Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641077
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

ΟΤΕ - ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Internet - Διαδίκτυο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Απρ 2008, 20:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

η αληθεια ειναι οτι καπου εχασα το λογαριασμο σχετικα με το ποσο καιρο απεργουν.
και βαρεθηκα να τηλεφωνω για να δηλωσω βλαβη...
εδω κολαει και το "μακαρι να ιδιωτικοποιηθει πληρως" το οποιο δεν ηταν σαφες και το ειπα οντας αγανακτησμενος.
μακαρι λοιπον να λειτουργουσε σε καποια θεματα ως ιδιωτικη επιχειρηση.
ετσι κι αλλιως το 60% δεν ανηκει στο κρατος.

ισως δινεις αλλο ορισμο στη λεξη αξιοπιστια απ' οτι εγω.
για μενα, μια εταιρεια που σου κοβει συχνα και για μεγαλο διαστημα το τηλεφωνο αλλα και την adsl, παρ'ολα αυτα σε χρεωνει κανονικα και υπαληλοι της απεργουν μια στο τοσο, δεν λεγεται αξιοπιστη.

επισης η διαφορα δεν ειναι 5 ευρω.
ξερεις...υπαρχει κατι που λεγεται Παγιο. κανε μια βολτα κι εσυ απ' τον Οτε ή παρε στο 134 να σου πουν.
και ειναι γυρω στα 15 ευρω/μηνα.
15+5= 20 ευρω. 20 ευρω/μηνα νομιζω ειναι μια υπολογισημη διαφορα.
συμφωνεις πανεξυπνε φιλε μου?

και ναι...κοιταζω να κανω τη δουλεια μου με τον οικονομικοτερο δυνατο τροπο. στον οτε πληρωνω παραπανω και μενω χωρις τηλ και ιντερνετ για μερες. εσυ ονομασε το φθηνια ή οπως αλλιως θελεις.
αραγε ποσο χειροτερα να ειναι στη Forthnet? Smile

και τελος μαθε να συμπεριφερεσαι.
καλα εκανες και αντεγραψες το δελτιο τυπου της ΕΜΗΕΤ-ΟΤΕ
για να μου απαντησεις, αλλα τα σχολια "ανωριμα και επιφανειακα"
και το "βουτα τη γλωσσα στο μυαλο σου" δειχνουν την παιδεια σου.


εν συντομια.

-μαθε για το παγιο ΟΤΕ (ναι... υπαρχει Shocked )
-ανοιξε ενα λεξικο και μαθε τι σημαινει αξιοπιστος
-να μη γινεσαι αγενης χωρις λογο (πχ επειδη διαφωνεις με καποιον)

παντα...φιλικα.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
italopower
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jul 04, 2005
Μηνύματα: 19

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Απρ 2008, 04:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

η αληθεια ειναι οτι καπου εχασα το λογαριασμο σχετικα με το ποσο καιρο απεργουν.
και βαρεθηκα να τηλεφωνω για να δηλωσω βλαβη...

Η βλάβη σου έστω και τηλεφωνικά καταχωρείται με αριθμό πρωτοκόλλου ο οποίος (κακώς) δεν ανακοινώνεται στον πελάτη. Μπορείς από το 134 να ζητήσεις το τηλέφωνο του Τ/Κ της περιοχής σου και να επικοινωνήσεις απευθείας με το τμήμα βλαβών. Εναλλακτικά στο πλησιέστερο Τ.Ε.Κ και ζήτησε να μιλήσεις κατ'ιδίαν στον προϊστάμενο. Αποκλείεται να μην εξυπηρετηθείς.

εδω κολαει και το "μακαρι να ιδιωτικοποιηθει πληρως" το οποιο δεν ηταν σαφες και το ειπα οντας αγανακτησμενος.

και εδω κολλάει το "βουτα τη γλωσσα στο μυαλο σου" το οποίο δείχνει την παιδεία μου και το είπα ώντας αγανακτισμένος απέναντι σε άτομα που δείχνουν πόσο εύκολα καταλήγουν σε συμπεράσματα δίχως να σκέπτονται τι συμφέρει το κοινωνικό σύνολο και όχι τον καθένα ατομικά.

