Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641065
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

103.1 FM STEREO "DISCO RADIO" !

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Φεβ 2005, 12:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: 103.1 FM STEREO "DISCO RADIO" ! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Συντονιστείτε στους 103.1 fm εκπέμπει ο ΙΤΑΛΙΚΟΣ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ "DISCO RADIO" !!!!!!!!!
Oι Ιταλοί έφτασαν ? Τι γίνετε ? Ξέρει κανείς τίποτα ?
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Φεβ 2005, 15:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

KAI για να σας ενημερώσω περισσότερο πρόκειται για την συμφωνία των "ΑΤΤΙΚΩΝ ΕΚΔΟΣΕΩΝ" με τον όμιλο Μπερλουσκόνι που περιλαμβάνει 2 Ελληνικά Ραδιόφωνα στην Ιταλία και αντιστρόφως δηλαδή 2 Ιταλικούς Ραδιοσταθμούς στην Αθήνα εκ των οποίων ο ένας είναι ήδη στον αέρα ο "DISCORADIO" με αναμετάδοση μέσω δορυφόρου όλου του προγράμματος ζωντανά.
Αυτά λένε σύμφωνα με πληροφορίες οι πηγές. Θα δούμε αν επαληθευτούν ή διαψευστούν οι πληροφορίες μας.
Πάντως η συμφωνία είναι γνωστή και έχει δημοσιευθεί και στον Τύπο.
Ο "DISCO RADIO" εκπέμπει κανονικά με φοβερό πρόγραμμα.
Τώρα τι θα κάνουν οι άλλοι discoβιοι σταθμοί ??? Είδωμεν.
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 7 Φεβ 2005, 21:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δοκίμασα να συντονιστώ στους 103.1.. Στα ανατολικά προάστια δεν είχα πολύ τύχη.. Το tuner πήγαινε από τους 102.6 κατευθείαν στον Μαστοράκη, στους 103.3..

Στα βόρεια, ήταν λίγο καλύτερα.. κατάφερε να κλειδώσει το PLL του δέκτη, με αρκετό φύσημα στο στέρεο.. Πάντως, δεν θα έλεγα disco το πρόγραμμα του σταθμού από όσο άκουσα.. Μάλλον dance περισσότερο, κι αν δεν λέω μεγάλη κοτσάνα euro-house.. (αυτό το στυλάκι το κάπως παιδικό, αν μου επιτρέπεται ο όρος).. Ισως έτυχα και στην ανάλογη ζώνη βέβαια..

Πάντως, περίεργο μου φαίνεται.. Οταν οι σταθμοί μέσα στο λεκανοπέδιο σφάζονται για τις συχνότητες και τις άδειες, να ξεκινούν αναμετάδοση σταθμού ξένων (προς την Αθήνα και την Ελλάδα) συμφερόντων.. Τι ελπίδα για αδειοδότηση έχει κάτι τέτοιο; Χίλιες φορές να την πάρει ο Λαμπράκης παρά ο Μπερλουσκόνι!!

Σαν την αντίστοιχη φαγωμάρα με τις τηλεοπτικές συχνότητες που δεν είναι αρκετές (βλ.και http://www.naftemporiki.gr/news/static/05/02/07/1010984.htm ) και ξαφνικά πχ να αποφασίσει το κράτος να αναμεταδώσει ένα από τα δορυφορικά (πχ το RTL) ! Κουφό!

