Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641104
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

A.N.D radio

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 28 Ιουλ 2008, 00:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: A.N.D radio Απαντηση με παραβολή κειμένου

εψαξα και τον βρηκα...τον Αλεξανδρο Πετρακα!

τον ακουτε στο www.andradio.net

μαζι με Νικο Αδαμου και Ντίμη Κοντορούση...
Παρουσιάζουν το Ραδιόφωνο που Έγινε Μοιρολατρεία.....
Very Happy

δεν ξερω ομως καθε ποτε κανουν εκπομπη. το προγραμμα (προς το παρον) απουσιαζει
απ' την ιστοσελιδα του σταθμου.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 28 Ιουλ 2008, 01:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ζωντανά κάθε Κυριακή 7-9μμ και σε επανάληψεις η τελευταία εκπομπή Δευτέρα - Τρίτη - Τετάρτη 10-12 μμ... Smile

Enjoy!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 5 Αυγ 2008, 09:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τα παιδιά σταμάτησαν για καλοκαίρι και ανανέωσαν το ραντεβού για Σεπτέμβρη...

Πάντως για τους fan του Αλέξανδρου Πέτρακα, ανακάλυψα τον κλώνο του στο Mad Radio τα πρωινά των καθημερινών:

Κάθε πρωι, από Δευτέρα - Παρασκευή από τις 7 μέχρι τις 10 στους 106.2:

The Mappes Show

Παρουσιάζουν: Δημήτρης Ουγγαρέζος Στέφανος Gateley


Το δίδυμο που έρχεται να «ταράξει» την πρωινή σας υπνηλία, το βάρος του παπλώματός σας και τα νεύρα σας γενικότερα! Η πρωινή εκπομπή που ακόμα και αν δεν είστε από αυτούς που ξυπνάνε τόσο νωρίς θα ψυχαναγκαστείτε να το κάνετε! Σε εμάς συμβαίνει ήδη...

Τον πρωτάκουσα (μόνο του) χθες το πρωι και η ομοιότητα είναι εκπληκτική..

Check this out!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 15 Οκτ 2008, 10:25 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Flash update:

το 50% από το πρωινάδικο με τον κλώνο Πέτρακα (Στέφανος Gateley) αποχώρησε από την εκπομπή..

Χθες δήλωσε άρρωστος, σήμερα δήλωσε εκτός ομάδας!

Οσο για το AND Radio με Πέτρακα (original), Αδάμου και Ντίμη Κοντορούση επιστρέφει για το season 2..

Quote:
Eρχόμαστεεε Ρεεε!!!Απάνω τους Αδέρφια...!


ΠΡΟΣΟΧΗ: Ακολουθεί Προκλητική Διαφήμιση!


Ο Πλακούντας της Μητρικής Σύνδεσης, Κόβεται....

Ο Βλακούντας της Μητρικής Σύγχισης, Έρχεται...

Τσακωμένοι με το Αλφάβητο και άλλες Καπιταλιστικές πολυαγορές, ο Ντίμης Κοντορούσης, ο Νίκος Αδάμου και ο Αλέξανδρος Πέτρακας εξαιρούν το "Ρ" και πλέον η Καθυστέρηση της έναρξης του προγράμματος του ANDradio οφείλεται Γραμματικά σε έναν στραβοκατουρημένο Predictor Colos...!!!

Σας είπαμε Σεπτέμβριο...
Φυσικά, εννοούσαμε Οκτώβριο...

Ερχόμαστε με Φόρα...
Ερχόμαστε με Έρωτα...

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ Γ@μιwντ@$!!!!

www.ΑΝDradio.net

Ραδιόφωνο που σου κάνει Κούκου.

Η ΑναΜονή Τελείωσε...
Η ΑναΔιπλή έρχεται....
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 15 Οκτ 2008, 16:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

τον ειχα ακουσει μια μερα τυχαια τον κλωνο του. και δεν μου αρεσε καθολου.
ενταξει ειπαμε να σ' αρεσει καποιος και να δανειστεις στοιχεια του...
αλλα οχι κι ετσι, να μιλας, γελας κοκ οπως "το προτυπο"...