ισως δινεις αλλο ορισμο στη λεξη αξιοπιστια απ' οτι εγω.
για μενα, μια εταιρεια που σου κοβει συχνα και για μεγαλο διαστημα το τηλεφωνο αλλα και την adsl, παρ'ολα αυτα σε χρεωνει κανονικα και υπαληλοι της απεργουν μια στο τοσο, δεν λεγεται αξιοπιστη.

όπως και μια εταιρεία δίχως τεχνική υποστήριξη, με ανύπαρκτο call center, με λάθος χρεώσεις στους λογαριασμούς, με traffic shaping, με backbone μειωμένου εύρους, με με με, θεωρείται αναξιόπιστη


επισης η διαφορα δεν ειναι 5 ευρω.
ξερεις...υπαρχει κατι που λεγεται Παγιο. κανε μια βολτα κι εσυ απ' τον Οτε ή παρε στο 134 να σου πουν.
και ειναι γυρω στα 15 ευρω/μηνα.
15+5= 20 ευρω. 20 ευρω/μηνα νομιζω ειναι μια υπολογισημη διαφορα.
συμφωνεις πανεξυπνε φιλε μου?

συμφωνώ φίλε μου. Και στις εποχές που ζούμε τα 20 ευρώ τα υπολογίζουμε. Αλλά προτιμώ να δίνω 20 και να έχω κάτι πιο σωστό απο αυτό που προσφέρεται δωρεάν και δεν αρμόζει στις απαιτήσεις μου

και ναι...κοιταζω να κανω τη δουλεια μου με τον οικονομικοτερο δυνατο τροπο. στον οτε πληρωνω παραπανω και μενω χωρις τηλ και ιντερνετ για μερες. εσυ ονομασε το φθηνια ή οπως αλλιως θελεις.
αραγε ποσο χειροτερα να ειναι στη Forthnet? Smile

Πολύ χειρότερα. Μήν σου τύχει βλάβη αν είσαι στο ιδιόκτητο της forthnet. Θα τους καλείς και θα περιμένεις ώρες στην αναμονή (ή αν είναι κατειλημμένες όλες οι θύρες αναμονής του κέντρου θα σου λέει να ξανακαλέσεις αργότερα), για να σε εξυπηρετήσει ένας τεχνικός που έχουν ολο και όλο στην βάρδια. Θα ζητάς τον προϊστάμενο και δεν θα στον δίνουν. Και πολλά αλλα προβλήματα που δεν έχω χρόνο να γράψω.

και τελος μαθε να συμπεριφερεσαι.
καλα εκανες και αντεγραψες το δελτιο τυπου της ΕΜΗΕΤ-ΟΤΕ
η συμπεριφορά αναφέρεται στην αντιγραφή? Δεν θεωρώ ότι έγινε αντιγραφή αλλά αναπαραγωγή. Σε ευχαριστώ που ανέφερες την ΕΜΗΕΤ-ΟΤΕ. Την είχε ανάγκη την αναφορά απο κάποιον που δεν έχει σχέση με αυτήν. Που ξέρεις...Μπορεί και να διαβάζουν αυτό το forum άτομα που έχουν μεγάλη σχέση με αυτή.

εν συντομια.

-μαθε για το παγιο ΟΤΕ (ναι... υπαρχει Shocked )
Το έχω μάθει και το πληρώνω απο τότε που πλήρωνα bbs πάνω σε φερέσυχνο. Σου λέει κάτι αυτό?
-ανοιξε ενα λεξικο και μαθε τι σημαινει αξιοπιστος
Επειδή όπως αναφέρεις δεν γνωρίζω τι σημαίνει αξιοπιστία και αξιόπιστος, όταν βάλεις το double play άνοιξε το menu του modem router και γράψε μου τις τιμές για το signal attenuation και το noise margin της γραμμής. Επίσης σε ποιά ταχύτητα κλειδώνεις και τις τιμές του ping που θα κανεις στο www.forthnet.gr. Eπίσης να πας στο log του router και να μου πεις πόσες φορές έχει αποσυγχρονίσει το modem μέσα σε τρείς ημέρες. Αν τα κάνεις όλα αυτά δεσμεύομαι να σου αποδείξω ότι γνωρίζω πολύ καλά τι σημαίνει αξιόπιστος. Και θα στο αποδείξω με μαθηματικούς τύπους.

