Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641063
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ονειρα...
Σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 28 Απρ 2005, 22:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ονειρα... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Επανερχομαι......
Ομολογω πως αυτη η στηλη/forum μου δινει τροφη....

Σκεφτομουν ολη μερα οτι ηθελα να ερθω σπιτι και να γραψω....
Μαλιστα σκεφτομουν εντονα οτι ηθελα να γραψω για ενα ονειρο που ειδα πριν καιρο....
Για να ειμαι ειλικρινης διερρωτωμουν αν ταιριαζει αυτο το θεμα με το θεμα της συγκεκριμμενης στηλης, η αν 8α ηταν καλο να ανοιξω καινουριo forum για τα ονειρα.... Αυτα που εχουμε στον υπνο ακομα και στον ξυπνιο μας. Κατα ποσο γινονται πραγματικοτητα... Και πως τα ερμηνευουμε... Θα ηταν ισως ενδιαφερον...... ακουω και τη γνωμη σας.......

Εχω χρονια να γραψω, γι'αυτο ελπιζω να μου συγχωρεσετε το αδεξιο μου υφος.....

Ακουω απο τον υπολογιστη μου ενα απο τα μουσικα κομματια των Destiny που με αγγιξε. Το εχω στην επαναληψη... Εχει τιτλο "Sad Thoughts" και ειναι απο τον δισκο τους "Στα δυσκολα". Τον κατεβασα τις προαλλες απο το forum που ανοιξε ο e-styles, "hip-hop legacy".... Πολυ ωραια κινηση να τα διαθεσει δωρεαν, και του χρωσταω ενα ευχαριστω...

Καθως η μουσικη με τυλιγει σε ενα ομιχλωδες, μαγικο και γεματο μυστηριο πεπλο, προσπαθω να φερω στο νου μου το ονειρο....


Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 04:08 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Μαι 2005, 10:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Όσον αφορά τα όνειρα, μου έχει τύχει κάποιες φορές να τα ζήσω στην πραγματικότητα, όπως ακριβώς τα είδα στον ύπνο μου.

Όχι ότι ονειρεύτηκα κάτι μεγάλης σημασίας ή κάτι σημαδιακό... στιγμές καθημερινότητας περισσότερο...

----------------------------------

Καλοκαίρι στον Πλαταμώνα Πιερίας.

Γύρω στα 16 πρέπει να ήμουνα....με παιδιά από το σχολείο πήγαμε για μπάνιο.
Ειμασταν η τσουρμαδοπαρέα πάνω σε ένα ποδήλατο θαλάσσης, είχαμε βγεί στα ανοιχτά και κάναμε βουτιές.
Ηταν ένας τύπος που μου άρεσε τότε και ενώ εγώ καθόμουνα πάνω στο ποδήλατο τσαλαβουτώντας τα πόδια μου στο νερό, αυτός κολυμπώντας ήρθε μπροστά μου, και μου είπε "θέλεις να τα φτιάξουμε?" Laughing (έτσι λέγανε τότε τα αγοράκια στα κοριτσάκια όταν γουστάρανε).
Του είπα ότι θέλω να το σκεφτώ (και καλά δύσκολη... μη νομίσει ότι καίγομαι κιόλας) και αυτός τότε με τράβηξε απότομα απο τα πόδια, πέφτοντας και εγώ στη θάλασσα.
Θυμάμαι ήπια μπόλικο νερό... βηχούσα και έφτυνα, ενώ τα μαλλιά μου είχαν μπεί μπροστά στο πρόσωπό μου... και κάπου σε αυτήν την τόσο "ρομαντική σκηνή" με εμένα πιο "σέξυ" από ποτέ, με φίλησε.

Τέλος περιγραφής.

----------------------------------

Όλο το παραπάνω σκηνικό το είχα ονειρευτεί καμιά 20αριά μέρες πριν συμβεί.
Ήταν πολύ έντονο το όνειρο και όταν μετά το βίωσα δεν το πίστευα!

Επίσης υπάρχουν δυο άνθρωποι, με τους οποίους δεν έχω συχνή και καθημερινή επαφή... και δεν ξέρω πως γίνεται αυτό... αλλά κάθε που τους ονειρεύομαι τυχαίνει να τους συναντήσω ακριβώς την επόμενη μέρα.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 4 Μαι 2005, 00:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Χαίρομαι που το συγκεκριμμενο θέμα έγινε θέμα για forum... javascript:emoticon('Very Happy') και ξέρω και ποιον πρέπει να ευχαριστήσω γι'αυτο, haha!! Ευχαριστώ, αλλά θα το κάνω και on-line...

