Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641099
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Τίτλοι τραγουδιών που ψάχνετε
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 17, 18, 19  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Τίτλοι & Στίχοι Τραγουδιών


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gabriel7
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Dec 30, 2005
Μηνύματα: 20
Πόλη/Χώρα: Nίκαια/Eλλάδα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 12 Μαρ 2007, 13:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλημέρα!
Έχω μια αναζήτηση για τους γκουρού.
http://rapidshare.com/files/20640549/sample1.mp3.html

Μήπως σας λέει τίποτα αυτό ρε παιδιά?Το είχα ακούσει στον rock fm...
Ain't gonna come ή κάτι παρόμοιο λέει...
Ευχαριστώ.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gabriel7
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Dec 30, 2005
Μηνύματα: 20
Πόλη/Χώρα: Nίκαια/Eλλάδα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 1 Απρ 2007, 17:04 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παρασκευή 30/3 γύρω στις 12 το μεσημέρι στον free fm...
Έκανα ηχογράφηση από το κινητό,μέσα στο αμάξι...
Ξέρετε ποιό είναι?Η φωνή μοιάζει με Valerie dore...

http://www.sendspace.com/file/v6x7bq

thanks in advance!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MikA
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 03, 2007
Μηνύματα: 1

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Απρ 2007, 09:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: mporite na m pite tn titlo...? Απαντηση με παραβολή κειμένου

kalimera sas.. yaxno gia ena tragudi pu to akusa gia proti fora extes sto radio kai 8elo ton titlo tu gia na t katevaso lei kt "ego den ime i ennia stis deka ego ime epikindini ginaika ego den ime gia t kivika s gi'auto s leo tora ante gia s" k meta "otan mia ginaika feugi feugi oristika, k gia ola ftei o antras pu den fer8ike sosta" 3r pos ine kapos saxlo ala iparxi logos..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Απρ 2007, 11:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Μάρω Λύτρα - Επικίνδυνη γυναίκα Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γειά σου MikA και καλώς ήρθες στον HotStation!

To τραγούδι που ψάχνεις είναι το Επικίνδυνη Γυναίκα από την Μάρω Λύτρα και τον δίσκο της "Μηχανή του Χρόνου" πού έχει γράψει ο Φοίβος!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Απρ 2007, 16:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Mika
καλως ήρθες

το τραγούδι είναι αυτό που σου είπε ο Μηνάς(LavantiS)

σε παρακαλώ να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες αν αυτό σου είναι δυνατό
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takis1924
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 14, 2007
Μηνύματα: 9

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 14 Απρ 2007, 23:44 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλησπερα ,

Ψάχνω δύο τραγούδια, το ένα είναι ροκ και έχει μια γυναικεία χορωδία που λέει σαν ρεφραίν : << kiss me , kiss me , kiss me >> και μια αντρική φωνή που λέει κάτι σαν δικό τηςε ρεφραίν : << forever... >> (δεν καταλαβαίνω τη συνέχεια). Το δεύτερο , είναι μπαλάντα κ το μόνο που ξέρω είναι οι στίχοι : <<how do i det to our ή your love>> και ακούγεται γυναικέια φωνή κάπως σαν roxette...

Περιμένω απάντησή σας...Ευχαριστώ!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 17 Απρ 2007, 16:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Σύμφωνα με τις πληροφορίες που μαζέψα από τον Δημήτρη (DSK), το τραγούδι που ψάχνεις είναι:

Terry Hall - For ever J

Thanks Δημήτρη!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
takis1924
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 14, 2007
Μηνύματα: 9

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 20 Απρ 2007, 16:18 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ευχαριστώ , πολύ χρήσιμη η βοήθεια σας ,

άλλο ένα που ψάχνω , είναι ένα μπιτάκι - R'n'B , που η εισαγωγή του μοιάζει πολύ με το Gangstas Paradise (του Coolio) , και στο ρεφραίν λέει "must be some where there..." (νομίζω τουλάχιστον)... Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takis1924
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 14, 2007
Μηνύματα: 9

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 28 Απρ 2007, 21:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλησπέρα ,

Σε δύο τραγούδια μπορεί να με βοηθήσει κανείς? Το ένα είναι ένα ροκ-ποπ κομμάτι που νομίζω οτι λέει: ''and then i say woo... '' (to <<woo>> το επαναλαμβάνει συνέχεια μέσα στο τραγούδι - και δεν είναι το γνωστό των blur).

