Γιορτάζει ο Μάρκος
  Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641157
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Athens Radio DJ S.O.S

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 27 Μαι 2005, 20:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Athens Radio DJ S.O.S Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ti ginete ston Radio DJ? panikos....
Ayta pou diavasame sto medianews mipos mas eriksan psuxologika???
Ksafnika tosoi paragwgoi na menoun ston dromo, gia na analavoun kapoioi "assoi"! ok na 8umi8oume na min tous akousoume....an kai an krino apo ta onomata pou 8a ksekinisoun ekpompes ston RDJ malon 8a exoun akroamatikotita alla mono apo megales ilikies (35-kai vale....).
Sorry kiolas alla o Xaris Romas pote egine paragwgos?
mipos prepei kai emeis na ksekinisoume to "kounika" kai tin suggrafi sirial? mpa......
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
djvolis
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Mar 04, 2005
Μηνύματα: 116
Πόλη/Χώρα: Athens-

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 27 Μαι 2005, 23:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

einai klassiki palia syntagi otan prospa8eis na symazepseis ta asymazeuta... Sad Sad Sad
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 28 Μαι 2005, 03:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δηλαδή ρε Νάσο, για να εκδικηθείς τον Τσαουσόπουλο που απέλυσε μερικούς παραγωγούς, αποφάσισες να μην ακούς τους καινούριους; Kαι για ποιούς τρομερούς παραγωγούς μιλάς; To Στάθη Παπούλια ή την Ηλιάνα; Σιγά τα ραδιο-ταλέντα! Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι ο Ρώμας δεν κάνει για το ραδιόφωνο πριν ακόμη τον ακούσεις; Και τι σχέση έχει το αν είναι gay και σεναριογράφος; Άκουσέ τον πρώτα και μετά αποφασίζεις.

Kαι αν δηλαδή αντί για τον Ρώμα (τον κάθε Ρώμα) σου έκανε εσένα πρόταση ο Τσαουσόπουλος, θα έλεγες όχι; Μηπώς απλώς σου αρέσει να γκρινιάζεις, πιστεύοντας πως αν ήσουν στη θέση του Τσαουσόπουλου θα τα έκανες όλα πολύ καλύτερα;

Και μια τελευταία ερώτηση για προχωρημένους: Ποιος είναι χειρότερος; O κερδοφόρος σταθμός με "λίγα λόγια, πολλή μουσική" που πληρώνει τους υπαλλήλους του, ή ο ραδιοσταθμός που έχει 20 παραγωγούς και τους προσφέρει ψίχουλα, αν και όταν μπορέσει;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
asxetoos
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: May 23, 2005
Μηνύματα: 6

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 28 Μαι 2005, 14:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

