Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641072
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Αποριες, αισθηματα και σκεψεις
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 20:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

dmitspan έγραψε:
Τον κρατούσες "όμηρο" στα δικά σου τα θέλω και δεν είχε την ευκαιρία να διασκεδάσει. Είχατε ποτέ τέτοιες ευκαιρίες; Περνούσατε καλά; `Ηξερες τι ήθελε; `Η μόνο τι ήθελες εσύ;


Μεγαλη κουβεντα ειπες εδω dmitspan... πολυ μεγαλη.

Ακριβως επειδη αυτα δεν αλλαζουν δεν πιστευω στην δευτερη ευκαιρια. Και καλο ειναι απο αυτα τα λαθη που κανουμε να μαθαινουμε και οχι να τα επαναλαμβανουμε καθε λιγο και λιγακι

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 21:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania....
Έχω ακριβώς την ίδια εμπειρία...αλλά όχι μακροχρόνια σχέση!
Τελικώς όμως δεν κατάφερα κάτι...

Πληρώνω λάθη και αχαριστία Στεφανία...τότε όλα με χαλούσαν τώρα όμως μετανιώνω...

Αλλά όπως είπες σωστά η ζωή συνεχίζεται και μαθαίνουμε από τα λάθη μας... μεταξύ μας όμως...διατηρώ μέσα μου μια κρυφή ελπίδα...Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...

ΥΓ: Διάβαζα το post σου και νόμιζα ότι τα γράφεις για μένα...
Deep Oblivion όποιος νομίζει ότι έχει πιάσει τη ζωή από τα .... θεωρεί ότι δεύτερη ευκαιρία δεν αξίζει... !
Εγώ λέω πως όταν αγαπάς και είσαι ερωτευμένος... εγωισμοί δεν παίζουν... όλοι έχουμε κοινό στόχο... την ευτυχία! Άρα θεωρώ πως αν έστω κάτι μικρό νιώθει ο άλλος μέσα του... ειναι σωστό και πρέπει να δώσει ευκαιρία. Αν δεν νιώθει κάτι απλώς εκεί όλα τερματίζουν!

Μαίρη
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!


Τελευταία τροποποίηση από τον Mairh στις Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 21:11 GMT. Συνολικά έχει τροποποιηθεί 2 φορές
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 21:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τελικα μηπως οι γυναικες εχουν γινει πιο επιπολαιες και πιο ασταθεις στις σχεσεις τους απο τους αντρες στην εποχη που ζουμε?

Τα ιδια ακουω γυρω γυρω και μονο απο κοπελες...

Μας το πηρατε και αυτο το προνομιο!

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 21:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep Oblivion...
Ποτέ κάτι δεν καταστρέφεται από μόνο του... χρειάζεται βοήθεια!
Άρα σκεφτείτε λίγο γιατί άραγε έχουν χαλάσει όπως λέτε οι γυναίκες!

Κάποτε τις πληγώνατε, παίζατε μαζί τους... και τώρα όταν εκείνες κάνουν το ίδιο ακριβώς πράγμα σε εσάς σας πονάει...
Δυστυχώς αυτό ειναι μια πραγματικότητα...
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 21:18 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Θελεις να μου πεις δηλαδη οτι περνετε εκδικηση? Τοτε γιατι να σας εμπιστευτει καποιος?

Απλα απο τις 3 ιστοριες που ακουσα τις τελευταιες 16 ωρες, μπορω να πω πως η επιπολαιοτητα ειναι το χαρακτηριστικο γνωρισμα σας, αλλα ισως οφειλεται και στο νεαρο της ηληκιας.

Εξαλλου κανεις μας δεν γεννηθηκε γνωριζοντας τι ειναι σωστο και τι οχι, ολοι μαθαινουμε απο οσα παθαινουμε, απλα καποιοι μοιραλατρουν και καποιοι το χωνευουν κα βγαζουν απο καθε κατασταση αυτο που πρεπει.

Και οι τρεις ιστοριες ηταν ομοιες "τον ηθελα, τον ειχα, τον πληγωσα, τον παρατησα, μου ξαναρθε αλλα γιατι δεν μου καθεται ξανα?"

Δεν γινεται, εχουμε και εμεις εγωισμο και αισθηματα. Απο εκει και περα οταν τσαλαπατησεις καποιον, σε σιχαινεται μετα οσο και να σε αγαπουσε.

