Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641101
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Τριήμερο Αγ. Πνεύματος 2005. Knocking on heaven's door.

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 22 Ιουν 2005, 01:07 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Τριήμερο Αγ. Πνεύματος 2005. Knocking on heaven's door. Απαντηση με παραβολή κειμένου

Λοιπόν τι εγινε το τριήμερο πως τα περάσαμε; Ακουστε τι μου συνεβει... ειμαι περίεργος να μάθω αν πέρασε κι αλλος ένα τόσο γεματο τριήμερο

Σάββατο 07:30
Αναχώρηση από το λιμάνι του Πειραιά για την νήσο Ίο

11:30

¶φιξη στην Ίο. Η μητέρα μου με υποδέχεται στο λιμάνι. Χαιρετούρες με τα γνωστά ρεμάλια του λιμανιού. Κλείνουμε ραντεβού για ψαροντούφεκο την Κυριακή και αναχώρούμε για το ξενοδοχείο

11:45 ¶φιξη στο ξενοδοχείο. Η μητέρα μανουβράρει το αυτοκίνητο. Ακούγεται ένα κρακ!! Ο οπτικός έλεγχος επιβεβαιώνει τον φόβο ότι έσπασε η σούστα του αυτοκινήτου. (καλή αρχή Sad )Το αυτοκίνητο κλειδώνεται για το τριήμερο. Αρχίζει η αναζήτηση για ενοικίαση αυτοκινήτου.


12:30 όλες οι προσπάθιες για ενοικίαση αυτοκινήτου αποβαίνουν άκαρπες. Την λύση δίνει ο Αντώνης (ξάδερφος) με το βαν το οποίο δεν το χρειάζεται άμεσα.


13:00 Συνάντηση με τα παιδιά. Μπάνιο στην θάλασσα. Βουτάμε με μάσκες και ταίζουμε τα ψάρια με τα χέρια μας σπάζοντας αχινούς. Βγάζουμε όμορφα κοράλια και κοχύλια.

16:00 Φαγητό στον Πολύδωρα. Καλαμαράκια, μαρίδες, ΜΠΥΡΕΣ, χωριάτικη, κολοκυθάκια τηγανητα.. μόλις φτάνουν τα πρώτα μεζελίκια ντριιιιιν το τηλέφωνο. Ο Αντώνης θέλει να τον πάω στο ξενοδοχείο. Evil or Very Mad Τι να κάνω... (το αμάξι του είχα πάρει άλλωστε).

16:10 άφιξη στο σπίτι του Αντώνη. Περιμένω να γυρίσει το Μαρουσό (η γυναίκα του) για να προσέχει την μικρή.

16:15 Αναχώρηση για το ξενοδοχείο

16:25 Επιστροφή στον Πολύδωρα.. ευτυχώς κάτι μου είχαν αφίσει.

17:30 Είμαι κομμάτια κοιμάμαι ... Ύπνος Exclamation

20:00 Το τηλέφωνο χτυπάει. Ο Αντώνης πρέπει να πάει σπίτι. Evil or Very Mad (¶ντε πάλι) Γυρνάω με τα πόδια.

21:30 Έξοδος

Κυριακή

12:00 Μπάνιο στην Θαλασσα

15:00 Αναχώρηση προς Σίκινο με φίλους για ψαροντούφεκο. Σκέψεις με βασανίζουν και προσπαθώ να ξεχαστώ.

15:30 Ετοιμαζόμαστε για την βουτιά
Ο Π. φοράει τα βάρη μου και γελάει... "είναι πολύ μακρυα η ζώνη σου Νεοκλή"
"Θα σου έλεγα τι είναι μακρύ και τι κοντό αλλά έχε χάρη"
Πάνω που εξηγούσα γιατί πρέπει να περισεύει η ζώνη και γιατί έχουμε την πόρπη πάντα αριστερά το σκάφος πέφτει με δύναμη σε ένα κύμα. Ο Π. πέφτει πάνω στο σκάφος και μετά στην θάλασσα δεμένος με 16 κιλά στη μέση του. Shocked

Κανείς μας δεν είναι ντυμένος.

Παίρνω μια μάσκα και ότι βάρος βρήκα μπροστά μου και βουτάω.

Ο Π. βουλιάζει και προσπαθεί να λύσει τις 2 ζώνες. Είναι πανικοβλημένος και δεν τα καταφέρνει

Προσπαθώ να τον φτάσω. Δεν έχω πέδιλα και δεν προλαβαίνω. Η καρδιά μου χτυπάει σαν τρελή... όχι τόσο καλό όταν καταδύεσαι τόσο βαθιά.
Δεν μπορέσα να εξισώσω την μάσκα και μου λιώνει το πρόσωπο.

