Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641066
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ενα κρανος... μια ζωη...

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 7 Δεκ 2004, 04:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ενα κρανος... μια ζωη... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ενα κρανος... μια ζωη.... μια ζωη που σωθηκε, γιατι το κρανος υπηρχε.

Χθες το βραδυ γυρω στις 11 που γυρνουσα απο το Studio που εργαζομαι, φτανοντας στην Πειραιαως στο υψος της Ομονοιας, καποιος θεωρησε σωστο να στριψει με κοκκινο γιατι "ελα μωρε, παπι ειναι" και "εχω μεγαλυτερο οχημα αρα περναω οπως γουσταρω".

Χτυπημα, μπαμ, στον αερα και μετα... μαυρο κενο, μιση ωρα μετα ζαλισμενος στην αγκαλια ενος αστυνομικου της ομαδας ζητα να ουρλιαζει για ασθενοφορο, δεν ηθελε να μου βγαλει το κρανος, ηταν γεματο αιματα και δεν μπορουσε να δει καν το προσωπο μου... ξανα υπνος...

10 λεπτα μετα ενα ασθενοφορο και οι 2 κολλητοι μου, ηταν εκει, να συνοδευσουν, να τρεξουν και να διευθετησουν οτι χρειαστηκε στο νοσοκομειο. Γερο σκαρι ο Χρηστος, ευτυχως μονο ενα καταγμα στο χερι και πρησμενο κεφαλι και προσωπο... ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΚΡΑΝΟΣ ΥΠΗΡΧΕ ΕΚΕΙ, ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΑΓΚΩΝΑ Η ΤΗΝ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ...

Το μηχανακι δεν το εχω δει, το κρανος το εχω εδω, διπλα μου, γιανα θυμαμαι να φοραω παντα. Το χερι μου θα φτιαξει, το κεφαλι μου ενταξει, το προσωπο θα ξεπρηστει, ολα θα γιανουν και θα γινουν σαν πρωτα.

και οταν οδηγησω ξανα το νεο μου παπι ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΦΟΡΑΩ ΚΡΑΝΟΣ

ΟΛΟΙ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΚΡΑΝΟΣ....***ΠΑΝΤΑ***

Deep_Oblivion

Υ.Γ.: Μην ρωτησει κανεις τι εγινε αυτος που με χτυπησε... δεν το ειδε κανενας, επιταχυνε και εφυγε απλα...
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 7 Δεκ 2004, 09:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Περαστικά Χρηστάρα,

Τελικά πιάσαν τόπο τα μπινελίκια που σου ριχνα για να παρεις ένα κράνος της προκοπής. Twisted Evil Τώρα θα πάρεις καινούργιο (με το καινούργιο παπί) Exclamation

Κυρίες και κύριοι, αυτό που κάνουμε κάθε μέρα (για την οδήγηση λέω) είναι δύσκολο και επικίνδυνο. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβουμε και όσο πιο γρήγορα καταλάβουμε πόσα λίγα μπορούμε να κάνουμε την δύσκολη στιγμή, τόσο πιο ασφαλείς θα είμαστε.

Όσο για τον τύπο που έγινε λαγός... νομίζω ότι στην ομόνοια έχει big brother!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 7 Δεκ 2004, 10:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Περαστικά να είναι (με την κυριολεξία της λέξης).

Έχω περάσει πολλά και διάφορα με τα δίτροχα γι΄αυτό κι αγριέφτικα λίγο όταν αρχισα να διαβάζω.
Όπως και να ΄χει όμως τέλος καλό.... όλα καλά.
Άλλωστε η γαλοπούλα και με το ένα χέρι τρώγεται.... δεν τρώγεταί;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 7 Δεκ 2004, 11:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Χρηστάκο σιδερένιος!

Και αυτός ο ασυνείδητος δεν σταμάτησε καν... λιωμένος θα ήταν και θα φοβήθηκε αστυνομίες κλπ.
Αναρωτιέμαι έκλεισε μάτι όλο το βράδυ?

Τι να πω... το σημαντικό είναι ότι είσαι εσύ εντάξει!! Τυχερός ήσουνα που την έβγαλες με ένα κάταγμα! Πάλι καλά!

Αντε γρήγορη ανάρρωση εύχομαι, γιατί έχεις και πάρτυ να κάνεις Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 7 Δεκ 2004, 12:07 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αγαπητέ φίλε περαστικά

είμαι και γω οδηγός μοτοσυκλέτας και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έχω χτυπήσει και γω άσχημα αλλά ευτυχώς φορούσα και γω κράνος και την γλύτωσα.
Δυστυχώς όμως έχουμε γεμίσει ασυνείδητους οδηγούς που σε παρατάνε έτσι και φεύγουν. Ακριβώς πριν ένα μήνα έτσι χτύπησαν τον συνεργάτη μου και γκάζωσαν και έφυγαν. Να πας στην αστυνομία μήπως τον έχει γράψει η κάμερα. Αυτοί οι "άνθρωποι" ένας χαρακτηρισμός μονάχα τους ταιριάζει : ασυνείδητοι αλήτες!
Περαστικά και πάλι και μείς εδώ οι φίλοι σου, ευχόμαστε πάντα νάσαι καλά !

Jordan
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 7 Δεκ 2004, 12:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Περαστικά σου Χρήστο...!

Θαυμάζω την ψυχραιμία σου, μόλις μια μέρα αφού .."είδες τον χάρο με τα μάτια σου'...!

Ευχομαι να είναι η τελευταία φορά που έχεις μια τέτοια εμπειρία...

