔΩ ΠΕΡΑ !
ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΗΜΟΥΝ. ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΑΝ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΤΩΝ FM. ΚΑΙ ΓΩ "ΠΕΙΡΑΤΗΣ" ΗΜΟΥΝΑ ΕΒΓΑΙΝΑ ΩΣ 414 ΣΤΟΥΣ 107.6 - 107.8 ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ. ΜΕΤΑ "ΦΤΙΑΞΑΜΕ" ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΤΟ "RADIO RAINBOW" ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ 6146 ΜΕΤΑ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ
ΩΡΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ....
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©