Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641038
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ελληνικό μουσικό quiz
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music)


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 1 Νοε 2005, 22:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania γιατί με απογοητεύεις καλή μου? Μήπως τελικά τα ματάκια σου δε βλέπουν καλά? Για κοίτα καλύτερα τι έχω γράψει

dmitspan λίγο παραπάνω έγραψε:
τα μάτια της βλέπουν πολλά, μεταξύ αυτών θάλασσες κ φωτιές..


κάνε άλλη μια προσπάθεια και μετά λέω hint Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 1 Νοε 2005, 23:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αααα να τ΄αφήσεις ήσυχα τα τσακίρικα τα ματάκια μου... μη μας βγάλεις και γκαβούλιακες!! Very Happy
Εγώ μια άποψη είπα, άλλωστε και οι στίχοι απο τα Ξύλινα σε γυναίκα αναφέρονται... φωτιά και λιμάνι μου ταιριάζανε!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 1 Νοε 2005, 23:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

σε μπέρδεψα ε? Very Happy δε το ήθελα Embarassed

μιλάμε για 80ς ποπ τραγουδίστρια και όχι συγκρότημα
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 2 Νοε 2005, 11:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ρε παιδιά τι έχει γίνει με τα 80s???

Χαμός γίνεται...
Απο πέρυσι ακόμα, κάποια μπαράκια διοργάνωναν disco party κάθε Πέμπτη ή Παρασκευή και φέτος ανοίξανε στη Λάρισα δυο ντισκοτεκ!!!
Η Figaro και η Planet... δεν πήγα ακόμα, προβλέπεται πυρετός το σαββατόβραδο όμως!!!
Θα "την δω" dancing queen με άφρο μαλλί και θα σκάσω έτσι στην ντίσκο.... ελπίζω να μην φαω πολύ κράξιμο. Very Happy Very Happy Rolling Eyes
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 2 Νοε 2005, 12:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania, σε ανακαλώ στην τάξη! Η ντίσκο όπως την εννοείς εσύ, με άφρο μαλλί και Dancing Queen (δηλ. Abba) είναι '70s και όχι '80s.

dmitspan, πρώτη φορά με βάζεις σε σκέψεις. Ελληνίδα ποπ τραγουδίστρια στα 80s. Δεν ήταν και πολλές νομίζω... Ποπ καθαρό έτσι; Όχι λαϊκό-ποπ, του στυλ "Εξαιρούνται" (τα μεγάλα σου μάτια).
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 2 Νοε 2005, 20:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

oblitron έγραψε:
dmitspan, πρώτη φορά με βάζεις σε σκέψεις. Ελληνίδα ποπ τραγουδίστρια στα 80s. Δεν ήταν και πολλές νομίζω... Ποπ καθαρό έτσι; Όχι λαϊκό-ποπ, του στυλ "Εξαιρούνται" (τα μεγάλα σου μάτια).


Ε τι όλα έτοιμα στο πιάτο τα θέλετε? Very Happy `Οχι, δεν είναι λαϊκό ποπ Smile
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 2 Νοε 2005, 22:39 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ποπ του 80 ποιες να ήταν?
Καμια Αλέξια, μήπως καμιά Πωλίνα, αντε καμια Σοφία Αρβανίτη, μια που πιάσαμε τις Σοφίες... καμιά Βόσου... Very Happy

Εχω δίλλημα Εφη Θώδη ή Δόμνα Σαμίου???

Βοήθα, γιατί έχω λιώσει στα posts και δεν μπορώ να κουράζομαι!!! Very Happy Razz
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 3 Νοε 2005, 00:53 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania έγραψε:
Ποπ του 80 ποιες να ήταν?
Καμια Αλέξια, μήπως καμιά Πωλίνα, αντε καμια Σοφία Αρβανίτη, μια που πιάσαμε τις Σοφίες... καμιά Βόσου... Very Happy

Εχω δίλλημα Εφη Θώδη ή Δόμνα Σαμίου???

Βοήθα, γιατί έχω λιώσει στα posts και δεν μπορώ να κουράζομαι!!! Very Happy Razz


έλα βρε Στεφανία, σοβαρέψου, είσαι πολυυυυυυυυυυυυυυυυύ κοντά! Με το τσιγκέλι θα στα βγάλω? Very Happy Αφού έχεις πέσει πάνω της ήδη δυο φορές, μία τυχαία σε άλλο τόπικ Razz
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 4 Νοε 2005, 12:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

δε βλέπω πρόοδο, αφού την ανέφερες κιόλας με πολλές άλλες μαζί, και τραγούδησες κομμάτι της για πλάκα σε άλλο (παρόμοιο) θέμα
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 4 Νοε 2005, 14:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

katalava gluke mou oti einai h alexia alla den apantisa katholou giati den gnorizo to tragoudi!!

grafo apo laptop kai den mpainoun ellinika gia kapoio logo! sorry gia ta latinika...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 4 Νοε 2005, 17:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania έγραψε:
katalava gluke mou oti einai h alexia alla den apantisa katholou giati den gnorizo to tragoudi!!

grafo apo laptop kai den mpainoun ellinika gia kapoio logo! sorry gia ta latinika...