Απλα κοριτσια, φροντιστε στην επομενη σχεση σας να θυμηθειτε τον προηγουμενο. Σκεφτειτε και τα δικα μας θελω.

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 21:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

δεν υπάρχουν στρατόπεδα φύλων κατ' εμένα

υπάρχουν στρατοπεδα ηθών, αξιών και συνειδήσεων
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 22:53 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

απ'το ίδιο άτομο ακούω δύο διαφορετικές/αντίθετες απόψεις.. πώς γίνεται αυτό; καλύτερα να μασάμε παρά να μιλάμε, γιατί πόσοι από μας κάνουμε πράξη τις φιλοσοφίες μας και τα πιστεύω μας εδώ μέσα; Μπορεί να μην υπάρχουν φυλές, όπως λέει και η melissa, αλλά υπάρχει η διαφορά μεταξύ πράξης και θεωρίας. Ας πατήσουμε εκεί λοιπόν να το κάνουμε ένα
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 23:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

dmitspan ομολογώ πως δεν σε πιάνω... Confused

επίσης δε μίλησα για φυλές, για τα δύο φύλα (άνδρες/γυναίκες) μίλησα... Wink
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 02:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

δεν νομιζω πως μπορούμε να βάλουμε όλους τους ανθρώπους σε ένα καλούπι
Αλλά η αλήθεια είναι πως οι άντρες έχουμε μείνει όπως ήμασταν. Γαιδούρια
Τώρα γιατί το λεγόμενο ασθενες φύλο προσπαθεί να μας ξεπεράσει... δεν ξέρω.

Κάποτε πιστεύαμε ότι μια γυναίκα 25+ ξέρει τι θέλει. Τώρα δεν ισχύει. Ίσα ίσα που εκεί χάνει την μπάλα.

Μαίρη μου δεν θα συμφωνήσω μαζί σου: Όταν πληγώναμε λες. πότε; παλια; όταν ήμασταν στο δημοτικό; κληρονομηθηκε η πληγή; Και εγώ τι φταίω; Πλήγωσα κανέναν; Ας βγει μπροστά να το πει Smile

Όσο πιο γρήγορα αποφασίσουμε ότι παίζουμε μπάλα στην ίδια ομάδα και δεν έχουμε να κερδίσουμε τίποτα με το να σκαμε ντρίπλες μεταξύ μας, τόσο πιο γρήγορα θα λυθουν συτά που περιγράφετε.

Εγώ προσωπικά αρνούμαι να μπω σε αυτό το παιχνίδι. Μου αρέσει το θέατρο, αλλά όχι στις σχέσεις μου με τους ανθρώπους. Όχι με τον ανθρωπό μου. Ότι θέλω θα το πω χύμα. Για αυτό άλλωστε θα είμαι πάντα μόνος.

Τα νάζια τα πείσματα και οι εγωισμοί έχουν μεν την γλύκα τους αλλά με όριο.

Βέβαια εγώ μιλάω για νάζια ενώ τελικά αυτό είναι τα ψιλά γράμματα. Έχουν δει τα μάτια μου... άστα. Δυσκολες οι σχέσεις στην εποχή μας. Στην εποχή του ατομισμού... δεν μας αρέσει να δίνουμε Μαίρη κακά τα ψέματα. Και αν δεν δώσεις πως θα παρεις; Και τι θέλουμε πια από την ζωή μας;

Ν

Υ.Γ. Τώρα που είπα να δώσεις... Τόσες μέρες έχω δώσει το μοναδικό μηχανακι για τα κουνούπια στον πατέρα μου και μόλις τώρα ανακάλυψα ότι δεν το χρησιμοποιεί!!!! Shocked

Τσάμπα με φάγανε.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 03:25 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

cy_melissa έγραψε:
dmitspan ομολογώ πως δεν σε πιάνω... Confused

επίσης δε μίλησα για φυλές, για τα δύο φύλα (άνδρες/γυναίκες) μίλησα... Wink


δε ζήτησα να με πιάσεις melissa

φυλή και φύλο αποτελούν το ένα και το απαράλλαχτο. και τα δύο δηλώνουν διαχωρισμό Wink

neokles έγραψε:
Στην εποχή του ατομισμού... δεν μας αρέσει να δίνουμε Μαίρη κακά τα ψέματα. Και αν δεν δώσεις πως θα παρεις;


