Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641089
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

ΑΚΟΥΣΑ 98 ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
radiodj105
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: May 01, 2004
Μηνύματα: 65
Πόλη/Χώρα: Μεγαλόπολη

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 24 Ιαν 2005, 15:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: ΑΚΟΥΣΑ 98 ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τελικά... κάνω το σταυρό μου, να είναι παρεμβολή. Αν και κάποιος είπε εδώ στο φόρουμ, ότι από την Παρασκευή στους 98... θα τρίβουμε τα αυτιά μας. 'Ανοιξα το ράδιο πριν λίγο... και πραγματικά έτριβα τα αυτιά μου. Ακολούθησε ο αιθέρας που μου έφεραν για να με συνεφέρουν. 'Ακουσα κάτι ελεεινά ροκ (μάλλον από live) κάποιων κομμουνιστών φοιτητών (είναι η κατηγορία φοιτητών μετά το "Πολυτεχνείο") που κάνανε για να μαζέψουν ελάχιστα χρήματα για την υποστήριξη της "παράνομης εισαγωγής του νυχοκόπτη από το Πακιστάν"! Επαναστάτες χωρίς αιτία δηλαδή! Ευτυχώς δεν είχα συναντήσει τέτοιους όταν ήμουν φοιτητής. Ακουσα στους 98, ελληνικό ροκ λοιπόν... με οικτρό ήχο, βλαμμένο στίχο άνευ νοήματος. Θέλω να πιστεύω ότι (κακώς) πρόκειται για παρεμβολή.
Αραγε... υπάρχουν άτομα (κομμουνιστές ή μη) που να ακούνε τέτοια τραγούδια?
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 24 Ιαν 2005, 15:59 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Laughing

Με καρα-έφτιαξες!!

Θυμίσου να κρύβομαι όταν κάνω εκπομπές! Η κριτική σου τσακίζει κόκαλα, αλλά μ' αρέσει πολύ!

Γειά σου ρε Βασίλη!

By the way (που λένε κι οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι), όντως ο γράφων για τους 98 δεν εννοούσε αυτό που άκουσες.. Αυτό θεωρείται παρεμβολή.. Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 25 Ιαν 2005, 01:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ωραία! Ας αρχίσουν και οι "ερασιτέχνες" να διαμαρτύρονται για παρεμβολές! Αν και ποτέ δε με συγκίνησαν οι ΚΝίτικες απόψεις του "παρεμβαλλόμενου" σταθμού, οφείλουμε να παραδεχτούμε, αγαπητοί σύντροφοι, ότι προυπήρχε του FREE 98.

Εκτός αν παρεμβολή θεωρείται ο σταθμός με το πιο αδύναμο σήμα, ανεξαρτήτως ηλικίας και νομιμότητας.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Ιαν 2005, 13:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Επειδή διάφορα ακούγονται και γράφονται τελευταία....
- βλ. http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=316261

(Oblitron πήρε κι εσένα η μπάλα που είπες τους εξωκοινοβουλευτικούς αριστερούς αναρχοαυτονομους ριζοσπάστες, αντικαπιταλιστές κλπ απλά ΚΝΙΤΕΣ)

Να πω πως παρόλα τα φίλια αισθήματα μου προς τον 98 και την μουσική των προηγούμενων δεκαετιών, άντε και τις εκπομπές που κάνω στον συγκεκριμένο σταθμό, ουδεμία σχέση έχω με το ιδιοκτησιακό καθεστώς του σταθμού (άρα και το νομοσχέδιο του βασικού μέτοχου δεν με αγγίζει καθόλου, μπορώ να αναλάβω και δημόσια έργα) και πολύ περισσότερο, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ (και να μου αρέσει), αλλά δεν είμαι ο συγκεκριμένος ρουφιάνος που του ανήκει ο σταθμός!..

