Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641066
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ο καλύτερός μου φίλος μια φορά...
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 1 Οκτ 2004, 23:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ο καλύτερός μου φίλος μια φορά... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Άραγε πόσοι από εσάς έχετε αναρωτηθεί την σημερινή εποχή ποίος είναι ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου...?

Τώρα τελευταία άκουσα από ένα φιλικό μου πρόσωπο κάτι πραγματικά τραγικό...που με έβαλε σε σκέψεις ...
"Μια ζωή μόνοι μας είμαστε απλώς κάνουμε τα πάντα για να μην το παραδεχτούμε"
Πόση αλήθεια μπορεί να κρύβει αυτή η τυχαία πρόταση άραγε?

Πολλές φορές αναρωτίεμαι αν υπάρχει αυτό που αποκαλούμε "αδελφή ψυχή"... Αυτός ο άνθρωπος που θα γκρεμίσει το τείχος της μοναξιάς και θα συνυπάρξει αρμονικά μαζί μας. ο άνθρωπος που θα μοιραστεί κάθε μας κρυφή σκέψη και πόθο...ο άνθρωπος που θα εισβάλει στα όνειρα και στην φαντασία μας...


ΜAIΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Οκτ 2004, 10:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γλυκιά μου Μαίρη, που όλο ψάχνεσαι και αναρωτιέσαι για τις ανθρώπινες σχέσεις...

Τα περί "αδερφών ψυχών" κλπ για μένα δεν υπάρχουν...
Ωραίο το παραμυθάκι... αλλά όλοι είμαστε διαφορετικοί και αυτό ειναι που μας κάνει ξεχωριστούς.
Διαφορετικοί άνθρωποι μόνο υπάρχουν, που οί δρόμοι της ζωής τους κάποτε διασταυρώνονται και αποκτάνε κοινή πορεία, κοινά όνειρα, κοινούς στόχους!!

Να σου πώ και την αλήθεια μου... μια αδερφή ψυχή δική μου, αν υπήρχε, μπορεί και να με ξενέρωνε...
Πιστευω δεν θα λειτουργούσε καλά αυτή η εξίσωση...
Θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον για μένα μια σχέση που θα με αλληλοσυμπληρώνει μεσα απο την διαφορετικότητά της...
Με τις φίλες μου ειμαστε εντελώς διαφορετικές για παράδειγμα.
Για να μην πώ για τους έρωτες μου...

Kαι όμως ξέρεις.... υπάρχουν ΦΙΛΙΕΣ σήμερα και ΑΛΗΘΙΝΑ δυνατές σχέσεις.
Αρκεί να μπορείς να διακρίνεις τους σωστούς ανθρώπους μέσα στο πλήθος... να τους φέρεις κοντά σου και να διατηρήσεις αυτήν την σχέση αμόλυντη απο εγωισμούς, ψευτιές και υποκρισίες!

Ζητείται φίλος, που να ξέρει να γελάει
Ζητείται φίλος με μεγάλη αμοιβή,
σπάνιο είδος στον αιώνα που γερνάει
Σπάνιο είδος, κι η φιλία ακριβή
Ζητείται κάστρο δουλεμένο από γρανίτη
για να σκεπάσω την ανθρώπινη γενιά
κι εκείνο τ’ άστρο, που το λεν αποσπερίτη
να κρεμάσω για λυχνάρι στη γωνιά...



Γενικά όμως....

Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται, εκεί που δεν τα περιμένεις
και γίνονται τα θαύματα, όταν πάψεις να επιμένεις
Τα πράγματα τα όμορφα όσο τα θέλεις χάνονται τυχαία
κι ας ψάχνεις σε πολυώροφα, στα υπόγεια είναι η θέα
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Οκτ 2004, 16:18 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μεγαλη κουβεντα ειπες Στεφανιτσα.... Οσον αφορα την φραση σου για το ποιους επιλεγουμε ως φιλους και ποιους για σχεσεις κλπ...

Εγω που ειμαι το δογματος "Μονοι γεννιομαστε και μονοι μας πεθαινουμε" παντως θεωρω οτι εχουμε αναγκη καλους φιλους και συντροφους.
Ο Ανθρωπος ειναι απο τη φυση του ων κοινωνικο που αν δεν ηταν τοσο νοητικα ανεπτυγμενο, παλι θα δημιουργουσε ομαδες, οπως και τα αλλα κοινωνικα ωντα του πλανητη.

