Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641057
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ας συστηθούμε!
Σελίδα 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 15 Μαρ 2005, 23:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ας συστηθούμε! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Η αλήθεια είναι ότι η αγένεια, είναι κυρίως δικιά μου!
Μετά από 1,5 χρόνο που υπάρχει το forum και τώρα μου ήρθε να σας συστηθώ..!

Με λένε Μηνά, τα έχω τα χρονάκια μου, και κύρια αγάπη μου που με έφερε ως εδώ το ραδιόφωνο, η επικοινωνία και η μουσική ! Και ειδικά, ο τρόπος με τον οποίο όλα αυτά συνδυάζονται στο πρώτο συστατικό! Για αυτό κι όλας, το "παιδί μου", o HotStation.gr είναι ένας Internet ραδιοφωνικός σταθμός πρώτα, και μετά ένα site - portal, όπως θέλετε πείτε το..

Εδώ και καιρό, λέω να αξιοποιήσω το ποδήλατο που πήρα για δώρο πρωτοχρονιάς, αλλά μετά από ένα κοψομέσιασμα μετά την πρώτη δοκιμή, "πάγωσα το project"... (είπαμε, τα έχω τα χρονάκια μου)...

Τελευταίο μεράκι, ο Free FM, ένα ραδιόφωνο που έχουμε στελεχώσει παλιοί φίλοι και καινούργοι γνωστοί, όλοι με μεγάλη αγάπη για το ραδιόφωνο και τη μουσική, και ειδικά τις περασμένες δεκαετίες της..
3 φορές την εβδομάδα τα λέμε από τους 98.. Κι όσο αντέξουμε (αντέξω, έστω)..

Κατα τα άλλα, μου αρέσει η θάλασσα.. Λεω, αν κολλήσει (ή μαλλον ξεκολλήσει) η παρέα, να πάω να πάρω το ρημαδιασμένο το αστέρι στις αυτόνομες καταδύσεις, που το έχω αχτι κι αυτό!

Αυτά για την ώρα, γιατί αν με αφήσετε να γράφω, δεν θα τελειώσω ποτέ!
(θα επανέλθω όμως, σας προειδοποιώ...)

....Ο επόμενος???...


Τροποποιήθηκε από τον LavantiS την Πέμπτη 19 Ιουλ 2007, 08:26 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Μαρ 2005, 00:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μετά το νούμερο 1 ακολουθεί το νούμερο 2.
Δημήτρης ονομάζομαι, και γνώρισα τον Μηνά και την τότε παρέα του Hotstation (που δυστυχώς οι περισσότεροι έχουν χαθεί) πριν 4 χρονάκια όταν σπούδαζα στην Αγγλία, ώρες που με κρατούσαν συντροφιά. ε θυμάσαι; Very Happy
τελειώνω τώρα τις σπουδές καλοκαιράκι, ενώ παράλληλα δουλεύω τα σαββατοκύριακα σε κεντρικό σημείο Very Happy
χόμπυ: μουσική (ν'ακούω), προγραμματισμός, αμάξια, web design, μπλα μπλα μπλα
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Μαρ 2005, 11:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Mηνά καλημέρα!

Μάλλον, πρόκειται για ηλεκτρονικό "φακέλωμα", αυτό που θέλεις να κάνεις !
Wink
Εν πάσει περιπτώσει, πρίν αρχίσω να σου εξομολογούμε, θέλω να μας διευκρινίσεις, πόσο ακριβώς χρονών είσαι, αν είσαι οικογενειάρχης, έχεις παιδιά, τι επαγγέλεσαι, γιατί δεν σ'αρέσει το βουνό, και τι σόϊ κομάντο είσαι... Wink