Νοιώθω πως τα όνειρά μας εκφράζουν το υποσυνείδητό μας. Είναι η εκδήλωση των φόβων μας, των ανησυχιών μας, της χαράς και της λύπης μας... Ακόμα πιστεύω πως είναι η έκφραση των ενστίκτων μας. Ίσως ακόμα είναι και η μετάφραση όλης της ενέργειας που λαμβάνουμε καθόλη τη μέρα, σε συνδυασμό με τη δική μας ψυχική ενέργεια.

Γι' αυτο και κάποιες φορές τα όνειρα μας γίνονται πραγματικότητα. Ή μας προειδοποιούν για κάτι... Μέσα μας και πίσω από την επιφάνεια, υπάρχει ένα ατέλωτο σύμπαν ενέργειας. Τα ερεθίσματα που λαμβάνουμε σε μορφή ήχων, εικόνας, αίσθησης, αλλά και υποσυνείδητα, όλα αυτά ταξινομούνται με ένα μοναδικό τρόπο από το μοναδικό αυτό εργαλείο που διαθέτουμε, τον εγκέφαλο.

Άλλοι τα ζούν τόσο έντονα που τους συγκλονίζει η όλη εμπειρία. Ξυπνούν τρέμοντας, κλαίγοντας, ιδρώνοντας... Άλλοι πάλι ξυπνούν με μια παράξενη αίσθηση, με ανάμικτα συναισθήματα ή ακόμα και προαίσθηση, χωρίς όμως να θυμούνται το όνειρο... Και άλλοι λένε πως απλά δεν ονειρεύονται... Όλοι μας ονειρευόμαστε. Είναι μέρος των λειτουργειών του οργανισμού μας. Ζωτική λειτουργία του εγκεφάλου.

Όσον αφορά την εξήγησή τους, πιστεύω πως ο καθένας μας είναι ο καλύτερος κριτής για τα όνειρά του. Παρακολουθώντας τα μπορεί κάποιος να αναγνωρίσει κάποιους συμβολισμούς που ισχύουν μόνο για τον εαυτό του. Ας μη ξεχνάμε πως ο καθένας μας είναι μοναδικός στον τρόπο που νοιώθει, σκέφτεται και ενεργεί, καθώς επίσης και το ότι οι εμπειρίες του καθενός μας είναι εξίσου μοναδικές, αλλά και ο τρόπος που τις αναλύει.

Γράψτε αυτά που βλέπετε στα όνειρά σας, αυτά που νοιώθετε... θα αποκαλύψετε ένα νέο μέρος του εαυτού σας... του υποσυνειδητου εαυτού σας...

Μια συμβουλή... όποτε και άν μπορείτε, χρησιμοποιείτε όσο λιγότερο το ξυπνητήρι ή άλλους απότομους τρόπους για να ξυπνάτε... Μείνετε στο κρεββάτι λίγο ακόμη με κλειστά τα μάτια... ξαναπεράστε αυτά που είδατε σαν ταινεία από το μυαλό σας...

Κάποτε είναι ακόμα καλύτερο κι από κινηματογράφο!! Καλή διασκέδαση!!!
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 6 Μαι 2005, 20:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 22:17 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 18 Μαι 2005, 21:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ti eipes twra na kseres...


"Όνειρό μου μεγάλο είναι να βρώ την αληθινή αγάπη που να είναι κι αμοιβαία... Μέχρι τώρα βρήκα έντονο πάθος... εκτίμηση... σεβασμό... ψυχική επικοινωνία... Ένοιωσα και αγάπη αλλά μονομερή...

Το κυνηγώ με πάθος αυτό το όνειρο... παρ' όλο που κάθε φορά πονάω όλο και περισσότερο...

αλλά........ "ότι αξίζει πονάει κι είναι δύσκολο"........"


NO COMMENT

Mary
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 19 Μαι 2005, 16:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ονειρο γλυκό και ξένο και παντοτινα χαμένο,
σε κρατώ στο νου μου ακόμα,
σαν τριαντάφυλλο στο στόμα

--------------------------------------

μακαρι να κλεινε η πληγή με μια απλή συγγνώμη
απόψε χαραμίσαμε μία ζωή ακόμη
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 19 Μαι 2005, 16:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 22:18 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 19 Μαι 2005, 18:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...φύσηξε νοτιάς και χάραξε γράμμα μυστικο,
πάνω στην έρημο που χρόνια ζω.
Πήγα σε σοφούς της ερημιάς μου 'δωσαν να πιω,
έρωτας είπανε,
μοίρας στοιχειό...

