Γιορτάζει ο Μάρκος
  Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641187
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ελληνικό μουσικό quiz
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music)


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Leandros
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 08, 2005
Μηνύματα: 7
Πόλη/Χώρα: Κερατσίνι

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Νοε 2005, 12:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

The Idols - Σου 'δωσα την αγάπη μου

Μήπως είναι αυτό ???
_________________
Αμολακαλού band !!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Νοε 2005, 15:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Leandros έγραψε:
The Idols - Σου 'δωσα την αγάπη μου

Μήπως είναι αυτό ???


Ναι αυτό είναι! Very Happy
Μπράβο, έπιασες τη μαγική λέξη Very Happy

Μπορείς να βάλεις ερώτηση τώρα
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Leandros
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 08, 2005
Μηνύματα: 7
Πόλη/Χώρα: Κερατσίνι

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Νοε 2005, 16:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ευχαριστώ !!!

Λοιπόν ας βάλουμε κατι δύσκολο!!

Ο καλλιτεχνης μας λεει πως τον εχουνε δεμενο στις ραγες του τρενου ένα χειμωνιάτικο βραδυ. Κοιτώντας το φεγγαρι περιμένει το τρενο και ξαφνικα ακούει το στριγκλισμα των φρένων.

Επίσης εύχετε να είχε 'χάσει' το τρένο!!!

Καλλιτέχνης ή συγκρότημα - Τραγούδι

(Ο συγκεκριμένος καλλιτεχνης ανίκε σε καποιο μουσικο συγροτημα μεχρι τη δεκαετία του 80' αλλα εμεινε γνωστος με το ονομα του).
_________________
Αμολακαλού band !!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Νοε 2005, 16:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

βοήθειαααα
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Denia
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Feb 03, 2004
Μηνύματα: 118
Πόλη/Χώρα: Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Νοε 2005, 16:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Από την περιγραφή του τραγουδιστή και της πορείας του στο χώρο θα μπορούσε να ήταν ο Πασχάλης Αρβανιτίδης (ή σκέτο ΠΑΣΧΑΛΗΣ) lead vocals στους Ολύμπιανς...

Αν μπορεί κανείς να το συνεχίσει παραπέρα, χαλάλι!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Leandros
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 08, 2005
Μηνύματα: 7
Πόλη/Χώρα: Κερατσίνι

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Νοε 2005, 18:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ας δωσω μια μικρη βοηθεια!!!!

Το τραγουδι περιεχει τον παρακατω στοιχο :

"Κάνε κατι λοιπον να χασω το τρενο, κανε κατι να χασω το τρενο"
_________________
Αμολακαλού band !!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Νοε 2005, 19:16 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Λοιπον, νομιζω οτι το βρηκα, αν και χρειαστηκε να κλεψω λιγακι!

Πηρα τηλεφωνο ενα φιλο μου που ηταν στιχουργος των Idols και των Olympians (Νικος Ελληναιος) και μου ειπε οτι το "κανε κατι να χασω το τρενο" ηταν στιχοι του Νικου Μουσαφιρη, οποτε εψαξα και βρηκα οτι σε αυτο βασιστηκαν οι "Μουσικες Ταξιαρχιες" του Τζιμμακου να γραψουν το "Τρενο"

Εχει καμια βαση αυτο που λεω η ειναι μακρυα?

Deep_Oblivion
http://stavropoulos.bravehost.com
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Νοε 2005, 19:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...Εικόνες από έρωτες δήθεν κι ακρογιαλιές
το τελευταίο μου τσιγάρο δαγκωμένο...


απο το τρενο!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Leandros
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 08, 2005
Μηνύματα: 7
Πόλη/Χώρα: Κερατσίνι

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Νοε 2005, 23:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion εισαι απαιχτος!! Φυσικα και το βρηκες!!

Θελησα να σας μπερδεψω λιγακι, διοτι τους ιδιους στοιχους στο ρεφρεν εχει και το τραγουδι του Μητροπάνου "Κανε κατι να χασω το τρενο".

Μιλας σοβαρα οτι ο Νικος Ελληναιος ειναι φίλος σου??????
Αυτος εχει γραψει πολλα τραγουδια της νονας μου!!
_________________
Αμολακαλού band !!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Leandros
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 08, 2005
Μηνύματα: 7
Πόλη/Χώρα: Κερατσίνι

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Νοε 2005, 23:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μια διορθωση :

Οι στιχοι ειναι του Τακη Μουσαφίρη.

Επίσης το συγκεκριμενο τραγουδι ακουστηκε στην ταινια "Ο Δρακουλας των Εξαρχείων"

Go on !!!
_________________
Αμολακαλού band !!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 03:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αν η νονα σου εχει το ιδιο επιθετο με το nick σου τοτε γνωριζω καλα ποσα τραγουδια εχει γραψει!!

Με τον Ελληναιο δουλευουμε διπλα διπλα τα τελευταια 4 χρονια στην εταιρεια που ειμαι ηχοληπτης και εχουμε κανει τις απιστευτες πλακες! Επισης για επιβεβαιωση ρωτησα και τον Νοτη Λαλαϊτη για τους στιχους!!