Μεγαλη κουβεντα ειπες Στεφανιτσα...!

Deep_Oblivion
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Οκτ 2004, 16:37 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ο καθένας λέει αυτό που νομίζει και έχει βιώσει. Εγώ λέω πάλι ότι οι αδερφές ψυχές δεν είναι μόνιμες και αν χαθεί μια, δεν ήρθε το τέλος του κόσμου, ευκαιρίες δίνονται αρκετές..αρκεί να αξιοποιηθούν κατάλληλα
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Οκτ 2004, 18:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Στεφανία...

μου άρεσαν τα κείμενα αλλά το δικό σου με εντυπωσίασε...Ισως και να έχεις δίκιο ότι με την διαφορετικότητα και την αλληλοσυμπλήρωση η σχέση θα ονομαζόταν το "τέλειο" που λέμε...

Όταν λέω αδελφή ψυχή δεν εννοώ κατά ανάγκη να είναι ολόιδιοι αλλά περισσότερο να υπάρχει η απόλυτη επικοινωνία...

Μέσα από τις αντιθέσεις, τις διαφορετικές απόψεις να γίνεται ταυτόχρονα ένα ερωτικό και εγκεφαλικό παιχνίδι που κάνει την προσμονή πιο έντονη και αισθησιακή... Να γεννιέται μια ακατανίκητη ανάγκη "επαφής" με τον άλλον...

Να νιώθεις την ανάγκη επικοινωνιακής και ερωτικής "τροφής"...μια ακόρεστη ανάγκη... που ανακυκλώνεται μέσα από τις μεταξύ τους νέες εμπειρίες και αναζητήσεις...

Το αν υπάρχουν αδελφές ψυχές και μετά χάνονται δεν θα ήθελα σε καμοία περίπτωση να το πιστέψω...Καλύτερα ποτέ, παρά για λίγο...
Αν είναι αδελφές ψυχές και βρεθούν θα είναι για πάντα...αν αυτό κρατήσει λίγο και χωρήσουν τότε απλώς δεν ήταν αδελφες ψυχές όπως νόμιζαν...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Οκτ 2004, 20:56 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Quote:
Εγω που ειμαι το δογματος "Μονοι γεννιομαστε και μονοι μας πεθαινουμε" παντως θεωρω οτι εχουμε αναγκη καλους φιλους και συντροφους.


Όλη μας η ζωή είναι μια μοναχική πορεία προς το Θάνατο ....
(άσε που στο δρόμο μπορεί και να πεθάνεις ...)

τάδε έφη Αρκάς
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Οκτ 2004, 09:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Λοιπόν... εγώ θα συμφωνήσω με τον dmitspan. Μέχρι τώρα έχω κάνει φίλους και έχω χάσει άλλους τόσους, απλά ο καθένας ήταν σε διαφορετική φάση της ζωής μου. Ανάλογα τις φάσεις που περνάς έχεις και τους ανάλογους ανθρώπους δίπλα σου.
Επειδή δεν προλαβαίνω να κάνω πολλά post θα ήθελα να σχολιάσω κάποια πράγματα.
Φίλε μου Deep_Oblivion, πραγματικά είσαι πολύ απαισιόδοξο άτομο. Έτσι φαίνεται από σχεδόν όλα τα post που κάνεις. Πάντως ότι και να φταίει, be cool και παίξε μπάλα... Νομίζω ότι και εσύ περνάς κάποια φάση περίεργη αυτή την εποχή, αλλά μην σε πέρνει και από κάτω. Δηλαδή τι να πούνε και οι άλλοι? Ανέβασε φίλε την ψυχολογία σου... είναι διαταγή!!! Very Happy
Φίλε Μητσάρα, στην αρχή σε είχα παρεξηγήσει, αλλά με τον καιρό κατάλαβα ότι τα λες έξω από τα δόντια. Καλό αυτό και τελικά ανεβάζεις και λίγο το θερμόμετρο...
Stefania, μήπως είσαι κρυφό λαϊκή ψυχή? Θα στείλω υπόμνημα στον κ. Λαβάντη να σε καλύψει. Μήπως κλείνεις μπουκαλάκι πρώτο τραπέζι πίστα τον Πλούταρχο και τραγουδάς μαζί του (όπως όλοι)? Μεγάλη καψούρα πρέπει να έχεις και κάνει μπαμ από χιλιόμετρα!!!
Τέλος Mairh. Μια κουβέντα μόνο. Θέλω να μου πεις τι παίρνεις, ληγμένα Smile ? Άμα είναι να μας δώσεις την συνταγή... Πλάκα κάνω μην τσαντίζεσαι. Απλά από αυτά που γράφεις βγαίνει αυτό το συμπέρασμα.