κι ήρθες στην έρημο, φωτιά και αρμύρα,
και από τα χέρια σου παλάτια πήρα,
και ήρθες σαν θάλασσα στην άδεια χώρα,
και μές στα μάτια σου βουλιάζω τώρα.
Πέρασε καιρός δεν ξέχασα πόσο σ'αγαπω...

...σου δωσα φιλί και μου δωσες χώμα και νερό,
και έστησα όαση μες τον καιρό.
Ώσπου ήρθε νοτιάς και έσβησε το παλιό γραφτό,
σημάδι το όνειρο, μοίρας στοιχειό...

κι ήρθες στην έρημο, φωτιά και αρμύρα,
και από τα χέρια σου παλάτια πήρα,
και ήρθες σαν θάλασσα στην άδεια χώρα,
και μές στα μάτια σου βουλιάζω τώρα.
Πέρασε καιρός δεν ξέχασα πόσο σ'αγαπω...



cy_melissa, eferes megalh empneysh me to thema soy.
kai akoloythwntas to paradeigma toy neokle, eipa na grapsw kai egw ena tragoydi idiaiterws agaphmeno...
Lizeta Kalimeri
"fwtia kai armyra"

mj
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 19 Μαι 2005, 19:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 22:20 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 19 Μαι 2005, 20:56 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Να σας πω κι εγώ ένα όνειρο που είδα σήμερα;

Η εταιρία λέει που δουλεύω, είχε προσλάβει κάποιον για να με σκοτώσει! Επαγγελματία εκτελεστή και βάλε.. Και επειδή η γραφειοκρατία είναι πάνω από όλα, είχε κάνει λέει και επίσημο συμβόλαιο - service level agreement για την υπηρεσία! Smile
Και έψαχνα ο κακομοίρης να το βρω για να τους έχω στο χέρι, και άλλα τέτοια χαριτωμένα και περιπετειώδη!

Δεν πάω καλά μάλλον, εεε;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 19 Μαι 2005, 21:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τις τελευταίες μέρες 2 μέρες βλέπω κάτι όνειρα… εντελώς παραισθησιογόνα…
Tο συνειδητό μου ανισορροπεί και το υποσυνείδητο ακολουθεί!

Είμαι λέει πάνω σε ένα λόφο και βλέπω (άκου τώρα) τον Χριστό να κουβαλάει τον σταυρό του (έτσι όπως τον βλέπουμε στην ταινία του Φράνκο Τζεφιρέλι).
Εγώ είμαι ανάμεσα στο πλήθος και είμαι λέει η Μαρία Μαγδαληνή και νιώθω πόνο και μεγάλη στεναχώρια για όλο αυτό που γίνεται γύρω μου.
Προσπαθώ να φτάσω κοντά του αλλά είναι δύσκολο γιατί υπάρχει πολύ λαός ανάμεσα μας.
Ξαφνικά βλέπω μπροστά μου ένα πρόβατο… και η επόμενη εικόνα που έχω από το όνειρο είναι η μορφή του Χριστού, έτσι όπως την βλέπω μέσα από το πρόβατο.
Έχω εγκλωβιστεί μέσα στο ζωντανό… ασφυκτιώ και βλέπω τα πάντα μέσα από κάτι μικρές τρυπούλες.
Και ενώ η αναπνοή μου κόβεται (και σκέφτομαι μέσα στον ύπνο μου, ως εδώ ήταν… θα πεθάνω έτσι άδοξα στην κοιλιά μιας προβατίνας…), βρίσκομαι συνεπιβάτης πάνω σε μια κόκκινη μηχανή ανωμάλου, κατεβαίνουμε γκαζώνοντας τον ίδιο λόφο που πριν περνούσε τα πάθη του ο Χριστός και απογειωνόμαστε!!
Την μηχανή την οδηγεί ένας φίλος που τώρα είναι Βερολίνο.
Και από την απόλυτη κλειστοφοβική άπνοια, πετάω σε ένα σούπερ μπλε οξυγονούχο ουρανό και νιώθω η βασίλισσα της ελευθερίας (σκέφτομαι πάλι την βρήκα την άκρη… ο άσσος στο μανίκι).
Το όνειρο καταλήγει με μένα και τον φίλο μου στον υπαίθριο χώρο ενός κλαμπ που συνήθως κάνει λάιβ συναυλίες.
Συνωστισμός, ασφυκτική ατμόσφαιρα… όλο άγνωστες φάτσες και χάλια μουσική… Έχω χάσει τον φίλο μου και έχω ξενερώσει να τον ψάχνω και να μην τον βρίσκω.
Και πάνω που λέω να φύγω, τον βλέπω μπροστά μου.
Μετά το όνειρο το κόβει η λογοκρισία… γιατί γίνεται σεξουαλικό έως πολύ πρόστυχο.