Razz Twisted Evil


Τελικά, τι θέση πήρε για τα γεγονότα του 1959 στη Ουγγαρία το κόμμα?? Δεν έχω καταλάβει, όπως επίσης, γιατί σας νοιάζει 45+ χρόνια μετά! Κοιτάξατε κανένα ημερολόγιο πρόσφατα;

Υ.Σ. 2. Ευχαριστώ τους φίλους αναγνώστες του indymedia.org για την διαφήμιση και τις επισκέψεις στο site μας!


Τροποποιήθηκε από τον LavantiS την Τρίτη 8 Φεβ 2005, 03:05 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
loft
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jan 26, 2005
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Ιαν 2005, 16:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: oti na'nai Απαντηση με παραβολή κειμένου

akouo ton 98fm peripou apo tin arxi pou idrithike o stathmos... einai ena politikokinoniko radiofono -isos to monadiko stin Athina- pou ekpebi edo kai 3 xronia peripou... den exi kamia sxesi me KNITES kai ola auta pou legode edo mesa einai malakies. otan iparxi ena tetio radiofono kai erxete o allos kai sou kapeloni tin sixnotita tote fteei o idi iparxon stathmos ?? oi sixnotites den anikoun se kanenan poso mallon se dabatzides pou mono skopo exoun to kerdos mesa apo tin roufia. distixos oi perissoteri stathmoi etsi einai.. epidi o kenourgios "free 98fm" (free???) pezi ta tragoudia pou sou aresoun, tha prepi na patisi pano stin sixnotita se enan idi iparxon stathmo ??
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
radiodj105
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: May 01, 2004
Μηνύματα: 65
Πόλη/Χώρα: Μεγαλόπολη

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Ιαν 2005, 16:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: 3 xronia me to 2N 4427 Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ πάλι ρε παιδιά, ακούω ραδιόφωνο από τα 12 μου. Σήμερα είμαι 33 και ποτέ δεν είχα ακούσει τον 98 FM. Ίσως δεν έχουν πολύ ισχύ και το τελικό στάδιο τους να αποτελείτει από κανένα 2N 2219 ή BLY87 και γιαυτό δεν τον είχα προσέξει. Η γνώμη μου είναι ότι κάποιος σταθμός έχει υπόσταση, όταν εκπέμπει επί 24ωρου ή τέλος πάντων αρκετες ώρες ανά ημέρα.
ΥΓ= Ούτε δικός μου είναι ο Hot station.gr
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Ιαν 2005, 21:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Re: oti na'nai Απαντηση με παραβολή κειμένου

loft έγραψε:
oi sixnotites den anikoun se kanenan


Σε παρακαλώ διάβασε το νόμο και μετά έλα να μου πεις πότε πήρε άδεια ο 98FM και για ποιά συχνότητα. Αλλιώς μη μιλάς για καπελώματα, γιατί ούτε ο 98fm είχε ποτέ δικαίωμα να εκπέμπει.

http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Lab/5054/nom6.htm

Επίσης, η αιτιατική του "υπάρχων" είναι "τον υπάρχοντα" (σταθμό). Παρακαλείται το πολιτικοκοινωνικό ραδιόφωνο να συμπεριλάβει μαθήματα Ελληνικής Γλώσσας.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
loft
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jan 26, 2005
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 27 Ιαν 2005, 02:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

pros oblitron. oi stathmoi einai "nomimi" nomizis ? posa ladomata kai kone xriazete kanis gia na pari "adeia" gia enan stathmo (ite radiofoniko ite tileoptiko) ?? episi tha ithela na se euxaristiso poli gia tin diorthosi pou mou ekanes (etiatiki tou iparxon) alla den nomizo na iparxi xronos gia mathimata ellinikis glossas.. pare ena tilefonaki ton "free 98 fm" na kani mathimata ellinikis glossas me tin sinodia disco mousikis, kali idea gia na bgali xrimata den simfonis ??me sinxoris pou ipostirizo tin fasi tou 98fm pou den ksepoulaei tin mousiki kai tin nootropia tou ston bomo tis kerdoskopikis eksousias... telos, re file apo pou ebgales to siberasma oti o stathmos 98fm einai knitikos ?? rikse mia matia sta parakato keimena http://www.radio98fm.gr/edipokeimena.html ...a kai pou'se, an exis na pis kati epi tis ousias pesto min arxizoume tora kai ironevomaste o enas ton allon katadaei kourastiko...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 27 Ιαν 2005, 03:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Den eipa oti o sta8mos einai knitikos, dhladh oti anhkei sthn KNE. Eipa oti exei knitikes apopseis, kai ennoousa aristeres kai antie3ousiastikes apopseis. Gia mena to na peis kapoion knith den einai prosblhtiko, oute kai amfeballa gia ton ane3arthto xarakthra tou sta8mou.