Άμα δεν μίλαγα θα έσκαγα... (Μηνά γράφουν τα μηχανάκια της AGB ? )

Δημήτρης 835
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Οκτ 2004, 11:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Quote:
Μήπως κλείνεις μπουκαλάκι πρώτο τραπέζι πίστα τον Πλούταρχο και τραγουδάς μαζί του (όπως όλοι)? Μεγάλη καψούρα πρέπει να έχεις και κάνει μπαμ από χιλιόμετρα!!!


E όχι και Πλούταρχο.... ξενέρα... εκεί θα με πάρουν τα ζουμιά.... μην με υποτιμάς... ή πάμε σε μπουζούκια και γουστάρουμε ή δεν πάμε καθόλου!!!
Πρώτο τραπέζι πίστα στον ΘΕΟ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ή ΠΑΣΧΑΛΗ ΤΕΡΖΗ ή ΑΝΤΖΕΛΑ γιατί είμαστε και μεγάλες καψούρες και δεν το κρύβουμε....

Οχι να το παινευτώ δηλαδή αλλά τέτοιον Άντρακλα πως να μην τον καψουρευτείς!!!!!!! Cool
Ολα τα ευρώ μου χαλαλι του...

Κάτσε να κάνω και ένα γρήγορο σκανάρισμα για σένα, απ΄αυτά που γράφεις πάντα... όχι που θα την γλίτωνες...
Μονο εσυ θα κάνεις δηλώσεις???

Λοιπον... ένα ειναι το πόρισμα:
Aπο μικρός ήθελες να γινεις ψυχολόγος!! Razz
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MASHCAR
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Mar 05, 2004
Μηνύματα: 14
Πόλη/Χώρα: Ρόδος/Ελλάδα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Οκτ 2004, 15:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Η Δικιά μου άποψη είναι ότι για να ζήσεις μια ευχάριστη ζωή πρεπεί να κάνεις αυτό που σου αρέσει άσχετα με ποιόν το κάνεις π.χ. με φίλους, αδέρφεια, γονείς. Γιατί για να ζήσεις μια ωραία ζωή δεν πρέπει να την συνδέεις με πρόσωπα ή καταστάσεις για αλλάζουν πολύ γρήγορα και εύκολα. Αυτο το συμπέρασμα εχω βγάλει απο τα 16 χρόνια της ζωή.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Οκτ 2004, 19:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μητσάρα όπως πάντα είσαι άπαιχτος...ο κόσμος χάνεται βαρκούλες αρμενίζουν και εσύ μες τη τρελλή χαρά...ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΦΥΣΙΚΑ!

Πάντως όταν έχω τις κλειστές μου θα διαβάζω τα μηνύματά σου να γελάω η γυναίκα...
Μου ξεφτίλισες εντελώς το θέμα μου όμως...εγώ είχα μία ποιητική διάθεση και εσύ την... τελείως!
Τέσπα σε συγχωρώ επειδή με έκανες και γέλασα και σε γνωρίζω χρόοοονια!

Όσο για την Στεφανία το ότι είναι καψούρα μπράβο της (όντως φαίνεται) ... πάντα τέτοια! Και που είσαι Στεφανία? κράτα μια θέση και για μένα στο σκυλάδικο!!!

Ακού εκεί ληγμένα...
Έμφυτο μου είναι...σου κάνει?
Σου έλησα την απορία!

Κρίμα κρίμα... μου χάλασες την ποιητική μου διάθεση και τον συναισθηματικό μου προβληματισμό!

