Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641088
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

...και ο Nino παίζει το όργανό του!

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music)


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 19 Φεβ 2005, 13:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: ...και ο Nino παίζει το όργανό του! Απαντηση με παραβολή κειμένου

arrow Συνεχίζοντας τη μεγάλη παράδοση των σουρρεάλ ελληνικών βίντεο κλιπ, βλέπουμε το Nino στο "Για να είμαι ειλικρινής" να παίζει πιάνο σε ένα κομμάτι που δεν έχει καθόλου πιάνο! Έχει drums, μπάσο, μπουζούκι, βιολί... αλλά ο Nino ήθελε να παίξει πιάνο! Μπράβο!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
MpOumpOuki
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: May 16, 2005
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 16 Μαι 2005, 14:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

xaxaxaxa oxi reeee xaxaxa ;p den to exw dei to video clip, 8a to dw k tha sou pw! xaxaxa ti rezilis pou mou 8eloun na ton vgaloyn k mousiko!!! Laughing
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 17 Μαι 2005, 10:59 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Επίσης σε video clip των candy girls (στις οποίες είμαι φαν) δείχνει να παίζουν ηλεκτρικές κιθάρες χωρίς καλώδια, χωρίς βίσμα....

Με απογοητεύσατε κορίτσια...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 17 Μαι 2005, 11:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Λέγετε ότι θέλετε!!!


ΕΓΩ ΨΗΦΙΖΩ ΠΟΛΥΞΕΝΗ!!!!

Ακουγα (και έβλεπα κυρίως) το πρωι ένα τραγούδι που στο ρεφραίν μου έκανε Ο Ερωτας μας Νέφος, αλλά τελικά, έμαθα από την παρουσιάστρια ότι λέγεται " Ο Έρωτας μας Είναι Φώς "...


Είπα κι εγώ...


Οικολογική συνείδηση η Πολυξένη!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 17 Μαι 2005, 11:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

τι Πολυξένη και candy girls και τ'@@ μας κουνιούνται;

ΤΑΜΠΑΚΗΣ Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing

ε πάρτε βλέμμα εδώ



αυτός και η τσιπούρα μόνο
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MpOumpOuki
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: May 16, 2005
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 18 Μαι 2005, 14:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

as to pame sta paidakia tou alter... edw oi filoi gia panta pou emfanizontai se ekpompes me kithares, xwris vismata, paizontas se asxetes stigmes asxeta pragmata....kai kala, as poume oti o kosmos einai asxetos kai den kserei, alla nomizoun einai toso vlakas na akouei 800 organa enw to mono pou vlepei einai treis kithares??? popo einai geloioi oi tupoi.....
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 20 Μαι 2005, 18:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ας μην μιλαμε για τοσο "καλοκρυμενα τρυκ"!!! Εδω πηγα σε μαγαζι σε γιορτη φιλου μου, σε μια "μεγαλη πιστα" Exclamation και ειδα το εξης, το τραγουδι να λεγεται κανονικα αλλα η τραγουδιστρια να μην αρθρωνει ολες τις λεξεις!!!

Αν ειναι δυναμον! Αν ειναι ΔΥΝΑΜΟΝ!!!

Κοιταξα προς τον ηχοληπτη με νοημα μολις εγινε αυτο (συναδελφος το παιδι) και τον ειδα να μου κουναει το κεφαλι...

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 28 Μαι 2005, 22:53 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τουλάχιστον αυτήν την καμουφλάρανε κάπως... το φωνητικό μέρος δεν έσπαγε τζάμια!
Την προηγούμενη Παρασκευή που ήμουνα Αθήνα, είχαμε κλείσει τραπέζι στο "Θάλλασσα" στον Μαζωνάκη.
Στο πρώτο πρόγραμμα τραγουδούσε μια τύπισα η οποία μάλλον ήταν αλλοδαπή και τραγουδούσε με σπαστά ελληνικά αλά Καλομοίρα... και πρέπει να ομολογήσω ότι ήταν απογοητευτικό το αποτέλεσμα!
Πρέπει να έχει πολύ καλό κονέ πάντως για να τραγουδάει εκεί μέσα γιατί απο φωνή...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 01:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Aγαπητή μου Στεφανία, τι περίμενες από άτομα που κάνουν support στον μέτριο Μαζωνάκη και αδιάφορο Καραφώτη; Βέβαια, ο Χάρης Καλογερόπουλος του Αθηνοράματος είχε άλλη άποψη: "Το πρώτο μέρος του προγράμματος κυλάει με νέες φωνές, όλες τους ικανοποιητικές για warming up και κάτι παραπάνω, η Ελίνα, ας πούμε, μου φάνηκε να διαθέτει ένα κάποιο class." (www.athinorama.gr)

