Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641093
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

το 'φχαριστήθηκα!

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Αθλητικά


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 31 Ιαν 2007, 22:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: το 'φχαριστήθηκα! Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ : 2-1

Επιτέλους!

Πριν 1-2 χρόνια δεν περίμενα ότι θα το έλεγα αυτό..

Αλλά εγώ που ελάχιστα ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο, και λέω να παρακολουθώ αγώνες, όχι για τα ..παρα-ποδοσφαιρικά (ποιος είπε τι, για ποιον παίκτη, και αν ξεκουράστηκε το σ/κ ο τάδε 38χρονος παίκτης, η ποια τεράστια μεταγγραφή θα κάνει η τάδε Αθηναϊκή ομάδα)..

Δήλωνα Ολυμπιακός, για να λέω ότι υποστηρίζω κάτι.. Αυτό από Δ' δημοτικού που το άλλαξα από ΑΕΚ που δήλωνα πριν (τα πρώτα χρόνια με την ομάδα του ..μπαμπά, μετά υπερίσχυσε αυτή της μάνας - μάγε Φροϋδ)

Τα τελευταία 3-4 χρόνια, στην σχετική ερώτηση απαντούσα Ολυμπιακός είμαι , αλλά δεν ασχολούμαι και πολύ και δεν έχω και μεγάλες βλέψεις (ειδικά για Ευρώπη)..

Εεε, το τελευταίο χρόνο ή και παραπάνω έχω γίνει ΑΝΤΙ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και ΑΝΤΙ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ..

Είμαι κατά καιρούς ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ, ΑΙΓΑΛΕΩ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ, και κάθε μια από τις φιλότιμες ομάδες που αντιμετωπίζουν οι τσάτσοι του ποδοσφαίρου και την πληρώνουν τόσο άδικα..

Ενας φίλος (ο spirsol) μου έλεγε για την διαιτησία.. Εεεε, τι να κάνουμε δεν μπορεί ο διατητής να σφυράει με τον ίδιο τρόπο τον Χ φορές πρωταθλητή ή τον τάδε βραζιλιάνο - με τον απλό μαυρούκο που αγόρασαν με έρανο οι γιαννιώτες..

Αλλά δεν είναι μόνο αυτό.. Αντε, και δεν έδωσε το οφσάιντ, ή σφύριξε ένα πεναλντάκι παραπάνω υπέρ της "μεγάλης" ομάδας.. (άραγε αυτά τα αποφασίζουν μόνοι τους οι διατητές "πάνω στην τρέλα τους" ή έχει γίνει συμφωνία..; Δηλαδή για το χρώμα του κάμπριο που ελπίζουν να έχουν στο πάρκινκ έξω από το γήπεδο)...

Είναι οι φίλαθλοι, ότι πιο καφρικό υπάρχει στην Ελληνική αθλητική κοινότητα..

Και είναι και οι παίκτες..

Που δείχνουν να ξέρουν καλά, την ..ευαισθησία του διατητή στα δυνατά τους πόδια και στη τσέπη και το μπλοκ επιταγών του προέδρου τους..

Και φέρονται σαν τα χειρότερα κ*λόπαιδα του πεζοδρομίου.. Που και αυτά, έχουν μπέσα και τσαγανό.. Μπορεί να είναι τσαμπουκάδες, αλλά στα ίσια..

Μέχρι τώρα νόμιζα ότι κάθε ομάδα έχει συγκεκριμένα κ*λοπαιδα .. Και ότι είναι θέμα χαρακτήρα.. Αλλά τελικά όχι.. Είναι τακτική..

Οταν κάποια στιγμή τσεκάρουν σε 1-2 φάσεις ότι έχουν την ανέχεια του διατητή.. ότι παθαίνει επιλεκτικά καταρράκτη (εθελοτυφλεί σε σκληρά μαρκαρίσματα, παραβάσεις, χέράκια, ποδαράκια, αγκωνιές), και αρχίζουν ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ να κάνουν τα απίστευτα..

Αυτά που τα βλέπουν οι καφρο - οπαδοί τους το βράδυ στα replay και συνεχίζουν να πηγαίνουν στο γήπεδο και να τους χειροκροτούν, αντί να τους κάψουν το αυτοκίνητο και το σπιτι, και να τους στείλουν στην ανεργία..

ΤΟΤΕ είναι που χαίρομαι το κάθε γκολάκι που τρώει ο ..βάζελος, ο γαβρος και όποια ομάδα νομίζει πως με το όνομα τα κονέ και τον τσαμπουκά θα της χαριστεί οτιδήποτε...

Θα επανέλθω..

αφού ξελαρρυγγιάστηκα να φωνάζω ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ...

πάω να γκαρίξω ΠΑΟΚ - ΠΑΟΚ!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 31 Ιαν 2007, 23:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Και μαζί με σένα το φφφφχαριστήθηκαν πάνω από τους μισούς Έλληνες!!!!

Στο μαγαζί που έβλεπα τον αγώνα αλλά και αλλού, όλοι ήταν υπέρ της ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ, μια ομάδα που στάθηκε πολύ καλά και με το παραπάνω μέσα στο γήπεδο.