Και γω τάχω τα χρονάκια μου, αφού σε λίγο κλείνω τα σαράντα, είμαι έγγαμος και χω μια κορούλα, είμαι πτυχιούχος ηλεκτρονικός, "ερασιτέχνης" από τα 15 μου και σήμερα ακόμη όπως γνωρίζεις "βγαίνω" στα Fm και εργάζομε σε μεγάλο όμιλο εταιρειών.
Αγαπώ και γω την θάλασσα, αφού είμαι από την Μεγαλόνησο, τις καλές παρέες, το καλό φαγητό...
Πιστεύω, να σε κάλυψα, αν κάτι λείπει, ρώτα με να το συμπληρώσω στο βιογραφικό μου... Wink
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Μαρ 2005, 12:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλημερούδια και καλή σαρακοστή!
Είμαι η Κέλλυ και είμαι καλά! Very Happy

Είμαι 27 χρονών και δουλεύω αρκετά χρόνια σε διαφημιστική εταιρία σαν graphic designer ενώ παράλληλα κάνω διάφορα εικαστικά… σχέδιο, κολάζ κλπ.

Μαθαίνω αυτοδίδακτα κιθάρα και είναι το τελευταίο μου κόλλημα… αυτές οι 6 χορδές μου έχουν πάρει το μυαλό…

Καπνίζω φανατικά και θεωρώ τον καφέ δώρο θεού.

Τον Hot station τον ανακάλυψα τυχαία σε μια από τις αναζητήσεις που έκανα για ραδιόφωνα στο ίντερνετ. Άκουγα διάφορους σταθμούς κατά καιρούς και παρόλο που δεν είμαι και ο πιο σταθερός τύπος ανθρώπου, ο Hot κατάφερε να με κρατήσει σαν ακροάτρια αλλά και σαν μέλος πάνω από 1 χρόνο.

Κατά τα άλλα αξιοποιώ τα σαββατοκύριακα με διάφορες εκδρομούλες εκτός. Δεν θέλω καθόλου να κάθομαι στην πόλη και να χαραμίζω τις ώρες μου σε καφέδες και μπαράκια. Καλά είναι και αυτά δηλαδή αλλά οκ τα φάγαμε με το κουτάλι και τώρα τα βαριέμαι.

Το αγαπημένο μου βουνό είναι αυτό των Κενταύρων. Όλο το Πήλιο αλλά και οι παραλίες του είναι μαγικά…

Μου αρέσει να κάνω κάμπινγκ και στις διακοπές μου να γυρνάω όλη μέρα με το μαγιό, να λιάζομαι ανέμελη, να ανάβω φωτιές και να ψήνω κοψίδια. Καμιά φορά ρίχνω και καμιά πετονιά και άμα τσιμπήσει τίποτα… γίνεται ανάσταση…

Αυτά εν ολίγοις.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Μαρ 2005, 15:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Επιτέλους ποιος είναι ο DJ 835 !!! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Βλέπω πέφτουν οι μάσκες από τους περισσότερους....
Όνομα: Δημήτρης
Ετών: 31
Οικογενειακή κατάσταση: Έγγαμος (χωρίς ακόμα κουτσούβελα)
Σπουδές: ΑΕΙ, Web Design, Αγγλικά (Lower έτσι....)
Προϊστορία: Ραδιόφωνο και DJ σε μαγαζιά μια παράλληλη πορεία για παραπάνω από 10 χρόνια.
Τώρα: Εργαζόμενος, με υποκατάστατο το Internet Radio και DJλίκια σε εκδηλώσεις(πάμε για τα φράγκα τώρα λόγω οικογένειας)
Ενδιαφέροντα: Μουσική (ακούω απολύτως τα πάντα), Computer+Internet κλπ
Ιδιαίτερες αδυναμίες: Όμορφες γυναίκες(ωχχχ παντόφλα), Λαϊκά καψουροτράγουδα και το καλό φαϊ(ο έρωτας περνάει από το στομάχι όπως λένε)
Αυτά τα ολίγα...........
Για να δούμε ο επόμενος !!!!


Υ.Σ. ΕΕΕΕ κύριε Μηνά σε πόσες μέρες θα με ειδοποιήσετε?? Υπάρχει καμιά πιθανότητα να με προσλάβετε??? Twisted Evil
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Μαρ 2005, 15:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μου αρέσει η ανταπόκριση!

