Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641038
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Αποριες, αισθηματα και σκεψεις
Σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 31 Αυγ 2004, 18:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Αποριες, αισθηματα και σκεψεις Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλοκαιρινοι ερωτες, που τελειωνουν με αδοξες πραξεις.

Καπως ετσι σκεφτομαι δυστυχως...

Θα ηθελα την γνωμη οσων θελουν να την μοιραστουν μαζι μου..

Αν εισαι με καποιον που τον νοιαζεσαι πολυ, ισως περισσοτερο απο οτι αλλο εχεις ζησει μεχρι την στιγμη εκεινη, και τελικα ο ανθρωπος αυτος ενω λεει οτι σε νοιαζεται, ειναι ερωτευμενος μαζι σου και θελει να ειστε μαζι, για τον Α η Β λογο επιλεγει να σε απορριψει για να δοκιμασει κατι αλλο, που προυπηρξε παλαιοτερα τοτε τι πρεπει να αισθανθεις?

Πληγωμενος γιατι εσυ τελικα δεν ησουν η επιλογη της?
Προδομενος γιατι τελικα εδωσες μεγαλη βαση σε οσα εβλεπες?
Απογοητευμενος γιατι αποφασισες να βασιστεις σε κατι που δεν επρεπε?
Ολα αυτα?

Και αν τελικα γυρισει σε σενα μετα απο την αποτυχια τι πρεπει να κανεις?

Να την δεχτεις με χαρα γιατι επιτελους ειστε μαζι η να απορριψεις καθε επαφη γιατι εχεις ηδη προδοθει μια φορα, εχεις ηδη γινει η "δευτερη επιλογη" και αυτο θα σημαδευει και θα στοιχειωνει την υπολοιπη κοινη πορεια σας??

Θα ηθελα να διαβασω γνωμες παιδια...

Deep_Oblivion
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 31 Αυγ 2004, 22:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αγαπητέ Deep Oblivion...

στη ζωή πάντα κάποιος πονάει...είναι ο νόμος της φύσης...η δική σου ευτυχία μπορεί να μη συνεπάγεται και την ευτυχία του άλλου...
Ζούμε αυτό που μας έρχεται και μετά συνεχίζουμε μπροστά...

Δεν ξέρω περισσότερα για το θέμα σου και ούτε θεωρώ σωστό να εξωτερικεύσεις...ένα θα σου πω...προχώρα μπροστά...κράτα τις καλές αναμνήσεις και μη προσπαθείς να εξηγήσεις καταστάσεις και συναισθήματα...πολλές φορές οδηγούμαστε να επιλλέξουμε κάτι διαφορετικό από αυτό που ζητάει η καρδιά μας...κάποιες φορές μπερδευόμαστε και κάνουμε λάθη...στην πορεία όταν καταλάβουμε το λάθος ο πόνος που βιώνουμε είναι χειρότερος από αυτόν που νιώθεις τώρα εσύ...

Νιώθεις πόνο και αδικιά που νομίζεις ότι δεν θα σβήσει...όμως θα σβήσει πολύ γρήγορα...ίσως και πιο γρήγορα από όσο θα περίμενες...και πίστεψέ με αδικία όλοι μας έχουμε νιώσει...όλοι μέσα μας έχουμε αναπάντητες ερωτήσεις για έρωτες που μας πλήγωσαν στο παρελθόν...
Προσπαθούμε να βρούμε το "γιατί" που μας βασανίζει αλλά κάποτε συνειδητοποιούμε πως είναι άδικος κόπος...ίσως τελικά ο άλλος να μην ήταν αυτό που περιμέναμε...ίσως να μυθοποιήσαμε καταστάσεις...
ίσως τελικά να μη μας αγάπησε πραγματικά 'η να φοβήθηκε να αγαπήσει...

Θεωρώ εξίσου αποτυχία να μη καταφέρνει κάποιος να αγαπήσει με το να φοβάται να αγαπήσει...

