Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641098
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Εκπομπη στα fm!! Τι προτείνετε??
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 26 Αυγ 2008, 13:44 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αληθεια, αν φτιαξω μια colinear 2 διπολων, μπορω να τοποθετησω το ενα διπολο διπλα στο αλλο, και οχι το ενα πανω απ' το αλλο?

Όχι γιατι τοτε δεν θα εχεις κολινεαρ . . .αλλα κατι άλλο.


Δηλαδη οχι ακριβως διπλα αλλα σε ευθεια γραμμη τουλαχιστον?

Δεν γνωριζω τα αποτελεσματα (προσαρμογη και ακτινοβολια) βεβαια παλια ειχα δει τετοιο πραγμα αλλα με 5/8 και διπολο, το οποιο δεν ειχε στασιμα και δουλευε, αλλα το ειχε κατασκευασει / προσαρμοσει ο Ηλιας (378) . . .

Επισης μου εχουν πει πως δεν χρειαζεται παντα splitter και μπορει να γινει καλωδιακα η συνενωση? Ισχυει? Και εχει καλη αποδοση?

Φυσικα δεν χρειαζεσαι splitter, αν μπορεις να φτιαξεις καλωδια μονος σου . . . τοτε καλη τυχη (το εχω δει, το ειχα παλαιοτερα σε collinear, αλλα νομιζω ότι είναι δυσκολο να τα κατασκευασεις και να δουλευουν) – δες σε λιγο μια φωτο, μιας κεραιας colinear χωρις splitter

http://www.imageshack.gr/view.php?file=lc6gd8axon98cqslscmd.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=i2kaju8pezp40vukg3gx.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=jivrragb1becwu5j5fi1.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=xjp7wv4ugiq8pwtanviu.jpg

(κολινεαρ του Ηλια χωρις σπλίτερ, 4cx350, ραφηνα 1993 )

Επισης, μιας και το ανεφερα, τι ειναι το splitter? Αν μπορει να μου το περιγραψει καποιος?

Ενας σωληνας με 3 βυσματα, ένα παιρνει το σημα από το καλωδιο του σταθμου και το βγαζει σε αλλα δυο (για να συνδεσεις εκει τις 2 κεραιες)

Ρε συ, ξεκινα βρε αγορινα μου απλα, και μετα λιγο λιγο βαλε ότι γουσταρεις. Εδώ δεν εχεις συντονισει ακομα μια κεραια και θελεις να φτιαξεις καλωδια προσαρμογης 2 κεραιων ?

Εισαι στο δημοτικο και ρωτας για τις Πανελλαδικες, θελεις χρονο και εμπειρια για τετοια πραγματα.


ΥΓ
radioamateur, ριξε κανα σχεδιο splitter, γιατι εγω δεν εχω γνωση επι του θεματος, αλλα και ουτε ποτε θα αποκτησω. Αφου μπορω να βρω, καλα και φθηνα σπλιτερ, γιατι να σπαω το κεφαλι μου για να κατασκευασω ?
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 26 Αυγ 2008, 17:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ρε παιδιά, όταν λέτε (λέμε) splitter, εννοείτε αυτό που λέγαμε παλιά cavity?

Και τι διαφορά έχει (αν έχει) με αυτό που σε ξένες δημοσιεύσεις αναφέρεται σαν balloon ?

Collinear με δύο δίπολα και προσαρμογή με καλώδια είχα κάνει κι εγώ τα παλιά τα χρόναι στη Κυψέλη.. Μάλιστα έχω και φωτό κάπου και πρέπει να την σκανάρω.. (στην κορυφή είχε και μια 5/Cool .. Με 15 wattάκια δεν είχα δει καμια τρελή διαφορά πάντως, παρότι από στάσιμα ήμουν ΟΚ..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 27 Αυγ 2008, 09:44 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μηνα, οπως εγραψα, δεν εχω γνωση επι του θεματος.

αλλα,
νομιζω οτι το balun, κανει προσαρμογη της συνθ. αντιστασης μιας γραμμης.

φυσικα, για να συνδεσεις 2 κεραιες που εχουν συνθ. αντισταση 50 ohms η καθε μια, πρεπει να προσαρμοσεις (σε ohms) αυτο που θα προκυψει απο την "συνενωση", για να υπαρχει τελικη συνθ αντισταση παντα 50 ohms.