Το άλλο είναι παλιό , αυτό που λένε και οι Κατσάμπα , (το παράμ παμ παμ) αλλά το έχω ακούσει από ιταλική εκτέλεση με άντρα. Μήπως ξέρει κανείς ποιό είναι?

Anyway, ευχαριστώ για τη βοήθεια... Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mark
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 53
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 28 Απρ 2007, 21:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

takis1924 έγραψε:
Καλησπέρα ,

Σε δύο τραγούδια μπορεί να με βοηθήσει κανείς? Το ένα είναι ένα ροκ-ποπ κομμάτι που νομίζω οτι λέει: ''and then i say woo... '' (to <<woo>> το επαναλαμβάνει συνέχεια μέσα στο τραγούδι - και δεν είναι το γνωστό των blur).

Anyway, ευχαριστώ για τη βοήθεια... Very Happy


Υπάρχει περίπτωση να εννοείς των Offspring από το Come out and play το "keep 'em seperated" ?

Μοιαζει με το Song #2 των Blur αυτό που ψάχνεις?
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 28 Απρ 2007, 21:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

takis1924 έγραψε:
Καλησπέρα ,

Το άλλο είναι παλιό , αυτό που λένε και οι Κατσάμπα , (το παράμ παμ παμ) αλλά το έχω ακούσει από ιταλική εκτέλεση με άντρα. Μήπως ξέρει κανείς ποιό είναι?

Anyway, ευχαριστώ για τη βοήθεια... Very Happy


Πρόκειται για classic λατιν ασμα..

Λέγεται El porompompero και υπάρχει σε παμπολλες εκτελέσεις..

Δοκίμασε αυτή των El Chato εδώ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 29 Απρ 2007, 06:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αν υποπτευθώ ότι το Porompompero έγινε γνωστό από τους αδελφούς Κατσάμπα θα πεθάνω. Ένηγουεη, Τάκη, μη φοβού, θα το βρούμε το κομμάτι σου αν και προτείνω την επόμενη φορά να στείλεις και audio clip να το τραγουδάς για να πάρουμε μια καλύτερη ιδέα. Κάνε τώρα δυο κλικς και δε θα το μετανιώσεις:

http://www.youtube.com/watch?v=vWT0EZz1y78

http://www.youtube.com/watch?v=rm9dnjTmWCQ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
takis1924
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 14, 2007
Μηνύματα: 9

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 30 Απρ 2007, 13:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γεια και πάλι ,

Το ένα κομμάτι , (με το επαναλαμβανόμενο "woo") , έχει γρήγορο ρυθμό , ο ήχος του είναι ροκ , και μοιάζει με τον ήχο των jet στο are you gonna be my girl. Δυστυχώς δεν ήταν κανένα από τα κομμάτια που έψαξα... Έχω την εντύπωση ότι έχει παίξει και σε διαφήμιση , αλλά δεν θυμάμαι καν δε ποιά.

(Και που να φανταστείτε ότι το ''El Porompompero'' στην ξένη έκδοση , το έχω ακούσει τυχαία μια φορά στο κανάλι του Καρατζαφέρη....αλλιώς δεν θα ήξερα καν ότι υπάρχει...)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eazoe
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: May 23, 2007
Μηνύματα: 1

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 23 Μαι 2007, 09:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλησπερα, ψαχνω ενα παλιο Ελληνικο τραγούδι με τιτλο "sorry φιλε"
αν κανενας το εχει την δισκοθήκη του.... Wink
ευχαριστώ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 23 Μαι 2007, 10:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Νίκος Βεντουράτος - Sorry φίλε Απαντηση με παραβολή κειμένου

eazoe έγραψε:
Καλησπερα, ψαχνω ενα παλιο Ελληνικο τραγούδι με τιτλο "sorry φιλε"
αν κανενας το εχει την δισκοθήκη του.... Wink
ευχαριστώ