Προχώρα μπροστά και μη κοιτάς πίσω...αν ποτέ γυρίσει η κοπέλα σε 'σενα μη τη δεχτείς.... η αγάπη έχει μόνο μια ευκαιρία...να το θυμάσαι αυτό...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 1 Σεπ 2004, 00:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

όπα, όοοοοοοοοοοοπα λέω!
Μαίρη, τι του λες του ανθρώπου! Αφήνεις υποκειμενικά συναισθήματα και προσωπικούς λόγους του οποιουδήποτε παρελθόντος σου (χωρίς να ξέρω οτιδήποτε) να επηρεάζουν τη γνώμη σου όσον αφορά και τους τρίτους; Λυπάμαι αλλά αυτό δε θα το δεκτώ.

Deep,
κάνε μου τη χάρη monsieur και μην ακούς κανέναν μας, σ'αυτά τα πράγματα δεν ισχύει τι λένε οι άλλοι, αλλά η ΚΑΡΔΙΑ! Αν την θέλει ακόμα και την αγαπά, μπορεί να τη δεχτεί, δικιά σου είναι η επιλογή και όχι της Μαίρης και οποιαδήποτε Μαίρης ούτε καν λόγος να πέφτει σε μένα. Ε Σ Υ είσαι αυτός που πρέπει να βγάλει το φίδι απ'την τρύπα, όχι εμείς.
Sorry man, but that's the way it is...

Μαίρη: No offence ε Cool
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 1 Σεπ 2004, 04:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αγαπητε φιλε dmitspan, σε ευχαριστω για την συμβουλη, να ξερεις πως παντα η τελικη επιλογη στη ζωη ειναι δικη μου. Απλως ηθελα να ακουσω γνωμες... οχι για να ακολουθησω κατι, εξαλλου ισως να εχω ηδη αποφασισει τι θα κανω, απλα γιατι θα ηθελα να δω αν συμβαδιζουν οι σκεψεις καποιων ανθρωπων με την δικη μου. Δεν ψαχνω ουτε την επιβεβαιωση της επιλογης μου ουτε να την αλλαξω. Απλα θελω να διαβασω σχολια.

Μαιρη εκτιμω το οτι καθησες να γραψεις ενα τοσο ωραιο κειμενακι πανω στο θεμα μου. Ισως εσυ οντως να λειτουργησες ετσι παλαιοτερα, ισως να ειναι και το πιο συμφερον. Παντα κοιταμε μπροστα λοιπον, αρκει να εχουμε ξεκαθαρες καταστασεις μπροστα μας και οχι μια ομιχλη...

Ελικρινα δεν καταλαβαινω, που ειναι το κακο να δημοσιοποιω τις σκεψεις μου? Μηπως αυτο δεν κανουμε ολοι μας εδω? Μηπως αυτο το section σε αυτο δεν στηριζεται? Που ειναι το κακο λοιπον? Απο τη στιγμη που δεν εκθετω κανενα πιστευω οτι εχω το δικαιωμα να λεω αυτο που νιωθω και σκεφτομαι...

Deep_Oblivion
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 1 Σεπ 2004, 13:22 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion μην ακούς κανέναν.

Ο κάθένας έχει τον δικό του τρόπο να βλέπει τα πράγματα.
Αν εσύ αισθάνεσαι καλά με το να μοιράζεσαι τις σκέψεις σου με άλλους, καλά κάνεις. Δεν θα δώσεις και λογαριασμό σε κανέναν.
Και εγώ αυτό κάνω... ότι θέλω να πώ το λέω... άσχετα αν κάποιος με κρίνει απο τα λεγόμενά μου.
Να κρίνουν τον εαυτο τους πρώτα.
Και εγώ έβαλα θέμα και ζητούσα γνωμες... άλλοι απάντησαν σοβαρά, άλλοι μου ειπαν χαλάρωσε, άλλοι προβλήματα που έχει ο κόσμος... κλπ.
Ολα θεμιτά ειναι και όλα αποδεκτά.
Απο την στιγμή που αποφασίζεις να εκδηλώσεις ενα συναισθημα ή να δημοσιοποιήσεις ένα θεμα που σε προβληματίζει, πρέπει να εισαι έτοιμος για όλες τις αντιδράσεις.... καλές ή κακές.