και κατι ακομη...
εδω και λιγο καιρο ακουω το πρωι Galaxy92...(μεταξυ κακων το μη χειρων βελτιστο... ή καπως ετσι)
ειναι ιδεα μας (εμενα και καποιων φιλων) ή η Ποπη Χατζηδημητριου
λεει ατακες/αστεια και γενικοτερα μιμειται το στυλ της συγχωρεμενης Μαλβινας
Κάραλη? ? ?

τι προβλημα ειν' κι αυτο... δεν μπορω να βρω ενα σταθμο οπου θ' αντεξω ν' ακουσω το προγραμμα του πανω απο 2 ωρες...και πολυ λεω. ζαπινγκ συνεχως!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 18 Οκτ 2008, 10:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

"ανακοινώθηκε" και το πρόγραμμα του AND:

Το Κορυφαίο Προιόν ενάντια στην Ηχόπτωση, ΕΦΤΑΣΕ...

Μετά από τις Αποτυχημένες ΠροσπάΘειες, οι Καρπεροί ΠροσπαΘείοι καταθέτουν την Οπτική τους Ευθεία για τα Χρηστά Στήθη κι Έτοιμα, αποδίδοντας στο-διψασμένο για πΑρτον και Σιχάματα- Ραδιοφωνικό Κοινό το Απόλυτο Εργαλείο ΠροκλΗθικής Συμπεριφοράς...

WWW.ANDRADIO.NET

*********** ON AIR *********

A.λέξανδρος Πέτρακας
Ν.ίκος Αδάμου
D.immys Κοντορούσης

------Η Ηχομονή είναι Αρετή και Οικοδομήσιμη!!!------

Κυριακή 19.00-21.00 "Το Τρίο 2" (Ντίμης Κοντορούσης, Νίκος Αδάμου, Αλέξανδρος Πέτρακας)

Δευτέρα 22.00-24.00 "Ράδιο Αρβύλα" (Αλέξανδρος Πέτρακας)

Πέμπτη 22.00-24.00 "Εκπομπή Χωρίς Θάνο" (Αλέξανδρος Πέτρακας-Γιώργος Παπακώστας)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
stevegat
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Oct 31, 2008
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 31 Οκτ 2008, 16:16 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

γειά σας παιδιά,
με λένε στέφανο gateley και διάβασα τα προηγούμενα ποστς στα οποία αναφέρομαι ως "κλώνος" του κου. Πέτρακα. Οπότε θέλω να σας ξεκαθαρίσω ένα πράγμα. Δεν ξέρω εαν αυτή η σύγκριση είναι προς τιμήν μου, ή όχι (απ'οτι κατάλαβα, ο τύπος είναι θεος), αλλά εγώ δυστυχώς δεν έχει τύχει ποτέ να ακούσω κάποια εκπομπή του. Στην πορεία της δικής μας εκπομπής στο Μαντ και για τον ίδιο λόγο (σύγκριση), έμαθα πως έκανε εκπομπή στον J.Groovy, τον οποίο δεν πρόλαβα να ακούσω, καθώς έκλεισε πριν να εγκατασταθώ στην Αθήνα, ενώ όσο καιρό δουλεύω εδώ, και πάλι δεν έχει τύχει να τον ακούσω κάπου - το μόνο που γνωρίζω από ακροατές είναι πως μοιάζει πολύ η εκπομπή μας με αυτό που έκανε στον J.Groovy. Οπότε φίλε που λές οτι χαλάστηκες με την κλοπή του στυλ "Πέτρακα", εκτός από το οτι δεν πρόκειται για αντιγραφή, ή οτιδήποτε τέτοιο, αλλά προφανώς για παραπλήσια φάση (γαμώ την ετοιμολογία μου μέσα), εγώ προσωπικά θα γούσταρα στο ραδιόφωνο περισσότερους τύπους αλα Πέτρακα, παρά τους σέξυ, υστερικούς, αδιάφορους, γάμισέ τα και άφησέ τα τύπους που κυκλοφορούν σήμερα...
φιλικά,
στέφανος
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 31 Οκτ 2008, 19:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γεια σου Στέφανε, και καλώς ήρθες (έστω και λόγω ..παρεξήγησης) στον HotStation.