Αληθεια, να ο γριφος μου! Σε ποιο συγκροτημα του παρελθοντος συμμετειχε ο Νοτης Λαλαϊτης και ποιος αλλος μεγαλος μουσουργος μας ηταν μπασσιστας εκει?

Deep_Oblivion
http://stavropoulos.bravehost.com
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 11:07 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ο Λαλαϊτης έπαιζε πλήκτρα στους Idols με μπασίστα τον Ντεμη Ρουσο.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Leandros
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 08, 2005
Μηνύματα: 7
Πόλη/Χώρα: Κερατσίνι

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 12:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion εισαι ατσιδα!! Μιλησα σημερα με τη Βικυ και της ειπα για το Νικο Ελληναιο.

Μου ειπε πως ειναι απο τους καλυτερους στιχουργους του ελληνικου πενταγραμμου και πως ειναι μεγαλη τιμη να δουλευεις με εναν τετοιο ανθρωπο!! Σιγουρα θα το εχεις προσεξει κι εσυ!!

Stefania μαλλον εχεις δικιο. Για το Ντεμη Ρουσσο ηξερα κι εγω οτι επαιζε μπασιστας σε συγκροτημα αλλα δεν ηξερα σε ποιο!!

Θα μας ο φιλος Deep_Oblivion αν μπορεις να συνεχισεις το quiz!!
_________________
Αμολακαλού band !!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 13:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εμφανώς, προφανώς, πασιφανώς και καταφανώς (και φανός θυέλλης αν χρειαστεί) είναι σωστό. Και μάλιστα οι 2 κύριοι γεννήθηκαν το 1945 στην Αλεξάνδρεια (άσχετο αλλά ας είναι καλά το Google). Aν ενδιαφέρεται κανείς ας διαβάσει και αυτό.

Kαι τώρα βάρα stefania! Χτύπα κι άλλο που λέει κι ο Petrel.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 15:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Hip Hop συγκρότημα με ΑΠΑΙΧΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ που δημιουργήθηκε κάπου στις αρχές του 90.

Οι στίχοι του τραγουδιού μας λένε κατα κάποιο τρόπο να μην είμαστε πρόβατα και να κάνουμε αυτό που θέλουμε.
Χωρίς συμβιβασμούς... να μην νερώνουμε το κρασί...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 15:53 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Kάτι μου ήρθε, αλλά δεν το θεωρώ Hip-Hop. Αnyway, ψηφίζω:

Στέρεο Νόβα - Ηλίθια Αστεία
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 17:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πρωτον, οντως ειναι μαγικος ανθρωπος ο Νικος, και οσοι τον γνωρισαν το ξερουν καλα!

Δευτερον, Στεφανια επεσες μεσα για μεσα (κανω την επιβεβαιωση μονο για τυπικους λογους!)

Οσο για τον γριφο σου ο στιχος αν και λιγο κοινος για τα Ελληνικα hip hop συγκροτηματα, μου κανει για FFC, αρκετα δυναμικο Ελληνικο group.

Για να δουμε!

Deep_Oblivion
http://stavropoulos.bravehost.com
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 20:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Συμφωνώ Oblitron... γενικά δεν θεωρώ τους Stereo Nova hip hop συγκρότημα.
Νομίζω έχουν στοιχεία hip hop, οπότε δεν είναι αυτό.
Μ΄αρέσει που τα λες απο μόνος σου. Very Happy

Χρήστο ουτε οι FFC είναι...

Το συγκρότημα που λέω είναι πασίγνωστο και μάλλον άνοιξε τους δρόμους για το hip hop στην ελλάδα με πολλους δίσκους, οι περισσότεροι απο τους οποίους είχαν και έχουν πολύ μεγάλη απήχηση.
Ξέρω άτομα που δεν ακουν αυτό το είδος μουσικής αλλά αυτους τους παραδέχονται και τους σέβονται.
Πρόσφατα έβγαλαν και νεα δισκογραφικη δουλειά.

Για το τραγούδι τώρα...
Quote:
Χωρίς συμβιβασμούς... να μην νερώνουμε το κρασί...

κάτι απο την παραπάνω φράση βρίσκεται ατόφιο στο τραγούδι... σαν στίχος.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 22:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

H Stefania έγραψε:
Ξέρω άτομα που δεν ακουν αυτό το είδος μουσικής αλλά αυτους τους παραδέχονται και τους σέβονται.
Περιαυτολογείς ή πάλι για μένα μιλάς; Razz

Κάνω δεύτερη απέλπιδα προσπάθεια:
Active Member - Θα 'χω φύγει μακριά

Λέει "βρήκα νερό στο κρασί μου γι'αυτό δεν πίνω γουλιά". Ε άμα δεν το βρήκα και τώρα να μη με λένε Αριστομέντορα.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 22:37 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Χα χα χα αριστομέντορα είσαι μεγάλος παίχτης... λέμε τώρα...

Βρήκα νερό στο κρασί μου, γι αυτό δεν πίνω γουλιά
Είναι κρυφή η πληγή μου, γι αυτό δεν βγάζω μιλιά
Βρήκα στο ψέμα μου αλήθεια, γι αυτό το παίρνω αγκαλιά
και πριν μου γίνει συνήθεια, θα ’χω φύγει μακριά


Μεγάλο και τρανό τραγούδι!!!!!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music) All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
Σελίδα 3 από 7

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©