Εμένα με βοηθάει πολύ να εξωτερικεύομαι με τον γραπτό λόγο... έχω στα κιτάπια μου πολλά χαρτακια με σκέψεις...
Ακόμα και εδώ ουσιαστικά αυτό κάνω, όπως οι περισσότεροι.
Γράφουμε τις ανησυχίες μας!!!!! (Νομιζω)

Τώρα για το θέμα σου...

Πολλες φορές αναζητάμε κάτι άλλο... γιατί έτσι ειμαστε οι άνθρωποι ανικανοποίητοι.
Συχνά αυτο που ψάχνουμε ειναι ουτοπικό.
Και τότε ξαναγυρνάμε πίσω... ουπς... "συγνώμη λάθος"

Η γνώμη μου ειναι ότι πρέπει να δίνουμε ευκαιρίες στους άλλους.
Ποιος ειναι αλάνθαστος άλλωστε και ποιος δεν κάνει μαλακίες που τις μετανιώνει μετά???

- Εκανες το πρώτο λάθος?
Οκ σε συγχωρώ...
- Το έκανες δευτερη?
Κάτσε και κάνε του παρέα!!!!!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 1 Σεπ 2004, 13:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Deep_Oblivion έγραψε:

Ελικρινα δεν καταλαβαινω, που ειναι το κακο να δημοσιοποιω τις σκεψεις μου? Μηπως αυτο δεν κανουμε ολοι μας εδω? Μηπως αυτο το section σε αυτο δεν στηριζεται? Που ειναι το κακο λοιπον? Απο τη στιγμη που δεν εκθετω κανενα πιστευω οτι εχω το δικαιωμα να λεω αυτο που νιωθω και σκεφτομαι...
Deep_Oblivion


Ποιός είπε πως είναι κακό;
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
demis44
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Sep 01, 2004
Μηνύματα: 3

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 1 Σεπ 2004, 18:14 GMT    Τίτλος Μηνύματος: η γνωμη μου.... Απαντηση με παραβολή κειμένου

συναισθημα και ρεαλισμος,μπορει να πανε χερι χερι?κατα τη γνωμη μου ναι!!!
σ ενα βιβλιο διαβαζουμε την επομενη σελιδα,ποτε την προηγουμενη
δημητρης

υγ ¨.. παντα η επιλογη δικη σου
δ.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Σεπ 2004, 01:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δημήτρη συνονόματε καλώς ήρθες στα forums! Very Happy
Συμφωνώ μ'αυτό ότι όλα μπορούν να συνυπάρξουν, όλα είναι δυνατά, ακόμα και οι πιο απίστευτοι συνδυασμοί, η ιστορία και μόνη της δείχνει ότι πολλά πιστεύω και μη έχουν καταρριφθεί... Οι εποχές μπορεί ν'αλλάζουν, αν όμως η καρδιά αγαπά, αυτό δεν αλλάζει...
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Black_Elk
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Sep 01, 2004
Μηνύματα: 33

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Σεπ 2004, 02:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου για τις πράξεις σου, αυτό είναι το σημαντικό. αν και θα θα συμφωνήσω με της Μαιρη. Ξαναζεσταμένo φαγητό δεν τρώγεται. Τουλάχιστον αυτό έδειξαν οι δικές μου εμπειρίες. Ποτέ δεν ξέρεις όμως. Βγάλε με ψεύτη. Θα το χαρώ ¨)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Konstantinos
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Feb 16, 2005
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Φεβ 2005, 12:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Re: Αποριες, αισθηματα και σκεψεις Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε Deep,