ετσι λοιπον (και επειδη δεν γνωριζω) ειπα οτι, οταν κατι, το αγοραζεις (φθηνα) δεν υπαρχει λογος, να το κατασκευασεις, (ειδικα στην φαση που ειναι τωρα ο fasma).

βεβαια, το να κατασκευασεις κατι μονος, σου δινει μεγαλη χαρα, γνωση, και ικανοποιηση, αλλα παντα με κοστος σε χρονο και χρημα.
(πολλες φορες δε, το κοστος της κατασκευης ειναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτο μιας ετοιμης και δοκιμασμενης κατασκευης)

ΥΓ1
μα υπαρχουν cavity με 100 ευρω
πχ
http://www.bourlas.gr/0/cavities-/2-n-type-2.html

ΥΓ2
φαντασου, να μπει καποιος στην λογικη να κατασκευασει τα παντα μονος του, ή καλυτερα να ξενινησει απο την κατασκευη PLL.
ΠΟΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ?
ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ?
ΠΟΣΕ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ TRZ & ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ?
ΣΕ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ?

και το τελικο αποτελεσμα σιγουρα δεν θα ειναι ιδιο με αυτο μιας ετοιμης κατασκευης ή αντε, ενος PLL σε πλακετα

καλα ρε περιεργε, ενωσες 2 κεραιες μονος σου ?. Μπραβο ! ! !
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 28 Αυγ 2008, 10:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ευχάριστα τα νέα...

Τελικά το κινέζικο δεν τηγανίστηκε.. Σήμερα (μετά από 1-2 εβδομάδες) που το ξανα-τέσταρα, δείχνει μια χαρά.. Πάντως, ο κινέζος πωλητής ήταν καλός άνθρωπος και πρότεινε να μου επιστρέψει χρήματα..

Η αλήθεια είναι, ότι καλό είναι να μην το κάνει κανείς τόσο περίπλοκο ξεκινώντας.. Εγώ για παράδειγμα, ετοιμάζω μια κεραία, την οποία δεν έχω ξαναφτιάξει ποτέ, και προχωράει τρομερά αργά.. Ασε που στην πρώτη δοκιμή λίγο πριν την ολοκλήρωση της τα στάσιμα ήταν στον ..Θεό..

Για αυτό, ευτυχώς που είχα και μια ground plane με πτυσσόμενα στοιχεία που συντονίστηκε με σχεδόν ανύπαρκτα στάσιμα σε 5 λεπτά.. (και έπαιξε παραπάνω από καλά).. Οπότε, ειδικά αν το ανέβα κατέβα σε ταράτσες, σήκωνε κατέβαζε ιστούς, είναι ταλαιπωρία ή δύσκολο, και στην περίπτωση του Φάσμα, έχουμε το εύκολο και πρακτικό κεραία στο μπαλκόνι, είμαι κι εγώ υπέρ της μιας κεραίας εύκολης που δουλεύει, για να ξεκινήσεις και να μπορείς να ανοίγεις 2 διακόπτες και να βγαίνεις, και ότι άλλο θέλει ψάξιμο, ασχολία, ιδιοκατασκευές κλπ, σιγά σιγά, σαν ..μελλοντικό Upgrade..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 28 Αυγ 2008, 13:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:
Ευχάριστα τα νέα...

Τελικά το κινέζικο δεν τηγανίστηκε.. Σήμερα (μετά από 1-2 εβδομάδες) που το ξανα-τέσταρα, δείχνει μια χαρά.. Πάντως, ο κινέζος πωλητής ήταν καλός άνθρωπος και πρότεινε να μου επιστρέψει χρήματα..

after sales service ! ! μπραβο του Κινεζου.
ποιο pll εχεις ?
το πηρες απο ευρωπη ή απο εκτος ?
αν απο Κινα, ειχες προβλημα με φορους κλπ ?


Η αλήθεια είναι, ότι καλό είναι να μην το κάνει κανείς τόσο περίπλοκο ξεκινώντας.. Εγώ για παράδειγμα, ετοιμάζω μια κεραία, την οποία δεν έχω ξαναφτιάξει ποτέ, και προχωράει τρομερά αργά.. Ασε που στην πρώτη δοκιμή λίγο πριν την ολοκλήρωση της τα στάσιμα ήταν στον ..Θεό..

