Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641071
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ηθική... απο που ξεκινάει?
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 12 Οκτ 2005, 10:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν θέλω και δεν προσπαθώ να γίνω ένας υπέροχος άνθρωπος!
Ένα άτομο που θα είναι αρεστό και υπόδειγμα για όλους.
Δεν είμαι, δεν μπορώ και δεν θέλω να γίνω έτσι...

Μόνο να είμαι καλά εγώ μέσα στην ψυχούλα μου, να είμαι ελεύθερη να εκφράζομαι και να δημιουργώ, να έχω την υγειά μου και να τα έχω καλά με αυτούς που με ενδιαφέρουν στην ζωή μου.
Αυτό με νοιάζει!

Το βράδυ που έστειλα το μήνυμα έγινε μια τεράστια παρεξήγηση ανάμεσα σε δυο φίλους... πολλών ρίχτερ, με επίκεντρο εμένα, πάνω στο θέμα που ανέφερα.
Την επόμενη μέρα κιόλας όλα λύθηκαν!

Μπορεί εγώ να έχω βγει στον αφρό τώρα, γιατί ξεκαθαρίστηκα... αλλά δεν παυω να πιστεύω πως πρέπει να προσέχουμε πολύ τις κινήσεις μας και την συμπεριφορά μας, αν δεν θέλουμε να δημιουργούμε ίντριγκες και να μπλέκουμε σε καταστάσεις!

Ο Αυθορμητισμός και τα φιλικά αισθήματα, η άνετη συμπεριφορά γενικότερα, όταν έχει να κάνει με άτομα του αντίθετου φύλου, δυστυχώς πάντα καταλήγει σε παρεξηγήσεις... και άντε μετά να βρεις άκρη!

Αλγεβρικές εξισώσεις τα βήματά μας, λοιπόν, για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 12 Οκτ 2005, 13:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania έγραψε:
Ο Αυθορμητισμός και τα φιλικά αισθήματα, η άνετη συμπεριφορά γενικότερα, όταν έχει να κάνει με άτομα του αντίθετου φύλου, δυστυχώς πάντα καταλήγει σε παρεξηγήσεις... και άντε μετά να βρεις άκρη!


Μπα, δε φταίει αυτό. Παρεξηγήσεις γίνονται γιατί δε γνωρίζεστε χρόνια μεταξύ σας και δε ξέρει ο ένας τον άλλον καλά, και δεύτερον επειδή σοβαρή συζήτηση μέσα από υπολογιστή ελλείψει προσωπικής επαφής και χωρίς ίχνος παρεξηγήσεως, πολύ δύσκολο να γίνει.. `Ετσι ήταν, έτσι είναι κι έτσι θα 'ναι

Γι'αυτό Stefania ούτε εσύ Χρήστο έχετε κανένα λόγο να απολογείστε Very Happy

Πάμε όοοοολοι μαζί τώρα!
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 12 Οκτ 2005, 14:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...και μετα ζήσαν αυτοί καλα στο όμορφο δάσος τους και εμείς καλύτερα στην καθημερινή ζούγκλα μας. (επηρεασμένη απο τον Μακη και τον παπαγάλο) Laughing
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 12 Οκτ 2005, 16:07 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

dmitspan έγραψε:
Γι'αυτό Stefania ούτε εσύ Χρήστο έχετε κανένα λόγο να απολογείστε


Κατι δεν εχω πιασει... κατι δεν εχω καταλαβει...

Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question


Deep_Oblivion
http://stavropoulos.bravehost.com
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Οκτ 2005, 00:18 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion έγραψε:
dmitspan έγραψε:
Γι'αυτό Stefania ούτε εσύ Χρήστο έχετε κανένα λόγο να απολογείστε


Κατι δεν εχω πιασει... κατι δεν εχω καταλαβει...

Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question


Deep_Oblivion
http://stavropoulos.bravehost.com


δεν ήταν σωστή η χρήση της παραπάνω λέξεως που έθεσα, τι εννοώ: ότι μέσα από κάποια πράγματα που γράψατε μπερδευτήκατε/δεν καταλάβατε ή/και παρεξηγήσατε άθελά σας φυσικά και αυτό συνέβη για το λόγο που αναφέρω παραπάνω. Ελπίζω να έγινα πιο κατανοητός Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Οκτ 2005, 02:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Και εγω εκανα ενα λαθος στην παραθεση (quote εις την βαρβαρικην!)

Απλα δεν ενιωσα οτι υπηρξε καποια παρεξηγηση που λυθηκε την επομενη μερα. Θεωρω απολυτα φυσιολογικο και υγειινο να υπαρχουν αποψεις διαφορετικες, ακομα και εκ διαμετρου αντιθετες.

Οφειλω να δεχτω ομως πως οι κουβεντες που κανουμε εδω εχουν 2 στοιχεια που δυστυχως εκκολαπτουν τριβες.

Πρωτον οτι γινοται δημοσια, πραγμα που αποτελει μια αιχμη για τον εγωισμο του καθενος μας, λιγο η πολυ και δευτερον οτι δεν μπορεις να ακουσεις και να δεις την εκφραση του αλλου με αποτελεσμα ενα αστειο να εκληφθει ως σοβαρο και μια καταθεση ψυχης να περασει απαρατηρητη και χλευαζομενη πιθανον.

Deep_Oblivion
ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ SITE!
http://stavropoulos.bravehost.com
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Οκτ 2005, 09:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion έγραψε:

Απλα δεν ενιωσα οτι υπηρξε καποια παρεξηγηση που λυθηκε την επομενη μερα. Θεωρω απολυτα φυσιολογικο και υγειινο να υπαρχουν αποψεις διαφορετικες, ακομα και εκ διαμετρου αντιθετες.


Δεν έγινε παρεξήγηση γιατί τα μηνύματά μου δεν είχαν τον τόνο σου.
Γιατί αν έγραφα και εγώ με τον επιθετικό και μειονεκτικό τρόπο τον δικό σου θα γινόμασταν κώλ.. εδώ μέσα και δεν ήθελα.
Για να το πω και πιο λιανά εγω έβαλα νερό στο κρασί μου.

Deep_Oblivion έγραψε:

Πρωτον οτι γινοται δημοσια, πραγμα που αποτελει μια αιχμη για τον εγωισμο του καθενος μας, λιγο η πολυ και δευτερον οτι δεν μπορεις να ακουσεις και να δεις την εκφραση του αλλου με αποτελεσμα ενα αστειο να εκληφθει ως σοβαρο και μια καταθεση ψυχης να περασει απαρατηρητη και χλευαζομενη πιθανον.


Για το δεύτερο θα συμφωνήσω απόλυτα.

Όσον αφορά το πρώτο εμένα δεν με νοιάζει καθόλου τι θα πει ο ένας και ο άλλος εδώ, αν θα θιχτεί ο εγωισμός μου ή αν θα με πούνε ξεκωλ.. ή χαζή ή αντιπαθητική... και αν εκτείθομαι παραπάνω απο άλλους το κάνω συνειδητά.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©