Eίμαι καινούριος χρήστης και είδα σήμερα το κείμενό σου. Προφανώς είναι λίγο αργά και μάλλον θα έχεις ήδη αποφασίσει. Εγώ απλά θέλω να σου πώ οτι βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια φάση με τη σένα. Υποσχέσεις, έρωτες και τρελές αγάπες, αποφάσισα οτι είναι επιφανειακά. Αυτά τα δείχνεις μόνο με πράξεις και όχι με λόγια. Έκανα και γώ το λάθος και επένδυσα όνειρα και δόθηκα 100%. Και ποιό είναι το όφελος? Να γυρίσει πίσω σε κάποιον που ήταν μαζί πρίν απο 3 χρόνια. Προφανώς η γυναίκα αυτή δέν αγάπησε. Η αλήθεια είναι οτι την σκέφτομαι συνέχεια. Αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να γυρίσω πίσω εφόσον ξέρω οτι έχει πάει με κάποιον άλλον μετά απο μένα.
Καταλήγω λοιπόν στο οτι το σωστό είναι να μή γυρνάμε πίσω, αλλά και το συναίσθημα είναι τόσο δυνατό που πραγματικά δέ ξέρω τι θα έκανα.
Ελπίζω να έχεις επιλέξει αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλύτερα.

Φιλικά,
Κωνσταντίνος
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Φεβ 2005, 13:18 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Eγώ πιστεύω ότι ο τρόπος που εκφράζει τον έρωτα κάποιος είναι υποσύνολο της γενικότερης συμπεριφοράς ενός ατόμου. Είμαι από την φύση μου, καλώς η κακώς λογικός άνθρωπος. Τις περισσότερες δε φορές προσπαθώ να βάζω λογική στις παρορμήσεις μου και να εξετάζω τα δεδομένα. Μπορώ να πω ότι αποφασίζω σχετικά γρήγορα για το πως θα πράξω. Σε αυτό βοηθά πάρα πολύ το γεγονός ότι ξέρω τι ζητάω, και πάνω από όλα ξέρω τι μπορώ να δώσω. Καλώς η κακώς, επίσης πιστεύω ότι οι ανθρώπινες σχέσεις είναι ένα παζάρι. Ένα παζάρι το οποίο όσο και να το ψάξετε υπάρχει αλλά είναι κακό να ζείτε για αυτό.

Σίγουρα είμαι από αυτούς που θα γοητευτούν από μια καλοσχηματισμένη φιγούρα, από ένα γουστόζικο χαμόγελο, από ένα ζευγάρι λαμπερά μάτια, από ένα ωραίο κορμί, από μια καλή ατάκα, από ένα χαρακτήρα που πιστεύω ότι μου ταιριάζει. Εκεί έρχεται και η λέξη έρωτας, πριν ακόμα δοκιμαστεί. Χτίζεται ένας έρωτας, που μπορεί να ενισχυθεί από μια ευχάριστη ερωτική συνήπαρξη (εννοώ το σεξ).

Όχι ούτε θα ερωτευτώ αμέσως, ούτε θα μου πάρει μήνες να αποφασίσω εάν κάποια αξίζει να είναι σύντροφος μου. Θα προσπαθήσω πάντα να δώσω κάποια λογική σε αυτό που μου παρουσιάζεται. Εννοώντας ότι στα χαρακτηριστικά της κοπέλας που με ενθουσίασε βάζω σε υποθετικά σενάρια την συνήπαρξη μου μαζί της. Αυτή είναι αυτό που θέλω; Εγώ είμαι αυτό που αυτή αναζητά;

Εδώ ξαναπισημάνω ότι ο τρόπος που εκφράζεται ο έρωτας είναι υποσύνολο της γενικότερης συμπεριφοράς. Έτσι είμαι και με τους φίλους μου. Ντόμπρος. Δεν ζω για την πάρτη μου, ζω και ανάμεσα τους ( Laughing ) και για αυτούς. Σέβομαι, τον ευατό μου και σέβομαι και τους άλλους. Το ίδιο δυνατά συχαίνομαι τους άλλους όταν δεν με σέβονται, όταν με "πουλάνε", με τον ίδιο μου τον εαυτό όταν δεν τηρώ αυτά που κυρήτω.