Για τον Σταύρο 414 - JORDAN4, και για όσους γράφουν - γράψουν εδώ..
Γράφουμε ότι ακριβώς θέλουμε και γουστάρουμε για τον εαυτό μας! Δεν πιεζόμαστε, δεν μαζεύουμε ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα, γιατί ο Δαφέρμος (ή όπως αλλιώς λέγεται) καραδοκεί..
Να χαίρεσαι την κορούλα! (ααα, είμαι σχεδόν 34.. Μάλλον της πέφτω λίγο μεγάλος) Wink

Δημήτρη - 835, έχεις περάσει από την εμπειρία συνεργασίας με τον HotStation, και είδες τα αποτελέσματα! Αν το ξανασκέφτεσαι, ίσως για καμιά εμπορική συγχώνευση στο μέλλον, το συζητάμε!!! Wink

Στεφανία - Κέλλυ, μου αρέσει κι εμένα το ψάρεμα.. Τι δόλωμα βάζεις;

Δημήτρη dmitspan: .... ΤΙΠΟΤΑ! (ήθελα να δω αν προσέχεις)..

Περιμένουμε και τα υπόλοιπα μέλη, να περάσουν μια βόλτα από εδώ!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
JORDAN4
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Nov 17, 2004
Μηνύματα: 113
Πόλη/Χώρα: AΘΗΝΑ

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Μαρ 2005, 16:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μηνά σ'ευχαριστώ ! Είσαι, όντως, λίγο μεγάλος τι να κάνουμε ... Wink
_________________
www.radiorainbow.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Μαρ 2005, 23:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Με λένε Νεοκλή και είμαι 2 μέρες καθαρός!! (Από καφέ!) Very Happy

Εϊμαι 27 χρόνων (...καλά καλά σχεδόν 28!! Smile )

Σπουδές ΑΕΙ (Computer Science).

Κατά τα μαθητικά μου χρόνια μεγάλωσα στην Κυψέλη. Μαθήτευσα στο 60ο Γυμνάσιο/Λύκειο Αθηνών (αν μπορεί κανείς ας γράψει το παιδί του εκεί... είναι πολύ καλό σχολείο). Τρεις τρέλες είχα τότε. Την μουσική (Drums), το θέατρο και τα (αν το βρείτε) Computers. Τρελά ξενύχτια σε κάτι BBS του κ..ου (έτσι Μηνά;;; Wink ).

Η τρέλα μου με το θέατρο έληξε νωρίς οπότε και στράφηκα προς την 2η αγάπη μου τους Η/Υ.

Σπουδές (Αγγλία), Φανταράκι τρελό (ΤΘ), και μετά βιοπάλη. Αρκετά τυχερός θα έλεγα μια που κάνω αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα και πάνω στο τομέα που σπούδασα.

Τρελαίνομαι για την θάλασσα .Η καταγωγή βλέπετε (Ίος).
Ελπίζω την άνοιξη να μπορέσω να ξεκινήσω αυτόνομη και ελεύθερη κατάδηση. (κάτι παίζει για μαθήματα ιστιοπλοίας μέσω της εταιρίας αλλά χλωμό).

Η αγάπη για το αυτοκίνητο δεν έχει προχωρήσει παραπάνω από μια περιορισμένη αρθρογραφία και σε δοκιμές αγωνιστικών αυτοκινήτων (φίλων και γνωστών) καθώς και σε μικρές εκδρομές για την παρακολούθηση κάποιου αγώνα. Ελπίζω να το αντέξει το πορτοφόλι μου και να εμπλακώ πιο άμεσα, έστω και σε μικρούς αγώνες.