Είμαστε στον βυθό. Του βγάζω την ζώνη μου (να γιατί είναι μακρυά) αλλά η δική του είναι κοντή και δεν μπορώ... δεν αφήνει τα χέρια του

Θέλω να αναπνεύσω. Το νερό που βγαίνει από τον αναπνευστήρα, μου θυμίζει την σκληρή (και υγρή) πραγματικότητα. Είμαι στο πάτο. Βγάζω το μαχαίρι μου και κόβω την ζώνη του. Ανεβαίνει.

Δεν αντέχω άλλο. Πετάω τα βάρη. Προσπαθώ να ανέβω αλλά το πόδι μου έχει πιαστεί. Κοιτάω πάνω. Είναι βαθιά και αρχίζω να νιώθω τον πανικό της έλλειψης αέρα. Κοιτάζω γύρω. Βλέπω την ομορφιά γύρω και ηρεμώ... Θυμάμαι τα λόγια <*****> Αποφασίζω: ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ. Ξεμπλέκομαι. Ο Π. έχει φτάσει πάνω.

Εκπνέω από ανακούφιση... ΛΑΘΟΣ... και το ξέρω. Ο αέρας θα με ανέβαζε πιο γρήγορα. Θα με κρατούσε ζωντανό μερικά μέτρα ακόμα. Ακούω την καρδιά μου... χτυπάει αργά. Το παίρνω απόφαση. Τέλος. Προσπαθώ να απολαύσω τις τελευταίες στιγμές. Τελικά όταν φτάσεις κοντά στο τέλος δεν φοβάσαι τόσο πολύ.

Η επιφάνεια είναι ακόμα μακρυά. Σιωπή. Σηκώνω τα χέρια και πηγαίνω προς το φως. Δεν μπορώ να κουνήσω τα πόδια μου. Με ανεβάζει η άνωση (Αρχιμήδη i love you Smile )

Το φως πλημμυρίζει τα μάτια μου. Αναπνέω. Μας τραβάνε στη βάρκα

Κυριακή 21:00

Η ζημιά: Αιμάτωμα και στα δύο μάτια. Ένα κινητό βρεγμένο. Οι γκρίνια των δικών μου. Μια ντροπή γα τον φίλο που δεν ξεπλένεται. (δεν θα το πούμε πουθενα όμως έτσι Π.Wink

Το κέρδος: Ένας φίλος για πάντα, μια λαμπάδα στο μπόι μου και μια γλυκιά αίσθηση...


Εσεις πως τα περάσατε;
Question Smile


Τελευταία τροποποίηση από τον neokles στις Παρασκευή 24 Ιουν 2005, 16:57 GMT. Συνολικά έχει τροποποιηθεί 3 φορές
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 22 Ιουν 2005, 01:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 22:29 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 22 Ιουν 2005, 09:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πώ πώ βρε Νεοκλή........ εμπειρία ζωής σίγουρα.

Από εκείνες που πρέπει να είναι πάντα στην άκρη του μυαλού όταν έρχεται η ώρα να βάλουμε τα πράγματα της ζωής μας στην σωστή τους θέση.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 22 Ιουν 2005, 11:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αχ βρε Νεοκλη, δεν αισθανεσαι ξαφνικα οτι τα μαθηματα που εκανες επιασαν τοπο? Παλι καλα που ειχες την ψυχραιμια, την ικανοτητα και την γνωση να κανεις τις σωστες κινησεις στον λιγο χρονο που εκ των πραγματων ειχες.

Πολλα τα σοκ που δεχτηκες φιλε μου και το τελευταιο ισως σου δειξει οτι μερικα πραγματα ειναι λιγο ματαια και οτι ισως δινουμε μεγαλυτερη αξια σε παργματα που δεν τους αρμοζουν (ξερεις εσυ για τι ομιλω!!).

Πολλες φορες μετα απο ενα τετοιο συμβαν βλεπουμε καποια πραγματα με αλλο ματι, και αυτο ειναι μεσα στη διαδικασια της ψυχολογικης αμυνας του οργανισμου μας εναντια στην καταρρευση. Ειναι μαγικη η γαληνη που αισθανεσαι τις επομενες μερες και η αγαπη για τη ζωη που αποκτας.

