Γιορτάζει ο Μάρκος
  Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641152
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

ειναι αληθεια. ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΝ Κ..Ο. Sorry κιολας...

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
orban
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Mar 04, 2005
Μηνύματα: 89
Πόλη/Χώρα: athens

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Ιουλ 2005, 11:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: ειναι αληθεια. ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΝ Κ..Ο. Sorry κιολας... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Είναι μάλλον γελοίο να πιστεύει κάποιος ότι εμείς οι Έλληνες είμαστε Ευρωπαίοι. Η οτι έχουμε τα ίδια δικαιώματα με τους Ευρωπαίους.
Είναι επίσης γελοίο να αναφέρω γιατί δεν είμαστε Ευρωπαίοι η έστω γιατί δεν μπορούμε να ζούμε κάποιες από τις μικρές καθημερινές πολυτέλειες των Ευρωπαίων όσον αφορά την ποιότητα και το κόστος ζωής.

Το ότι ο Έλληνας δεν μπορεί να ζει ισάξια όπως ο Ευρωπαίος στην Ευρώπη είναι γνωστό, το να μπορεί όμως ο Ευρωπαίος και όχι ο Έλληνας στην Ελλάδα να απολαμβάνει τα πλούσια ελέη της Ελλαδιτσας είναι προκλητικό.

Αναφέρομαι στο γεγονός ότι στην ίδια μας την πατρίδα μας αντιμετωπίζουν σας Ούννους.

Πριν λίγα χρόνια με την εμφάνιση του Internet δειλά δειλά άρχισαν να εμφανίζονται περιστατικά βάση των οποίων οποιοσδήποτε Ευρωπαίος μπορούσε να κλείσει ξενοδοχείο στην Ελλάδα με τιμές που ο Έλληνας στην πατρίδα του ούτε που τις ονειρευότανε.

Τωρα αυτο δεν αποτελει πλεον περιστατικο ΑΛΛΑ ΣΤΥΓΝΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Σε πασίγνωστα νησιά Αύγουστο μήνα το δίκλινο με τα έξτρα που χρεώνεται στον Ευρωπαίο 70 ευρω τη μέρα στον Έλληνα κοστίζει 110 ευρω τη μέρα!!!!
40 στον Ευρωπαίο , 70 στον Έλληνα

Αν σκεφτεί κανείς ότι ο μισθός του ανειδίκευτου εργάτη στην Ελλάδα είναι 550 ευρω το μήνα ενώ ο ανάλογος μέσος μισθός της Ευρώπης είναι 1150 ευρω ... Κάποιοι ΜΑΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟ Κ..ΛΟ 2 ΦΟΡΕΣ!!!!

Είναι λοιπόν γεγονός ότι είναι προτιμότερο για χίλιους λόγους να κλείνετε τις διακοπές σας μέσω ΞΕΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ, το οποίο, παρεπιπτωντος εμφανιζεται και πολύ χαρούμενο όταν εξυπηρετήσει οικονομικότερα τον Έλληνα μέσα στην χώρα του.

Έτσι για την ιστορία πήρα προσφορές από 4 ταξιδιωτικά γραφεία του εξωτερικού, και οι τιμές που μου έδωσαν οι άνθρωποι ήταν 35%, 50% και 100%(!) πιο φτηνοί από ότι στα ελληνικά ταξιδιωτικά γραφεία με όλα τα εισιτήρια σταλμένα στο σπίτι μου…ούτε να τρέχω κιόλας.!!!!

Συμπέρασμα. Και στην Ελλάδα Ο Έλληνας ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥ.

Μήπως πρέπει να μετακομίσω στον Λονδίνο για να μπορώ να πηγαίνω week end στις Κυκλάδες?

orban - απογοητευμενος
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Ιουλ 2005, 12:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε orban, δυστυχώς αυτά συμβαίνουν και στην Κύπρο.

Το κόλπο σου με τα ξένα τουριστικά γραφεία, έχω ακούσει πολλούς να το κάνουν, ακόμα και για αγορά απλά αεροπορικού εισιτηρίου.

Τελευταία φυσικά μπορώ να πώ πως έχει αλλάξει κάπως η κατάσταση, όχι λόγω φιλοτιμίας τους φυσικά, αλλά άμα είδαν πως ο ξένος τουρισμός έπεσε, είπαν να τραβήξουν τους ντόπιους να κάνουν επιτέλους τουρισμό στη χώρα τους!!! Με "ειδικές προσφορές/πακέτα" για Κυπρίους.