Ο κλώνος δεν αναφέρεται σε σένα αλλά στον (μέχρι πριν λίγο καιρό) συπαραγωγό σου, Δημήτρη (Ουγγαρέζο). Η φωνή και σε πολλά σημείο το χιούμορ είναι πανομοιότυπα με τον αναφερόμενο Αλέξανδρο Πέτρακα, και όπως μου επεσήμανε πρόσφατα κάποιος και το μουσικό χαλί του Muppet show (από το αντίστοιχο "πρωινάδικο"που έκανε ο Αλ. Πέτρακας στον Free αφού κι εγώ εκεί τον άκουσα πρώτη φορά (τουλάχιστον με προσοχή)..

Παρότι ο χαρακτηρισμός "κλώνος" ομολογουμένως δεν τιμάει νομίζω αυτόν στον οποίο απευθύνεται, και πιθανότατα η ομοιότητα σε φωνή και χιούμορ να είναι απολύτως τυχαία, θα ήθελα να επισημάνω ότι δεν υπάρχει εκ μέρους μου τουλάχιστον, κακή πρόθεση. Μου είναι πολύ ευχάριστος σαν άκουσμα, αποτελεί μία από τις πρώτες μου προτιμήσεις στις πρωινές μετακινήσεις μου με το αυτοκίνητο (αφού εκεί ακούω κυρίως ραδιόφωνο), και τέλος να πω πως η εκπομπή δεν είναι η ίδια μετά την αποχώρηση σου και την αντικατάσταση σου από τον DJ Rico. (αλήθεια, γιατί το έκοψες; ήσασταν πολύ καλό δίδυμο.. στυλ το τρελοκομείο και ο σοβαρός)..

Τέλος, να σου πω ότι ταυτιζόμαστε στα ραδιοφωνικά γούστα.. Ανέκαθεν δεν μου άρεσαν τα Lifestyle τύπου ραδιόφωνα που με το ύφος και το στυλ παρουσίας του κάθε παραγωγού στον αέρα, προσπαθούν να προσελκύσουν ότι brand από ουίσκι, βότκα, και άλλο αντίστοιχο προιον για σπόνσορα ("περνάμε καλά, είμαστε κουλ και ψαγμένοι, βάλτε άλλο ένα ποτό ΧΧΧ και επιστρέφουμε, κλπ"). Μου αρέσουν τα ραδιόφωνα με ανθρώπινη παρουσία (καταρχήν, γιατί τα ραδιόφωνα - κασετόφωνα έχουν πληθύνει επικίνδυνα) και φυσικά παρουσίες που το ραδιόφωνο δεν είναι μέσο αυτοπροβολής και δεν έχουν πρόβλημα να αυτοσαρκαστούν ή έστω να τσαλακώσουν λίγο την εικόνα τους.

Καλή επιτυχία και στο http://www.hotstation.gr/article1741.html
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
stevegat
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Oct 31, 2008
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 31 Οκτ 2008, 20:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

γειά χαρά και πάλι!
δεν παρεξηγούμαι έτσι εύκολα. ούτε από τη λέξη κλώνος, ούτε με τα όσα είπε ο προηγούμενος περί αντιγραφής παίζει πρόβλημα. είναι όλα οκ, και σεβαστά, αν και όπως ρώτησα και έμαθα, το να πείς κάποιον παραγωγό κλώνο του Πέτρακα, είναι σαν να λες σε έναν αθλητή ότι είναι κλώνος του Γκάλη (ή κάτι πιο λάιτ, αν πέφτω έξω, οκ)... απλά ήθελα να σας πω πως πραγματικά δεν είχα(με) καμία επαφή με τη συγκεκριμένη εκπομπή, ή τον ίδιο τον Πέτρακα.
Όσο για τα ραδιόφωνα που έλεγε κάποιος παραπάνω, τα παίρνω που ανάμεσα στους τόσους σταθμούς που υπάρχουν στην Αθήνα, 1 ή 2 μόνο βασίζονται σε δικές τους μουσικές προτάσεις προς τους ακροατές, ενώ οι άλλοι το παίζουν εκ του ασφαλούς (κονσέρβα)...
Την εκπομπή τη σταμάτησα επειδή δεν προλαβαίνω τις άλλες δουλειές μου. Δηλαδή, χρονικά την προλάβαινα, 3 ώρες είναι θα μου πείς, αλλά είναι ψιλοπακέτο να ξυπνάω στις 6 και να γυρνάω σπίτι στις 10 και 11 το βράδυ. Θα δούμε τι θα γίνει με το ραδιόφωνο και συγκεκριμένα με το Μαντ σε πολύ λίγο...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©