Και να για πούμε και κάτι από τα παλιά.. Το να ακούω Ιταλικά στα Αθηναικά FM, μου θυμίζει κάτι καλοκαίρια του 80 που όπως λέγαμε "κατέβαινε η ιονόσφαιρα" και περνούσαν με ανάκλαση τα Ιταλικά ραδιόφωνα στην μπάντα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
radioamateur
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Dec 21, 2004
Μηνύματα: 45

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 13 Φεβ 2005, 23:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: DISCORADIO LA RADIO DISCO.... Απαντηση με παραβολή κειμένου

DISCORADIO:Tο ραδιόφωνο που εκπέμπει όλο το 24ωρο χορευτική μουσική όλων των εποχων μουσική που μπορείτε να χορεψετε σε δημοφιλή ντισκοτεκ της Βόρειας Ιταλίας χάρη στους dj's του μουσικού σταθμού.
Κέντρο εκπομπής:Caravaggio (BG) Ιταλία.
Για περισσότερο ιταλικό αέρα σας παραπεμπω στα παρακάτω links
http://www.discoradio.it/
http://www.studiozeta.it/hello.html


Forza Italia!!!!!!!!!
_________________
Με εκτίμηση
Radioamateur
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Adamou
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Jan 12, 2004
Μηνύματα: 37

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 14 Φεβ 2005, 11:16 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

to DISCO RADIO paidia den einai tipote allo apo enan erasitehni o opoios
me ligh isxy apo voreia proasteia pernaei doryforikh anametadosh gia thn plaka toy.
Pantos san radio den leei kai polla toylaxiston se mena.....etsi diaskedazoyn oi Italoi? Shocked Shocked Shocked
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 15 Φεβ 2005, 13:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Για πες μας φίλε Αδάμου εσύ δεν είσαι "ερασιτέχνης"?
Και με πόση ισχύ εκπέμπεις για να σε ευχαριστιόμαστε τόσο καλά?
Και μεις την "πλάκα μας" κάνουμε στα fm γι αυτό σε ρωτάω, από αγάπη για το καλό ραδιόφωνο και τον "ερασιτεχνισμό" εκπέμπουμε από τα Βόρεια Προάστεια ή από το κέντρο, αλήθεια εσύ από που βγαίνεις ?
Όσο για το πρόγραμμα, δόξα το Θεό, υπάρχουν σταθμοί για όλα τα γούστα, και μην ξεχνάς ότι οι μεγαλύτεροι dj προέρχονται από Ιταλία, όπως και οι επιτυχίες τους .
Καλές εκπομπές αγαπητέ φίλε και καλή επιτυχία στον σταθμό σου.
Ακροατής σου.
Stavros
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Adamou
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Jan 12, 2004
Μηνύματα: 37