Για το αρχείο θα αναφέρω πως φέτος έγινε και η πρώτη, αρκετά μεγάλη διαφημιστική εκστρατεία του ΚΟΤ (Κυπριακού Οργανισμού Τουρισμού) με σλόγκαν "Αλλο να τη ζεις κι άλλο να τη χαίρεσαι"....
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Ιουλ 2005, 12:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Έτσι όπως τα λες είναι. Το γιατί όμως το ξέρεις ???
Είναι πολύ απλό.
Ο Έλληνας ΟΤΑΝ αποφασίσει να πάει διακοπές πάει "φορτωμένος" με χρήματα. Χαλάει δύο και τρεις φορές περισσότερα χρήματα από έναν ξένο σε ένα νησί. Γιατί θέλει 2 φορές την ημέρα φαγητό σε ταβέρνα, θέλει ενδιάμεσα χυμούς, ποτά, παγωτά, καφέδες, εφημερίδες, περιοδικά και το βράδυ στο club αν δεν χτυπήσει 3 ποτά το λιγότερο συν έξτρα σφηνάκια δεν φεύγει. Έχεις δει πολλούς ξένους να κερνάνε σφηνάκια ??? Και τα σφηνάκια στην νύχτα είναι το μέγιστο καθαρό κέρδος για τους επιχειρηματίες... η καλύτερή τους με άλλα λόγια.
Οι καλύτεροι τουρίστες από οικονομικής φύσεως στα ελληνικά νησιά είναι οι Έλληνες. Γι' αυτό και τους χτυπάνε γιατί ξέρουν ότι δεν ήρθαν για να περάσουν με μια σαλατούλα το βράδυ και να πάνε για ύπνο (και έχω δει πολλούς ξένους να το κάνουν αυτό)...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Ιουλ 2005, 12:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...κοινώς πας για διακοπές στο χωριουδάκι σου όπου και καλά θα περάσεις και οικονομικά θα την βγάλεις...κάνεις και τις εκδρομούλες σου τριγύρο με καλή παρεούλα και ασε τους άλλους να κουρεύονται στα νησάκια...

Γιατί άραγε ξαφνικά οι Έλληνες επιστρέφουν για διακοπές στα χωρουδάκια τους??? γιατί άραγε? μα γι'αυτό τον λόγο! Όταν ο άλλος έχει οικογένεια με παιδάκια και παίρνει μοισθό της πείνας πως είναι ποτέ δυνατό να πάει διακοπές στη Μύκονο???? Ακόμα και σε πιο φτηνό και καλά νησάκι να πάει...πρέπει να μαδηθεί εντελώς!

Άρα πας διακοπές στο χωριό σου με καλή παρέα...'η παίρνεις την σκηνούλα σου και κάνεις περιοδεία σε νησάκια της αρεσκείας σου... Εγώ μάλλον τίποτα από τα δύο δεν θα κάνω... προβλέπω 2-3 μερούλες σε ένα νησάκι... διότι δεν έχω το χρονικό περιθώριο για παραπάνω οπότε για 2-3 μερούλες ας ζήσουμε και λίγο τη χλίδα διότι του χρόνου πάλι διακοπές!!!
Αν όμως είχα πολλές ημέρες στη διάθεση μου...σκηνούλα και περιοδεία σε νησάκια!!!

Μαίρη
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Ιουλ 2005, 13:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παιδιά...

ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός...
αλλά εκτός από την Μύκονο....

υπάρχει...

...
...








και η ΙΟΣ

χεχε Laughing

Σας περιμένω!!!!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Ιουλ 2005, 16:18 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πλεον οι διακοπες του καθενος μας καθοριζονται και απο τους "γνωστους και φιλους".
Ολο και περισσοτεροι κοιτουν αν μπορει καποιος γνωστος η φιλος να τους φιλοξενησει καπου. Εμενα προσωπικα θα φιλοξενηθω στα Χανια απο μια πολυ καλη μου φιλη, την οποια φιλοξενω και εγω οταν ερχεται Αθηνα για δουλειες.

Αυτο ειναι η λυση που εχει βρει ο Ελληνας για να παει διακοπες καπου που δεν πηγαινει συχνα. Αλλιως, ριξτε μια ματια -οπως πολυ σωστα διαβασα εδω- στα ξενα ταξιδιωτικα γραφεια, πηγαινετε τις διακοπουλες σας εκει που θελετε, και την τελευταια μερα που θα φευγετε πειτε σε απταιστα Ελληνικα στον καρχαρια-ξενοδοχο "Μεγαλε, εγω θα ερχομαι ετσι, και μονο αυτες τις μερες, εκτος σαιζον θα πεινασεις..."