Ο θεσμός του Κυπέλου είναι εντελώς ανατρεπτικός... βλέπεις τώρα μια ομάδα της Β' Εθνικής να σηκώνει κεφάλι, να αντιμετωπίζει και τελικά να "ταπεινώνει" τον "Μέγα Ολυμπιακό", ο οποίος είναι πρώτος στο πρωτάθλημα της Α' με διαφοράααααααα από τον δεύτερο...

Ήταν τόσο σίγουροι ότι θα πάρουν πάλι το νταμπλ και αυτό τους έφαγε!! Χαχαχα σαν το λαγό με την χελώνα...

Επιτέλους κάτι διαφορετικό στο ποδοσφαιρικό προσκήνιο. Ενας αγώνας που περιείχε ΤΗΝ έκπληξη. Βαρεθήκαμε να βλέπουμε μια ομάδα να ειναι πάνω και όλες οι άλλες απο κάτω σούμα με τον αξιοκρατικό τρόπο της ελληνικής διαιτησίας που περιγράφει ο τέλεια ο Μηνάς.

Είμαι σίγουρη ότι σήμερα θα εχει πάρει φωτιά η λίμνη εκει στα Γιάννενα και καλά θα κάνει... Τέτοιες νίκες ειναι για μεγάλα γλέντια.

Η ΛΑΡΙΣΑ που κέρδισε σήμερα την Κέρκυρα θα αγωνιστεί με τα Γιάννενα στο επόμενο παιχνίδι για το κύπελο.
Πραγματικά χαίρομαι πάρα πολύ που δυο μικρές ομάδες φτάσαν στους τέσσερις αποκλείοντας τους μεγάλους!!.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 1 Φεβ 2007, 00:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μόλις τελείωσε η κανονική διάρκεια του αγώνα ΠΑΟ - ΠΑΟΚ και περιμένω την παράταση..

Δεν θα στεναχωριόμουν αν περνούσε ο ΠΑΟ από τα πρώτα 90 λεπτά αφού ήταν όντως καλύτερος και η διαιτησία κανονική (μου έκανε εντύπωση μόνο η φάση που όταν ο επόπτης, 2 μέτρα από φάση έδωσε άουτ και διαμαρτυρήθηκε ο Παπαδόπουλος, ο διατητής άλλαξε απόφαση και έδωσε το κόρνερ)..

Για να δούμε τι θα καταφέρει τώρα ο ΠΑΟΚ με 10 παίκτες...

Πάντως Κέλλυ, δεν το βρίσκω ..αιφνιδιαστικό το ότι όλοι στην Λάρισσα υποστηρίζατε Γιάννενα, και δεν νομίζω ότι είναι θέμα "ζήτω ο αδύναμος - αδύνατος" επειδή αγαπάμε τους Δαυβίδ σε σχέση με τους Γολιάθ.. Ισως έχει να κάνει περισσότερο, ότι "προτιμάμε τα Γιάννενα από τον Ολυμπιακό για αντίπαλο στο κύπελο"..

Smile

Πάντως θα γούσταρα ένα δεύτερο ζευγάρι Ξάνθη - ΠΑΟΚ..

Αφού τα συμφέροντα που ακούγονται κατά καιρούς δεν νομίζω να επέτρεπαν στην Σκόντα Ξάνθης να προσπαθήσει "σκληρά" να αποκλείσει τον Παναθηναικό...

Οψομεθα!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 1 Φεβ 2007, 02:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

τελικά πέρασε ο Παναθηναϊκός με 3-1 στην παράταση..

εεεε, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας! Smile

Καλό μήνα, παρεπιπτόντως!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 1 Φεβ 2007, 10:57 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλό μήνα! Smile

Τον αγώνα ΠΑΟ - ΠΑΟΚ δεν τον είδα, δεν άντεχα τρίτο αγώνα καπάκι... θα πάθαινα overdose! Razz

Τώρα Μηνά δεν έχεις άδικο ότι όλοι εδώ υποστηρίζαμε ΠΑΣ Γιάννενα και για ένα παραπάνω λόγο... εντάξει θεωρητικά θα ήταν δυσκολότερος αντίπαλος ο Ολυμπιακός, αλλά τελικά όπως αποδείχτηκε ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 1 Φεβ 2007, 11:57 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Kαταρχήν Μηνά φένεται ότι κρύβεις ένα μικρό Ντούσαν Μπάγιεβιτς (φτου, φτου, φτου) μέσα σου. Από ΑΕΚ έγινες Ολυμπιακός... Laughing

Από εκεί και πέρα στον αθλητισμό κάποιοι κύριοι πάνε να βγάλουνε το συναίσθημα. Έτσι επιτάσουν οι καιροί. Να κερδήσει λέει ο καλύτερος, φάνηκε η ανωτερότητα, το 4-4-2 εναντίων του 3-5-2. Ειδικά μετά το EURO πρέπει να πηγαίνουμε στο γήπεδο λες και πάμε θέατρο. Να σηκώνεσαι να χειροκροτάς και να κάθεσαι στο καθησματάκι σου και όταν σηκώνεις κούπα να πανυγηρήζεις. Άμα δε χάνεις γκρινιάζεις, βρήζεις και δεν ξαναπατάς στο γήπεδο μέχρι να κερδήσει η ομάδα σου.

