Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641068
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Τι χρειάζεται ένα ραδιόφωνο για να γίνει καλύτερο?ΟΛΟΙ ΕΔΩ!!

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 00:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Τι χρειάζεται ένα ραδιόφωνο για να γίνει καλύτερο?ΟΛΟΙ ΕΔΩ!! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλοι και φίλες του Hotstation.Gr , θα ήθελα μέσα από αυτό το topic να αναφέρετε τις προσωπικές σας γνώμες πάνω στο ραδιόφωνο γενικά για να διαμορφώσω ένα γενικό συμπέρασμα.
Δηλαδή:
1. Ηλικίες των ακροατών. Πόσο χρονών είσαστε?
2. Τι είδος μουσικής προτιμάτε. Ελληνικά , Ξένα και πιο συγκεκριμένα καινούρια ,παλιά ,Dance ,RmB ,Rock ,Ballads & Slows τι ακριβώς.
3. Σας αρέσει να μιλάνε αρκετά οι παραρουσιαστές ή είναι προτιμότερο η non-stop μουσική για πολλές ώρες.
4. Προτιμάτε να συμμετέχετε ενεργά σε κάθε εκπομπή μέσα από μηνύματα, chat rooms ,αφιερώσεις, προτιμήσεις κλπ Ή είστε απλοί ακροατές χωρίς ενεργό συμμετοχή.
5. Τι είναι αυτό που κατα την γνώμη σας λοίπει από το σημερινό ραδιόφωνο (FM αλλά και Internet Radio).
Περιμένω τις απαντήσεις σας 1-1 και στα πέντε ερωτήματα. Πιστεύω ότι τα συμπεράσματα θα είναι καταλυτικά για όλους μας.
Ευχαριστώ
Δημήτρης 835
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 11:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

θα απαντήσω σαν πρώτος και καλύτερος Shocked Razz

1. 23 περίπου

2. Απ'όλα

3. παραρουσιαστές=??? παπαρουσιαστές ήθελες να γράψεις ή παρουσιαστές. Καλό είναι να μιλάνε, αλλά όχι κατά τη διάρκεια των τραγουδιών

4. το chat το θεωρώ μαλακία, η υποκειμενική μου άποψη. SMS δεκτά αλλά σε κανονικό αριθμό και τηλέφωνο για αφιερώσεις κτλπ με αστική χρέωση. Προσωπικά δεν έχω πάρει ποτέ να κάνω αφιέρωση. Embarassed

5. Πολλά λείπουν, πού ν'αρχίσω και πού να σταματήσω...

Ελπίζω να σε κάλυψα Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 11:29 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply to dmitspan Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε dmitspan

Στο ερώτημα #5 απαντάς ως εξής: Πολλά λείπουν, πού ν'αρχίσω και πού να σταματήσω...
ΕΕΕ άρχισε από κάπου και σταμάτα όπου θέλεις. Αυτό είναι το νόημα του συγκεκριμένου Post. Περιμένω την γνώμη σου εφόσον φαίνεται ότι έχεις άποψη για το θέμα.

Ευχαριστώ
Δημήτρης

Υ.Σ. Sorry για τα ορθογραφικά λάθη αλλά στις 1:00 το βράδυ πιστεύω δικαιολογήσαι να κάνει και κανένα λάθος.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 14:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Είναι πολλά συνονόματε
`Οσον αφορά τη μουσική σκηνή, δεν καλύπτονται όλες. π.χ. υπάρχουν λίγοι που παίζουν παλιά ωραία rock, o rock fm το έχει μαλακίσει το θέμα εδώ και κάποια χρόνια, δεν ακούγεται. Ο Red κάνει μια προσπάθεια, αλλά είναι κονσέρβα. Θέλω να υπάρχει και η ψυχή του παρουσιαστή, ν'ακούω την εκπομπή και γι'αυτόν/ή και όχι μόνο τα τραγούδια. Πολλές φορές ακούω εκπομπές περισσότερο γιατί μ'αρέσει ο τρόπος που πλησιάζει ο παρουσιαστής το κοινό.
Αν οι παρουσιαστές στο ράδιο Blackman ήταν κάπως πιο σοβαροί θα είχε μεγαλύτερη πέραση, γιατί βάζει ωραία τραγουδάκια πολλές φορές (είμαι τύπος που ακούει σχεδόν απ'όλα αναλόγως τα κέφια)
Λείπει επίσης και το ελληνικό ροκ (see Atlantis)
Γιατί δεν νομιμοποιούν τέτοιους σταθμούς; Πολλά τα λεφτά ή κρύβονται συμφέροντα από πίσω;
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JaM
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Nov 28, 2003
Μηνύματα: 56
Πόλη/Χώρα: Πειραιάς