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 22 Ιουν 2005, 12:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion έγραψε:

Πολλα τα σοκ που δεχτηκες φιλε μου και το τελευταιο ισως σου δειξει οτι μερικα πραγματα ειναι λιγο ματαια και οτι ισως δινουμε μεγαλυτερη αξια σε παργματα που δεν τους αρμοζουν (ξερεις εσυ για τι ομιλω!!).

Deep_Oblivion


Αντιθέτως αρχίζω και πιστεύω ότι ο Θεός μου κάνει πλάκα Crying or Very sad

Οπότε είμαι στην κυριολεξία αυτό που λέμε "ΧΑΡΑ ΘΕΟΥ" Laughing
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 22 Ιουν 2005, 14:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

εγώ νόμιζα ότι η παράγραφος τελείωνε με τη φράση " και μετά ξύπνησα απότομα", ότι επρόκειτο δηλαδή για εφιάλτη! Shocked κι όμως, συνέβη.. Wink εκτός από χαρά θεού, χαρά και το κουράγιο! Very Happy ο Π. πώς είναι τώρα;
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 22 Ιουν 2005, 15:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ο Π. είναι καλά. Μια ελαφριά διάσειση απο το χτύπημα στην βάρκα και ηθικό πεσμένο. Του έδωσα τα τηλέφωνα μιας σχολής ελεύθερης κατάδησης διότι καλός ψαροντουφεκας είναι... από μέτρα ασφαλείας όμως.. Confused
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 22 Ιουν 2005, 20:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

empeiria...

moy ekopses thn anasa...

hrwas!

Mary
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 23 Ιουν 2005, 11:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον, τις ευχές και τα καλά σας λόγια.

Ήρωας; Όχι. Έκανα απλά ότι θα έκανε ο καθένας μας αν ήξερε ότι ο φίλος/ο συνάνθρωπός του κινδυνεύει.

Τυχερός; Και ναι και όχι. Ναι γιατί μπορούσα να είμαι τυφλός τώρα και να καταστρέψω την ζωή μου, το ήξερα όμως και το αποφάσισα όταν τον είδα να πνίγεται. Όχι γιατί αυτά τα πράγματα πρέπει να είσαι γκαντέμης για να σου συμβούν.

¶ξιζε; Ναι...

Και πάλι ευχαριστώ,
Νεοκλής


Υ.Γ.

Ηθικό δίδαγμα: Ποτέ μην μαθαίνεις μόνο με εμπειρία. Υπάρχουν πολύ καλές σχολές να πας να μάθεις τα βασικά μέτρα ασφαλείας και κάποιες τεχνικές διάσωσης. Ιδιαίτερα εκεί κάτω τα λάθη μετράνε.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 23 Ιουν 2005, 12:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ενα πολύ ωραίο αιμάτωμα είχα πάθει κι εγώ στο μάτι στις αρχές στην ελεύθερη κατάδυση, από βεντουζομένη μάσκα. Μάλιστα, είχα βγάλει και close up φωτογραφίες, το αίμα μέσα στο μάτι.. Πολύ θρίλλερ φάση!

Αλλά ευτυχώς δεν είχα παρατράγουδα! Πάντως τρόμαξα (κυρίως οι υπόλοιποι όταν με είδαν μετά την βουτιά)..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 23 Ιουν 2005, 22:25 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Όλα αυτά έγιναν για κάποιο λόγo Όπως συνηθίζω να λέω «Τίποτα δεν είναι τυχαίο» και πράγματι δεν είναι....

Neokles.... Keep walking man! Cool
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 16 Ιουν 2006, 23:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αυτό το Σάββατο κλείνει ένας χρόνος από εκείνη τη Μέρα.

Θα γιορτάσω τα "γενέθλιά μου" σε ελεύθερο camping μαζί με την καταδυτοπαρέα κάνοντας την πρώτη ΝΟΜΙΜΗ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΔΥΣΗ στην Ελλάδα. Έχοντας εξασφαλίσει -για πρώτη φορά- γραπτή άδεια από το λιμεναρχείο θα είμαστε οι 7 πρώτοι Έλληνες "Νυχτοδύτες" με την βούλα του κράτους. Ανοίγουμε έτσι τον δρόμο εκμεταλευόμενοι τον νέο καταδυτικό νόμο και με πολύ επιμονή και υπομονή κόντρα στα σκουριασμένα γρανάζια του κράτους και της γραφειοκρατίας. Ευτυχώς ακόμα και στο κράτος βρίσκει κανείς ανθρώπους με φιλότιμο και όρεξη.

Καλή μας βουτιά λοιπόν και Χρόνια μας Πολλά.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©