Αυτά,
Νεοκλής


Τροποποιήθηκε από τον neokles την Δευτέρα 4 Απρ 2005, 12:33 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Adamou
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Jan 12, 2004
Μηνύματα: 37

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Μαρ 2005, 12:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γεια σας και από μένα (ραδιοφωνικό)
Με λένε Νίκο , χρονάκια και εγώ αρκετά στην πλάτη μου.
Τι περίεργο και εγώ από ραδιόφωνο ξεκίνησα σαν ερασιτέχνης στα 1984
Δυστυχώς δεν πρόλαβα τις καλές εποχές των μεσαίων.
Έχω καταλήξει να φτιάχνω αυτά τα παλιοπράματα που έχουν διάφορα μέσα και λέγονται Η/Υ.
Όταν σχολάω μου αρέσει να γυρνάω διακόπτη και να τα ξεχνάω όλα (μου πήρε χρόνια να το καταφέρω) Wink
Πρώτο μέλημα μου είναι να περνάω καλά και να αξιοποιώ τις ελεύθερες ώρες μου όσο καλύτερα μπορώ μαζί με τη γυναίκα μου η μόνος.
Μου αρέσει πολύ το πρωινό ξύπνημα –άκουγα και την ομότιτλη εκπομπή από τον Μηνά κάποτε , θυμάσαι ;- και το ρητό μου είναι: «αυτός που ξυπνάει πρωί χαίρεται τη ζωή».(κάτι ήξεραν οι παππούδες μας)
Μου αρέσουν οι αποδράσεις στη φύση κατά προτίμηση βουνό , αλλά ΠΟΤΕ σε δήθεν μέρη με δήθεν ανθρώπους, δυστυχώς λίγα έχουν μείνει αλλά δε σας τα λέω.
Φίλους έχω λίγους μα καλούς.
Αρέσκομαι στο να «θάβω» κόσμο πάντα καλοπροαίρετα, το χιούμορ και ο αυτοσαρκασμός είναι αναπόσπαστα στοιχεία της προσωπικότητας μου και χαίρομαι ιδιαίτερα όταν βρίσκω και άλλους στο ίδιο ύφος.
Μου τη σπάει η Αθήνα αλλά δε μπορώ να φύγω. Sad
Μετακινούμαι όσο μπορώ με ποδήλατο (υπέροχο συναίσθημα όταν περνάω τους κακομοίρηδες σταματημένους οδηγούς)
Λάτρης και εγώ του καλού πετυχημένου καφέ και αποφεύγω τους ξενέρωτους και μη καπνίζοντες.
Θα επανέλθω.... αν χρειαστεί
Very Happy Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
matthildi
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 3
Πόλη/Χώρα: patra

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Μαρ 2005, 15:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γεια σε ολους.Ειμαι η Ματθιλδη απο Ολλανδια. Rolling Eyes
Ηρθα εδω πριν 5 χρονια ,για διακοπες!!Κι ομως ειμαι ακομα εδω.Κι αυτο το καλοκαιρι.
Ειμαι 31 και μετα τον ερχομο της κορης μου, η ζωη μου κυλαει ησυχα.Τοση ησυχια που με κανει να εχω ανησυχιες.Εχω πολλα ενδιαφεροντα αλλα τωρα τελευταια...... στασιμοτητα.Αυτο το μικρο πλασματακι δε μου αφηνει και πολυ χρονο.
Ειμαι τρελλη με τη μουσικη ,με προτιμηση στα ρεμπετικα,ελληνικο ροκ,εντεχνο,χιπ-χοπ αλλα γενικα ακουω τα παντα.Παλιες,αγαπημενες και ελπιζω συντομα, παλι δικες μου ασχολιεs:Τραγουδι,Ζωγραφικη,Κεραμικη και κατα καιρους διαφορα workshops.Τα τελευταια 3 χρονια, οι Η/Υ ειναι ενα αλλο κολημα.
Κατα τα αλλα, η τοσο παρεξηγημενη Ολλανδια ,προσφερει αρκετες επιλογες για οσους εχουν καλλιτεχνικες,και οχι μονο, ανησυχιες.
Αυτα τα λιγα απο εμενα και τον πανεμορφο ολλανδικο ουρανο.[κατι ηξερε ο Βανκογκ] Rolling Eyes
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Μαρ 2005, 17:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλησπερα και απο εμε!

