Γιορτάζει ο Μάρκος
  Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641157
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Τσιγάρο... Πως το κόβουμε???

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Μαι 2005, 13:57 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Τσιγάρο... Πως το κόβουμε??? Απαντηση με παραβολή κειμένου

Λέγομαι Δημήτρης και είμαι καλά. Η απεξάρτησή μου από την νικοτίνη και την πίσσα προχωράει δύσκολα και ας φαίνεται σαν αιώνας.
Αυτή είναι η εκατοστή πεντηκοστή τρίτη προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο. Συνήθως στις προηγούμενες φορές το είχα κόψει από λίγες ώρες μέχρι και 1,5 ολόκληρη ημέρα. Μετά έμπαινε ο διάολος στο κεφάλι και αγόραζα πάλι πακέτο. Μην αναφέρω τώρα τον τρακαστράτο...
Ήδη τώρα συμπληρώνω 24 ώρες χωρίς να καπνίσω ούτε ένα. Βέβαια η μεγάλη πίκρα ήταν πριν από καμία ώρα, γι' αυτό κιόλας γράφω εδώ. Όταν αποφάσισα να πιω έναν καφέ. Ήταν πραγματικά μεγάλο μαρτύριο, το μυαλό τα παίζει. Και δεν χρησιμοποιώ τα υποκατάστατα αυτές τις τσίχλες και αυτοκόλλητα νικοτίνης που κυκλοφορούν στα φαρμακεία. Μπαμ και κάτω, μαχαίρι γι'αυτό τα έχω παίξει χαχαχαχαχαχα
Όσοι λοιπόν είστε καπνιστές ή και δεν είστε, δεν έχει σημασία όλοι έχουν άποψη, για αναφέρετε τρόπους ανώδυνους ώστε να κόψει κάποιος το τσιγάρο. Έχετε ποτέ προσπαθήσει να το κόψετε?
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Μαι 2005, 14:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Proswpika den exw kapnisei pote an kai megalosa se oikogenia kapnistwn Exclamation Poli duskolo to kopsimo tou tsigarou. 8elei poli ipomoni kai epimoni apo oti exw katalabei. An doyleueis omws nyxta file DJ835 ta pragmata diskoleyoun akoma perissotero...Alla eimai sigoyros pos 8a to palepseis to pragma!
Kserw periptoseis pou dokimasan velonismo (xoris apotelesmaa vevaios) akoma kai skoulariki pou sou bgazei apo to milalo to tsigaro....koufo alla kikloforouse stin agora prin liga xronia. Ta tsirota nikotinis kai oi tsixles pou kikloforoun pragmatika den kserw an kanoun douleia. Alla mia idea einai ola file mou (exeis skeftei na ipnotistis? mporei na to kseperaseis pio anodina... Wink )
perimeno nea gia tin proodo.
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Μαι 2005, 15:24 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΚΡΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΜΗ ΛΥΓΙΖΕΙΣ ΜΗΤΣΟ ΜΗ ΛΥΓΙΖΕΙΣ!!


Smile

ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΓΡΑΦΕ ΕΝΑ POST


ΟΛΑ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ... ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 31 Μαι 2005, 19:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τσιγάρο... η πιο κοντινή μας επαφή με τη φωτιά!!

Δύσκολο, δύσκολο να το κόψεις το μαμημένο!!

Τι έγινε τελικά? Δεν πιστεύω να λύγισες!!!!!!!

Αφού είσαι ένα 24ωρο "καθαρός", οδεύεις σταθερά προς την επιτυχία!
Άντεξες μια μέρα. Που η πρώτη είναι και η πιο δύσκολη... !
Μην υποπέσεις τώρα με τίποτα!
Πάρτο εγωιστικά και προσωπικά το θέμα.

Το κλειδί όλων είναι ο χρόνος σε συνδυασμό με την υπομονή.