Και είχα αρχίσει τόσο ευλαβικά σαν Μαρία Μαγδαληνή…



Όσον αφορά τα καθημερινά μας όνειρα – αυτά που θέλουμε να κάνουμε πραγματικότητα - οι στόχοι μας δηλαδή, τα δικά μου είναι μάλλον ουτοπικά!
Είναι πολύ όμορφο να έχεις πράγματα μέσα σου και να περιμένεις να τα ζήσεις, αλλά πλέον δεν θέλω να ονειρεύομαι τίποτα.
Δεν είvαι μηδενιστικό αυτό… αλλά σχεδόν πάντα στον δρόμο μου έρχεται κάτι άλλο από αυτό που σχεδιάζω.
Κάτι απροσδόκητα διαφορετικό.

Και όπως λένε…
"αν θέλεις να κάνεις τον θεό να γελάσει… κάνε σχέδια για το μέλλον"
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 19 Μαι 2005, 21:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Νεοκλη... πολλα ονειρα κανεις!!

CY_Melissoula... ενταξει, τι να πω, εχω μεινει αναυδος με το ποσο εχεις πιασει το νοημα του ερωτα, φαινεται και χωρις να μας το αποκαλυψεις.

Μηνα... δεν ειναι ονειρο... τον εχουν προσλαβει!!! Twisted Evil Twisted Evil

Στεφανια, αυτο με την Μαγδαληνη πρεπει να το κοιταξεις, νομιζω?!?! (Με ολο το θαρρος που εχω μαζι σου!) Razz Razz Razz

Αντε, να χλευασω και εμενα που ειμαι ο μεγαλυτερος ονειροπολος του κοσμου, τοσο, που νομιζω οτι τα ονειρα μου πραγματοποιουνται καθε στιγμη. Τουλαχιστον φροντιζω να τα ζω και να μην τα δηλητηριαζω με σκοπιμοτητες.

Παρατηρω ομως οτι τα ονειρα των (συντριπτικα) περισσοτερων καταληγουν στον ερωτα που δεν εχουν ζησει ακομα και περιμενουν να τον ζησουν.

Μηπως φταιμε εμεις...? Μηπως δεν εχουμε αξιολογησει σωστα τις επιθυμιες μας και δεν εχουμε ιεραρχησει καταλληλα οτι μας εχει συμβει?

Αυτο που ψαχνουμε ειναι πραγματικα διπλα μας και πιθανον να μην το κοιταμε.

Α, και για να μην ξεφυγω απο το θεμα... Ονειρο μου?

Να ονειρευομαι παντα... αεναα!

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 19 Μαι 2005, 23:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 22:21 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 20 Μαι 2005, 16:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Quote:
Νεοκλη... πολλα ονειρα κανεις!!


Ναι...

Againist all odds

Το περίεργο είναι ότι μερικά από αυτά πραγματοποιούνται!!!

Τώρα κυνηγάω ένα τρελό όνειρο... δες σας λέω τι... Twisted Evil

Στην πρώτη προσπάθια απέτυχα... θα ξαναδοκιμάσω... ο επιμένον λένε νικά.
Χλώμο;
Άντε να δούμε!!
Στο κάτω κάτω αν δεν δοκιμάσεις δεν μαθαίνεις ποτέ. Σωστα Question
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
e-styles
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 24, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: everywhere

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 20 Μαι 2005, 16:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

cy_melissa έγραψε:
Επανερχομαι......
Ακουω απο τον υπολογιστη μου ενα απο τα μουσικα κομματια των Destiny που με αγγιξε. Το εχω στην επαναληψη... Εχει τιτλο "Sad Thoughts" και ειναι απο τον δισκο τους "Στα δυσκολα". Τον κατεβασα τις προαλλες απο το forum που ανοιξε ο e-styles, "hip-hop legacy".... Πολυ ωραια κινηση να τα διαθεσει δωρεαν, και του χρωσταω ενα ευχαριστω...