sugnwmi re naso kiolas alla me tin idia logiki, esi as poume pote egines paragwgos kai ta bazeis me ton rwma kai ton kathe rwma. toulaxiston aytos exei apodeiksei oti genikotera sto theama poulaei... esi apo oti thumame se 2-3 stathmous pou dokimases tin tyxi sou den ta kataferes alla den nomizw oti giayto bgazeis tosi "kakia'. toulaxiston den dikaiologise na krineis tous allous "apo pote eginan paragwgoi" tin stigmi pou dilwneis radiofwnikos paragwgos xwris na exeis kanei pote radiofwno. sygnwmi kiolas pou ginomai ligo skliros alla se blepw kai se alla forum pou anaferese sto radiofwno kai stin adikia pou ginete eis baros sou kai twn wannabe radiofwnikwn paragwgwn kai nomizw oti kapoios prepei na pei kai kapoia pragmata diaforetika apo ayta pou theleis na akouseis.
allwste mikros eisai, anti na ta bazeis me to radiofwniko katestimeno kai ton kathe ithopoio pou kanei mia ekpompi de tha itan kalitera na psaxteis, athoryva kai opws prepei na ekmetalleyteis tin eukairia sou pou an to psakseis kapoia stigmi tha erthei, kai an aksizeis kati tha kaneis...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 28 Μαι 2005, 19:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Οι ευκαιρίες κάποια στιγμή θα έρθουν. Αλλά και αν δεν έρθουν δεν χάθηκε και ο κόσμος. Δεν πέθανε κανείς επειδή δεν έγινε ραδιοφωνικός παραγωγός.
Αν τώρα μία επιχείρηση(ραδιόφωνο) διαλέξει κάποιους που νομίζει ότι θα την ανεβάσουν οικονομικά, γιατί εκεί είναι το όλο ζήτημα, είναι δικαιωμά της και δεν θα ρωτήσει και κανέναν. Και εγώ το ίδιο θα έκανα.
Τέλος χρειάζεται ο καθένας μας, να ξέρει τι μπορεί να κάνει σε αυτή την ζωή. Λίγη αυτοκριτική δεν είναι κακή. Δεν χρειάζεται να καβαλάμε το καλάμι επειδή βρεθήκαμε κάποτε πίσω από κάποιο μικρόφωνο ή κάποια decks. Ούτε να αυτοβαπτιζόμαστε ραδιοφωνικοί παραγωγοί, dj ή οτιδήποτε άλλο.
Και επειδή ίσως μερικοί σκεφτούν πιος είσαι εσύ που τα λες αυτά και τι έχεις κάνει. Δεν είμουν ποτέ ραδιοφωνικός παραγωγός. Ερασιτέχνης είμουν στα FM για 12 χρόνια, για όσους γνωρίζουν την πραγματική έννοια ερασιτέχνης. Δοκίμασα την τύχη μου σε μεγαλύτερους σταθμούς και δεν πέτυχα, γιατί απλά δεν άξιζα. Όμως σαν επαγγελματίας dj μπορώ να πώ ότι πέτυχα, μια και τόσα πολλά χρόνια μέχρι και σήμερα εξακολουθώ να βγάζω το ψωμάκι μου, παίζοντας από dance μέχρι λαϊκά και καραγκούνες(και δεν ντρέπομαι για αυτό καθόλου). Και στην τελική αυτό είναι που μετράει για μένα, ότι βγαίνει το μεροκάματο.
Ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει σε αυτή την ζωή...αυτό είναι κανόνας τελικά και το έχω καταλάβει. Το να προσγειωνόμαστε που και που στην πραγματικότητα δεν κάνει κακό...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 03:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: telos... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τελευταία φορά που ασχολούμαι και σχολιάζω τα «ραδιοφωνικά» δημόσια και αυτό όχι γιατί δεν έχω άποψη ή γιατί κόμπλαρα με τα όσα ειπώθηκαν παραπάνω αλλά γιατί:

1. Λίγοι εδώ μέσα αγαπάνε και νοιάζονται για το πραγματικό ραδιόφωνο.
2. Δεν δοκίμασα ποτέ την τύχη μου σε 2-3 ραδιοφωνικούς σταθμούς όπως είπε ο astetoos, καθώς δεν μου δόθηκε καμία ‘ευκαιρία’ με το να κάνω ένα δοκιμαστικό η ευκαιρία σου δίνετε όταν βγαίνεις ζωντανά στον αέρα. Εκεί δείχνεις αν πραγματικά αξίζεις ή όχι.
3. Ραδιόφωνο έχω κάνει (3 μήνες σε μια επαρχία) αλλά όχι επαγγελματικό. Για εμένα το ραδιόφωνο είναι τρόπος ζωής και έκφρασης. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος 18αρης εδώ μέσα που να γνωρίζει και να ασχολείται όσο εγώ. Αυτό το λέω χωρίς φυσικά να θέλω να αποδείξω τίποτα.
4. Στις μέρες μας, για τους λόγους που όλοι ξέρουμε (?), πίσω από τα μικρόφωνα των περισσότερων σταθμών βρίσκονται διάσημοι. Είναι τα δυνατά χαρτιά των επιχειρηματιών .ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ οι άσημοι με το ψώνιο μας μένουμε έξω ακόμα και αν αξίζουμε , ειδικά οι πιτσιρικάδες, εκτός και αν ο μπαμπάς έχει δικό του σταθμό βλ. Ανάστασης και Κων/νος Παπάς( Πρωτοπαπας)
5. Νόμιζα πως κρίνουμε πάντα καλοπροαίρετα τα όσα γράφονται από εμάς αλλά έκανα λάθος. Έτσι λοιπόν θα απαντήσω στην ερώτηση ‘για προχωρημένους’ που έθεσε ο Oblitron. Φίλε μου δυστυχώς δεν μπορείς να θέσεις ερώτηση για προχωρημένους καθώς ακόμα είσαι στο τμήμα των αρχάριων –ουδέν σχόλιο-όσο αφορά τον axsxetto νομίζω πως επάξια υπερασπίζετε το όνομα του όποτε για εμένα προσωπικά το να μάθω τα πραγματικά του στοιχεία μου είναι αδιάφορο καθώς ως asxetoo τον δικαιολογώ-για τα όσα γράφει- απόλυτα.