-να μη γινεσαι αγενης χωρις λογο (πχ επειδη διαφωνεις με καποιον)

Εχεις δίκιο, ξέφυγα και σου ζητώ συγνώμη

Καλό Πάσχα
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Απρ 2008, 09:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

παίδες δεν είναι ανάγκη να διαπληκτίζεστε

Echo, ο italopower θέλει να πει αυτό που αντιμετωπίζουν πολλοί πελάτες εναλλακτικών παρόχων. πχ αν πας στο adslgr.com το μεγαλύτερο φόρουμ για θέματα dsl στην Ελλάδα (όχι δεν είναι διαφήμιση αυτό), τότε θα φρίξεις απ'αυτά που θα διαβάσεις.

Αρκετοί γνωστοί μου έχουν συνέχεια πρόβλημα με τρίτους παρόχους, δε σημαίνει όμως ότι δεν υπάρχουν κι ευχαριστημένοι πελάτες.

Όπως επίσης στον ΟΤΕ, η εξυπηρέτηση δεν είναι άψογη αλλά σε καλά επίπεδα και οι παραπάνω που άλλαξαν για πιο φθηνά και αντιμετώπισαν όλα αυτά τα προβλήματα το μετάνιωσαν και προτίμησαν τη σιγουριά του ΟΤΕ.

Απεργία έκαναν για να διεκδικήσουν τα δικαιώματά τους και δε φταίνε οι ίδιοι γι'αυτό αλλά το κράτος. Το ασφαλιστικό είναι κάτι που μας αφορά όλους, αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Τέλος πάντων, δε σου λέω να προτιμήσεις τον ΟΤΕ, απλώς να κάνεις μια καλή έρευνα αγοράς. Για την netone έχω ακούσει καλά λόγια

italopower,
καλύτερα να χρησιμοποιείς την παράθεση (quote) γιατί οι χρωματιστοί χαρακτήρες είναι της ομάδας διαχείρισης και μπορεί να μπερδεύεται ο αναγνώστης Wink
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
leonas
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Feb 24, 2008
Μηνύματα: 19
Πόλη/Χώρα: ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Απρ 2008, 11:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Echo έγραψε:
αραγε ποσο χειροτερα να ειναι στη Forthnet? Smile


Δεν θα διαφωνίσω με το πόσο των χρημάτων που πληρώνεις στον ΟΤΕ αλλά την Forthnet την περίμενα 9 μήνες και τελικά έβαλα ΟΤΕ άρα και η Forthnet και η καλύτερη επιλογή για μένα αφού μπορεί να μην έρθει ποτέ.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Απρ 2008, 16:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Συμφωνώ μερικώς σε αρκετά με τον Echo, απλά κάπου πιστεύω πως ξέφυγε λόγω θυμού και έγινε λιγάκι υπερβολικός. Απλά γενικώς άμα μπορείτε να γράφετε τα επιχειρηματά σας, χωρίς νεύρα και χαρακτηρισμούς, οχι τίποτα άλλο, αλλά κόντεψε τούτο 'δω το thread να μοιάσει με συζήτηση στη Βουλή...!! Rolling Eyes
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Απρ 2008, 21:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

δεκτη η συγνωμη σου.
Καλο Πασχα, italopower

Quote:
αν πας στο adslgr.com το μεγαλύτερο φόρουμ για θέματα dsl στην Ελλάδα


το adslgr.com το εχω επισκεφθει...παραπονα, βλεπω οτι γινοντε για ολες τις εταιρειες.
δε παω στη forthnet με τη εντυπωση οτι ολα θα ναι μελι γαλα. αλλα δε βρισκω και το λογο να μενω στον Οτε. (εχω γραψει πιο πανω τα προβληματα που εδω και καιρο αντιμετωπιζω...αλλα με το παγιο να χρεωνεται κανονικα)

Quote:
Απεργία έκαναν για να διεκδικήσουν τα δικαιώματά τους και δε φταίνε οι ίδιοι γι'αυτό αλλά το κράτος. Το ασφαλιστικό είναι κάτι που μας αφορά όλους, αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.


ναι...καποιες φορες οι απεργιες-στασεις εργασιας (μιλαω φυσικα για το δημοσιο, εξαλου μια απ' τις πολλες διαφορες μεταξυ δημοσιου και ιδ. υπαληλου ειναι κι αυτη) γινοντε και για σοβαρους λογους και με μεγαλη συμμετοχη των απεργων.
γι αλλους η απεργια ειναι απλως ενας λογος για να μη δουλεψουν.