H diafwnia mas einai sto e3hs. Apo th stigmh pou pisteueis oti o ka8enas prepei einai eleu8eros na ekpempei opou 8elei kai eisai kata ths e3ousias, prepei na afhneis kai olous tous allous na ekpempoun opou 8eloun. As epikrathsei loipon h anarxia sta FM kai as ante3ei o dynatoteros.

Makari na yparxei o 98FM gia alla 200 xronia. Alla to oti den einai kerdoskopikos de shmainei oti tous a3izoun sygxarhthria. Apla kapoioi h8elan na exoun ena bhma gia na poun tis politikes tous apopseis. Den kanoun kai kanena leitourghma, opote mhn trelainesai. Live and let live.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 27 Ιαν 2005, 11:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Με λύπη μου διαπιστώνω ύστερα από 7 χρόνια ότι καλά έκανα και εγκατέλειψα τα FM, διότι η ίδια κατάσταση παραμένει. Ο ισχυρός καπελώνει τον αδύναμο απλά πράγματα...
Σαν απλός άνθρωπος που δεν εντάσομαι στα πολιτικά πιστεύω του ανεξάρτητου 98FM αλλά τον σέβομαι απόλυτα, και ακούω όμως μερικές φορές τον FREE 98FM γιατί μου αρέσει η δεκαετία των 80's, έχω να διατυπώσω δύο πιθανά σενάρια:
1. Η προσπάθεια του FREE 98FM οφείλεται καθαρά στο μεράκι κάποιων ανθρώπων που τους αρέσει το ραδιόφωνο, και έχουν μεγάλη πορεία στα FM μέχρι τώρα. Και ίσως εντελώς τυχαία επιλέχθηκε η συγκεκριμένη συχνότητα χωρίς να ελέγξουν, αν παίζει κάποιος άλλος σταθμός.
2. Η προσπάθεια του FREE 98FM υποκινήται από κάποιους άλλους(με μεγάλες πολιτικο-οικονομικές πλάτες) για να επέλθει το καπέλωμα και τελικά το κλείσιμο του ανεξάρτητου 98FM. Και γι' αυτό ίσως η ισχύς και η συχνότητα που επιλέχθηκε δεν ήταν τυχαία.
Αμα συμβαίνει το πρώτο , το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να τα βρείτε μεταξύ σας, και να λυθούν όλα ειρηνικά και όμορφα.
Αμα όμως γίνεται το δεύτερο τότε τα πράγματα είναι πολύ πολύ σοβαρά. Και δεν θα ήθελα να πω τίποτε παραπάνω. Ας βγάλει συμπεράσματα ο καθένας μόνος του. Θέλω να πιστεύω ότι δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

1η Σημείωση: Δεν υποστηρίζω κανέναν, απλά μου ήρθαν στο μυαλό δύο πιθανά σενάρια. Όπως σας είπα δεν θέλω να πιστεύω ότι συμβαίνει το δεύτερο.
2η Σημείωση: Επειδή το γνωρίζω. Ο Hostation.Gr δεν έχει καμία σχέση με τον FREE 98FM. Απλά μας δίνεται η δυνατότητα στα forum του, να γράψουμε τις δικές μας απόψεις ελεύθερα.

Να είστε όλοι καλά, και ελπίζω όλα να λυθούν.