Να με συγχωρέσετε αν τα όσα έγραφα τόσο καιρό για το αθηναϊκό ραδιόφωνο δεν σας άρεσαν και ήταν για εσάς μπούρδες. Ήταν προσωπικές και άκρως ειλικρινείς απόψεις που σε καμία περίπτωση δεν είχαν ίχνος κακίας. Αν τα «έβαλα» με κάποιους π.χ Τσαουσοπουλο, Ρωμα αυτό έγινε γιατί πραγματικά δεν με έκραζαν οι επιλογές τους.
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
asxetoos
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: May 23, 2005
Μηνύματα: 6

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 04:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

endexomenws twra pou ksanadiabazw to teleytaio mou minima isws ebgala kapoia kakia xwris logo kai to minima mou fanike kakoproaireto apenanti ston naso. pragmatika den tha to ithela kati tetoio kai toulaxiston dimosia zitaw sugnwmi.
sto pm pou mou esteiles naso den apantaw giati profanws se ekneyrisan ayta pou egrapsa, kai dikaiologw ton tono sou.
logw kakis stigmis (kamia fora alla thes na peis kai alliws sou bgainoun) ayta pou ithela na sou pw fanikan san prosopiki epithesi. pragmatika tonizw kai pali pws den eixa skopo na erthw se antiparathesi mazi sou , apla kapoia pragmata mou ekatsan asxima opws ta eksefrases, alla kai egw me ti seira mou ayti tin dusareskia mou tin eksefrasa me akomi pio asximo tropo. sugnwmi kai pali kai thewrw pws to thema elikse.

P.S. gia oti allo theleis -me kali diathesi omws- steile mou pm gia na min kratame xwris logo mia proswpiki pleon sizitisi se dimosio forum.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 13:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καταρχήν μην τρελένεστε. Δεν έγινε και τίποτα. Το καλό με το forum του Hotstation είναι ότι όλοι μπορούμε να καταθέτουμε την γνώμη μας ελεύθερα και όπως νομίζουμε. Άμα το κόψουμε και αυτό τότε τι κάνουμε.
Και για τον Νάσο έχω να πω δυο πράγματα. Επειδή διαπιστώνω ότι πραγματικά γουστάρεις το ραδιόφωνο, μην κολλάς πουθενά. Αν αξίζεις πραγματικά όπως είπε το παλικάρι παραπάνω θα πετύχεις.
Η γνώμη μου πάντως είναι η εξής. Ειδικεύσου σε κάποια είδη μουσικής που σου αρέσουν. Και αν θέλεις επειδή είσαι στην καλύτερη ηλικία για να κάνεις την αρχή, προσπάθησε να χωθείς σε κανένα μαγαζάκι μικρό για αρχή, να παίζεις την μουσική σου για να δεις και πως αντιδρά ο κόσμος στις επιλογές σου.
Είναι πολύ μεγάλο συν το να ξέρεις από μουσικές επιλογές, εφόσον θέλεις να γίνεις ραδιοφωνικός παραγωγός. Και μετά εφόσον είσαι καλός και πίσω από το μικρόφωνο θα έχεις ένα πολύ καλό "πακέτο", σε σχέση με άλλους που απλά ξέρουν να μιλάνε και δεν ξέρουν πως λέγεται το τραγούδι που παίζει από κάτω.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 17:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ti na po?? pesame se askimi mera oloi....etsi Oblitron? malon alla thelate na peite giati eseis epite8ikate (me tin kali ennoia) se emena kai oxi ego se esas ektos kai an eiste o Tsaousopoulos i o Rwmas Exclamation Question Exclamation Laughing
opos kai na 'xei i signomi einai dekti.
An sas kourasa sto parel8on me tin "radio kritiki" mou sas zhto signomi kai den 8a epanalif8ei...
KRITIKI TELOS...
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Μαι 2005, 21:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Διαβαζω απο την πρωτη μερα αυτο το topic για να δω πως θα εξελιχθει και να πω και εγω την αποψη μου εχοντας σχηματισει μια εικονα.