σωστος, ασε που για εμας, ο πειραματισμος ειναι κατι ευκολο. το λεω αυτο, γιατι υπαρχει μια "βαση" συστηματος εκπομπης, οπου καθε φορα αλλαζεις ενα πραγμα και βλεπεις διαφορες. Αν αρχισεις ενα συστημα εκπομπης απο την αρχη, αντε να δεις τι δουλευει και τι οχι , τι σηκωνει βελτιωση . . . κλπ

Για αυτό, ευτυχώς που είχα και μια ground plane με πτυσσόμενα στοιχεία που συντονίστηκε με σχεδόν ανύπαρκτα στάσιμα σε 5 λεπτά.. (και έπαιξε παραπάνω από καλά)..

εχεις αυτην την τηλεσκοπικη που εχουν στο site τους ?
αν ναι, πως την πιανεις απο κατω ?
απλα την ακουμπας σε ενα τραπεζι ?


Οπότε, ειδικά αν το ανέβα κατέβα σε ταράτσες, σήκωνε κατέβαζε ιστούς, είναι ταλαιπωρία ή δύσκολο, και στην περίπτωση του Φάσμα, έχουμε το εύκολο και πρακτικό κεραία στο μπαλκόνι, είμαι κι εγώ υπέρ της μιας κεραίας εύκολης που δουλεύει, για να ξεκινήσεις

Σωστο, αλλα οχι ρε στο μπαλκονι, καλυτερα χαμηλα στην ταρατσα


και να μπορείς να ανοίγεις 2 διακόπτες και να βγαίνεις, και ότι άλλο θέλει ψάξιμο, ασχολία, ιδιοκατασκευές κλπ, σιγά σιγά, σαν ..μελλοντικό Upgrade..

_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
FASMA
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Jul 26, 2005
Μηνύματα: 44

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 29 Αυγ 2008, 18:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παιδια να ρωτησω κατι!! Ποια εναι η γνωμη σας με τις λογαριθμικες? Ειναι κατευθυντικες απ'οτι ξερω! Ομως εχω ακουσει πως ειναι ιδιαιτερα κατευθυντικες. Δηλαδη σε ποσες μοιρες θ βγαινει? Θα βγαινει σε 180 μοιρες, η μονο εκει που την στρεφω ακριβως?
Αλθεια με μια ground θα μπορεσω (στο περιπου) να καλυψω 25-30 χιλιομετρα στην επαρχια σε αδεια συχνοτητα παλι με 50 watt???? Ομως στα 30 χιλ. ν ακουγομαι καμπανα!!
231, αν μπορεις μπες λιγο στα pm για να δεις κατι διαφορετικο!!

Υ.Γ. Αληθεια, 231, μου ειχες πει πως το απλο διπολο αντεχει μεχρι και 80 watt. Ισχυει το ιδιο και για το διπολο με gamma match?


Quote:
Υ.Γ. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι λενε πως με 50 watt στην Αθηνα, δεν θα ακουστω περα απο 5 τετραγωνα, (αυτό είναι θεωρια εξ αποστασεως) οταν με μια el 504 30 watt καλυψα απο το μπαλκονι μου με ενα 3 χιλιομετρα ανετα (σε σχετικα καθαρη συχνοτητα) (αυτό είναι πραξη, που προκυπτει από παραγοντες που δεν μπορουν να μεταφερθουν λεκτικα ή γραπτα) Υποψιν οτι ολοι οι πειρατες του Υμηττου, επαιζαν κανονικα

Από τα 2 παραπανω, εγω μπορω να καταλαβω ότι
Επι ιδιων συνηκων - περιοχη συχνοτητα και ανταγωνισμο
Αν βγαλεις, αυτά που σκεφτεσε, ακομα και με την ιδια ισχυ (30 watt) θα δεις τρελες διαφορες


Τι εννοεις οταν λες ''αν βγαλω αυτα που σκεφτομαι''? Και οταν λεμε τρελες διαφορες, εννοεις προς το καλυτερο η προς το χειροτερο?
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 31 Αυγ 2008, 19:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

το διπολο με γαμα ματς,

ειναι ενα διπολο, που μπορεις να αλλαζεις το μηκος του ενος στοιχειου,
για να συντονιζεις την κεραια σου σε οποια συχνοτητα θελεις.

