Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641077
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Bon Jovi: Το νέο τους album

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ξένη Μουσική (Foreign Music)


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Cristina
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Nov 16, 2003
Μηνύματα: 6

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 18 Νοε 2003, 19:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Bon Jovi: Το νέο τους album Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν έχει πολύ καιρό που κυκλοφόρησαν ένα album που κάνουν το εξής ασυνήθιστο: Διασκευάζουν τον εαυτό τους! Smile

Έχει τίτλο "This Left Feels Right: Greatest Hits With a Twist" και περιέχει 12 παλιότερες επιτυχίες τους σε μια νέα εκτέλεση, εντελώς διαφορετική από αυτήν που ξέραμε μέχρι σήμερα.
Μερικά τραγούδια μάλιστα, θα έλεγα πως είναι αγνώριστα, όπως το "You Give Love A Bad Name" που έχει πολλά στοιχεία country. Δυσκολεύτικα πολύ για να βρω ομοιότητες.

Ενδιαφέρουσα εκτέλεση το "Always" που μου άρεσε πολύ περισότερο από την 1η.

Το "Keep The Faith" θα το ακούσετε όπως ίσως δεν θα μπορούσατε να το φανταστήτε ποτέ.

Ένα ντουέτο με την Olivia D'Abo δίνει άλλη διάσταση στο "Livin On A Prayer".

Μην παραλείψετε να ακούσετε το "It's My Life"! Μάλλον η καλλίτερη μπαλάντα του album που επίσης μου αρέσει καλλίτερα έτσι από ότι στο "Crush"!

Στο σύνολό του, μου άφησε πολύ καλή εντύπωση. Και μόνο για την ιδέα να διασκευάσουν τον εαυτό τους με κέντρισε στο να το προσέξω.

Traklist

Wanted Dead or Alive
Livin' on a Prayer
Bad Medicine
It's My Life
Lay Your Hands on Me
You Give Love a Bad Name
Bed of Roses
Everyday
Born to Be My Baby
Keep the Faith
I'll Be There for You
Always


9/10
_________________
www.mplampla.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Ludvich
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Nov 10, 2003
Μηνύματα: 13

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 18 Νοε 2003, 21:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Διασκευές και λοιπά... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Cristina ευχαριστούμε για τις πληροφορίες που μας έδωσες.
Αν και δεν εχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το συγκρότημα , ωστόσο το πρώτο πάρτυ που είχα κάνει (10 χρονων) έγινε με 2 κασσέτες!!! "Τα παπακια" (ξέρετε το γνωστό hit) και μια συλλογή των Bon Jovi.

Όντως μια διασκευή σε παλιά γνώστα τραγούδια ενός συγκροτήματος μπορεί να έχει κάποιο ενδιαφέρον, ειδικά για τους οπαδούς του. Το επικίνδυνο όμως είναι αυτή η διασκευή να μην προσφέρει κάτι ουσιαστικά διαφορετικό , μια άλλη άποψη , ένα διαφορετικό feeling που να πηγάζει απο τις ίδιες παλιότερες συνθέσεις.Μπορεί απλώς να είναι μια νέα κόπια του αρχέτυπου με ελαφρώς διαφορετική ενορχήστρωση που έγινε με μόνο λόγο να επανέλθει στην επικαιρότητα το γκρουπ και να δικαιολογήσει κάποια περιοδεία ίσως.

Πάντοτε μου άρεσαν οι καλλιτέχνες που στις συναυλίες τους έπαιζαν αποκλειστικά διασκευασμένα τα τραγούδια του δίσκου. Αυτό βέβαια απαιτεί ταλέντο και πολύ δουλειά στο studio. Άλλοι μπορεί να προτιμούν να ακουσουν τα τραγούδια πιστά όπως τα ακούνε στο cd σπίτι τους.

Υπάρχει βέβαια και ένα ελληνικό συγκρότημα , ροκ μουσικής, που από το πολύ "ταλέντο" στις συναυλίες τα τραγούδια είναι πραγματικά "αγνώριστα"!!! Μιλάω για τα Ξύλινα Σπαθιά. Τόσο αγνώριστα που κανείς δεν καταλαβαίνει τον τίτλο του τραγουδιού που παίζουν. Ίσως αν έρχονταν οι Bon Jovi στην Ελλάδα να ήταν καλό μιας και θα ακουστούν διασκευές , να βάζαμε τα Σπαθιά για support group (όπως είχε γίνει με "τεράστια" επιτυχία στο παρελθόν με τους Rolling Stones).!!

Cristina θα ψάξω το album και θα σου πω περισσοτερα. Ίσως να έβαζε και ο Μηνάς κανένα track στο live της Πεμπτης . Θα χαρούμε να σε συναντήσουμε στο chat room τότε και να ακούσουμε παρέα το Give Love a Bad name που είναι από τα αγαπημένα μου (σπόντα για το Lavanti) !!

C U Rolling Eyes
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Cristina
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Nov 16, 2003
Μηνύματα: 6

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 18 Νοε 2003, 23:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Την ίδια αμφιβολία εξέφρασαν και κάποιοι άλλοι όταν διάβασαν αυτά που διάβασες κι εσύ, σε ένα άλλο forum Smile

Δεν πρόκειται απλά για μια κόπια του πρωτότυπου!
Δεν είναι απλώς μια διασκευή.
Άκου το αγαπημένο σου "Give Love A Bad Name" και έλα να μου πεις τι διαπίστωσες. Razz
Αν και το συγκεκριμένο δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Όμως σίγουρα θα καταλάβεις πως δεν είναι ένα album απλώς για να ξαναβγούν στην επικαιρότητα και να τους θυμηθούμε. Smile
Να τονίσω πως δεν είμαι fan του group. Απλώς μου αρέσουν κάποια τραγούδια τους μιας και έχω τρελλή αδυναμία στα 70ς-80ς! Smile

Θα χαρώ πολύ να τα πούμε και από "κοντά"!
_________________
www.mplampla.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 20 Νοε 2003, 20:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απόψε θα τσεκάρουμε το album μαζί... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλησπέρα!

Ε, λοιπόν, έφτασε η Πέμπτη και η ώρα της κρίσης για τους Bon Jovi!
Δεν θα διατυπώσω λοιπόν οποιαδήποτε άποψή μου εδώ, αλλά επιφυλλάσομαι για το βράδυ..
Γύρω στις 11 θα είμαστε όλοι εδώ.. Για να ακούσουμε και να κρίνουμε!

Πολά φιλιά!

Razz

Μηνάς
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ξένη Μουσική (Foreign Music) All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©