Δυστυχώς έτσι είναι φίλε μου, και απ'όσο βλέπω απ'τον εαυτό μου που θέλω τόσο να δώσω, δυστυχώς δε βρίσκω άνθρωπο να θέλει να πάρει.. Πού πάμε...
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
High_Voltage
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Feb 18, 2005
Μηνύματα: 70
Πόλη/Χώρα: Freefm

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 09:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ειναι αληθεια παιδια,πως εμεις οι γυναικες εχουμε χασει την μπαλα λιγο τα τελευταια χρονια τουλαχιστον...Προσωπικα θεωρω πως αυτο γινεται γιατι προσπαθουμε απεγνωσμενα να αποδειξουμε πως ειμαστε ισχυρες,δυνατες,ανταγωνιστηκες σε ολα τα επιπεδα συγκριτικα παντα με τους αντρες&οχι μονο...Αυτο που συμβαινει ομως ειναι απλος να δημιουργειται ενας ψυχολογικος"ευνουχισμος"του αντρα...Να καταργουμε τον ρολο που ειναι στην φυση του να "υποδυεται"...Και λεω να υποδυεται,γιατι ειναι γνωστο της παση πως οι γυναικες ειναι το ισχυρο φυλο στην ουσια!!!!Αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να χανουμε την"γλυκα μας"σαν πιο αερινα πλασματα που ειμαστε...Κατα αυτον τον τροπο προσπαθουμε να σας μοιασουμε&στην γαιδουρια...Δυστυχως...
Αυτα οσο αφορα την συμπεριφορα μας απεναντι στους αντρες...( Embarassed )

Οσο υπαρχουν ανθρωποι διπλα μας (σαν&εσενα dmitspan&οχι μονο...)που η καρδια τους και η ψυχη τους ειναι"ανθισμενη" ετοιμη να προσφερει&να δεχτει αγαπη τιποτα δεν εχει χαθει...
*Πιστευω πως οταν υπαρχει αληθινη αγαπη,αξιζει μια δευτερη ευκαιρια...]
Give-love-a chance to desire..
_________________
Xristina Syriopoulou...
Live @ Freefm
every Tuesday&Thursday 19:00-21:00...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 10:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καταρχήν θα απαντήσω στο θέμα της δεύτερης ευκαιρίας. Έχω καταλάβει στην ζωή μου μετά από τόσα χρόνια, ότι αν ραγίσει το γυαλί δεν ξανακολλάει. Όσο και αν αγαπάς, και αν νοιάζεσαι για τον άλλο, άμα γίνει μία φορά η στραβή είναι 100% σίγουρο ότι θα ξαναγίνει. Είναι μέσα στο αίμα κάποιων ανθρώπων. Και άμα έχεις τέτοια προβλήματα σε μια σχέση από την αρχή, φανταστείτε τι έχει να γίνει όταν περάσουν τα χρόνια και έχεις και παιδιά με τον συγκεκριμένο άνθρωπο... Δράμα η υπόθεση !!!
Όσο αφορά για το θέμα των γυναικών και αν έχουν χάσει την μπάλα.
Μου έχει πει ένας καλός μου φίλος παλιότερα μια σοφή κουβέντα:
Το εργοστάσιο που έβγαζε γυναίκες σαν τις μάνες μας έχει κλείσει. Γυναίκες που δούλευαν σαν σκυλιά, μεγάλωσαν παιδιά, ήταν σωστές σύζυγοι, έκαναν κουμάντο στην οικογένεια και είχαν ευτυχισμένους γάμους για 30 χρόνια και παραπάνω.
Και αυτό γιατί έχουν αλλάξει οι εποχές. Πλέον ο κάθε άνθρωπος μετράει με βάση το εκκαθαριστικό του στην εφορία. Υπάρχει περίπτωση την σημερινή ημέρα μια κοπελίτσα 24 χρονών με την δική της δουλειά, το αυτοκίνητό της και την πλήρη ανεξαρτησία της, να μπλέξει με κάποιον που βγάζει λιγότερα από αυτήν??? Αποκλείεται ιδιαίτερα αν είναι και καλό παιδί. Εκτός αν είναι κανένας μάγκας την βάλει κάτω και της εξηγήσει το όνειρο.
Δυστυχώς αυτά είναι σημάδια των καιρών που ζούμε. Οι νεαροί άντρες βγαίνουν πιο συναισθηματικοί, χωρίς το ένστικτο του κυνηγού που είχαν οι παλιότεροι και το βασικό είναι ότι φοβούνται να πλησιάσουν τις γυναίκες. Και οι νέες γυναίκες παραπονιούνται ότι δεν υπάρχουν "πραγματικοί" άντρες την σήμερινή ημέρα.
Αποτέλεσμα: Μοναξιά και από τις δύο μεριές. Μια και το παίζουν cool στις δημόσιες συναναστροφές τους. Ενώ βγάζουν τον πραγματικό εαυτό τους μέσο των SMS και του Internet γιατί πλέον δεν τολμάνε να πούνε αυτά που αισθάνονται face to face.
Και η μοναξιά είναι το σημαντικότερο πρόβλημα της σημερινής κοινωνίας. Και όταν λέω μοναξιά δεν εννοώ έλειψη φίλων γιατί είναι παπαριές αυτά που λένε μερικοί και μερικές εγώ έχω τους φίλους μου και ο πραγματικός φίλος είναι που μετράει. Μιλάω για το άλλο μισό της ζωής τους, αυτό που ψάχνουν και τελικά ίσως ποτέ να μην το βρουν...