αυτό το παραπάνω (που κάνω quote) είναι ένα από τα όνειρά μου που έγιναν πραγματικότητα, καθώς το συγκεκριμένο κομμάτι και όλη η μουσική από το cd του destiny, είναι δημιουργία μου Smile
αυτό και μόνο το μηνυματάκι που έγραψες, είναι αρκετό να διώξει τη σκέψη του να τα παρατήσω, που παραμονεύει σε κάποια γωνία του μυαλού μου.

παρεπιπτόντως, ο destiny έχει ήδη ηχογραφήσει το επόμενο solo album του με τίτλο "μην πυροβολείτε την αγάπη". πρέπει τώρα να βρω χρόνο και πολλή όρεξη και έμπνευση, για να "ντύσω" τους όμορφους στίχους του με την κατάλληλη μουσική.

είναι κι αυτό ένα από τα επόμενα "όνειρα" που θα γίνουν πραγματικότητα επειδή το θέλω εγώ και επειδή το θέλω πολύ.

μου άρεσε πολύ το κείμενο. γράφεις συστημάτικα, ή σκέφτεσαι να γράψεις; αυτό θα μπορούσε να είναι κάλλιστα η εισαγωγή για ένα έργο επιστημονικής φαντασίας. και μάλιστα πολύ καλό! keep it up! Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 20 Μαι 2005, 16:52 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον neokles την Παρασκευή 20 Μαι 2005, 18:25 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 20 Μαι 2005, 18:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ένα τρελό όνειρο το οποίο έβλεπα για κανά 2 χρονάκια και μου είχε γίνει ψύχωση, ήταν το εξής:
έβλεπα πως είχα μια ιδιαίτερη ικανότητα να γίνομαι αόρατη και να μεταφέρομαι από μέρος σε μέρος... βρισκόμουν δίπλα σε άτομα που αγαπούσα τόσο και δεν μπορούσα να δω στη καθημερινή ζωή... ήμουν δίπλα τους, ζούσα και βιώνα αλλά το τίμημα ήταν ότι ήμουν αόρατη... ήμουν τόσο κοντά σε αγαπημένα μου άτομα αλλά δεν μπορούσαν να με δούν... μόνο όποιος με σκεφτόταν εκείνη την στιγμή, μπορούσε να νιώσει την παρουσία μου... η σκέψη του, τον έκανε να δει παραπέρα...
ένα άλλο όνειρο το οποίο ακολούθησε εκίνη την περίοδο ήταν ότι πάλι είχα μια ιδιαιτερότητα και μπορούσα να μάθω τι νιώθει και τι ακριβώς σκέφτεται ο άλλος...

όπως βλέπετε είχα πολύ περίεργα όνειρα... είχα μια λαχτάρα να μάθω σε βάθος τις ανθρώπινες σχέσεις, να τις καταλάβω...και έβλεπα ότι είχα ιδιαίτερες ικανότητες για να το κάνω αυτό.

πράγμα όμως άτοπο... και ιδιαίτερες ικανότητες δεν έχω όπως έβλεπα στα όνειρα μου αλλά και από την άλλη δεν κατάφερα να καταλάβω και τις ανθρώπινες σχέσεις ως σήμερα...

Γενικώς όνειρα με υλικά αγαθά, αργά ή γρήγορα πραγματοποιούνται... τα υπόλοιπα χωλένουν (συναισθηματικής φύσεως...)


ΥΓ: thanx cy_melissa για το slogan, να 'σαι καλα.

mj
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 20 Μαι 2005, 18:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Νεοκλη μακαρι να πραγματοποιηθει το ονειρο σου! Και εγω να ειμαι σε καποιο βραχακι που να μην τρωω σκονη να σου κουναω τη σημαια!!!

Οσο για μενα... ειμαι παρα πολυ κοντα στο να πραγματοποιησω το δικο μου ονειρο επαγγελματικης-μουσικης φυσεως!!!
Ισως πιο κοντα παρα ποτε!

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 20 Μαι 2005, 22:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 04:04 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 21 Μαι 2005, 21:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

...

Τροποποιήθηκε από τον cy_melissa την Παρασκευή 23 Ιουν 2006, 04:03 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 1 από 4

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©