Κάθε μέρα που περνάει χωρίς τσιγάρο είναι ένα επίτευγμα.
Ένα βήμα πιο κοντά στο αποτέλεσμα.
Βάλε πείσμα και υπομονή...
Και αν τα πολλαπλασιάσεις με το χρόνο (Χ 30 μέρες ας πούμε) έχοντας υπόψη ότι κάθε μέρα θα το σκέφτεσαι όλο και λιγότερο, άρα θα είναι όλο και πιο εύκολο για σένα να το κόψεις,
Θα είσαι αρχηγόπουλο...

θα είσαι ατσίγαρος 1 μήνα!

Επίσης θα λες από μέσα σου:

"Έβαλα ένα στόχο και θα τον κερδίσω.
Εδώ άλλες γεννάνε παιδιά και αντέχουν φριχτούς πόνους για ώρες...
Άλλοι δεν χωράνε να περάσουν το κατώφλι της πόρτας τους από τα κέρατα που τους φοράνε οι γυναίκες τους με φίλους - στην καλύτερη περίπτωση - γιατί υπάρχει και η χειρότερη... να σε κερατώνει με αδερφό, μπατζανάκη κλπ... και παρόλα αυτά το αντέχουν!
Άλλοι έχουν να κάνουν σεξ (έχουν ξεχάσει από πότε) και αντέχουν.
Άλλοι δεν έχουν άνθρωπο να μιλήσουν, να πουν μια κουβέντα και αντέχουν.
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν να φάνε ή είναι χρεωμένοι μέχρι το λαιμό και όμως! Αντέχουν.

Δεν θα αντέξω εγώ να νικήσω τον πόθο μου για ένα παλιοτσιγάρο??"

Στην ανάγκη κόψε για ένα διάστημα όλα αυτά με τα οποία το έχεις συνδυάσει.
Αλκοόλ, καφέδες, κλπ.
Μην συναναστρέφεσαι με καπνιστές γιατί είναι δέλεαρ και γενικώς μπες για λίγο σε καραντίνα!!

Αν και τώρα που το σκέφτομαι αυτό το τελευταίο μπορεί να είναι άστοχο.

Ο πατέρας μου που ήταν φανατικός καπνιστής, κατάφερε και το έκοψε, ύστερα από διαταγή του γιατρού του και μετά από ένα μπαλονάκι στην καρδούλα του, ΜΑΧΑΙΡΙ.
Και σκέψου ότι διατηρεί χαρτοπαιχτική λέσχη = τασάκια τίγκα στα τσιγάρα, νέφος από νικοτίνη, άγχος, νεύρα κλπ... αλλά αυτός βράχος!
Πάνε 2 χρόνια τώρα που δεν το έχει ξαναβάλει στο στόμα του.

Αν το έχεις πάρει πραγματικά απόφαση, τίποτα δεν σε σταματάει!

Και μην ξεχνάς ότι μέσα σου έχεις ένα μικρό θεό…
Μόνο εσύ μπορείς να κάνεις τα αδύνατα δυνατά, αρκεί να το θελήσεις.

Εύχομαι καλή δύναμη λοιπόν!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Denia
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Feb 03, 2004
Μηνύματα: 118
Πόλη/Χώρα: Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 31 Μαι 2005, 23:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Σε λίγη ώρα τελειώνει η 31η Μαϊου, η άνοιξη, κλπ...

Ξέρατε όμως ότι σήμερα είναι η Παγκόσμια Ημέρα κατά του Καπνίσματος;

Ω, ναι...! Μόνο σημαδιακό θα μπορούσε να ήταν αυτό για σένα Δημήτρη (και για όσους κάνουν την ίδια προσπάθεια)!

Οπότε..... Keep on κόβειν!

Συνέχισε άκαπνος!