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 15 Φεβ 2005, 13:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν ξερω εαν παρεξηγηθηκα αγαπητε φιλε Σταυρο λεγοντας "την πλακα του" αλλα αυτο καταλαβαινω.
Σαν ερασιτεχνης λοιπον αμετρητες ωρες εκπομπης εχω κανει και εγω με αναμεταδοσεις και δορυφορικων και δικων μου ακουσματων και εκανα την πλακα μου βγαινοντας απειρες βολτες με το αυτοκινητο για "ακροαση" γιατι πραγματικα πλακα εχει.(αφου δεν εχω φαει ακομα ξυλο απο τη γυναικα μου)
Εσυ δεν το βλεπεις ετσι?
Η γνωμη μου για το Ιταλικο ραδιοφωνο ειναι απολυτα προσωπικη.Φυσικα και σε αλλους αρεσει και πολυ μαλιστα.Σεβαστο απολυτα.
Σιγουρα και εγω παραδεχομαι οτι ολα απο την Ιταλια ξεκινησαν αλλα πηγαινοντας και εκει δεν μου αρεσε καθολου.Πολλη βαβουρα ακατασχετη λογοδιαροια και φωνακλαδες εκφωνητες.
Εγω πλεον δεν εκπεμπω, το pll βεβαια με περιμενει στην ντουλαπα για παν ενδεχομενο εδω στα βορεια προαστια. Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 15 Φεβ 2005, 14:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πρέπει, να υπάρχει λοιπόν, ένας σεβασμός γι αυτό που κάνει ο άλλος, όπως το κάνει και όποιος θέλει, να το ακούει. Επίσης, πρέπει να υπάρχει σεβασμός, στους "ερασιτέχνες" , αφού όπως και συ δηλώνεις σήμερα, "ερασιτέχνης" ήσουνα, γιατί εμείς οι "ερασιτέχνες" λοιπόν, έχουμε, πληρώσει πολύ ακριβά, αυτό που απολαμβάνουν σήμερα όλοι.
Τώρα, βέβαια, μου αναφέρεις ότι όλα "πλάκα" έχουν, αλλά σε πληροφορώ για να μάθεις κιόλας, ότι μόνο για "πλάκα" δεν το κάνουμε και σε διαβεβαιώ ότι όλοι οι "ερασιτέχνες" άμα ρωτήσεις κανέναν, θα σου πούν ότι όταν ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΤΙ δεν παίζεις μαζί του, δεν είναι "πλάκα" το ραδιόφωνο και ο "ερασιτεχνισμός" δεν είναι χαβαλές, να ξενυχτάς, να τρέμεις μήπως σε "πιάσουνε" (τόχεις νοιώσει ποτέ?) να κινδυνεύεις να σε "τινάξουνε" 2000 Volt να σηκώνεις 15 μέτρα ιστό, και στο τέλος τέλος να χαλάς, τα ωραία σου λεφτουδάκια για μηχανήματα και για δίσκους!
Τώρα, που την βλέπεις την πλάκα εσύ, δεν σε καταλαβαίνω, δεν σε παρεξήγησα φίλε, αλλά σου εξηγώ, αυτά, που αφού ήσουν "ερασιτέχνης" έπρεπε να τα γνωρίζεις, Και όπως λές για το ιταλικό ραδιόφωνο, γούστο σου να μην σου αρέσει.Νάσαι καλά.
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 15 Φεβ 2005, 14:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν μου απάντησες,όμως, ο "Free", που κάνεις εκπομπές, αλήθεια, τι είναι "ερασιτεχνικός" σταθμός ?
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Adamou
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Jan 12, 2004
Μηνύματα: 37

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 15 Φεβ 2005, 15:22 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μου θυμισες φοβερες στιγμες απο παλια Σταυρο οταν εφαγα καποτε την υψηλη της 4-65 που εβγαινα τοτε (1986) στο δαχτυλο ευτυχως και ακομα το θυμαμαι....
-Νυχτα φοβερης αγωνιας οταν "πιασανε" τον φιλο μου και μαλιστα τα λεγαμε στον αερα...
-Να κανω προγραμα και ο μικρος μου αδερφος να φυλαει τσιλιες απο το μπαλκονι.....
-Να σηκωνω ιστο στην πολυκατοικια και να μου την πεφτουν οι γειτονες....
-Να με καρφωνουν "φιλοι" ερασιτεχνες που την προηγουμενη πιναμε καφε...
Και ομως ακομα και τωρα σκεπτομαι..."πλακα ειχε"
Μηπως τελικα το εννοουμε το ιδιο πραγμα?
Για το αλλο που ρωτησες, ο Free ειναι αυτο που ακουτε.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
radioamateur
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Dec 21, 2004
Μηνύματα: 45

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 15 Φεβ 2005, 23:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: FREE ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΣ Η ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ; Απαντηση με παραβολή κειμένου