DJ 835
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 11:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

High_Voltage έγραψε:
Προσωπικα θεωρω πως αυτο γινεται γιατι προσπαθουμε απεγνωσμενα να αποδειξουμε πως ειμαστε ισχυρες,δυνατες,ανταγωνιστηκες σε ολα τα επιπεδα συγκριτικα παντα με τους αντρες&οχι μονο...


Αγαπητη High Voltage, βρικω οτι εχεις πιασει τον παλμο της εποχης πλεον... Η γυναικα κοντευει να απαρνηθει την θυληκοτητα της και τον ρολο για τον οποιο ειναι πλασμενη (και προς θεου δεν εννοω... κουζινα, υπηρετρια και αλλες τετοιες φαλλοκρατιες)

High_Voltage έγραψε:
Αυτο που συμβαινει ομως ειναι απλος να δημιουργειται ενας ψυχολογικος"ευνουχισμος"του αντρα...Να καταργουμε τον ρολο που ειναι στην φυση του να "υποδυεται"


Οσο δεν αφηνει η γυναικα τον αντρα να ειναι αντρας στο ρολο του, τοσο δεν θα βρισκει και αντρα, και οσο η γυναικα δεν κανει τον αντρα να ΝΙΩΘΕΙ αντρας, τοσο και ο αντρας δεν θα κανει τη γυναικα να νιωσει ΓΥΝΑΙΚΑ.
Οντως στην ουσια ειναι το ισχυρο φυλο η γυναικα, αλλα μενει ανολοκληρωτη διχως ενα αρσενικο διπλα της οπως και το αναποδο.

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
High_Voltage
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Feb 18, 2005
Μηνύματα: 70
Πόλη/Χώρα: Freefm

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 12:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Υπαρχει ταυτιση αποψεων λοιπον Deep Oblivion,και χαιρομαι για αυτο...Κυριως γιατι καταλαβαινεις απολυτα αυτα που εκφραζω σε λιγες γραμμες!!!Η γυναικα ειναι το ισχυρο φυλο,δεν σημαινει ομως πως χρειαζεται να το επιδεικνυει αγαρμπα καταργωντας τον"ρολο"της...Και φυσικα μια γυναικα μονη,δεν ειναι ποτε ολοκληρωμενη οσες ανεσεις&απολαυσεις αν εχει...(αντιστοιχα&ενας αντρας το ιδιο...)
Η ευτυχια ειναι αρρηκτα συνδεδεμενη με την αγαπη&την συντροφικοτητα...Οχι με το εκκαθαριστικο(dj_835)...
So it takes two...
_________________
Xristina Syriopoulou...
Live @ Freefm
every Tuesday&Thursday 19:00-21:00...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 12:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Σταματάτε επιτέλους ο ένας να ρίχνει ευθύνες στον άλλο.
Δεν υπάρχει γυναίκα και άντρας σήμερα που να χωράει σε κάποιο καλούπι.