Αν και ολιγον deep oblivion με λενε Χρηστο Σταυροπουλο. Και εγω ειχα την δικη μου μικρη πορεια στο Αθηναικο ραδιοφωνο κανοντας κατι που αγαπησα και με αγαπησε (ετσι θελω να πιστευω!)

Σημερα 17/3 γινομαι 29 χρονων και μπορω να πω οτι απο τα 19 μου δεν εχω αλλαξει μυαλα (και τοτε δεν ειχα αλλαξει απο τα 9!!!)

Ηχοληπτης στο επαγγελμα και dj στο hobby χωρις τιποτα απο αυτα να με περιοριζει στη ζωη μου. Φυσικα λογω επαγγελματος και λογω γουστου, ασχολουμαι και με την μουσικη (Μηνα και με ταχυδρομικο φιδι να το εστελνα θα ειχε φτασει ε?)

Με την θαλασσα δεν ειμαι τοσο φιλος οσο τον καταδυτικο συλλογο hotstation που διαβαζω εδω, αλλα τα μπανακια μου τα κανω. Τα μισα σαββατοκυριακα του ετους θα με βρειτε ανετα για παρεα και καφεδες κλπ κπλ κλπ, καθως τα αλλα μισα ικανοποιω το παθος μου παρακολουθωντας formula 1 και ειναι αδυνατον να με αποσπασεις η να με διακοψεις!

Αυτα τα ολιγα. Οσο για τον χαρακτηρα μου, ας το αφησουμε καλυτερα, ουτε εγω εχω καταληξει καπου!!!!

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Μαρ 2005, 21:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μου την σπάει η μουσική. Ακούω σπανίως όταν είμαι μόνος μου μουσική. Πρέπει να ζω μια ιδιαίτερη κατάσταση για να ακούσω μουσική μόνος μου. Παρόλα αυτά γουστάρω να βγαίνω έξω και να περνάω καλά ακούγοντας μουσική... (ΝΤΟΙΝΓΚ... σας κούφανα)

Γουστάρω να ακούω μπιτάκια σε μαγαζιά και να κουνιούνται ΟΛΟΙ. Να γίνεται χαμός! Ακόμα και εάν δεν γίνεται χαμός, εγώ κάνω αυτό που ξέρω καλά. Τους γράφω στα @@ (παλιά μου τα παπούτσια μου:lol:) και συνεχίζω να περνάω καλά. Μου αρέσει επίσης να ακούω ποπ, ραπ, να ακούω σόουλ, ρ εν μπι Cool (τι ωραία που τα λέω ελλινιστί...) και φυσικά ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Παλιά, νέα, ρεμπέτικα, κωψοφλεβιάρικα, κλαψιάρικα, τρελιάρικα σε σοβαρές πίστες η μη!

Όλα με την συνοδεία τσιγάρου. Εάν δεν καπνίσουμε τον μισό παπαστράτο η βραδυά θεωρείτε αποτυχία. Εάν δεν πιούμε και το κάτι παραπάνω επίσης θεωρείτε επιτυχία...

Είμαι στην πρώτη συνάντηση το πλέον αντιπαθητικό άτομο. Οι περισσότεροι κολλητοί μου φίλοι μου έχουν πει "η μάνα σου όταν σε είδε πρώτη φορά σε μίσησε;"... Φυσικά όμως με την δεύτερη συνάντηση μετανιώνουν πικρά που έβγαλαν τόσο γρήγορο συμπέρασμα! Μου αρέσει πολύ να είμαι με φίλους, γνωστούς και γενικά με παρέα. Εμπιστεύομαι και αγαπάω τους συνανθρώπους μου.