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 18:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

1) 25
2) Mporw kai akouw ta panta alla ta gaphmena mou einai h Rock kai h Heavy Metal mousikh.
3) Liga kai kala alla oxi sthn mesh tou tragoudiou.
4) Egw den mporw na pw oti sumetexo energa stis ekpompes. alla kalo einai kai to chat kai ta sms alla oxi me treles xreoseis.
5) Sta FM auto pou den mou aresei einai pou oi parousiastes lene tis diafimiseis apo tous sponsores. p.x. akouga stis 1 to meshmeri enan kai elege edw pername kala me thn vodka tade kante mas parea kai balte kai ena potiraki.e auto to 8eorw blakia. epishs asxhmo einai pou bazoun polles diafimiseis.pio pelles apo ta tragoudia Evil or Very Mad
sto internet radio kai prosopika ston hotsation auto pou 8a htan kalo einai na mpoun kai alla paidia me thn idia ore3h pou exei o mhnas na kanoun ekpompes. Razz

elpizw na se kalipsa

P.S. polu kalo 8ema!!!!! Cool
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 22:25 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply to JaM Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε JaM

Όσο αφορά για την Rock μουσική θα ήθελα να σε καλύψω λέγοντάς σου ότι στις εκπομπές μου (Δευτέρα 19:00-21:00 και Πέμπτη 19:00-21:00 προς το παρόν) , από την εβδομάδα που έρχεται θα προσπαθήσω να αλλάξω το στυλ της μουσικής. Δηλαδή από mainstream και dance που έπαιζα θα γυρίσω σε πιο εναλλακτικό πρόγραμμα δηλαδή Alternative Rock, 80's παλιά και αγαπημένα και βέβαια Classic Rock.
Τέλος η εκπομπή μου αποτελεί μια πρώτη προσπάθεια από τον Μηνά για να ακουστούν και άλλες φωνές από τον HotStation. Βέβαια να σε πληροφορήσω ότι είναι αρκετά δύσκολο ακόμα τεχνολογικά να γίνεται αυτό. Δηλαδή χρειάζεται αρκετή γνώση και hardware γύρω από το Internet Radio. Όμως πιστεύουμε ότι θα γίνουν πιο απλά τα πράγματα σε λίγο καιρό.

Ευχαριστώ
Δημήτρης 835

Υ.Σ. Περιμένουμε και άλλες απόψεις από όλα τα μέλη του HotStation.Gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
artemios
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Nov 10, 2003
Μηνύματα: 56
Πόλη/Χώρα: PATRA

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 23:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

1. 29
2. Το είδος που μ' αρέσει είναι αυτό που αρέσει στ'αυτιά μου (σχεδόν τα πάντα την κατάλληλη στιγμή) κυρίως rock & metal
3. Καλό είναι να μή μιλάνε κατά τη διάρκεια του τραγουδιού , όχι non stop music.Αλλά αν έχει ο παρουσιαστής να πεί κάτι τότε ας το πεί κατα τη διάρκεια του κομματιού.
4. Εγώ πιστεύω στην ενεργή συμμετοχή για όσους θέλουν με όποια μορφή είναι αυτή.
5. Αφού υπάρχει το alternative radio(HotStation) που όλο βελτιώνεται δε νομίζω οτι λείπει κάτι Cool
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Μαι 2004, 09:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

1. 26

2. Γενικότερα τα ακούω όλα ανάλογα με την διάθεση... δεν θα επιλέξω να ακούσω σταθμό με τσιφτετέλια ή πολύ βαριά λαικά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι στο τσακίρ το κέφι δεν τα χορεύω κιόλας.
Περισσότερο ακούω rock παλιά αλλά κ πιο σύγχρονα - ξένα κ ελληνικά - blues, reggae, αλλά και πιο chill τραγούδια όπως από tinderstics, portishead, pavement klp.