Δεν ξέρω εάν μπορώ να αλλάξω τον χαρακτήρα μου. Σίγουρα μπορώ στο μέλλον να βελτιώνομαι. Μου αρέσει να είμαι ο εαυτός μου και οι άλλοι να με θέλουν για αυτό που είμαι και όχι για αυτό που "με βλέπουν" ότι είμαι... Είναι θέμα χαρακτήρα και ο τρόπος που με τον οποιό λειτουργώ διατηρεί την ψυχική μου ηρεμία, την αυτοπεποίθηση μου και γενικότερα εμένα και πιστεύω αυτούς που βρίσκονται γύρω μου αρκετά ευχαριστημένους.

Η εναλλακτική απάντηση των παραπάνω είναι:

Greco παράτα μας με τις αμπελοφιλοσοφίες και τράβα ερωτέψου...
Razz

You choose Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Φεβ 2005, 18:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φιλε Konstantine σε ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να απαντησεις και ας ερχεται αργα.

Φυσικα και εχω απαντησει μεσα μου τα ερωτηματα μου (αν και τα ειχα απαντησει απο την πρωτη μερα) και ευχομαι το ιδιο να εχεις κανει και εσυ.
Εγω το μονο που εκανα ειναι να πραξω κατι για το οποιο δεν θα ντρεπομουν στη συνεχεια, και αυτο ηταν να σεβαστω τον εαυτο μου και την προσωπικοτητα μου.

Αντιθετα με πολυ κοσμο που υποκυπτει σε διαφορα κολπα και διαφορες πιεσεις, παντα την τελευταια στιγμη βγαζω απο μεσα μου σαν απο μηχανη θεο ενα ισχυρο κοματι εγωισμου το οποιο με κρατα ορθιο και νηφαλιο.
Τωρα που μιλαμε νιωθω οτι ειχα δικιο να πραξω οπως επραξα και πως δεν αξιζε τον κοπο να δωσω τοση σημασια σε εναν ανθρωπο που ηταν καταφανεστατα ο λαθος για μενα. Πως να σου το πω, τωρα βλεπω οτι πιθανον ηταν "λιγος" για αυτα που ζηταω, ισως ειναι "πολυς" για καποιον αλλο, για μενα ομως οχι.

Η μικρη μου συμβουλη (ξεπερνωντας το σοκ απο τις αμπελοφιλοσοφιες του Greco!!!), απλα κανε εκεινο το οποιο διατηρει τον χαρακτηρα σου ακεραιο γιατι ειναι χειροτερο να χασεις τον εαυτο σου παρα να χασεις εναν ανθρωπο που δεν σου ταιριαζει... και στο κατω κατω... τον εχεις ηδη χασει...

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Konstantinos
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Feb 16, 2005
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Φεβ 2005, 13:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε Deep,

Χαίρομαι πραγματικά να βλεπω οτι υπάρχουν άνθρωποι που δέ τυφλώνονται απο το συναίσθημα και επικρατεί η λογική. Μπράβο σου που κατάφερες να σκεφτείς καθαρά και να αποφασίσεις τί τελικά είναι καλύτερο για σένα και δέ σε φθείρει.
Ελπίζω και γώ να καταφέρω να σκεφτώ έτσι καθαρά και πιστεύω οτι μετά απο ένα διάστημα θα σκέφτομαι οτι ήταν κρίμα που ανάλωσα το μυαλό μου με τόσες σκέψεις για έναν άνθρωπο που τελικά δεν ήταν ποτέ μαζί μου.

Αυτα...Συνέχισε να είσαι και να περνάς καλά

Κωνσταντίνος
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Φεβ 2005, 15:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φιλε Konstantine.

Ετσι για να σε βοηθησω παραπανω, δεν λειτουργησα με την λογικη, αλλα με το συναισθημα.

Ομως το συναισθημα της απογοητευσης που ενιωθα για τον εαυτο μου στην ιδεα οτι ξανακανω το ιδιο λαθος, ηταν ισχυροτερο απο την οποια ελξη ενιωθα.