ΜASHCAR θα συμφωνήσω μαζί σου όμως έχω την εξής ερώτηση: ξέρουμε τι ακριβώς μας κάνει ευτυχισμένους? Διότι αν ξέρουμε το κυνηγάμε και τελείωσε το θέμα! αν όμως δεν ξέρουμε και κάνουμε πράγματα που δήθεν νομίζουμε πως θα μας κάνουν ευτυχισμένους... Φοβάμαι πως πολλές φορές κοιμόμαστε όρθιοι και χάνουμε την ουσία... Γι'αυτο χρειαζόμαστε και τη βοήθεια της αδελφής ψυχής για να πορευτούμε μαζί στην συναισθηματική και εγκεφαλική αναζήτηση...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Οκτ 2004, 19:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φιλε MASHCAR θα διαφωνησω μαζι σου σε ενα πραγμα. Λες οτι δεν πρεπεινα συνδεουμε τη ζωη μας με καταστασεις και προσωπα. Εγω προσωπικα διαφωνω. Παντα η ζωη μας θα χαρακτηριζεται και θα επηρρεαζεται απο τα προσωπα που γνωριζουμε και μας περιβαλλουν την καθε στιγμη. Σημερα ειναι ενας φιλος, αυριο ειναι ενας αλλος. Οταν ξερεις τι ζητας απο μια φιλια η απο μια σχεση τοτε δημιουργεις ισχυροτερους και μακροβιοτερους δεσμους φιλικους η ερωτικους.
Το θεμα ειναι εσυ τι προσδοκιες δημιουργεις για τον καθε ανθρωπο που γνωριζεις, μηπως τελικα περιμενεις πολυ περισσοτερα απο οτι ο αλλος μπορει να σου δωσει?
Καπως ετσι λειτουργω, προσθετοντας και εναν αλλο κανονα. Να προστατευω τον εαυτο μου και να μην αφηνω αλλους να χαλανε την ζαχαρενια μου. Τωρα αν καποιες φορες θελαω να βγαλω καποια πραγματα απο μεσα μου τοτε το κανω χωρις να ντρεπομαι!

Deep_Oblivion

Υ.Γ.: Διαταγη εξετελεσθει!!!!

Υ.Γ.2:Η Μαιρη μαλλον μεταλλαγμενα παιρνει και οχι ληγμενα!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 7 Οκτ 2004, 23:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

μπέρδεμα με τους μήτσους, πολλοί (και καλοί) μαζευτήκαμε Very Happy Cool
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 8 Οκτ 2004, 19:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κοι οι δυο πολυαγαπημένοι φίλε μου dmitspan!

Deep Oblivion να σου δώσω λίγα από τα μεταλλαγμένα μου? Θα δεις με άλλο μάτι τη ζωή...από καλύτερη οπτική γωνία ίσως?

Οσο για την ζαχαρένια εκεί συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...Δεν αφήνουμε κανέναν και τίποτα να χαλάσει τη ζαχαρένια μας παρά μόνο αν είναι κάτι πολύ καλό,αλλιώς δεν αξίζει καν το κόπο να μπούμε σε διαδικασίες...
Άλλωστε από την άλλη πιστεύω πως αν είναι κάτι πολύ καλό και δυνατό...από μόνο του και μόνο θα μας χαλάσει τη ζαχαρένια και θα ταράξει τα νερά της ηρεμίας μας...
Χωρίς να κάνουμε το παραμικρό...θα κλονιστεί ολόκληρος ο συναισθηματικός μας κόσμος...

θα ξεκινήσει ο χορός της καρδιάς...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 8 Οκτ 2004, 20:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μαιρουλα... χεχε, δεν νομιζω οτι παιρνωντας μεταλλαγμενα θα δω τον κοσμο απο καλυτερη οπτικη γωνια, δεν χρειαζομαι καμια βοηθεια και υποκαταστατο για να ζησω τη ζωη μου...!!! Razz Razz
(διεκρινα μια αιχμη και ειπα να την ερευνησω..!!)

Τωρα για το "πολυ καλο" δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να το διακρινει αμεσως... το "πολυ καλο" θα το εκτιμησουμε οταν συνεχισει να ειναι πολυ καλο σε διαρκεια χρονου και οταν θα το αφησουμε να μας κανει ευτυχισμενους. Σιγουρα ομως δενθα μας χαλασει την ζαχαρενια αλλα θα μας την δημιουργησει...