3. Η non stop μουσική δεν με χαλάει καθόλου (red)... παρόλα αυτά όμως όταν ο εκφωνητής μιλάει και αυτά που λέει παρουσιάζουν ενδιαφέρων...γιατί όχι?
Πχ. τραγουδιστής κ τίτλος τραγουδιού, ίσως κάποια στοιχεία που αφορούν το τραγούδι κλπ. (κάπως έτσι κάνει ο cosmos)!

4. Μάλλον περισσότερο μου αρέσει να είμαι ακροατής παρά να συμμετέχω ενεργά...κυρίως γιατί σχεδόν πάντα όταν ακούω μουσική κάτι άλλο κάνω παράλληλα...δεν είμαι ας πούμε ξαπλόπουλος κ ακούω...

5. Δεν έχω σκεφτεί κάτι ακόμα... ίσως κάποια αφιερώματα σε συγκεκριμμένους καλλιτέχνες που έχουν σηματοδοτήσει την μουσική σκηνή στο χώρο τους...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Μαι 2004, 13:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: ΑΠΟΨΕΙΣ... Απαντηση με παραβολή κειμένου

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ DJ835,
ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ...

1.ΗΛΙΚΙΕΣ ΑΠΟ 18-40+ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ Η ROCK ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ...ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΓΕΝΙΕΣ...ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ROCK.ΟΙ ΗΛΙΚΙΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ "ΠΑΙΖΟΥΝ"! ΑΠΛΩΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 25-30 ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 80%...ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΟΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 20% ΧΑΧΑ!

2. ALTERNATIVE ROCK ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΓΓΛΙΚΗ ROCK ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ!

3.ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΣΩΣΤΟ...ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ...ΑΝ ΘΕΛΑΜΕ NON STOP ΜΟΥΣΙΚΗ ΘΑ ΒΑΖΑΜΕ ΕΝΑ CD ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ...

4.ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΕΡΓΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΕ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΜΗ ΤΟ ΞΕΚΑΤΙΝΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ..."ΣΤΗ ΚΙΚΙΤΣΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ"...ΕΛΕΟΣ!

5.ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ SITE ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΒΟΛΗ.ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΔΕΕΣ...2 ΜΥΆΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ 1...ΑΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΝΕΡΓΑ ΜΕΛΗ ΜΕ ΑΠΟΨΗ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΩΝ ΗΔΗ ΕΝΕΡΓΩΝ ΜΕΛΩΝ...ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΔΙΔΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ...

ΦΙΛΑΚΙΑ DJ835
ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ!
KEEP WALKING ΛΟΙΠΟΝ!

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Μαι 2004, 14:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply to ALL MEMBERS OF HOSTATION.GR Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλοι και φίλες του HotStation.Gr

Σας ευχαριστώ για την μεγάλη ανταπόκριση στο συγκεκριμένο post. Καταλήγουμε κάπου με απόψεις που συγκλίνουν κατά κοινή ομολογία.
Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι μονο 5 μέλη του HotStation.Gr έχουν γνώμη γι'αυτό που ακούνε γενικά από όποιο μέσο και αν είναι αυτό( FM ή Internet).
Πιστεύω ότι όλους μας ενώνει η αγάπη για την μουσική και κατά κύριο λόγο για το καλό ραδιόφωνο. Και το ραδιόφωνο είναι καλό μόνο αν βασίζεται στους ακροατές του. Ο HotStation τα καταφέρνει αλλά περιμένουμε και άλλα μέλη που τον ακούνε να "μιλήσουν". Γιατί η ελευθερία της γνώμης και της άποψης δεν νομίζω ότι δίνεται σε πολλούς σταθμούς. Και ίσως η μεγάλη συμμετοχή εδώ να βοηθήσει και άλλους που νομίζουν ότι ξέρουν αυτό που κάνουν...

Δημήτρης 835
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Μαι 2004, 18:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Re: ΑΠΟΨΕΙΣ... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Mairh έγραψε:
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ DJ835,
ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ...