Δεν πηγαίνατε στο Chiculata καλύτερα; Tουλάχιστον εκεί ξέρεις ποιο "class" θα συναντήσεις.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 03:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

metrios o mazonakis? mipos exoume ksefigei ligo? giname kritiki laikou tragoudiou kai protimame ta "zaxarota" apo ta laika ....
Question who live the dogs out?? Question
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 14:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply to Oblitron Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μην το γελάς καθόλου το ζήτημα "Chiculata", φίλε.
Αν και εμένα δεν μου αρέσει το συγκεκριμένο τραγούδι, πραγματικά και δεν σου λέω ψέμματα, δεν μπορείς να φανταστείς τι γίνεται με αυτό το τραγούδι και από high class ανθρώπους. Είναι κάτι σαν το μπαμ του Βολάνη πριν από μερικά χρόνια. Ίσως το top χορευτικό τραγούδι στα Ελληνάδικα μαγαζιά για αυτό χρονικό διάστημα.
Αρεεε αθάνατε Έλληνα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NASOS170
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 28, 2005
Μηνύματα: 95
Πόλη/Χώρα: a8ina

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 17:14 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Pragamti file DJ835 tin paraskeui to vradi imoun se ena gnosto club ellinadiko tis a8inas kai to epaiksan to komati ayto pano apo 10 fores se 3 ores....panikos pragmatikos... einai kati diaforetiko etimo gia tin eurovision.....ti les? ena tetoio komati ston europaiko diagonismo 8a eixe mellon? poli xoreutiko kai anevastiko einai....oti prepei gia tin periptosi...???
_________________
| www.freefm.gr |
με την καλη εννοια παντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 20:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

oblitron έγραψε:
Aγαπητή μου Στεφανία, τι περίμενες από άτομα που κάνουν support στον μέτριο Μαζωνάκη και αδιάφορο Καραφώτη; Βέβαια, ο Χάρης Καλογερόπουλος του Αθηνοράματος είχε άλλη άποψη: "Το πρώτο μέρος του προγράμματος κυλάει με νέες φωνές, όλες τους ικανοποιητικές για warming up και κάτι παραπάνω, η Ελίνα, ας πούμε, μου φάνηκε να διαθέτει ένα κάποιο class." (www.athinorama.gr)

Δεν πηγαίνατε στο Chiculata καλύτερα; Tουλάχιστον εκεί ξέρεις ποιο "class" θα συναντήσεις.



Έ όχι και μέτριος ο Μαζωνάκης... σκέψου εγώ που δεν είμαι και πολύ της λαικομπουζουκοκατάστασης εκείνο το βράδυ πέρασα - μέχρι το πρωί που έκλεισε το μαγαζί - φοβερά!
Χόρεψα και στην πίστα παρακαλώ... ναι ναι!!

Μου άρεσε πολύ το ότι άρχισε το πρόγραμμά του με το "Ανήκω σε μένα", αγαπημένο τραγούδι, βγαίνοντας όχι από την πίστα αλλά μέσα από τον κόσμο και ότι απο τις 2.00 μέχρι τις 6.00 τραγουδούσε συνέχεια!

Πολύ καλός ήταν και ένας κλαρινιτζής που είχε... πραγματικά από τα καλύτερα κλαρίνα που άκουσα!

Αυτή η Ελίνα πρέπει να ήταν μια μελαχροινή με πολύ καλή φωνή, (τραγουδούσε πιο έντεχνα) η οποία ξεχώριζε αισθητά απο τους υπόλοιπους που έκαναν support!
Ήταν η μοναδική απο τις τραγουδιάρες που φορούσε τζιν παντελόνι και ήταν κάπως πιο σεμνή, γιατί οι υπόλοιπες ήταν "δώστα όλα"... και πάλι όμως δεν φτάνουν τις τραγουδιάρες στα σκυλάδικα της Λάρισας - αυτές εμφανίζονται με διαφάνειες και κόκκινα εσώρουχα ενώ ανεβαίνουν στα πρώτα τραπέζια και χορεύουν!!