Deep_Oblivion

P.S.: Αυτο ισχυει και για την Ιο!!!
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
hellasaudio-com
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jun 22, 2005
Μηνύματα: 11

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Ιουλ 2005, 16:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: swstos Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ο ORBAN.. ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΙΑΝΟΥΝ Χ2 ΤΟΝ ΚΩΛΑΡΑΚΟ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ'ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΜΕ 30 EURO ΕΧΩ ΒΡΕΙ...
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΝΗΣΙΑ, Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ, ΝΑ ΘΕΣ 150 EURO...
ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ AYTH H TIMH ΕΓΙΝΕ 89EURO.
ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΠΑΛΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Ιουλ 2005, 18:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Από Κύπρο πάντως δεν μπορείς να πετάξεις απ' ευθείας στα νησιά, π.χ. Μύκονο, Σαντορίνη, αν δεν έχεις κλείσει πακέτο διακοπών, σε group, με ξενοδοχεία και διατροφές για τουλάχιστον 7 μέρες. Άκουσον, άκουσον!!!!

Κι εγώ κύριέ μου που θέλω π.χ. να πάω στην Πάρο, μόνη, για 4 μέρες, θα με αναγκάσεις να πετάξω Αθήνα και μετά να πάρω τα πλοία...

Αερογραμμές είστε τέλος πάντων ή ταξιδιωτικά γραφεία;;;;;;;
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 8 Ιουλ 2005, 00:37 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

cy_melissa έγραψε:
Από Κύπρο πάντως δεν μπορείς να πετάξεις απ' ευθείας στα νησιά, π.χ. Μύκονο, Σαντορίνη, αν δεν έχεις κλείσει πακέτο διακοπών, σε group, με ξενοδοχεία και διατροφές για τουλάχιστον 7 μέρες. Άκουσον, άκουσον!!!!

Κι εγώ κύριέ μου που θέλω π.χ. να πάω στην Πάρο, μόνη, για 4 μέρες, θα με αναγκάσεις να πετάξω Αθήνα και μετά να πάρω τα πλοία...

Αερογραμμές είστε τέλος πάντων ή ταξιδιωτικά γραφεία;;;;;;;


τότε πάρε το 7-μετρο σκάφος σου και βουυυυρ για το Αιγαίο Very Happy
το ξέρεις ότι ισχύει κι αυτή η λύση, πολλοί έχουν καταφύγει στην αγορά πολυτελούς σκάφους σαν επένδυση στις διακοπές τους, το οποίο μακροπρόθεσμα φαίνεται να ισχύει
`Αντε και καλές πλεύσεις Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 8 Ιουλ 2005, 02:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

dmitspan έγραψε:
cy_melissa έγραψε:
Από Κύπρο πάντως δεν μπορείς να πετάξεις απ' ευθείας στα νησιά, π.χ. Μύκονο, Σαντορίνη, αν δεν έχεις κλείσει πακέτο διακοπών, σε group, με ξενοδοχεία και διατροφές για τουλάχιστον 7 μέρες. Άκουσον, άκουσον!!!!

Κι εγώ κύριέ μου που θέλω π.χ. να πάω στην Πάρο, μόνη, για 4 μέρες, θα με αναγκάσεις να πετάξω Αθήνα και μετά να πάρω τα πλοία...

Αερογραμμές είστε τέλος πάντων ή ταξιδιωτικά γραφεία;;;;;;;


τότε πάρε το 7-μετρο σκάφος σου και βουυυυρ για το Αιγαίο Very Happy
το ξέρεις ότι ισχύει κι αυτή η λύση, πολλοί έχουν καταφύγει στην αγορά πολυτελούς σκάφους σαν επένδυση στις διακοπές τους, το οποίο μακροπρόθεσμα φαίνεται να ισχύει
`Αντε και καλές πλεύσεις Very Happy


χαχαχα εσύ δεν παίζεσαι βρε dmitspan!!! Laughing Laughing Laughing

να 'σαι καλά, κτυπιεμαι στα γέλια (αν και ίσως να έπρεπε να κλαίω... Rolling Eyes Crying or Very sad )

αμα είχα το 7-μετρο καλέ μου.......... εμ... θέλεις να μου το κάνεις δώρο ίσως??? (χμ... τα γενέθλια μου περασαν.. μμ... η γιορτη μου περασε... κάτι θα σκεφτώ... α! βρήκα! έτσι απλά για μένα [το αξίζω δε μπορεις να πεις! χιχιχι] Wink )

Cool Very Happy Laughing Wink
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 8 Ιουλ 2005, 11:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Όποιος/α θέλει να περάσω να τον/την πάρω με το σκάφος να μου στείλει pm
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 8 Ιουλ 2005, 12:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κόπιασε το επόμενο ΣΚ Κύπρο! Very Happy Wink Cool
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©