Quote:
Δεν θα διαφωνίσω με το πόσο των χρημάτων που πληρώνεις στον ΟΤΕ αλλά την Forthnet την περίμενα 9 μήνες και τελικά έβαλα ΟΤΕ άρα και η Forthnet και η καλύτερη επιλογή για μένα αφού μπορεί να μην έρθει ποτέ.

οι 9 μηνες...εχουν μειωθει πλεον στον 1,5 μηνα,ισως και λιγοτερο leona. κρινοντας παντα απο γνωστους μου. εγω παλι εκανα την αιτηση στις 7/4
και μου ειπαν οτι 30/4 θα γινει η συνδεση μου. για να δουμε!


Quote:
κόντεψε τούτο 'δω το thread να μοιάσει με συζήτηση στη Βουλή...!!


Laughing Laughing
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 20 Απρ 2008, 13:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

εκανα μια βολτα απ' το site της ΟΜΕ-ΟΤΕ (Ομοσπονδια εργαζομενων οτε) και διαβαζα τους λογους για τους οποιους αντιδρουν (και απεργουν) στη πωληση του οτε.
σε καποιο σημειο γινεται λογος για τις επιπτωσεις στη ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΜΥΝΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ...αυτο νομιζω ειναι και το πιο "χτυπητο" επιχειρημα

κανω μια αντιγραφη εδω.
Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ Η ΑΜΥΝΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ.
Σοβαρές της επιπτώσεις θα υπάρξουν στην άμυνα της χώρας (μέσω του δικτύου του λειτουργούν συστήματα έγκαιρης προειδοποίησης στρατιωτικών μονάδων και αεράμυνας), στην εσωτερική ασφάλεια (αστυνομία, πυροσβεστική κλπ), στην λειτουργία της Κεντρικής Διοίκησης (Βουλή, Κυβέρνηση, Υπουργεία, Δημόσιοι Οργανισμοί κλπ).
Ασυδοσία στη διαφύλαξη του απορρήτου των επικοινωνιών και των προσωπικών δεδομένων των συνδρομητών.


αντιγραφω ομως και ενα μερος απο παλιοτερο αρθρο της εφημεριδας το Βημα (η Πανδωρα της Κυριακης) και ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του.

« . . . . . Ας δούμε, κατ’ αρχάς, την απάντηση που δίνει η κυβέρνηση. Πρώτα απ’ όλα, ακόμη και οι στρατιωτικές επικοινωνίες που γίνονται μέσω του υφισταμένου δικτύου του ΟΤΕ είναι κρυπτογραφημένες. Κατά το μεγαλύτερο μέρος τους, όμως, είναι ασύρματες και γίνονται μέσω πολύ υψηλών συχνοτήτων. Επίσης, όπως ανέφερε και ο υφυπουργός Πέτρος Δούκας κατά τη συζήτηση της τροπολογίας στη Βουλή, μέρος των στρατιωτικών επικοινωνιών πραγματοποιείται μέσω δορυφόρου (του «Helios II» για τη χρήση του οποίου η χώρα έχει συνάψει διακρατική συμφωνία με τη Γαλλία, την Ιταλία, το Βέλγιο και την Ισπανία).

Τέλος, ο στρατός έχει αρχίσει να αναπτύσσει πριν από το 2000, επί κυβέρνησης Κώστα Σημίτη και υπουργίας Άκη Τσοχατζόπουλου, το δικό του ψηφιακό δίκτυο (σύστημα «Ερμής») το οποίο έχει υλοποιηθεί κατά το μεγαλύτερο μέρος του και σε λίγο καιρό θα έχει ολοκληρωθεί, όπως βεβαιώνει αρμοδίως το υπουργείο Εθνικής Άμυνας. Μέσω του «Ερμής» θα είναι δυνατή η επικοινωνία του κέντρου επιχειρήσεων με όλες τις μονάδες ανά την ελληνική επικράτεια.

Αυτά, εν ολίγοις, αντιτείνει η κυβέρνηση, αλλά εμείς δεν πρέπει να «ψαρώσουμε» μπροστά στους τεχνικούς όρους. Διότι η Μιλένα Αποστολάκη κρίνει την απάντηση «γραφική», επισημαίνοντας κιόλας ότι προκαλεί «θυμηδία» - και η Μιλένα είναι σοβαρό πρόσωπο: για να το λέει, κάτι περισσότερο θα ξέρει από εμάς.