Φιλτατε NASOS μπορει να ασχολεισαι με το ραδιοφωνο αρκετα οπως λες, ισως περισσοτερο απο τον μεσο Ελληνα 18χρονο που δεν γνωριζει καν τι ειναι αυτο.

Ομως παρατηρω οτι κανεις ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΗ κριτικη και εδω, αλλα και σε ενα αλλο forum που εχει τυχει να περασω μια βολτα.
Δικαιωμα σου, οπως και του καθενος. Δεν θα σου πω εγω αν λαθευεις η εχεις δικιο. Εξαλλου σε μερικα πραγματα συμφωνω μαζι σου και σε αλλα οχι.

Ομως πρεπει να ξερεις οτι οταν κανεις κριτικη (κα δη αρνητικη) πρεπει να εισαι ετοιμος και νηφαλιος και να δεχτεις κριτικη. Για μενα πολυ σωστα σου απαντησαν οι υπολοιποι φιλοι του forum. Αν πραγματικα πιστευεις οτι αξιζεις να κανεις μια εκπομπη που ειναι και το ονειρο σου, τοτε θα γινει, αλλιως, θα δανειστω την υπογραφη σου "τιποτα δεν ειν αι τυχαιο".

Το να αντιδρας με επιθετικες εκφρασεις, pm's και δεν ξερω εγω τι αλλο, αν μη τι αλλο δειχνει οτι δεν εισαι αντικειμενικος και οτι δεν εχεις επιχειρηματα για να στηριξεις τα λογια σου, αλλιως θα μας τα ειχες εκθεσει.

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 31 Μαι 2005, 01:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πραγματικά ζητάω δημόσια συγνώμη για τα όσα έγραψα στα δυο τελευταία θέματα που άνοιξα. Παρεξήγησα και παρεξηγήθηκα και σε καμία περίπτωση δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Δεν θέλησα ούτε στιγμή να κοροϊδέψω τα μέλη του site και τους επισκέπτες του Hotstation. Ήρθε η σειρά μου να ζητήσω συγνώμη για την αναστάτωση που προκάλεσα.
ειλικρινά συγνώμη
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
tasosgreece
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jun 06, 2005
Μηνύματα: 1

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 6 Ιουν 2005, 22:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε Νάσο δεν καταλαβαίνω γιατί τα έχεις πάρει με τον Τσαουσόπουλο??? Ο Ρώμας δεν κάνει εκπομπή, ένα καλή επιτυχία στο νέο πρόγραμμα λέει ηχογραφιμένο και κάποια στιγμή θα είναι guest για μια μέρα στην εκπομπή του 267... Το Radio DJ δεν έχει καθόλου διάσημους...Όλοι εκεί έγιναν γνωστοί... Εγώ πρώτοι φορά έκανα ραδιόφωνο 12 χρονών και από τότε κάθε μέρα όλο και πιο πάνω πάω, σήμερα έχω δικό μου σταθμό και κάνω και εκπομπή σε μεγάλο σταθμό της Πάτρας (χωρις να θελω να το παίξω)... Θέλω αν το αγαπάς πραγματικά να το παλέψεις και εκτός Αθηνών για αρχή...
Καλή επιτυχία...

www.radioone.tk
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©