Γιορτάζει ο Μάρκος
  Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641138
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Τίτλοι τραγουδιών που ψάχνετε
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Τίτλοι & Στίχοι Τραγουδιών


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 24 Ιαν 2008, 16:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Quote:
The Proclaimers - I would walk 500 miles

εαν δεν κανω λαθος



σωστοτατη!! salut
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 27 Ιαν 2008, 19:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

jim829 έγραψε:
Συμπληρώνοντας τον echo, για τραγούδια διαφημίσεων, συπληρώνω τα εξής:

1. Τραγούδι που ήταν παλιά στη διαφήμιση bacardi ή martini και τώρα είναι στη διαφήμιση cash now...
2. Η διαφήμιση του gordon's gin που μοιάζει με το hush...
3. Διαφήμιση αυτοκινήτου με κάτι σκωτσέζους που κάνε Ιαπωνία για να τιμήσουν έναν κατασκευαστή αυτοκινήτων και η μουσική που παίζει στην αρχή μοιάζει με του big in japan...


Δεν βρήκε κανείς τίποτα?...!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
free
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Feb 15, 2008
Μηνύματα: 4

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 16 Φεβ 2008, 03:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γεια σας παιδιά.
Άκουσα τυχαία ένα τραγούδι στο ραδιόφωνο και το μόνο που κατάφερα να συγκρατήσω είναι ένα δυο χαρακτηριστικοί στίχοι του. Δεν ξέρω τίποτα παραπάνω για αυτό εκτός από το ότι απευθύνεται σε γυναίκα και ανάμεσα στα άλλα λέει "...δε θέλω να είμαι ο ένας σου μα ο ένας απ' τους δέκα..."
Είναι λαϊκό κομμάτι. Θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με τίτλο, τραγουδιστή, στιχουργό, δίσκο και ότι άλλο ξέρετε. Πρέπει να έχει κυκλοφορήσει αρχές της δεκαετίας του 90.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τη βοήθεια σας.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gabriel7
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Dec 30, 2005
Μηνύματα: 20
Πόλη/Χώρα: Nίκαια/Eλλάδα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 24 Μαρ 2008, 23:25 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παιδιά καλησπέρα,
Μήπως ξέρετε αυτό?
Είχε παίξει παλαιότερα στον Freefm
http://rs328l32.rapidshare.com/files/87108093/FMRC002.WMA.html
Ευχαριστώ.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takis1924
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 14, 2007
Μηνύματα: 9

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 20 Απρ 2008, 13:59 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλησπέρα , μια διασκευη του smells like teen spirit ψαχνω να βρω , με βιολι που ισως να ειναι και αυτη στο παρακατω link , αλλά δεν μπορω να βρω αν εχει βγει σε cd η ιδια η καποια παραπλησια της. καμια βοηθεια?

http://www.youtube.com/watch?v=rEUpKzoEW-E
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 5 Μαι 2008, 00:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Quote:
Καλησπέρα , μια διασκευη του smells like teen spirit ψαχνω να βρω , με βιολι που ισως να ειναι και αυτη στο παρακατω link , αλλά δεν μπορω να βρω αν εχει βγει σε cd η ιδια η καποια παραπλησια της. καμια βοηθεια?

http://www.youtube.com/watch?v=rEUpKzoEW-E


Όσον αφορά το smells... έχουν βγει πάρα πολλές διασκευές, ακόμη κ απο τον... Paul Anka!!! Αν ψάξεις στο net για το smells θα βρεις πάρα πολλά remixes!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 5 Μαι 2008, 00:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τώρα κάτι δικό μου.. 2 Τραγούδια ψάχνω..