μαράκι το site δεν είναι του dj835 αλλά του Μηνά Λαβάντη Very Happy Cool
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Μαι 2004, 19:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply to dmitspan Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φίλε dmitspan

Η Mairh το γνωρίζει ότι το site είναι του Μηνά Λαβάντη. Και πίστεψέ με περισσότερο από τον καθένα εδώ μέσα από την πρώτη στιγμή που έγινε μέλος. Αυτά και τίποτα παραπάνω.
Συγνώμη κιόλας για την παρατήρηση αλλά έπρεπε να γίνει για να μην υπάρχουν παρανοήσεις και παρεξηγήσεις.

Ευχαριστώ
Δημήτρης 835
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Μαι 2004, 19:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αυτό το γνωρίζω από την αρχή αγαπητέ μου φίλε...

Πριν ξεκινήσω όμως να εκφράζω την άποψη μου για το θέμα που είχε προβάλει ο DJ835,
ήθελα να πω ΑΛΛΗ μια φορά πόσο ΚΑΛΟ είναι το site...
Θεωρώ πως μέσα από τις εκπομπές το site γινεται super...
Tα άρθρα,τα διάφορα σχόλια,οι εκπομπές,η συμμετοχή των μελών...όλα μαζί συνθέτουν ένα τέλειο αποτέλεσμα!Με άλλα λόγια περνάμε καλά...
Κακό είναι να λέω πόσο μου αρέσει η όλη φαση σε αυτό το site?

Αν είναι κακο...1000sorry τότε!

Φιλάκια
Μαίρη
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
anastasiat
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Apr 21, 2004
Μηνύματα: 4
Πόλη/Χώρα: damaskos,syria

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 14 Μαι 2004, 22:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

1)23
2)ta panta,analoga me ti diathesi,arkei na min einai se paraloges ores(gia mena) px den ginetai na akous to proi nisiotika oute heavy metal.
3)Oraio einai na mporeis na akous olo to kommati.Oraia kai ta sxolia kai oi afieroseis,alla kalitera sto endiameso ton tragoudion.Xrisimo einai na kseroume kai poios leei to tragoudi kai ton titlo tou.
4)Eksartatai apo ta perithoria pou exeis na simvalleis stin morfi tis ekpompis.
5)Mia xara einai.Eidika ston hotstation den leipei tipote(i den boro na skefto kati na leipei pros to paron!)
kai simfono apolita m'auto pou leei i Mairh gia ta cd,an thelame stimena pragmata kai non stop mousiki kai ola ta teleia tragoudia tha akougame mono cds..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 15 Μαι 2004, 10:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

1. 24

2. Τι να λέμε τώρα... Καλύτερα να πω μερικά συγκροτήματα / καλλιτέχνες να καταλάβεις. Cure, New Order, Pet Shop Boys, Depeche Mode, Alphaville, Cranberries, Police, Outkast, Moby, Orbital, Apollo 440, Enigma, Shamen, REM, Prodigy, Tatu, Smiths, Mylene Farmer, Nirvana, Massive Attack, Lightning Seeds, Michael Jackson, Mike Oldfield, Tindersticks, Boy George, Blondie, Kylie Minogue, Eminem, Tito Puente, Madness, UB40, OMD, Fatboy Slim, Saint Etienne, Phil Collins, Peter Gabriel, Roxette, Space, Cardigans, Pulp, Garbage, Salad.
Σε κάλυψα ή να πω και τα ελληνικά; Στέρεο Νόβα, Mikro, Λένα Πλάτωνος, Ηρώ, Σάκης Ρουβάς (όχι το Shake it), Πανούσης, Καρβέλας, Φατμέ, Φάμελλος, Κορκολής, Σαββιδάκης, Μπλε, Magic de Spell, Λάκης Παπαδόπουλος, Γιάννης Κούτρας, Ξύλινα σπαθιά, Oh my Garden (τους θυμάται κανείς;), Τσακνής, Ρακιντζής.