Η εποχή μας είναι όντως σκληρή, ατομιστική, εγωιστική, πληγωμένη, μοναξιασμένη, φοβισμένη, και καθόλου ανθρώπινη, καθόλου φυσική. Χωρίς φυσικά να το απολυτοποιώ γιατί πιστεύω πως όλοι κρύβουμε βαθιά μέσα μας μια ψυχή γεμάτη ανάγκες, εγκλωβισμένη κάπου πολύ βαθιά.

Είναι και θέμα επιβίωσης πιστεύω.

Προσωπικά το λέω πως αναγκάζομαι να είμαι περισσότερο άντρας στη ζωή μου παρά γυναίκα. Οι ευαισθησίες μου βγαίνουν δειλά σε κάποιο forum γιατί εκεί βρίσκω χώρο να τις διοχετεύσω. Είναι τόσες που με πνίγουν κι εμένα και τους άλλους, λόγω του ότι δεν βρίσκουν μια ισορροπία, να διοχετεύονται κάπου, σε κάποιον που όντως να το αναζητά. Συνήθως από τα βιώματά μου, το να είσαι ευαίσθητος, ήπιος, το παίρνει κάποιος για παλαβωμάρα, για αδυναμία, που μπορεί άνετα να εκμεταλλευτεί ετσι περιστασιακά και ασυνείδητα.

Είμαι αυτοσυντήρητη. Δουλεύω σκληρά και στο γραφείο και στο σπίτι, και έμαθα να στηρίζομαι στον εαυτό μου και μόνο. Ακόμα και συναισθηματικά. Όσο άσχημο κι αν ακούγεται αυτό.

Δεν περιμένω από κανένα κάτι. Κοιτάω τη δουλειά μου και την επιβίωσή μου και μετατρέπω την ευαισθησία μου σε "σκληρότητα".

Μέσα μου όμως προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μή χάσω την ουσία, να μη χάσω την ελπίδα, να μη στεγνώσω.

Αυτός κι αν είναι πόλεμος για ισορροπία.

Όπως είπα και πριν, δεν ειναι θέμα άντρα/γυναίκας. Είναι θέμα συνείδησης. Αξιών. Ήθους. Ανθρωπιάς. Του καθενός μας.
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 14:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

cy_melissa έγραψε:
Είμαι αυτοσυντήρητη. Δουλεύω σκληρά και στο γραφείο και στο σπίτι, και έμαθα να στηρίζομαι στον εαυτό μου και μόνο. Ακόμα και συναισθηματικά. Όσο άσχημο κι αν ακούγεται αυτό.

Δεν περιμένω από κανένα κάτι. Κοιτάω τη δουλειά μου και την επιβίωσή μου και μετατρέπω την ευαισθησία μου σε "σκληρότητα".


Δυστυχώς έχουμε γεμίσει τέτοιες περιπτώσεις..και δεν είσαι η μόνη melissa. Ακόμα και ο άλλος να θέλει να σου δώσει κάτι, εσύ δε θα το δεις, θα προσπεράσεις και θα συνεχίσεις τη ζωούλα σου, και θα είσαι εδώ μέσα να βγάζεις τον καλύτερό σου εαυτό, πράγμα ουδέτερο, γιατί η ζωή βρίσκεται εκεί έξω και όχι πίσω από μια οθόνη.. (παθών speaking)

Ωραία ακούγονται όλα αυτά να μπορείς να σταθείς μόνος στη ζωή σου κτλπ, αν όμως δεν έχεις μάθει να δίνεις και να παίρνεις μέχρι πόσο θ'αντέξεις; Η κατάρρευση πλησιάζει..

Αν και θα διαφωνήσω μαζί σου Δημήτρη, αν σπάσει το γυαλί μπορεί να ξανακολλήσει, το έχω επιτύχει προσωπικά.. αν σπάσει όμως δεύτερη φορά τότε το πετάς..
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 15:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

dmitspan έγραψε:
cy_melissa έγραψε:
Είμαι αυτοσυντήρητη. Δουλεύω σκληρά και στο γραφείο και στο σπίτι, και έμαθα να στηρίζομαι στον εαυτό μου και μόνο. Ακόμα και συναισθηματικά. Όσο άσχημο κι αν ακούγεται αυτό.