Σαν επάγγελμα είμαι Αναλυτής Πληροφοριακών Συστημάτω σε πολυεθνική εταιρεία και είμαι 24 χρονών. Πέρασα στο Οικονομικό Πανεπηστήμιο Αθηνών 16 ετών και οι οιωνοί για την σταδιοδρομία μου ήταν οι καλύτεροι μέχρι που ανακάλυψα ότι ένα μπουκάλι ουϊσκι μπορεί να κάνει το μυαλό σου να σταματήσει να στροφάρει!

ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΖΩ, ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΩ, ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΜΟΥ...

P.S. Εννοείται ότι είμαι από τους πλέον φανατικούς ΑΕΚτσήδες Razz
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Μαρ 2005, 23:56 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γειά σας κι από εμένα.

Εγώ λοιπόν είμαι η Ελένη ή πιο γνωστή ως "μεταξωτή κουρτίνα" (κουρτίνα με έβγαλε ο Μηνάς. Το "μεταξωτή" το έβαλα εγώ έτσι για να ανεβάσω το επίπεδο).

Μετράω χρονάκια 32 και άρα έχω δίκιο: είμαι πιο μικρή από την Ακρόπολη.

Αν και έχω σπουδάσει Διακόσμηση δουλεύω σε ένα τεχνικό γραφείο που ολιμερίς και σχεδόν ολίνυχτίς σχεδιάζω "απόπατους" και χάος κυκλοφοριακό (παρακαλώ μην βρίζετε εμένα εγώ ένα απλό εκτελεστικό όργανο είμαι).

Κατά τα άλλα είμαι κοπέλα με αρχές. Πάω στο ωδείο μου (όχι δεν κάνω πιάνο) και τελειοποιώ τις ξένες γλώσσες μου (ούτε γαλλικά μαθαίνω).

Αγαπάω την θάλασσα αλλά τι τα θες ορεσείβια γεννήθηκα και βλάχα βλαχοπούλα θα πεθάνω. Το χωριό μου μάλιστα είναι ο δεύτερος υψηλότερος οικισμός της Ελλάδας.

Συζώ με τις δύο γάτες μου και πρέπει να πω ότι συννενοούμε μαζί τους καλύτερα από ότι με τον πρώην μου.

Αυτά τα ολίγα. Φιλάκια σε όλους....
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
andromeda
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Mar 16, 2005
Μηνύματα: 1

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Μαρ 2005, 02:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

kalispera ki apo mena... me lena xara kanonika alla kai sto andromeda girnao... andromeda me vaftisan meta apo ena methisi mou pou milaga sinexeia gia tona sterismo tis andromedas
eimai 20 xronon [pitsiriki dld edo mesa] kai spoudazo nosileftiki...
akouo san trelli rock mousiki kai sixainomai ta skile ole.... teleftaia exo faei kollima me enan neo tragoudisti ton stathi artino [iparxoun song tou ston stathmo] kai to plokami tou karxaria
kata ta alla mpires kai fai na exoume ki ola kala Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Black_Elk
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Sep 01, 2004
Μηνύματα: 33