από την Μαριλού Τζεμπελίκου (ΕΡΤ):

Με μια θλιβερή πρωτιά υποδέχεται και τη φετινή Παγκόσμια Ημέρα κατά του Καπνίσματος η χώρα μας. Πάνω από το 43% των Ελλήνων καπνίζει, με τους άντρες να κρατούν τα σκήπτρα της βλαβερής αυτής συνήθειας (47,4%) και τις γυναίκες να ακολουθούν με ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσοστό (39,6%). Τα ποσοστά αυτά δικαιολογούν και το γεγονός ότι η Ελλάδα φιγουράρει στις πρώτες θέσεις της ευρωπαϊκής λίστας κατανάλωσης τσιγάρων, ενώ ίσως τα πιο ανατριχιαστικά στοιχεία είναι αυτά που αφορούν τους νέους ηλικίας 12 έως 18 ετών. Πρόσφατη μελέτη του Χαροκόπειου Πανεπιστήμιου που έγινε σε συνεργασία με το Κέντρο Υγείας Βύρωνα, σε αγόρια και κορίτσια, έδειξε ότι κατά μέσον όρο, το 33% των εφήβων έχουν δοκιμάσει να καπνίσουν τσιγάρο τουλάχιστον μία φορά, ενώ το 10% των εφήβων δηλώνουν τακτικοί καπνιστές. Εάν τα στοιχεία αυτά αναχθούν στο γενικό πληθυσμό δείχνουν ότι καπνίζουν από 200.000 Ελληνόπουλα.

Κάθε χρόνο χάνουν τη ζωή τους 3 εκατομμύρια άνθρωποι σε όλον τον κόσμο από ασθένειες που σχετίζονται με το κάπνισμα εκ των οποίων οι 500.000 στην Ευρώπη.

Σε κοινή συνέντευξη Τύπου, που δόθηκε από το Ελληνικό Ίδρυμα Καρδιολογίας, την Ελληνική Αντικαπνιστική Εταιρεία και την Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία, δείχνει ότι τα θύματα του καρκίνου του πνεύμονα στη χώρα μας υπολογίζονται σε 6.000 κάθε χρόνο, ενώ το κάπνισμα ευθύνεται για το ένα τρίτο των συνολικών καρκίνων και για το 7% των ενηλίκων που εμφανίζουν χρόνια αποφρακτική πνευμονοπάθεια.

Σύμφωνα με στοιχεία και τις εκτιμήσεις των ειδικών, ένας στους τέσσερις νέους που κάθε χρόνο αρχίζουν να καπνίζουν, θα πεθάνει τελικά από νόσο που σχετίζεται με κάπνισμα.

Όλο το άρθρο
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 1 Ιουν 2005, 09:44 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Λοιπόν, σε λίγες ώρες κλείνω και 3 εικοσιτετράωρο. Από την Κυριακή το μεσημέρι έχω να καπνίσω.
Πάντως είναι ΠΟΛΥ δύσκολο, συνέχεια το έχεις μέσα στο μυαλό σου. Από το πρωί που σηκώνεσαι μέχρι το βράδυ που κοιμάσαι. Αν έχεις και άγχος με την δουλειά ή κάποιο άλλο πρόβλημα δυσκολεύει το θέμα ακόμα περισσότερο. Θέλει τεράστια εσωτερική δύναμη και να λές συνέχεια όχι. Πόσες φορές έχω σκεφτεί να πάω στο περίπτερο να πάρω ένα πακέτο και να το τελειώσω όλο... με μια τζούρα !!!!! χαχαχαχαχα
Άντε να δούμε... έχει μέλλον ακόμα η υπόθεση. Ακόμα πάντως βαστάω δεν έχω πάει στο περίπτερο. Ούτε έχω παρτίδες με τον ΤΡΑΚΑΣΤΡΑΤΟ.
Δημήτρης

Υ.Σ. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την συμμετοχή σε αυτό το topic. Πιστεύω ότι μπορούμε να βοηθήσουμε αρκετό κόσμο μέσα από εμπειριές που έχουμε βιώσει ή έχουμε ακούσει και αφορούν αυτή την κακιά συνήθεια.

--- ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ HOTSTATION.GR ---
--- ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ---
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 1 Ιουν 2005, 11:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

το κακό με μας τους ανθρώπους είναι ότι δεν προσπαθούμε να προλάβουμε μια κατάσταση απ'το να συμβεί, αλλά την επικροτούμε κιόλας. Τι εννοώ: ότι ο άνθρωπος περιμένει να του πει ο γιατρός ή να συμβεί κάτι συνταρακτικό που θα τον κάνει να το κόψει μαχαίρι.

`Ερχεται ένας για παράδειγμα να με ρωτήσει αν έχω τσιγάρο ή φωτιά και απαντάω ότι δεν καπνίζω και μου λέει "καλά κάνεις". Το ξέρω ότι καλά κάνω ρε ηλίθιε, τι μου το λες αφού το ξέρεις κιόλας και συνεχίζεις παραυτά και καπνίζεις; Evil or Very Mad
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 1 Ιουν 2005, 23:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Άντε ρε συ Δημήτρη και στον μήνα θα κόψουμε τούρτα...κάτι σαν γεννέθλια να πούμε...χιχιχι!

Πάντως είναι "μανίκι" η όλη διαδικασία... καλή συνέχεια και σε καλό θα σου βγεί... όσο αντέξεις τέλος πάντων!

Οι σύμμαχοι του τσιγάρου είναι:
1. πρωινός καφές και γενικότερα ο καφές οποιαδήποτε ώρα
2. άγχος δουλειάς, κοινώς την ώρα που στα πρήζουν κανονικά
3. ένα ποτάκι χαλαρωτικό το βράδυ
4. η χαλάρωση μετά το φαγητό
5. μια στενοχώρια που σε τρώει ψυχολογικά

τι να πω... καλή συνέχεια και εν πάσει περιπτώσει καλό σου κάνει!

Μαίρη
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 10:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

γιατί ρε συ Μαίρη;
Εμείς δηλαδή πώς επιβιώσαμε 23 χρόνια με ποτά, καφέδες, άγχη, χωρισμούς, εντάσεις χωρίς ούτε μια τζούρα; Μήπως τελικά ο μη καπνιστής έχει καταντήσει ο μαλάκας της υπόθεσης;Ας μην αλλάζουμε τα δεδομένα ως προς αυτά που θα θέλαμε να ισχύουν..
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 11:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε Μήτσο
Την σημερινή ημέρα μάγκας της υπόθεσης, είναι αυτός που δεν καπνίζει. Και όχι αυτός που καπνίζει. Και να το θυμάσαι αυτό...
Όσο αφορά την περίπτωσή μου, μετά από 4 ημέρες άνευ νικοτίνης, τελικά έπεσα πάλι στην κακιά συνήθεια !!!!!!! Sad
Η προσπάθεια αυτή έληξε με αποτυχία. Άντε πάλι από την αρχή, πάμε για την επόμενη δυστυχώς. Στον χώρο της εργασίας έκανα την αμαρτία μου. Οπότε τσάμπα και αυτά που λέγαμε μέχρι τώρα. Embarassed
Πάντως μια συμβουλή. Μια και ήταν από τις μεγαλύτερες προσπάθειες που έκανα σε διάρκεια. Αν προσπαθήσετε να το κόψετε θέλει απομόνωση από τα κοινά και τεράστια προσπάθεια. Εγώ πάντως θα ξαναπροσπαθήσω.
Το μόνο θετικό της υπόθεσης είναι ότι έκανα καλό στην τσέπη μου, από τα 10 πακέτα την εβδομάδα που έπαιρνα , αυτή την εβδομάδα αγόρασα μόνο ένα. Wink

Δημήτρης
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 13:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Mairh έγραψε:
Οι σύμμαχοι του τσιγάρου είναι:
1. πρωινός καφές και γενικότερα ο καφές οποιαδήποτε ώρα
2. άγχος δουλειάς, κοινώς την ώρα που στα πρήζουν κανονικά
3. ένα ποτάκι χαλαρωτικό το βράδυ
4. η χαλάρωση μετά το φαγητό
5. μια στενοχώρια που σε τρώει ψυχολογικά


Το τσιγαράκι που απολαμβάνεις μετά απο ένα καλό και δυνατό σεξ που το πας??
Μην τα ξεχνάμε αυτά!!