Πως είναι δυνατόν όμως για τους πολίτες χωρίς εξειδικευμένη γνώση των επικοινωνιακών τεχνολογιών να κρίνουν ποια από τις δύο πλευρές έχει δίκιο. Ο μόνος τρόπος είναι να εκτιμήσει την αξιοπιστία της κάθε πλευράς: από τη μία της Μιλένας και, από την άλλη, της κυβέρνησης και της ηγεσίας των Ενόπλων Δυνάμεων. Αν όμως η Μιλένα έχει δίκιο, τότε ο Πρωθυπουργός, ο υπουργός Εθνικής Άμυνας, ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ και όλοι οι επιτελείς ως τον τελευταίο είναι, στην καλύτερη των περιπτώσεων, αφελείς, ή, στη χειρότερη, επικίνδυνα ηλίθιοι. (Χωρίς βεβαίως να αποκλείεται και το ενδεχόμενο να είναι όλοι τους εξωνημένοι: κανονικοί προδότες!. . )>>

κι εγω...
αναρωτιεμαι παντως, τι θεση θα εχει η ΟΜΕ-ΟΤΕ σε μια επιχειρηση καθαρα ιδιωτικη.
τι θ' απογινουν ολοι αυτοι οι συνδικαλιστες?
υποθετω επισης οτι πρεπει να κακοφαινεται σε αρκετους, εκει που κατειχαν μια θεση στο δημοσιο (με ολα τα καλουδια που συνεπαγεται αυτο), τωρα να πρεπει να δουλευουν για μια ιδιωτικη εταιρεια.
φρικη ε?
εγω παντως συνεχιζω να πιστευω οτι μαχοντε για το καλο του κοινονικου συνολου και οχι για τα δικα τους συμφεροντα. οχι για το τομαρι τους βρε αδερφε που θα ελεγε και καποιος αλλος πιο λαικα.

αυτα λοιπον περι ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 20 Απρ 2008, 15:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

και πάλι δίκιο έχουν, πώς θα σου φαινόταν αν δούλευες π.χ. καθηγητής στο Δημόσιο, ανεξαρτήτως αν ήσουν καλός ή όχι και έλεγαν ότι τέρμα τα δημόσια σχολεία και θα γίνουν όλα ιδιωτικά, θα ένιωθες το ίδιο ασφαλής?
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 20 Απρ 2008, 16:53 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

φυσικα και δεν θα μου αρεσε!

-εκει που ειχα συνηθισει να δουλευω λιγοτερο
-αλλα να πληρωνομαι περισσοτερο απ' οτι ολοι αυτοι οι εκατονταδες χιλιαδες κοσμου, που δουλευουν στον ιδιωτικο τομεα.
-ενω ειχα μαθει να παιρνω ενα σωρο επιδοματα.
-καλυτερη συνταξη
-εφαπαξ
-σε καποιες δημοσιες υπηρεσιες, τα παιδια των υπαλληλων εχουν προνομια και παροχες
-λεσχες
-διακοπες σε πολυ καλες τιμες
-αν κλεισει η δημοσια επιχειρηση στην οποια δουλευω, να με μεταταξουν σε αλλη. ενω στον ιδ. τομεα γινεται "μεταταξη" στο ταμειο ανεργειας.
-απεργια οποτε γουσταρω
-και να μη συμμετεχω στη απεργια, δηλωνω ασθενεια για να μη χασω το καλο το μεροκαμματο. ή κανω χρηση κανονικης αδειας.
-εθελουσια εξοδος
-αν θελω ειμαι ευγενικος απεναντι στον πελατη και αν θελω τον εξυπηρετω με γρηγορους ρυθμους.
ετσι κι αλλιως τι θα μου κανει? ...θα μου κλ@σει τ' @ρχιδι@

και το καλυτερο απ' ολα...
-με θεση ακλονητη

κι ενα σωρο αλλα καλουδια!

οποτε συμφωνω μαζι σου Δημητρη.
κι εγω θα απεργουσα γι' αυτους και μονο τους λογους.
δε χρειαζοντε αλλοι λογοι.
(πχ λογοι εθνικης ασφαλειας, πολιτικης κλπ κλπ)
για να μη χασω τα προνομια μου!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Internet - Διαδίκτυο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©