Εκ των υστερων καταλαβα οτι ειχα δικιο τελικα!

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
theaelenaki
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Mar 22, 2005
Μηνύματα: 30
Πόλη/Χώρα: Romania

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 29 Μαρ 2005, 17:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ego leo , othan agapas sinxoreis kai dineis kai mia kai 2 kai 3 eykairies ...
Eksartatai poso antexoume ...
_________________
SpringLeafSong
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 15:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

theaelenaki έγραψε:
Ego leo , othan agapas sinxoreis kai dineis kai mia kai 2 kai 3 eykairies ...
Eksartatai poso antexoume ...


Πρέπει να έχεις κάνει αρκετές γκέλες στους γκόμενους σου Laughing

Και μετά σκάει το κλασσικό...

"Έλα μωρουλίνι μου απλά σε κεράτωσα με δυο άντρες ταυτόχρονα... θυμήσου την προηγούμενη φορά που ήτανε ομάδα μπάσκετ "

Just Joking
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 17:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Η δευτερη ευκαιρια ειναι η πορτα για την δευτερη προδοσια, και η τριτη για την τριτη.

Η δευτερη ευκαιρια ειναι αποδοχη του σφαλματος διχως ορους, και χρησημοποιειται ως δεδικασμενο μεσα στο μυαλο εκεινου που "παραστρατει"

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 19:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Επειδή μιλάμε για ευκαιρίες.... και επειδή είμαι πρόσφατα καμμένη....

Μετά απο 5 περίπου χρόνια σχέσης παράτησα τον φίλο μου.

Ήταν τότε που τον έπιασε το πατρικό του και μου έλεγε να παντρευτούμε και να κάνουμε παιδιά.
Την ίδια στιγμή που εμένα με έπιασε ένας κόμπος στο στομάχι και μια τάση φυγής.
Την ίδια στιγμή που ενώ 5 ολόκληρα χρόνια πίναμε καφέ στο ίδιο στέκι, με τον ίδιο σερβιτόρο να μας σερβίρει καθημερινά, εγώ ξαφνικά ανακάλυψα (φλας!) πόσο γοητευτικός είναι ο σερβιτόρος... και πόσο πετυχημένους καφέδες φτιάχνει...
Την ίδια στιγμή που όλα όσα αρχικά με εντυπωσίαζαν σ΄αυτόν, μετά με ξενέρωναν τρελά.
Όλοι γελούσαν με τα ανέκδοτά του (είναι και πολύ χιουμορίστας) και εγώ μουρμούριζα "έλεος, πόσες φορές θα τα ακούσω ακόμα"

Την έκανα με ελαφρά λοιπον...
Ο χωρισμός πολύ επεισοδιακός και καθόλου πολιτισμένος... καμιά φορά θυμάμαι την φάση και γελάω μόνη μου (όχι δεν είμαι αναίσθητη, αλλά το όλο σκηνικό, ναι, ήταν γελοίο).

Για πολύ καιρό μετά ήθελε να ξαναπροσπαθήσουμε, αλλά εγώ ήδη είχα βρει έναν άλλον.
Δεν του το είχα πει γιατί ήταν και απρόοπτος στις αντιδράσεις του.

Κάποια στιγμή του το σφύριξαν τα τσιράκια του και το έμαθε.
Σχεδόν αμέσως άρχισε να βγαίνει με μια τύπισα φραγκάτη, δικηγόρο, που τον γούσταρε...
Πάνω στον μήνα, ταξιδάκι στην Κούβα μαζί τα πιτσουνάκια μου, όλο βόλτες και εκδρομές ο Ν.
Γενικώς περνούσε ζωή και κότα μαζί της και εγώ άρχισα να ζηλεύω.

Εμένα το δικό μου το νέο το ζετεμ δεν με πήγαινε στην Κούβα βλέπεις...