Dj 835 εγώ στο είπα ότι πρέπει να μπεις σε καραντίνα... δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο να κόψεις το κάπνισμα, ιδιαίτερα όταν δίπλα σου υπάρχουν πειρασμοί!

Δεν πειράζει, την επόμενη φορά καλύτερα!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 13:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλα ρε παιδια, να κοψει και το σεξ ο άνθρωπος... και το φαγητο... και τα ποτα... και τον καφε... να σταματήσει και τη δουλειά ...και να είναι και πάντα χαρούμενος...!!!

Ε, δε γινονται ετσι αυτα τα πραγματα... Ξερω πως είναι αφάνταστα δύσκολο να το κόψεις το τσιγάρο... ειδικά γιατί περιεχει και εξαρτησιογόνες ουσίες... αλλά πιστεύω DJ835 πως όλα βασικά εξαρτώνται από την απόφασή σου. Πόσο σοβαρά το παίρνεις το θέμα. Να πιστεύεις δηλαδή πως το να το κόψεις είναι και το καλύτερο πράγμα που θα κάνεις ποτέ για εαυτό σου όσον αφορά την υγεία σου, και σωματική και ψυχική, και να το βάλεις μέσα σου με πείσμα.

Είναι σοβαρό θέμα. Οι προκλήσεις πάντα θα υπάρχουν. Και δε μπορείς να αφαιρε8είς από το περιβάλλον σου, της δουλειάς για παράδειγμα, ή όποιο άλλο.

θα βρείς ξανά τη δύναμη. Το σημαντικό είναι ότι υπάρχει η θέληση.

Σου εύχομαι η επόμενη σου προσπάθεια να είναι και η τελευταία και επιτυχημένη.
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 14:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γι' αυτό λέμε είναι δύσκολο να το κόψεις... γιατί το έχουμε συνδυάσει με τα πιο απολαυστικά πράγματα σ' αυτή τη ζωή!!

Πως να το κάνουμε, για τους καπνιστές μερικά πράγματα πάνε μαζί!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrLoverman
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Dec 07, 2004
Μηνύματα: 94

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 16:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Προσπάθησε να το κόψεις όταν δεν έχεις άγχος και πίνε ντεκαφεϊνέ(ο ντεκαφεϊνέ δεν ξέρω αν πιάνει)
Αν καπνίζεις δυνατά τσιγάρα κόβεται πιο εύκολα, αλλά μην αρχίσεις τα δυνατά για να το κόψεις
Εγώ δεν καπνίζω, αλλά τα έχω ακούσει αυτά
Ξέρω κι ένα άτομο που δυσκολεύεται 3 χρόνια να κόψει τις τσίχλες νικοτίνης
_________________
Όποιος δεν κατάλαβε τι έγραψα μάλλον ξέρει καλά ελληνικά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 17:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πολυ απλα τα πραγματα.

Ο συναδελφος μου 20 χρονια καπνιστης, μια μερα ερχεται στο studio και μου λεει "Τελος, δεν θα ξανακαπνισω"

Εχουν περασει 13 μηνες απο τοτε. Αρκει να το θελεις και ουτε τσιχλες, ουτε ντεκαφεινε, ουτε τσιροτα, ουτε ψυχολογους. Πρωτα πρεπει να το θελεις και να κυριαρχησεις πανω στον εαυτο σου, να μην δεχτεις οτι κατι αλλο σε εξουσιαζει, παρτο εγωιστικα βρε παιδι μου!!!

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©