DJ 835
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LiquidFm
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 06, 2004
Μηνύματα: 9

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Ιαν 2005, 02:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Loipon , agapite Loft , H opws aliws se lene... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αν Εισαι πραγματι γνωστης της υπαρχουσας καταστασης , και γνωρίζεις περι φακέλων και συχνοτήτων , θα πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι περισσότερο αυτά που λές.....
Αν πάλι όχι , καλό θα ήταν να΄πάψεις να ασχολείσαι , γιατι , άσχετοι με το ραδιόφωνο , δέν έχουν καμία σχέση σε αυτό , και καιρός είναι , άν θές , να μάθεις μερικά βασικά πράγματα , και μετα , να επανέλθεις σε τέτοιου είδους συζήτησεις.
Λυπάμαι , που δέν μπορείς να καταλάβεις , και να ξεχωρίσεις το "Κεφάλαιο" , απο το πραγματικό και αφιλοκερδές ραδιόφωνο....
Μάλλον , πρέπει σκεφτείς λιγο πιο σοβαρά , και να αναθεωρήσεις μερικές "καθυστερημένες" απόψεις που πιθανότατα κατέχεις στο θέμα.

ΛΥΠΑΜΑΙ , και.... ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΩ , ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ , ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΙΩΝΙΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ.

ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΚΑΝΑΤΕ ΤΑ FM ΣΚΑΤΑ.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Ιαν 2005, 11:32 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Επειδή βλέπω ότι ανάβουν τα αίματα ανάμεσα στους μεν και τους δε. Λοιπόν για να πάρουμε μια ιδέα από τον νέο νόμο αδειοδότησης των ραδιοφωνικών σταθμών στην Αττική: http://www.naftemporiki.gr/news/static/05/01/14/1003228.htm
Με λίγα λόγια όπως το καταλαβαίνω εγώ... Νομιμοποιούνται οι 35 που λειτουργούσαν βάση αδείας + 3 που δικαιώθηκαν από το συμβούλιο της επικρατείας. Σύνολο 38.
Αλλά το βασικό είναι το εξής. Ότι σε λίγους μήνες (που κατά την γνώμη μου μπορεί να είναι και χρόνια) θα ξεκινήσει νέα διαδικασία αδειοδότησης.
1ο Συμπέρασμα: Είναι νόμιμοι οι 38 αλλά κανείς όμως δεν αποκλείει τους πιο πρόσφατους σταθμούς να συμμετάσχουν στην νέα διαδικασία. Από τα λεγόμενα του παραπάνω άρθρου φαίνεται όχι και τόσο καθαρά ότι για να πάρει κάποιος σταθμός άδεια, θα πρέπει να λειτουργεί κάποιο χρονικό διάστημα. Δηλαδή να είναι παράνομος πριν, για να γίνει νόμιμος μετά. Οπότε σε όλο αυτό το διάστημα μέχρι την νέα διαδικασία αδειοδότησης, μπορεί να ανοίξει όποιος θέλει και κανένας δεν πρόκειται να του κάνει τίποτα. Και αυτό το διάστημα μπορεί να είναι μερικά χρόνια. Μια και τα λάθη του παρελθόντος (βλ. κατέβασμα κεραιών από τον Υμηττό) δεν νομίζω να επαναληφθούν. Και δεν πιστεύω ότι θα τολμήσει η συγκεκριμένη κυβέρνηση να προβεί σε τόσο δραστικά μέτρα, μια και το πολιτικό κόστος θα είναι μεγάλο και δεν έχει σκοπό να περιμένει άλλα 20 χρόνια να ξαναεκλεγεί...
2ο Συμπέρασμα: Αναμένεται ένα αλλαλούμ στα FM , όπως στην δεκαετία του 90. Ο ένας πάνω στον άλλο. Με διαφορά 50-100 ΚΗz ο ένας από τον άλλο. (Για να ακούγονται όλοι ανεξαρτήτως ισχύς του καθενός, πρέπει να έχουν τουλάχιστον 300 ΚΗz διαφορά, στην συγκεκριμένη μπάντα των FM). Τελικά ο ισχυρότερος θα επιβιώσει...