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Μαρ 2005, 03:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ti na po kai ego gia tin zoi mou, apo pou na arxiso kai pou na teleioso. Anyway 28 xronos Simos h an protimate 30 - 2 = 28. Kanonika apo kerkura alla tora agglia. Ora gia ena deutero ptyxio (athanati ellada). 14 xronia xamena mesa se upologistes(apo otan ksekinisa), 4 xronia xamena dhmosiografos, 2.5 xronia xamena politis kai tora spoudes marketing. Afou paratisa to computer science - den itan gia mena Shocked 3 poleis sting agglia mexris stigmis, se 2.5 xronia kai 5 spitia. Douleia edo apla oti iparxei apo ergostaio mexri latza kai barman. Exei plaka na briskeis ksafnika ton euato sou piso apo to bar Wink kai perisotero otan douleueis se club.KAi na skeftei kaneis oti se club den pao giati den mou aresei. Kapio lathos exei ginei edo. Erastis tou kalou radiofonou kai tis kalis mousikis genikotera. Blamenos sullektis!!!! Question Diskon viniliou, biblion mexri kai palion ipologiston. Kosmimata stin sillogi mou ana 8088 laptop me 512 kb skliro!! 45ari diskos me laki xalkia kai paulo sidiropoulo, labaro apo to ethniko apeuleuthrotiko metopo tou vietnam kai h proti sumfonia elladas EOK tou 1964 opou me ipografi kostantinou karamanli kai teos basileos konstantinou. 5 teyxi tis protis ellinikis ebdomadieas ekdosis asterix (odos spanos) kai alla kaloudia pou sillego opou kai opote ta bro. MOnaxikos trelos pou psaxnei na brei tin akri tou nimatos.Twisted Evil
Black Elk: sofos tis filis ton Sioux, tou opoiou to onoma exo klepsei meta apo tin anagnosi tou bibliou tou. Exclamation Twisted Evil
Hot station: to brika entelos tyxaia mesa se mia apo tis tyxaies periplaniseis mou sto elliniko internet. To opoio epifilasei polles ekplikseis :
?: Idea
trelos kai anekdihghtos typos pou antei na balei mialo - o euron autou amoiftheisete - sinexizei tis treles. Shocked
Kai etsi gia to kleismo.... i teleutea trela......
se liger ores petao gia polonia !!! Na bro tin gunaika tis zois mou pou gnorisa sto internet !!!! Kataremeno ICQ Razz

filakia se olous

kai mia paratirisi. Ofeilo na omologiso oti ekseplagein otan sinidotipihsa oti oi perissoteroi edo einai mia sxetikis ilikias!!! arrow
_________________
"Sometimes dreams are wiser than waking."

Black Elk: Holy Man of the Oglala Sioux, 1863-1950
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Μαρ 2005, 10:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ariadnou έγραψε:
Το χωριό μου μάλιστα είναι ο δεύτερος υψηλότερος οικισμός της Ελλάδας.


Μη μου πεις ότι είσαι από Σαμαρίνα ή Σμίξη Shocked .... ή μήπως Αβδέλλα?
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 18 Μαρ 2005, 21:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κι όμως Στεφανία μου το δεύτερο ψηλότερο χωριό της Ελλάδος μας ευρίσκεται κάτω από το αυλάκι Smile

Είναι κοντά στην Βυτίνα και μετράει γύρω στα 1550μ.
Η Σαμαρίνα μάλλον είναι το ψηλότερο.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 21 Μαρ 2005, 20:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Είμαι η Μαιρούλα, ή αλλίως το καλλιτεχνικό μου Mary_J (MJ)

ΕΤΩΝ: 23μισό άντε 24 (16/06/81)
ΣΠΟΥΔΕΣ: ΑΕΙ-Οικονομική κατεύθυνση / Αγγλικά
ΕΡΓΑΣΙΑ: υπάλληλος λογιστηρίου (παίζουν διάφορα projectakia)
ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ: ελεύθερο πουλάκι
ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ: ουπς λάθος...

Μεγάλη λατρεία η Rock μουσική και η αγγειοπλαστική (κατασκευάζω μάσκες από πηλό)
Άλλη μεγάλη λατρεία τα γρήγορα αυτοκίνητα.
Μεγάλη προιστορία αποτελεί η εμπειρία μου κυρίως η επαφή που είχα με τους πειρατικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς. Μεγάλη αγάπη για την μουσική και για επικοινωνία με ακροατές που μοιράζονταν την ίδια ακριβώς τρέλλα...
Αν και μικρή έζησα πολλά και τα κράτησα μέσα μου καλά φυλαγμένα.

Τον Hotstation τον γνώρισα μέσα από τον DJ835.
Η καλή δουλειά,το μεράκι,η καλή μουσική...κυρίως το δέσιμο των μελών με κέρδισαν σχεδόν αμέσως...

Ένα μεγάλο μπράβο στον αξιότιμο καναλάρχη που δημιούργησε μια τεράστια διαδικτυακή μουσική παρέα...