Οσο για τον (κλασσικός χαρακτηρισμός) ασυνείδητο που προκάλεσε και σε άφησε χτυπημένο στο δρόμο... ελπίζω να γίνει κάτι.. Ωστε να μην μείνει ατιμώρητος και να γίνει παράδειγμα προς αποφυγή.. Γιατί, δεν πρέπει καν να αποτελεί "θέμα επιλογής" αν θα σταματήσεις να βοηθήσεις ή όχι.. Εστω και με το φόβητρο των κυρώσεων αν σε πιάσουν κάποια στιγμή.

Αν και είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά, αν κάποιος έχει δει κάτι και διαβάζει αυτές τις γραμμές, ίσως μπορεί να βοηθήσει..

Για τις κάμερες πάντως, σε μια περίπτωση φίλου που αυτοκίνητο χτύπησε τον πατέρα του (πεζό) και θέλησαν να δουν από τις κάμερες τι είχε συμβεί (αφού ο τραυματίας δεν είναι και σε πολύ καλή κατάσταση για να περιγράψει τι έγινε), η τροχαία απλά χαμογέλασε διακριτικά...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 7 Δεκ 2004, 18:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Περαστικά και από μένα..
Είναι θάνατος η Αθήνα το βράδυ.. Σάββατο βράδυ κατά τις 3μισι γυρνούσα σπίτι απτη δουλειά, και είχα κολλήσει στην Αμαλίας. Μπροστά μου και δίπλα μου στο αντίθετο ρεύμα έγιναν 2 τρακαρίσματα μπρος στα μάτια μου. Είναι όλοι πιώμα..
Πού πάτε ρε τελειωμένοι με το ένα χέρι στο μπουκάλι και το άλλο στον επιλογέα ταχυτήτων;

LavantiS έγραψε:
Για τις κάμερες πάντως, σε μια περίπτωση φίλου που αυτοκίνητο χτύπησε τον πατέρα του (πεζό) και θέλησαν να δουν από τις κάμερες τι είχε συμβεί (αφού ο τραυματίας δεν είναι και σε πολύ καλή κατάσταση για να περιγράψει τι έγινε), η τροχαία απλά χαμογέλασε διακριτικά...

τώρα αυτό το λες ειρωνικά ή όντως βγήκε άκρη;
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 7 Δεκ 2004, 19:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αν έχω καταλάβει καλά, οι συγκεκριμένες κάμερες είναι κυκλοφοριακής ρύθμισης.. Δηλαδή, τις έχουν για να παρακολουθούν αν υπάρχει κάπου μποτιλιάρισμα ή όχι, και πιθανότατα να μην καταγράφονται αυτά που "βλέπουν"..

Στην περίπτωση του φίλου, ο οδηγός ΔΕΝ εξαφανίστηκε, το θύμα είναι ηλικιωμένος και επιβίωσε του συμβάντος. Το θέμα μόνο είναι ότι δεν θυμάται πως έγινε, και ο ισχυρισμός του οδηγού είναι ότι πετάχτηκε μπροστά του.. Ακριβώς από πάνω από το σημείο που έγινε, υπήρχε μια τέτοια κάμερα.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 8 Δεκ 2004, 19:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φιλοι σας ευχαριστω ολους για τα περαστικα και τα σχετικα! Ενταξει, παει, περασες, ετσι το βλεπω.

Εγραψα αυτο το θεμα οχι για να πω κατι απλα, αλλα για να διαβασουν οσο περισσοτεροι γινεται το οτι το κρανος μου εσωσε τη ζωη. Το τρανταγμα ηταν τοσο δυνατο που εχασα 1-2 λεπτα μνημης, δεν μπορω να θυμηθω ενα μερος της διαδρομης, οποτε μπορει να φανταστει καποιος τι ισχυ ειχε το χτυπημα.

Απο το ΕΚΑΒ μου ειπαν οτι ενας αυτοπτης μαρτυρας με ειδε να χτυπαω στο εδαφος με το κεφαλι σαν ελικοπτερο και αυτο εξηγει οτι χτυπησα μονο εκει, και στο χερι. Φυσικα ουτε αυτος ειδε την πινακιδα του αλλου που ηταν και εκεινος μοτοσυκλετιστης (χωρις φωτα, φλας, κρανος κλπ)

Ελπιζω οσοι διαβαζουν εδω να φορανε κρανος απο εδω και περα και ας μας χαλαει το μαλλι!!!

Ευχαριστω Νεοκλη, Αριαδνου, Στεφανια, Jordan, Μηνα και dmitspan για τις ευχες σας. Σας ευχομαι να περασετε ευτυχισμενα Χριστουγεννα και χωρις τετοιες ιστοριες!!!

Μηνα, οσο για την ψυχραιμια ποτε δεν μου ελειψε, φαντασου οτι γυρνωντας σπιτι 4 το πρωι απο το νοσοκομειο, περπατησα μεχρι την Ομονοια να φερω πισω το δικυκλο. Δεν με σοκαρει η τυχη η κατι ασχημο, μονο η συμπεριφορα των ανθρωπων

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 9 Δεκ 2004, 12:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Και γω δεν ξερω τι γίνεται με τις κάμερες. Πάντως έχουν χρησιμοποιηθεί για να βεβαιώσουν κλήσεις. Να σας πω κάτι; Χρειαζόμαστε έναν big brother στους δρόμους. Τώρα πως θα χρησιμοποιηθούν στην πράξη είναι out of topic.

Νεοκλής
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©