Εγώ όλους αυτούς τους λέω ότι είναι ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ.

Είμαι ΑΕΚ μέχρι το τελευταίο κύτταρο μου. Μέχρι το τελευταίο μεδούλι.
ΑΕΚ σ'αγαπώ, ΑΕΚ και εάν πεθάνω θέλω το Δικέφαλο στο μνήμα μου επάνω! Δεν με νοιάζει εάν κερδήσει η ΑΕΚ. Χάνει κερδήζει είμαι εκεί να τραγουδάω για πάρτη της. Το ευχαριστιέμαι πραγματικά. Χρόνια τώρα. Είμαστε 100, 200, 300 δεν με νοιάζει πόσοι είμαστε και πόσοι είναι οι άλλοι...

Εγώ είμαι εκεί γιατί το λέει η καρδιά μου. Γιατί ξέρω να αγαπάω. Όταν ξέρεις να αγαπάς, ξέρεις να μην απογοητέυεσαι και να είσαι δίπλα σε κάποιον στις δύσκολες στιγμές, στις λύπες, σε χιόνια και βροχές.

Κάποιοι το παραπάνω το λένε χουλιγκανισμό, πώρωση, κόλλημα.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ.

Όσο για την κάθε ήττα του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού σαν ΑΕΚτσής εννοείται ότι θα την χαρώ. Ειδικά στην Ευρώπη που τα ίδια τσαμπουκαλεμένα παιχτάκια που περιέγραψε ο Μηνάς είναι αρνάκια.

Τι το καλό του Ελληνικού ποδοσφαίρου; Αυτά να πάτε να τα πείτε στον φίλαθλο του Ιωνικού που πάει με το παπί στην Λειβαδιά να δει την ομάδα του. Ξέρει και αυτός να αγαπάει. Θα δείτε τι θα σας απαντήσει "ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ" Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 1 Φεβ 2007, 14:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν λεω κάποιος να μην αγαπάει την ομάδα του..

Αλλά δεν νιώθει χάλια όταν βλέπει ότι η ομάδα του παίρνει τα αποτελέσματα χωρίς να τα αξίζει.. Εγώ θα προτιμούσα να την δω να χάνει, όταν ήξερα ότι προσπάθησαν δίκαια και σωστά, ή έστω επειδή δεν προσπάθησαν γιατί το προηγούμενο βράδυ είχαν πάει μπουζούκια..

Οχι όμως να κερδίζουν με τις πλάτες της διαιτησίας ή της διοίκησης..

Οχι να υποστηρίζω ρεμάλια που τραβάνε αγκωνιές σε αντιπάλους, κλωτσίες και σπρωξιές επειδή ο διαιτητής θα κωλώσει να σφυρίξει.. Που δεν θα ντραπούν τους φιλάθλους τους που θα δουν το βράδυ τα καραγκιοζιλίκια τους..

Οταν βλέπω τον διατητή να μοιράζει κάρτες σε παίκτες με αυστηρό ύφος και να τους κράζει που δεν γυρίζουν να δει το νούμερο τους και όταν ο τάδε κορυφαίος παίκτης της γ@μ@της ομάδας σακατεύει χωρίς λόγο κάποιον να του χαιδεύει το μαγουλάκι και να του χαμογελά κατουρημένος που τον αφήνει να του μιλάει..

Μήπως η super league έγινε τελικά για να αποφύγουμε αθλητικούς δικαστές και έλεγχο; μήπως θα γούσταρα να δω αποκλεισμό από την 1η εθνική σε όλα αυτά τα χαζά παικτάκια που αλωνίζουν στα γήπεδα όπως θέλουν με τις πλάτες άλλων λες και ειναι τα τσιφλίκια του μπαμπά τους;

Μήπως θα έπρεπε να γίνει εδώ ιταλικό πρωτάθλημα, να φύγει η λέρα με υποβιβασμούς σε άλλη κατηγορία.. Δεν αρκούν τα βαρελώτα στα πόδια του τερματοφύλακα πριν το πέναλντι ή το φάουλ..? πρέπει να άνοιξει το κεφάλι του αντιπαλου για να σβήσει το ηλίθιο χαμόγελο του διατητή όταν μιλάει στον κάθε καραγκιόζη παικτη χούλιγκαν;

Μέχρι στιγμής, όσους αγώνες της ΑΕΚ έχω δει, την παραδέχτηκα.. Πάει όσο μπορεί να παει με τις δυνάμεις της, και χωρίς τους ηλίθιους βεντετισμούς από τους παίκτες που μάλλον είναι κι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο...

Τελικά δεν είμαι πια ούτε Ολυμπιακός.. Σκέφτομαι την ΑΕΚ.. αλλά μέχρι να καταλήξω θα είμαι μόνιμα υποστηρικτής των ..outsiders!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Αθλητικά All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©