Δε πειράζει καλή μου, και μιας και είσαι η μοναδική που ασχολήθηκες, μπορείς να προχωρήσεις στην επόμενη ερώτηση Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 5 Νοε 2005, 17:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πες μας και τον τίτλο του τραγουδιού, να ξέρουμε γιατί ψάχναμε...

Τελοσπάντων, αντε για να ξεκολλήσουμε βαζω κατι εύκολο!!!

Αλλαζουμε ρεπερτόριο!
Ψάχνουμε τη βασίλισσα της πίστας.
Ειναι γνωστή με το μικρό της όνομα, το οποίο είναι συνώνυμο με πολλές φιάλες ουίσκυ και γραρύφαλα...
Οι δηλώσεις της έχουν αφήσει ιστορία...

...Κατεβασε όλους τους "διακοπτες" μωρό μου του λέει... και όλα θα τα ξεχάσεις... για την πάρτη σου μέχρι και θεατρίνα γίνομαι να σου χορεύω...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Νοε 2005, 02:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Άντζελα Δημητρίου - "Κλείσε φώτα, κλείσε μάτια" από τον πλατινένιο δίσκο "Φταίει ο έρωτας" (1993)

Υποθέτω ότι το βρήκα και συνεχίζω. (Αν δεν το βρήκα γράψτε άκυρο.)

Το κομμάτι του Robert Williams "Μίλα μου" έγινε πρόσφατα επιτυχία με τους φεημστορίτες Κώστα Καραφώτη και Μάρω Λύτρα. Μπορείτε να θυμηθείτε το ντουέτο (άντρας - γυναίκα) που το πρωτοτραγούδησε; Extra points αν πείτε και το πλήρες όνομα του τραγουδιστή, ο οποίος φέτος έκλεισε αισίως τα 62.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Νοε 2005, 12:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

oblitron έγραψε:
Το κομμάτι του Robert Williams "Μίλα μου" έγινε πρόσφατα επιτυχία με τους φεημστορίτες Κώστα Καραφώτη και Μάρω Λύτρα. Μπορείτε να θυμηθείτε το ντουέτο (άντρας - γυναίκα) που το πρωτοτραγούδησε; Extra points αν πείτε και το πλήρες όνομα του τραγουδιστή, ο οποίος φέτος έκλεισε αισίως τα 62.


Δάκης & Χριστιάννα - Μίλα μου

Καλά, πότε έφτασε τα 62 ο Δάκης ? Θυμάμαι τότε αρχές 90 που έπαιζε συνέχεια το τσάι με λεμόνι στο μπαλκόνι Laughing
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Νοε 2005, 13:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Σωστός. Ο Δάκης, ή αλλιώς Βρασίδας Χαραλαμπίδης, γεννήθηκε στην Αίγυπτο το 1943. Νομίζω δε σας δυσκόλεψα αυτήν τη φορά.

C'est a vous, monsieur Mitsos...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Νοε 2005, 13:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

της φωνάζει ότι μπορεί να το μετανιώσει μια μέρα επειδή δε τον αγάπησε...

γκρουπ-τίτλος τραγουδιού
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Νοε 2005, 19:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Όλα τα τραγούδια που μιλάνε για χωρισμό... η πλειοψηφία δηλαδή, αυτό φωνάζουν....θα το μετανιώσεις και πάλι σε μενα θα γυρνάς...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Νοε 2005, 19:37 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

δε νομίζω να μιλάνε πολλά χορευτικά της τότε εποχής τραγούδια (δεκαετία του '60-νομίζω) γι'αυτό Cool
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Leandros
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 08, 2005
Μηνύματα: 7
Πόλη/Χώρα: Κερατσίνι

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Νοε 2005, 01:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Συγκροτημα το παιζει ή ειναι ενος τραγουδιστή ??
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Νοε 2005, 11:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Leandros έγραψε:
Συγκροτημα το παιζει ή ειναι ενος τραγουδιστή ??


Καλώς ήρθες Very Happy

Γκρουπ γράφω παραπάνω, άρα είναι συγκρότημα. Ποπ είδωλα στην εποχή τους..
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music) All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
Σελίδα 2 από 7

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©