Δεν περιμένω από κανένα κάτι. Κοιτάω τη δουλειά μου και την επιβίωσή μου και μετατρέπω την ευαισθησία μου σε "σκληρότητα".


Δυστυχώς έχουμε γεμίσει τέτοιες περιπτώσεις..και δεν είσαι η μόνη melissa. Ακόμα και ο άλλος να θέλει να σου δώσει κάτι, εσύ δε θα το δεις, θα προσπεράσεις και θα συνεχίσεις τη ζωούλα σου, και θα είσαι εδώ μέσα να βγάζεις τον καλύτερό σου εαυτό, πράγμα ουδέτερο, γιατί η ζωή βρίσκεται εκεί έξω και όχι πίσω από μια οθόνη.. (παθών speaking)

Ωραία ακούγονται όλα αυτά να μπορείς να σταθείς μόνος στη ζωή σου κτλπ, αν όμως δεν έχεις μάθει να δίνεις και να παίρνεις μέχρι πόσο θ'αντέξεις; Η κατάρρευση πλησιάζει..

Αν και θα διαφωνήσω μαζί σου Δημήτρη, αν σπάσει το γυαλί μπορεί να ξανακολλήσει, το έχω επιτύχει προσωπικά.. αν σπάσει όμως δεύτερη φορά τότε το πετάς..


dmitspan δυστυχώς απομονώνεις δυο παραγράφους και αγνοείς το σύνολο.

Ευτυχώς ξέρω να δίνω και έχω και πάρα πολλά να δώσω, (μήπως είσαι και ένας από αυτούς που μου το είπαν??) Θα δώσω πλέον όμως μόνο σε αυτόν που πραγματικά το αξίζει. Ξέρεις πως δεν τα βάζω κάτω.

Και πίστεψέ με άμα θέλει κάποιος πραγματικά να μου δώσει, θα το καταλάβω, γι αυτό μην έχεις έγνοια. Ξέρω επιτέλους να ξεχωρίζω το σάπιο απ΄το καλό. Τους δειλές από τις γενναίες ψυχές.

Το "παθων speaking" γιατι το εγραψες με μικρά γράμματα?
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 16:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

φυσικά και το έχω πει ότι δίνεις, άλλα το θέμα δεν είναι να δίνεις εδώ μέσα, αλλά στους ανθρώπους σου, και όχι σε εμάς τους αγνώστους. Σε παρακαλώ όμως μη το παρεξηγήσεις αυτό, διότι και εγώ και εμείς όλοι εκτιμάμε αυτά που μας δίνεις εδώ μέσα. Τι εννοώ όμως: ότι όπως είπες είσαι κλεισμένη στον εαυτό σου, είσαι αυτοσυντήρητη. Πώς θα δώσεις έτσι στον άλλον την ευκαιρία να δει ποια είσαι; να δει τα πραγματικά σου χαρίσματα; Γιατί έχεις πολλά..

Μη τα κρύβεις melissa, μη τα μοιράζεσαι μόνο με μας..

αν κάποιος δε το εκτιμήσει ή προσπαθεί να το εκμεταλλευτεί προς βάρος σου, υπάρχουν και τα σκουλίκια εκεί έξω. Δεν είναι λόγος αυτός όμως να κλείνεσαι στο καβούκι σου. `Ετσι πώς θα ξέρεις ποιος είναι αυτός που θα το αξίζει..; Λες ότι θα το καταλάβεις. Πώς όμως αφού όπως λες είσαι κλειστή και αυτοσυντήρητη;

Δώσε μου σε παρακαλώ να καταλάβω γιατί έχω χαθεί Rolling Eyes
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 16:29 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

φίλε dmitspan νομίζω πως ότι ήθελα να πώ το είπα.
Ίσως με την πάροδο του χρόνου καταλάβεις περισσότερα...
Wink

ΥΓ. Η λέξη "αυτοσυντήρητη" σε τρομάζει??? Είναι και πολύ θετική έννοια...
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 28 Ιουν 2005, 16:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

φαίνεται δε μπορούμε να συνεννοηθούμε Very Happy
ίσως φταίνε οι ζέστες (όχι δεν ειρωνεύομαι καθόλου, αλήθεια χρειάζομαι διακοπές Very Happy)
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 2 από 4

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©