Το μονο ποθ μπορουμε να κανουμε μεχρι να ερθει ειναι να ανοιγομαστε οπου πιστευουμε οτι ειναι σωστο

Deep_Oblivion (Very deep oblivion!)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Popkiller
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jul 08, 2004
Μηνύματα: 11
Πόλη/Χώρα: Patras

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 13 Οκτ 2004, 04:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μπα, Deep Oblivion...το πολύ καλό φαίνεται αμέσως, me thinks...και εκεί πρέπει να δράσουμε αστραπιαία και αποφασιστικά και να το αδράξουμε!
(Σαν τις ντομάτες στη λαϊκή: οι καλές κάνουν μπαμ από χιλιόμετρα,πρέπει όμως να είσαι ταχύτατος και γρηγορότερος από τα αρπακτικά χέρια των έμπειρων shoppers...αν χάσεις τη μοναδική ευκαιρία μετά πάει, η ντομάτα έκανε φτερά)

Και συνήθως το πολύ καλό φαίνεται όταν δεν έχουμε καμία απολύτως αμφιβολία γι'αυτό...

Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 13 Οκτ 2004, 09:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ωραία, τις ντομάτες τις βλέπεις... ειναι κόκκινες, γυαλιστερές, χωρίς εξογκώματα... "ντομάτες παραγωγής" μας λέει στο ταμπελάκι.

Οι άνθρωποι πως φαίνονται αμέσως δηλαδή?
Κυκλοφορούμε και εμεις με ταμπελάκια "ειμαι και ο πρώτος... πάρε με" Question

Συμφωνω με τον φίλτατο Deep Ob... μόνο ο χρόνος σου δείχνει τι αξίζει και τι όχι!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 13 Οκτ 2004, 18:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ακόμα και τον χρόνο να αφήσεις να κάνει τη δουλειά του...υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να πέσεις έξω...
Δυστυχώς έχω ανακαλύψει ότι όπως η γη έτσι και όλα κινούνται γύρω μας...τίποτα δεν μένει σταθερό. Εκεί που νομίζεις ότι έχεις βρει το νόημα και την άκρη του νήματος...ξαφνικά ένας ανεμοστρόβιλος περνάει από δίπλα σου και τα μπερδέυει όλα...
Οι άνθρωποι αλλάζουν και προσαρμόζονται στις νέες συνθήκες και δεδομένα...

Πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να μη προλαβαίνει τις αλλαγές γύρω του...να μη προλαβαίνει να καταλάβει και να βιώσει...Σαν πιάτα καλού εστιατορίου...το ένα φέύγει μετά το άλλο χωρίς να προλάβεις να γευτείς αρκετές μπουκιές...

Μια γλυκόπικρη αίσθηση...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 13 Οκτ 2004, 22:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ενώ αν πας στον Τέλη στου Ψυρρή... Που σου φέρνει τις μπριζόλες σε μερίδες κιλού και άνω... Μέχρι να τελειώσει το πιάτο, δεινοπαθείς.. Και βγαίνεις σκασμένος.. Οπως και στη ζωή.. (Για να μην λέτε ότι γ@μησ@ την κουβέντα!)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 13 Οκτ 2004, 23:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μηνά μυρίστηκες φαγητό και ουπς..

Θα χιονίσει έξω σήμερα!
Να απαντήσεις εσυ σε θέμα και μάλιστα σε 3 θέματα την ίδια μερα??

Δεν μας έχεις συνηθίσει σε κάτι τέτοια!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 14 Οκτ 2004, 00:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Mairh έγραψε:
να μη προλαβαίνει να καταλάβει και να βιώσει...Σαν πιάτα καλού εστιατορίου...το ένα φέύγει μετά το άλλο χωρίς να προλάβεις να γευτείς αρκετές μπουκιές...

Αν μπορούσαμε να το παρομοιάσουμε αυτό με ερωτικές σχέσεις που κρατάνε λίγο και δεν προλαβαίνεις να πάρεις και να δώσεις όλα όσα θα ήθελες, τότε μήπως μπορούμε να πούμε και ότι ο γάμος είναι σα να τρως κάθε μέρα ένα φαγητό που αρχικά σε ξετρέλαινε, μέχρι που σε αφήνει αδιάφορο ή και το σιχαίνεσαι κιόλας; Aς μιλήσουν οι έμπειροι...

Και πότε θα πάμε στου Τέλη στου Ψυρρή;
(To post γράφτηκε ακούγοντας "Saluna", εξ ου και ο υποβόσκων ρομαντισμός. Γειά σου αφεντικό με τις πλεηλίστες σου!)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©