Έχω την εντύπωση οτι ο ραδιοφωνικός σταθμός Free προσβλέπει σε κάτι όπως και πολλοι άλλοι που εμφανίστηκαν από το πουθενά.Δεν είναι τυχαίο ότι το σήμα του καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος της Αθήνας και μάλιστα επί 24ώρου βάσεως.Ποιός ερασιτεχνικός καθαρά σταθμός εκπέμπει 24 ώρες;Όσοι το παίζουν ερασιτέχνες με 24ωρα προγράμματα αφενός παίζουν διαφημίσεις, αφετέρου τα ζωντανά προγράμματα είναι ελάχιστα.Και επειτα φαντάζομαι ότι κανείς δεν έχει χορηγό τη Δεη.Άρα καλό θα ήταν να διευκρινιστεί αυτό.Ο Geronymo Groovy ήταν ερασιτεχνικός των μεσαίων κυμάτων αλλα άδεια πήρε και διαφημίσεις παίζει εδώ και αρκετά χρόνια.Επειδή γνωρίζω ως ακροατής,αρκετά έως πολύ καλα τα ραδιοφωνικά δρώμενα στην Αθήνα,καλό θα ήταν να μάθουμε που προσβλέπει ο Free δεδομένου ότι μέρος από το πρόγραμμα του καλυπτεται σε επίπεδο ρεπερτορίου από τον ραδιοφωνικό σταθμό BlueSpace.
Η κριτική μου είναι καλοπροαίρετη μεν,αλλα πιστεύω όποιος πλέον εκπέμπει στα FM επί 24 ώρου προσβλέπει στο <<κέρδος>> και γιαυτο το τελευταίο είμαι απόλυτος.Εύκολο κέρδος η διαφήμιση.Σε αυτό το τελευταίο θα ήθελα να γίνει μια νύξη από τον ιδιοκτήτη του "ερασιτεχνικού"Free.
_________________
Με εκτίμηση
Radioamateur
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Φεβ 2005, 12:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλή τύχη, χωρίς άλλα σχόλια, σε όλους τους σταθμούς, όμως αγαπητοί φίλοι μου και γω, αν είχα κεραία στον Υμηττό, θα "έπαιζα" 24 ώρες.
Το θέμα, είναι, πως μπαίνει η κεραία εκεί πάνω....και χρειάζεται προσοχή μην την πάρει κανένας βοριάς και μετά, άντε να την ξανασηκώσεις....(?)
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Φεβ 2005, 00:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

αααα, ποιός πούστης εκπέμπει στους 103.1 και παρεμβαίνει στο σήμα του Blackman; Δε μπορείς να βρεις άλλη συχνότητα ρε φίλε, εγώ γουστάρω ν'ακούω Blackman, έχεις πρόβλημα μ'αυτό; `Αντε μη στείλω να σου ξηλώσουν τις κεραίες
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Φεβ 2005, 03:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

άκουσα το discoradio μόλις σήμερα μετά από αρκετές μέρες.. αλλά όχι στους 103.1 (οπότε πρέπει να βάλεις αλλού τα φουρνέλα σου dmitpan) αλλά στους 105.4.. Από Βόρεια Προάστεια η λήψη ήταν αρκετά καλή..

Μάλλον πρόκειται όντως για ερασιτέχνη αφού αλλάζει συχνότητα δεξιά αριστερά όπου κάτσει καλύτερα.. Κρίμα όμως, να καταλαμβάνει μια συχνότητα για να περνάει αναμετάδοση Ιταλούς, όταν κάμποσοι ραδιοφωνιάδες (...) Wink αναζητούμε μιά άδεια συχνότητα για να ανοίξουμε τα ..αυτοταλάντωτα μας, ή τα PLL μας ή πιο advanced τεχνολογικά.. Βγες, κάνε την πλάκα σου, και κλείστο μετά...! Smile Για να μπεις στις μετρήσεις τις Focus, κομμάτι δύσκολο! Και φαντάζομαι, ότι και το DiscoRadio δεν θα συμφωνούσε αν δεν πέσουν υπογραφές και ίσως και παραδάκι...