βασικα αυτο δεν εχει να κανει με το ποσα watt μπορεις να ριξεις, αλλα, βασικα οποιος κατασκευαζει τετοια διπολα, τα κανει να αντεχουν απο 500 watt και πανω.
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 31 Αυγ 2008, 20:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παιδια να ρωτησω κατι!! Ποια εναι η γνωμη σας με τις λογαριθμικες? Ειναι κατευθυντικες απ'οτι ξερω! Ομως εχω ακουσει πως ειναι ιδιαιτερα κατευθυντικες. Δηλαδη σε ποσες μοιρες θ βγαινει? Θα βγαινει σε 180 μοιρες, η μονο εκει που την στρεφω ακριβως?

ξεκινα με κατι απλο, για να μαθεις και μετα θα σου πω για αυτα (χαχαχαχαχαχαχα)

Αλθεια με μια ground θα μπορεσω (στο περιπου) να καλυψω 25-30 χιλιομετρα στην επαρχια σε αδεια συχνοτητα παλι με 50 watt???? Ομως στα 30 χιλ. ν ακουγομαι καμπανα!!

κοιτα, επειδη πολλοι εχουμε τρελαθει, να λεμε διαφορα, εχεις δει σε χαρτη, ποσα ειναι τα 30 χιλιομετρα ?

σε αδεια συχνοτητα, ναι με 50 watt και μια κεραια σωστα συντονισμενη, και με 0 db θα εχεις τα 30 χιλιομετρα.
βεβαια πρεπει να εχεις
οπτικη επαφη
αδεια συχνοτητα
ψηλα την κεραια σου
καλο συντονισμο

και φυσικα αυτο το καμπανα ξεχνα το. στο ραδιο θα σε ακουν καθαρα, αλλα με χαμηλο σημα, το οποιο θα χαθει, αν υπαρξει αλλος σταθμος.


231, αν μπορεις μπες λιγο στα pm για να δεις κατι διαφορετικο!!
θα μπω και θα δω αλλα θα σου απαντησω την Δευτερα
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 31 Αυγ 2008, 23:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

θα παρακαλέσω να αποφεύγετε τη χρήση χρωμάτων στα μηνύματά σας καθώς αυτά χρησιμοποιούνται από την ομάδα διαχείρισης Smile
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 1 Σεπ 2008, 11:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Dimitris_P έγραψε:
θα παρακαλέσω να αποφεύγετε τη χρήση χρωμάτων στα μηνύματά σας καθώς αυτά χρησιμοποιούνται από την ομάδα διαχείρισης Smile


αγαπητε Δημητρη (moderator) θα ακολουθησω την οδηγια σου, αλλα θα δυσκολευτω,
(με τον τροπο που απαντω σε καποια ποστ, φροντιζω να γινετε αντιληπτο από τον αναγνωστη ποιο είναι το σχολιο και ποια η απαντηση)

Φυσικα υπαρχουν και αλλοι τροποι, αλλα αυτος ηταν κατά την γνωμη μου ηταν ο πιο διακριτος και ευκολος.

Χωρις διαθεση υποδειξης, και αφου η χρωματικη επιλογη αφορα μονο σχολια διαχειριστων – με σεβασμο προτεινω – να μην εμφανιζονται οι χρωμ επιλογες σε εμας τους απλους χρηστες.

σε ευχαριστω
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
FASMA
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Jul 26, 2005
Μηνύματα: 44

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 19 Σεπ 2008, 23:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παιδια καλησπερα και παλι, μετα απο καποια απουσια λογω διακοπων αλλα και επειδη ημουν και λιγο αρρωστος!!
Ρε παιδια, ποια ειναι η γνωμη σας γι'αυτο το μηχανημα?? http://www.pop22w.gr/p1_exciters.htm
Αν δεν κανω λαθος ειναι rvr. Το θεμα ομως ειναι το εξης: Ειναι αυθενικο rvr η αντιγραφη? Το μηχανημα των 100 watt ποσο κοστιζει? Γενικοτερα, ειναι ενταξει αυτα τα μηχανηματα? Ειναι πιστοποιημενα?
Αξιζει τον κοπο δηλαδη? Το ειδα και επαθα πλακα?
Σας ευχαριστω πολυ!! Να'στε καλα?
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 21 Σεπ 2008, 19:29 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

γεια και χαρα, χαθηκες βρε.

λοιπον αφου θελεις κατι καλο,

δες εδω τιμες απο rvr
http://www.broadcastpartners.nl/website/eshop/cat/zenders-2.html

υπολογισε 900 για το blue rvr
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©