Mary_J

ΥΓ: αναμένουμε εις το ακουστικόν μας για να μας καλέσετε για μια live συνέντευξη
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Radio1
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Mar 23, 2005
Μηνύματα: 3

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 24 Μαρ 2005, 00:45 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μαλλον ειμαι ο πιο καινουργιος στην παρεα Very Happy Με λενε Μιχαλη και ειμαι (ημουν ) ερασιτεχνης απο το 89 , ευτιχως στην επαρχια που το καλο ερασιτεχνικο ραδιοφωνο πεθανε καπως αργα . Θυμαμαι ακομα της καλες εποχες με της συνομιλιες στα FM και τα αυτοταλανωτα EL504 με νοσταλγια .
Βρηκα το site σας τυχαια σημερα καθως εψαχνα στο Διαδυκτιο για σελιδες με κυκλωματα και αφου το ξεψαχνισα για τα καλα ειπα να κανω το πρωτο μου post εδω στο face off Smile Μου αρεσει πολυ η μουσικη καθε ειδους με μικρη προτιμηση την Hip Hop γιαυτο και εγινα ερασιτεχνης και DJ αργοτερα . Σημερα στα 27 μου πλεων ασχουμε με αυτα τα χαζοκουτια που μου εχουν κανει την ζωη μου μαυρη και χωρις χρονο !!! (Τεχνικος Η/Υ) για οσους δεν καταλαβαν .Ζουσα στην Αθηνα μεχρι προσφατα οσπου πηρα την μεγαλη αποφαση και μετακομισα στην Χαλκιδα για μια "καλυτερη ζωη".
Θα μπορουσα να γραφω για ωρες για εμενα αλλα θα καταντησω βαρετος απο το πρωτο κιολας post !! Very Happy Συγχαρητηρια στα "παιδια" του site για την δουλεια που κανουν !!

Υ.Γ "Καλυτερη ζωη" Ας γελασω Very Happy

Υ.Γ "παιδι" Απο οτι καταλαβα απο αυτα που διαβασα τα εχετε τα χρονακια σας χωρις παρεξηγηση Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SofiaK
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Mar 18, 2005
Μηνύματα: 21
Πόλη/Χώρα: Nottingham/UK

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 25 Μαρ 2005, 14:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Να συστηθώ επιτέλους κι εγώ επίσημα πλέον ? Rolling Eyes
Είμαι λοιπόν η Σοφία (όπως πολύ κάλά αντιλαμβάνεστε, πάλι πρωτοτύπησα στην επιλογή nick!! Laughing ) και είμαι 26 χρονών ( Rolling Eyes δεν θα σχολιάσω επ' αυτού..). Επειδή βλέπω πως το site φιλοξενεί πολλούς...''ραδιοφωνακλάδες'' (το δανείζομαι απο τον Μηνά, το είδα κάπου σε ένα post και μου άρεσε πολύ ως λέξη!!) εγώ έχω να δηλώσω πως ουδεμία τέτοια σχέση έχω ή είχα ποτέ με το ραδιόφωνο! Cool Εγώ μια φτωχή -πλην τίμια- γεωπόνος είμαι.. Rolling Eyes Η καταγωγή μου είναι απο τη Βέροια (κερνάμε και ρεβανί αμα θέλετε! Very Happy ) και εδώ και ενάμισυ χρόνο βρίσκομαι στο Nottingham και κάνω παρεά στον Ρομπέν των Δασών..! Cool Τελευταία αποφάσισα να κάνω παρέα και σε εσάς, ή μάλλον να μπω στην όμορφη παρέα σας (αν με θέλετε! Confused Αν δε με θέλετε να μου το πείτε τώρα που είναι νωρίς! )Αλλά μην νομίζετε πως θα είναι τόσο εύκολο να με ξεφορτωθείτε!! Laughing
Αυτά για την ώρα! Δεν θα προχωρήσω σε αποκαλύψεις απο το πρώτο κιόλας post! Exclamation
Καλά να περνάτε!! Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο
Σελίδα 1 από 11

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©