Κι αναγκάζεται κι ο Jordan (Σταύρος), κι εγώ, κι όσοι εμμένουν εντός μπάντας, να πηγαίνουμε ζερβά - δεξά για να πάρουμε ένα control... ή να κάνουμε την βόλτα με το αυτοκίνητο γύρω από το τετράγωνο και να χαρούμε!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Φεβ 2005, 10:04 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ζητείται κεραία αυτοκινήτου Seat. Ο ευγενής χορηγός που θα μου τη δώσει δωρεάν, ή ως μέντιουμ θα μου φανερώσει πού βρίσκεται η παλιά, θα κερδίσει 15 control σε όλο το μήκος της Κηφησίας σε ημερομηνίες της επιλογής του.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Φεβ 2005, 14:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μηνά, δεν αναγκαζόμαστε, μας αρέσει να ακουγόμαστε γύρω-γύρω από το τετράγωνο...! Εξάλλου, αν ακούγεσε περισσότερα τετράγωνα, νομίζεις, ότι σε ακούνε περισσότεροι? Rolling Eyes
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Φεβ 2005, 14:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πρώτος και καλύτερος πιστεύω ότι δύσκολα πλέον ακούει κάποιος κάτι διαφορετικό από αυτό που έχει ήδη περασμένο στις μνήμες του ραδιοφώνου του.. Οπότε, κι από Υμηττό αν βγεις, πάλι, μέχρι να σε μάθουν, λίγοι θα σε ακούν..

Εμένα θα μου άρεσε να με ακούν και σε περισσότερα του ενός τετραγώνου, γιατί αυτούς που μένουν στο ίδιο τετράγωνο τους ξέρω, και δεν είμαι του γούστου τους! Smile Αυξάνεις και τις πιθανότητες, κάποιος να σε ακούσει..

Φυσικά και μου αρκεί το όλο σπορ και παιχνίδι, αλλιώς δεν θα άνοιγα ακόμα που και που με 2 wattάκια και για κεραία ένα τηλεσκοπικό στοιχείο μέσα στο σπίτι, και να ασχολούμαι με τις ώρες με την διαμόρφωση.. Αλλά κάποια στιγμή, θα ήθελα να είχα και το πχ κιλοβατικό που έχεις εσύ όπως λες με τους ιστούς και τους πυλώνες στην ταράτσα και να δω τι κάνω και παραέξω..

Θυμάμαι, παλιότερα, ότι έβγαινα από Κυψέλη, με 15 watt και μια απλή ιδιοκατασκευή yagi και πήγαινα απέναντι στο Αιγάλεω και στο Χαιδάρι, και με άκουγα να καμπανίζω στους 85.5... και μου έδινε χαρά...! Κι όπως φάνηκε και 10-15 χρόνια αργότερα, με άκουγε ο Βασίλης (Radio DJ 105) από Πετρούπολη, και δεν ξέρω και ποιος ακόμα!


Από την άλλη, αν ειναι για συνομιλίες και κοτρολάκια, υπάρχουν κι άλλες μπάντες που είναι και νόμιμες και "πάνε και καλύτερα"..

Νομίζω ότι οι παλιές καλές μέρες έχουν περάσει ανεπιστρεπτί...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Φεβ 2005, 15:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μαρέσει πούσαι πορωμένος, όπως και γω φίλε Μηνά!

Να σου πώ κάτι. Δεν με χαλάει καθόλου που δεν με ακούνε πολλοί, γιατί έζησα και ευχαριστήθηκα εποχές, που με ακούγανε πολλοί και συνομιλίες έκανα, με πολλούς ερασιτέχνες.
Εξάλλου, αν ήθελα, να ακούγομε περισσότερο, κάτι θα κατάφερνα και γώ.
Σε πληροφορώ ότι ο τιμοκατάλογος στον Υμηττό, μου είναι γνωστός....
Και αν θες, πολύ ευχαρίστως, νάρθεις να δοκιμάσουμε μαζί το κιλοβατικό μου, να θυμηθείς και την παλιά σου γειτονιά, και να διαπιστώσεις ότι σήμερα τα 2 βατάκια με το κιλοβατικό έχουν ελάχιστη διαφορά...
Οσο για τις άλλες μπάντες, τις γνωρίζω, αλλά βλέπεις στα fm γεννήθηκα και μεγάλωσα φίλε...
Για τις παλιές καλές μέρες, μην ξεχνάς, ότι η ζωή, είναι ένας τροχός που γυρίζει...
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©