-----------------------------

Και αφού είμαι σώα και αβλαβής και τα γράφω όλα αυτά πάλι καλά!
Γιατί καθώς φεύγαμε ξημερώματα από τη "Θάλασσα", είμασταν αλοιφές από το ουίσκυ, είχαμε τέρμα Ρέμο με τα παράθυρα ανοιχτά και χορεύαμε... καραγκιοζιλίκια πράγματα δηλαδή, η Ιωάννα δεν είδε την δεξιά στροφή, το έκοψε ευθεία... πέσαμε πάνω στην νησίδα, βγήκαμε από την άλλη πλευρά του δρόμου - της αντίθετης κατεύθυνσης και σταματήσαμε λίγο πριν πέσουμε πάνω σε μια κολώνα!
Πάλι καλά που κουμάνταρε κάπως το αμάξι την τελευταία στιγμή!

Το αυτοκίνητο το πήγε η οδική βοήθεια σε συνεργείο.

Σπίτι φτάσαμε μετά απο κανένα δυωράκι γιατί εκεί πάνω στην Βουλιαγμένης δεν περνούσε κανένα ταξί.
Έβαλα και ψηλοτάκουνα πέδιλα... τι τα' θελα η γυναίκα... έτσι μου ερχόταν να τα βγάλω και να περπατάω ξυπόλητη πάνω στο δρόμο γιατί κάναμε πολύ χλμ προς ανεύρεση ταρίφα!!

Ύστερα μου λένε γιατί δεν έρχεσαι να μείνεις Αθήνα....

-----------------------------

Αυτό το chiculata να με συγχωράτε αλλά δεν το ήξερα.
Μέσα στο τραίνο της επιστροφής το έμαθα.
Το βαγόνι που καθόμουνα ήταν κλεισμένο απο ένα δημοτικό.
Ξέρετε, λόγω του ατυχήματος με το λεωφορείο, τώρα προτιμάνε το τραίνο και αυτό το τσικουλάτα το έπαιζαν ΣΥΝΕΧΕΙΑ...
Αυτό και η Παπαρίζου είχαν την τιμητική τους.
Eίχαν σηκωθεί όλα τα κοριτσάκια επάνω και χορεύανε!!
Τι κοριτσάκια ήταν αυτά ρε παιδιά? Τι κουνήματα και τσαχπινιές ήταν αυτές? Τα αγοράκια κάθονταν και κοιτούσαν σαν χάνοι!!

Αχ... απο την μύτη σας σέρνουμε!! Very Happy Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrLoverman
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Dec 07, 2004
Μηνύματα: 94

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Μαι 2005, 21:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλύτερα να παίζει πιάνο παρά να βγαίνει ξυπόλητος έχοντας μήνες να πλύνει τα πόδια του ο γλίτζης (Φοβάμαι)
_________________
Όποιος δεν κατάλαβε τι έγραψα μάλλον ξέρει καλά ελληνικά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
SotoS
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jun 05, 2004
Μηνύματα: 13

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 14 Ιουν 2005, 18:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ki otan eidato video clip,eixa tin entipwsi oti kati den kollage,oti kati itan stravo!kai to skeftika 'paizei o nino piano?'


Pali kala pou eimai akoma sto ekswteriko kai den vlepw ta xalia tou Chiculata!

A re Ellada..........autokatastrefesai!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ana
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Jun 12, 2005
Μηνύματα: 20
Πόλη/Χώρα: Sydney, Australia

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 15 Ιουν 2005, 12:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Confused Εντάξει ο Νίνο δεν παίζει πιάνο, αλλά σίγουρα δεν έχει πιάνο το τραγούδι στην αρχή?? Sad

Αλλά τι φοβερό στυλ??!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 15 Ιουν 2005, 17:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Οτι και να εχει το τραγουδι ενα ειναι σιγουρο, ο Νινο ουτε πιανο ξερει, ουτε καλυτερη φωνη απο τον μεσο Ελληνα που διασκεδαζει στου Ψυρρη ταγουδωντας εχει...

Αποθεωστε τον ομως γιατι ειναι... fame idol..... (τρομαρα μας)

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ελληνική Μουσική (Greek Music) All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©