1. Ένα σε στυλ funky - reggae - ska, στο στυλ το UB40 (μπορεί να το τραγουδάν κ αυτοί...!!) που στο refren κάπου λέει: "...Where do i go now..." δεν ξέρω αν είναι καινούργιο ή παλιό, πάντως ακούγεται αρκετά τελευταία..
2. Και αυτό σαν το προηγούμενο, δεν ξέρω αν είναι καινούργιο ή παλιό, ακούγεται αρκετά τελευταία, και αυτό σε τέτοιο ρυθμό, όμως ποιό γρήγηρο, ποιό bit-ατο, θυμίζει λίγο Dr Alban και συγκεκριμένα το Hallo Africa και στο refren λέει (ή κάπως έτσι μου ακούγεται) κάτι σαν: "...ecstasy for your life..."
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 5 Μαι 2008, 07:07 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δημήτρη όντως το πρώτο είναι UB40 - Where did I go wrong, για το άλλο θα σε γελάσω Rolling Eyes
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
master
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: May 28, 2008
Μηνύματα: 3

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 28 Μαι 2008, 17:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: και εγω αυτο ψαχνω.... Απαντηση με παραβολή κειμένου

tex έγραψε:
Γεια και χαρά σε όλο τον κόσμο...
Έχει κανείς υπόψη του τον τίτλο ενος instrumental με πιάνο που στη συνέχειά του μάλιστα προστίθεται και beat πίσω από τη μουσική; Είναι χαρακτηριστικό μουσικό "χαλί" διαφημίσεων της τηλεόρασης και του ραδιοφώνου που περιγράφουν κυρίως ειδυλλιακά τοπία και άλλα τινά...
ΠΡΟΣΟΧΗ: Ένα που ταιριάζει λίγο στην περιγραφή αυτή είναι το Poem without words΄, δεν είναι όμως αυτό στο οποίο αναφέρομαι.
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Ευχαριστώ πολύ!!!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 28 Μαι 2008, 18:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

jim829 έγραψε:


Και αυτό σαν το προηγούμενο, δεν ξέρω αν είναι καινούργιο ή παλιό, ακούγεται αρκετά τελευταία, και αυτό σε τέτοιο ρυθμό, όμως ποιό γρήγηρο, ποιό bit-ατο, θυμίζει λίγο Dr Alban και συγκεκριμένα το Hallo Africa και στο refren λέει (ή κάπως έτσι μου ακούγεται) κάτι σαν: "...ecstasy for your life..."


Για να ακούγεται τελευταία δύσκολο, αλλά μου θύμισε το No Coke του Dr. Alban η περιγραφή...

Cocaine will blow your brain
And ecstasy
Will mash your life!
Cocaine will blow your brain
And ecstasy
Will mash your life!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 28 Μαι 2008, 21:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:
jim829 έγραψε:


Και αυτό σαν το προηγούμενο, δεν ξέρω αν είναι καινούργιο ή παλιό, ακούγεται αρκετά τελευταία, και αυτό σε τέτοιο ρυθμό, όμως ποιό γρήγηρο, ποιό bit-ατο, θυμίζει λίγο Dr Alban και συγκεκριμένα το Hallo Africa και στο refren λέει (ή κάπως έτσι μου ακούγεται) κάτι σαν: "...ecstasy for your life..."


Για να ακούγεται τελευταία δύσκολο, αλλά μου θύμισε το No Coke του Dr. Alban η περιγραφή...

Cocaine will blow your brain
And ecstasy
Will mash your life!
Cocaine will blow your brain
And ecstasy
Will mash your life!


That's right! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 28 Μαι 2008, 22:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

takis1924 έγραψε:
Καλησπέρα , μια διασκευη του smells like teen spirit ψαχνω να βρω , με βιολι που ισως να ειναι και αυτη στο παρακατω link , αλλά δεν μπορω να βρω αν εχει βγει σε cd η ιδια η καποια παραπλησια της. καμια βοηθεια?

http://www.youtube.com/watch?v=rEUpKzoEW-E


Για τσέκαρε τους String Quartet .. έχουν βγάλει ένα cd με διασκευές τραγουδιών των Νιρβάνα...
Δεν είναι βιολί αλλά 4 chelloς νομίζω.. αλλά θα σου κάνει αρκετά..



Δες και το σχετικό άλμπουμ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Ιουν 2008, 09:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

καλημερα!

μολις ξυπνησα...και μου ρθε στο μυαλο ενα τραγουδι που ειχα ακουσει πολυ μικρος στο ραδιοφωνο.

(δεν θυμαμαι πολλα)

κι εμεις....
οι φλωροι....στο διαστημα.

