Αποστολέας: erisaile
Τραγούδι:
Uninvited - Alanis Morisette
Αφιέρωση:
Σε αυτούς που νομίζουν πως επειδή κάποιος αγαπά είναι και κορόϊδο. Σε αυτούς που νομίζουν βλάκα αυτόν που υπομένει και προσπαθεί και ελπίζει. Σε αυτούς που δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο να παίζουν με τα αισθήματα των άλλων. Σε αυτούς που ικανοποιούνται να βλέπουν τον άλλο να σέρνεται, να βασανίζεται, να υποφέρει. Σε αυτούς που το παίζουν και πολύ άντρες, μα ούτε το μισό από ότι νομίζουν πως είναι, δεν είναι, κυρίως όταν πρόκειται να σε κοιτάξουν στα μάτια και να σου πούν την αλήθεια. Σε αυτούς που η ζωή τους περιστρέφεται γύρω από φτηνές δικαιολογίες, υπεκφυγές, παράξενες "συμπτώσεις". Σε αυτούς που δεν ξέρουν να εκτιμούν και να σέβονται. Σε αυτούς που υποτιμούν. Σε αυτούς που δεν ξέρουν να θυσιάζονται. Σε αυτούς που στα δύσκολα κάνουν πίσω. Σε αυτούς που ο εγωισμός τους δεν τους επιτρέπει να "ξοδευτούν". Στους ηθοποιούς. Στους ψεύτες που λένε πως μισούν το ψέμα. Στους εντυπωσιαστές.
Φταίω που σε πίστεψα και σε αγάπησα. Συγγνώμη. Δε θα το ξανακάνω.
(Μηνά σε παρακαλώ πές τα πιο πάνω κι ας είναι πολλά)
Ημερομηνία :
Τετάρτη 07 Ιουνίου 2006, 21:22
|
|