Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641074
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Κρύα ανέκδοτα ιδανικά για τις μερες του καυσωνα

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ανέκδοτα - Funnies


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 8 Αυγ 2005, 11:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Κρύα ανέκδοτα ιδανικά για τις μερες του καυσωνα Απαντηση με παραβολή κειμένου

Προσοχή

Ακολουθουν κρύα ανέκδοτα

Εχετε προειδοποιηθεί


Τελευταία τροποποίηση από τον neokles στις Δευτέρα 8 Αυγ 2005, 17:53 GMT. Συνολικά έχει τροποποιηθεί 2 φορές
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 8 Αυγ 2005, 12:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μια φήμη κυκλοφορεί στο δάσος ότι μια αγριεμένη αρκούδα έχει κάνει μια λίστα στην οποία έχει βάλει όλα τα ζώα τα οποία πρόκειται να κατασπαράξει.

Έντρομα τα ζώα αρχίζουν και πανικοβάλλουν το ένα το άλλο.

Οι μερες περνάνε, οι επιθέσεις ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει και τα νεύρα όλων των ζώων έχουν σπάσει. Κάποια από αυτά δεν θέλουν να ζουν πλέον με την αβεβαιότητα και παίρνουν την απόφαση να πάνε στην αρκούδα.

Πρώτη πάει η αλεπού:
- Αρκούδα, έμαθα ότι έχεις μια λίστα με τα ζώα που θα κατασπαράξεις. Είναι αλήθεια;
- Ναι, έτσι είναι, απαντάει η αρκούδα.
- Και δεν μου λες, είμαι κι εγώ μέσα στη λίστα; Από περιέργεια ρωτάω δηλαδή, γιατί αποκλείεται να θέλεις να κατασπαράξεις ένα πανέξυπνο ζώο σαν κι εμένα!!!
- Για κάτσε να τσεκάρω... Αλφα, αλεπού, ναι μέσα είσαι. Και μια που σε βρήκα μπροστά μου, έλα εδώ!! Χραπ, της τρώει το κεφάλι, πάει η αλεπού.

Μόλις μαθεύτηκε το γεγονός, γίνεται συμβούλιο των ζώων και αποφασίζεται να πάει το λιοντάρι να αντι&μετωπίσει την αρκούδα:

- Εγώ είμαι ο βασιλιάς των ζώων, ο πιό δυνατός
από όλα τα ζώα. Αποκλείεται η αρκούδα να τολμήσει να φάει εμένα!!!
Ξεκινάει λοιπόν, συναντάει την αρκούδα και της λέει με θράσος:
- Γειά σου αρκούδα. Λοιπόν, πες μου αν έχεις και εμένα στη λίστα και γρήγορα
- Ι, κ, λ, λιοντάρι. Ναι, μέσα είσαι φίλε!
- Όχι ρε γαμώτο, λέει το λιοντάρι που κότεψε μπροστά στην τεράστια αρκούδα. Εγώ που είμαι ο βασιλιάς, που δεν τολμάει κανείς να μου κουνηθεί, που έχω τρομάξει όλα τα ζώα του δάσους, να πεθάνω από μία αρκούδα;;; Δεν θέλω να ταπεινωθώ μπροστά στους άλλους.
Ό,τι είναι να κάνεις καντο τώρα που δεν μας βλέπει κανείς...
Παπ, με μια δαγκωνιά, πάει και το λιοντάρι.

Μετά από λίγη ώρα μπαίνει μέσα και ο λαγός:
- Αρκούδα, κυκλοφόρησε η φήμη και το ξέρουμε πιά όλοι. Ας τελειώνει εδώ η ιστορία.
Είμαι κι εγώ στη λίστα;
- Ι, κ, λ, ναι, είσαι.
- Να σου πω κάτι, μπορείς να με σβήσεις;
- Ναι αμέ!




φφφστ μποινκ
Exclamation


Τροποποιήθηκε από τον neokles την Δευτέρα 8 Αυγ 2005, 17:53 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 8 Αυγ 2005, 17:52 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Προχωράει ένας στο δρόμο και βλέπει στο απέναντι πεζοδρόμιο έναν παλιό του φίλο, και του φωνάζει.
- "Ε! Εσύ έχεις πιτυρίδα!!"
- "Τιιιιι;"
- " (Δυνατότερα) ΕΧΕΙΣ ΠΙΤΥΡΙΔΑ!!!"
- "Τιιιιιιιι;"
- " (Πιο δυνατά) Ε- Χ- Ε- Ι- Σ Π- Ι- Τ- Υ- Ρ- Ι- Δ- Α!!!!"
- "Τιιιιιιιιιιιιι;"
- " (Και νευριασμένος) Άντε στο διάολο!!"
- "Και θα φύγει;"
Shocked
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ανέκδοτα - Funnies All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©