νομιζω οτι το ειχε τραγουδισει ο Πασχαλης Τερζης. πιθανον να ηταν διασκευη...

- αλλο ενα
το τραγουδι ειναι αστειο, διοτι εχει να κανει μ'ενα τυπο που η κοπελα του του εχει ταξει γαμο...αλλα αυτος ανησυχει μηπως η κοπελα του δεν πραγματοποιησει την υποσχεση της, και τελικα μεινει στο ραφι!
λιγα θυμαμαι κι εδω.

αντρικη φωνη
εγω ομως εφτασα τα τριαντα...ποσο ακομη θα περιμενω?

- και τελος, πως λεγεται το συγκροτημα που εβγαλε ενα κομματι σχετικο με το Euro?

στιχος: Μπαρμπα Αντωνη, μπαρμπα Αντωνη, τι εξοδος ηταν αυτηηηηηη....?
(οντως τι εξοδος ηταν αυτη?)


βαλτε τα δυνατα σας! ειδικα το πρωτο πρεπει παση θυσια να το βρουμε!
Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
jim829
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 19, 2005
Μηνύματα: 191

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Ιουν 2008, 14:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Quote:
- και τελος, πως λεγεται το συγκροτημα που εβγαλε ενα κομματι σχετικο με το Euro?

στιχος: Μπαρμπα Αντωνη, μπαρμπα Αντωνη, τι εξοδος ηταν αυτηηηηηη....?
(οντως τι εξοδος ηταν αυτη?)



endopalamikoi palindromistes!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Ιουν 2008, 19:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

να σαι καλα Jim!

αντε να βρουμε (βρειτε) και τ' αλλα δυο. Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 2 Ιουλ 2008, 18:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

κι αλλο ενα που ψαχνω, παει καπως ετσι:

i bring clouds in my window
i see rockets in the sky
i breath oxygen...
....
castles in there
....
way to heaven
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 20 Αυγ 2008, 20:22 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

καλησπερα!

ξερει κανεις ποιο κομματι παιζει στη διαφημιση της Nike? (σχετικη με ολυμπιακους αγωνες)

και πως λεγετε το κομματι, οπου στο ρεφραιν ακουγεται "στις σκιες του φεγγαριου...στις σκιες του φεγγαριου" ηλεκτρονικος ηχος. θελω να μαθω και το ονοματεπωνυμο του τραγουδιστη.
(εχω ξαναρωτησει γι αυτο πριν καιρο, αλλα ειλικρινα δεν βρισκω την απαντηση μεσα σ'αυτο το αχανες φορουμ!)

επισης σας λεει κατι ο στιχος?
"i remember when England....and slaves" σε στυλ Morrisey.


και ποιος/ποιοι αραγε να λενε το κομματι με τους παρακατω στιχους?
(παιζει σχεδον καθε μερα στον Galaxy 92fm)

ρεφραιν
"how do i feel
where do i look
what to hate
who am i ?"
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 20 Αυγ 2008, 20:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ρε παιδια, αυτο του "ζηκου" (της κακομοιρας)

"το νυφικο σου φορεμα εγω θα στο κεντησω"
ποιο ειναι ?
ποια το λεει ?
το εχει κανενας ?
εκτος απο lime wire , που αλλου μπορω να το βρω ?
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
Kalpakidis
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2006
Μηνύματα: 88
Πόλη/Χώρα: Θεσσαλονίκη / Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 22 Αυγ 2008, 10:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Echo έγραψε:
καλησπερα!

ξερει κανεις ποιο κομματι παιζει στη διαφημιση της Nike? (σχετικη με ολυμπιακους αγωνες)
"


Προκειται για το “all these things that I’ve done” των The Killers μέσα από το άλμπουμ τους Hot Fuss που κυκλοφορησε το 2004.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 22 Αυγ 2008, 21:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Quote:
Προκειται για το “all these things that I’ve done” των The Killers μέσα από το άλμπουμ τους Hot Fuss που κυκλοφορησε το 2004.


φοβερο κομματι! "i 've got soul but i 'm not a soldier"

σ' ευχαριστω φιλε μου!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Τίτλοι & Στίχοι Τραγουδιών All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Επόμενο
Σελίδα 16 από 19

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©