Το έχω και είναι όντως πολύ όμορφο..
Επίσης, συστήνω και το Ουρανέ από τον ίδιο καλλιτέχνη, του οποίου το όνομα είναι Νίκος Βεντουράτος.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
salamanndra
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jun 27, 2007
Μηνύματα: 1

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 27 Ιουν 2007, 16:29 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ψάχνω κάποια τραγουδάκια Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γεια... Το ένα από τα τραγούδια που ψάχνω έχει στίχους:
"Και μες στα χαράματα θα λέμε αγγελάκι μου, ο ένας τον άλλον αγάπη μου"
το τραγουδάει ένας άντρας.
Το δεύτερο είναι της Πέτα μάλλον και έχει στίχους:
"Να σου πω πως σ' αγαπάω θα 'ναι λίγο, να σου πω πως δε με νοιάζει θα 'ναι ψέμα, δεν λέω τίποτα..."
Και τα δύο κομμάτια είναι το ρεφρέν των τραγουδιών. Αν ξέρει κάποιος οτιδήποτε για το ποιός τα λέει και πως είναι ο τίτλος τους θα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ευχαριστώ.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 27 Ιουν 2007, 18:53 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Re: Ψάχνω κάποια τραγουδάκια Απαντηση με παραβολή κειμένου

salamanndra έγραψε:

Το δεύτερο είναι της Πέτα μάλλον και έχει στίχους:
"Να σου πω πως σ' αγαπάω θα 'ναι λίγο, να σου πω πως δε με νοιάζει θα 'ναι ψέμα, δεν λέω τίποτα..."


Πρόκειται για την Μελίνα Ασλανίδου και το Οσα δε σου Είπα.. Τους στίχους έχει γράψει η Sunny Μπαλτζή και κυκλοφόρησε πρόσφατα από την Sony BMG..


edit: ένας άλλος "εναλλακτικός" τίτλος που ίσως σε βοηθήσει στην αναζήτηση, και με τον οποίο είχε κυκλοφορήσει σαν final mastered promo ήταν Δε Λέω Τίποτα.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Geopard
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jul 03, 2007
Μηνύματα: 6

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιουλ 2007, 10:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

καλως σας βρηκα μηπως καποιος θα μπορουσε να μου πει ποιο ειναι αυτο το τραγουδι με τους παρακατω στοιχους: εφυγες και ψαχνεις τα χαμενα κ' ομως ειμαι εδω για σενα ... αφησεμε να σου τραγουδησω δεν γυρνα τιποτα πισω ... φευγει η μερα και το φως της σιγοσβηνει το φιλι σ' αυτη τη γη θα μηνει ... ματια μου ματια μου τι κανεις ζησε μια φορα πριν να πεθανεις ξημερωνει θα σε συναντησω με το φως του ηλιου θα σε ντυσω ματια μου ματια μου τι κανεις εδιωξες την τρελα μα τη φτανεις κ' αν με κοψεις δεν θα σε μισησω κραταμε ληγακι μην λυγησω


ευχαρηστω
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιουλ 2007, 20:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Οι στίχοι δεν μου λένε κάτι..

Εχουμε κανένα άλλο στοιχείο που ίσως βοηθήσει..;
Αντρας / γυναίκα τραγουδιστής /στρια; Μοιάζει με κάποιον γνωστό /η ;
Παλιό; το έχεις ακούσει καιρό; ή φαίνεται καινούργια κυκλοφορία;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Geopard
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jul 03, 2007
Μηνύματα: 6

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 3 Ιουλ 2007, 23:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

γυναικα το τραγουδαει και πρεπει να ειναι εντεχνο μου θυμιζει λιγο Τσαλιγοπουλου και εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι καινουργιο


ευχαρηστω παντος
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Τίτλοι & Στίχοι Τραγουδιών All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 17, 18, 19  Επόμενο
Σελίδα 12 από 19

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©