3. Μ'αρέσει να μιλάνε οι παρουσιαστές αν έχουν κάτι έξυπνο να πουν, ή σύντομα για να παρουσιάσουν τα τραγούδια. Αλλά π.χ. τη Μάγκυ Χαραλαμπίδου και γενικά άτομα χαμηλής νοημοσύνης τα προτιμώ μουγκά Καλύτερα είναι 2 παρουσιαστές μαζί να κάνουν πλάκα μεταξύ τους και με τους ακροατές. Εξαιρείται ο Lavantis που έχει πλάκα από μόνος του.

4. M'αρέσει να λέω καμιά κουβέντα στο chat με τον παραγωγό ή και με SMS (σπάνια). Τηλέφωνα δεν παίρνω. Μόνο μια φορά στη Μάχη Λαμάρ για ένα διαγωνισμό.

5. To Νυχτερινό Κολλέγιο Αρρένων (νυχτερινή εκπομπή με μουσική και τηλεφωνήματα στον αέρα), αλλά που να έχει πλάκα. Όχι σαν του Jeronimo Groovy με τα 090 που παίρνουν οι πικραμένοι.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 20 Μαι 2004, 15:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τα πάντα γίνονται καλύτερα όταν τα γουστάρουμε και τα αγαπάμε. Παλιά και γνωστή συνταγή άλλωστε. Πάντα όμως σωστή.

Τι θέλω να πω;

Δεν είναι πολύς ο καιρός που βρέθηκα στην παρέα σας. Από την πρώτη στιγμή όμως –και αυτό ήταν αυτό που με τράβηξε – φαινόταν ότι υπήρχε μεράκι και ίσως η ανάλογη δόση «τρέλας». Αυτή λοιπόν η “τρέλα” νομίζω πως είναι ο μαγνήτης.

Ο μαγνήτης που έλκει άτομα εντελώς διαφορετικά με διαφορετικές μουσικές προτιμήσεις διαφορετικές ηλικίες διαφορετική διάθεση. Αυτό που θα με πείσει ακόμα και να σταθώ ξανά στην μουσική που μέχρι χθες έλεγα πως δεν την γουστάρω και να την ακούσω με καινούργια αυτιά.

Κι αυτό είναι κάτι που εγώ ζητάω από το ραδιόφωνο, να με «υποψιάσει» για δρόμους μουσικούς που μέχρι τώρα δεν έχω ψάξει.

Ναι και βέβαια έχει σημασία να υπάρχει μια εικόνα για το ποιες ηλικίες ακούνε το σταθμό τι μουσική προτιμάνε κλπ κλπ αυτό όμως που πιστεύω πως είναι το σημαντικότερο είναι βρεθεί τρόπος να μην χαθεί η χαρά γι’ αυτό που γίνετε.
Να μην ρουτινιάσει και «τυποποιηθεί».

Γι’ αυτό και η συμμετοχή όλων είναι σημαντική. Για να μπορεί να υπάρχει «πάρε δώσε». Και να μπορεί ο καθένας που ακούει να νιώθει πως αυτό που γίνετε τον αφορά, πως με κάποιο τρόπο είναι και δικό του. Άλλωστε αυτή ήταν πάντα η μαγεία του ραδιοφώνου. Να τρυπώνει στις στιγμές μας και να γίνεται κομμάτι αυτών που ζούμε.

Τώρα σε σχέση με αυτά που ρωτάς:
1. Χρονάκια μετράω εγώ 30 (οι γύρω μου διαφωνούν, πάνω από 10 δεν με κάνουν)
2. Από μουσική ακούω τα πάντα. (συμπεριλαμβανομένης και της κλασσικής καθότι του ωδείου). Και διαθέτω πολύ «ανοιχτά» αυτιά για καινούργια πράγματα.
3. Ο παρουσιαστής είναι ο δημιουργός της συγκεκριμένης ατμόσφαιρας την συγκεκριμένη στιγμή. Δεν υπάρχει κανόνας να μιλάει ή να μην μιλάει. Μπορεί να κάνει και τα δύο ανάλογα με την στιγμή. Είναι φορές που μια παύση μετρά όσο μια συζήτηση και το αντίστροφο.
4. Με το chat στον hotstation έχω περάσει πολύ καλά. Δημιουργείται η αίσθηση της παρέας και της άμεσης συμμετοχής. Πράγμα που λείπει –για να απαντήσω και στην 5η ερώτηση- από τους περισσότερους σταθμούς.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©