Είχαμε βρεθεί τυχαία σε μια συναυλία του Θ. Παπακωσταντίνου... Αυτός ήταν αγκαλιά με τη δικηγόρο και εγώ τον δικό μου ούτε που γυρνούσα να τον κοιτάξω.
Τότε συνειδητοποίησα για πρώτη φορά πόσο πολύ τον γούσταρα, και ότι ήμουν πραγματικά ερωτευμένη μαζί του.

Τον πήρα τηλέφωνο την επόμενη και του είπα "Yes I do" δέχομαι να παντρευτούμε κλπ κλπ και θα σου κάνω και 5 παιδιά μωρό μου και σε γουστάρω τρελά και δεν μπορώ να σε βλέπω με άλλη και μπα μπλα μπλα...

Αλλά όχι!
Δεν μου έδωσε ποτέ δεύτερη ευκαιρία.
Και προσπάθησα αρκετούς μήνες να τον μεταπείσω.

Δεν ξέρω αν εκανε καλά ή όχι.
Δεν ξέρω καν αν αυτό που ένιωσα ήταν εγωισμός ή αν πραγματικά τον ήθελα.

Ξέρω μόνο ότι πληγώθηκα πολύ και ότι αυτός πήρε πίσω τη χαμένη του αυτοεκτίμηση.

(τουλάχιστον χώρισε με την ξενέρωτη.
Μα με δικηγόρο?? Μπλιαχ Rolling Eyes Σιγά μην πήγαινε αυτή μαζί του για ψάρεμα...)

Και η ζωή συνεχίζεται....
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 20:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

σαν Δημήτρης θα σου πω ότι έκανες λάθος που δεν έκατσες να σκεφτείς και δεν εκτίμησες αυτά που σου έδωσε τόσα χρόνια. Αλήθεια, κάθησες και σκέφτηκες ποτέ όσο ήσασταν μαζί το μέλλον σας ή ζούσατε μόνο για τη μέρα; Δεν φαντάστηκες ποτέ τον εαυτό σου μαμά με αυτό τον άντρα; Νομίζω ο καθένας στην ηλικία μας μπορεί να το φανταστεί όταν έχει κάνει μια μακρυπρόθεσμη σχέση..

σαν άντρας σου επιβεβαιώνω ότι αυτό που έκανες στην τελική και τον ζητούσες πίσω ήταν πράξη απόγνωσης και εγωισμού επειδή δεν κατάφερες να τον κερδίσεις και να τον εκτιμήσεις και να του προσφέρεις αυτά που ήθελε. Τον κρατούσες "όμηρο" στα δικά σου τα θέλω και δεν είχε την ευκαιρία να διασκεδάσει. Είχατε ποτέ τέτοιες ευκαιρίες; Περνούσατε καλά; `Ηξερες τι ήθελε; `Η μόνο τι ήθελες εσύ;

Γενικώς είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη στο τέλος μετά από μια τέτοια μακροχρόνια σχέση. Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχω βιώσει κάτι τέτοιο.
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 27 Ιουν 2005, 20:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

και επειδή μερικοί βιάζονται και βγάζουν συμπεράσματα Cool δεν πήρα θέση για το αν αξίζες ή όχι μια δεύτερη ευκαιρία Stefania. Δε θα σου πω εγώ ούτε ο καθένας αν άξιζες ή όχι, γιατί καλώς ή κακώς το αποτέλεσμα δεν αλλάζει πια. Το θέμα είναι αν έμαθες από αυτό και μπορείς να εκτιμήσεις τα πράγματα πιο ώριμα ώστε να χειριστείς παρόμοιες καταστάσεις στο μέλλον.

Εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους αν έπραξες σωστά ή όχι, αν η αντίδρασή σου είναι και αυτό που ζητάς αυτό το διάστημα, όχι κάτι σοβαρό δηλαδή. Αν αλήθεια δε θέλεις δέσμευση για οικογένεια και παιδιά, τότε καλώς έπραξες. Αν όμως δεν ισχύει αυτό, τότε γιατί το χειρίστικες έτσι; Φρίκαρες;
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 1 από 4

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©