Υ.Σ. Τα FM έγιναν σκατά από το 1987 και μετά. Αντί να γίνει μια σταδιακή και μελετημένη απελευθέρωση των συχνοτήτων, έγινε το χάος. Και για 13 χρόνια βασίλευε ο νόμος του ισχυρού (σε KW) και τίποτε άλλο. Και σίγουρα γιαυτό δεν φταίνε οι ερασιτέχνες με τα 10-50 W ισχύ, τα διπολάκια της πλάκας και τα 1-2 χλμ εμβέλεια. Άλλοι φταίνε...

DJ 835
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Ιαν 2005, 13:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ενα θα πω... Αν τυχον προσγειωθώ σε κάνενα κοτέτσι επειδη ενας (οποιοσδήποτε) εκπέμπει όπου του αρέσει και μπερδέψει το VOR/ILS/IVR. ΜΑΥΡΟ ΦΙΔΙ... Mad Θα εύχεται να είχα πεθάνει
Confused
Νεοκλής
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LiquidFm
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 06, 2004
Μηνύματα: 9

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 28 Ιαν 2005, 18:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αγαπητέ Νεοκλη , έχεις απόλυτο δίκιο....
Γι αυτο το λόγο λοιπόν , πρεπει , όσοι παίζουν , να ξέρουν , ακριβώς τι κάνουν , και με τι παίζουν...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eavex05
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Feb 27, 2005
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 27 Φεβ 2005, 08:44 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ναι, ναι. Πιάσαμε και τα νομικά τώρα! Ξέρουμε πολύ καλά ότι για να εκπέμψεις στην Αθήνα αυτόν τον καιρό δεν θέλει μονο "μεράκι" κι έναν καλό πομπό, αλλά και ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ, στις τσέπες του αρμοδίου κρατικού οργάνου, για να κάνει τα στραβά μάτια. Να κάνει τα στραβά μάτια γιατί παίζεις από τα λοφάκια με αρκετά "κιλά", πετώντας σκουπίδια σε ολόκληρη την μπάντα. Για να μην αναφερθούμε σε κάτι μηχανήματα, βασίλη, που από αντίστοιχα λοφάκια της Πελοποννήσου έχουν εμβέλεια σε τρεις νομούς, και σίγουρα αυτό δεν γίνεται με τους συνηθισμένους πομπούς των προδιαγραφών της σχετικής Υπουργικής Απόφασης. (εWink έχετε να πειτε κάτι;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
radiodj105
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: May 01, 2004
Μηνύματα: 65
Πόλη/Χώρα: Μεγαλόπολη

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 27 Φεβ 2005, 15:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Exo ena mikro sxolio na kano! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ναι. 'Εχω να πω κάτι εγώ κάτι! 'Οτι επισκέφτηκες το site του σταθμού μου και διάβασες το κείμενο που σκρολάρει (κάτω από το μενού). Σχετικά με τα σκουπίδια... Τα "σκουπίδια" φίλε... πραγματικά υπάρχουν (τουλάχιστον στην Αθήνα). 'Οχι όμως στην Αρκαδία, ούτε στο κέντρο εκπομπής μας και φυσικά ούτε προέρχονται από εμάς (αν υπάρχει συμβολή). Το 1986 που έπαιζα από την ταράτσα μου στην Αθήνα με EL504 βέβαια... δεν είχα απλά σκουπίδια... αλλά φουλ αρμονικές. Οι καιροί όμως αλλάζουν. Μεγαλώνουμε, η τεχνολογία εξελίσσεται και στόχος είναι οι επαγγελματικοί πομποί. Αγοράζουμε (με τίμιο τρόπο) καλύτερο μηχάνημα και το βάζουμε σε 1(ένα) βουνό. Αν το βουνό είναι σαν τα Ιμαλάϊα και καλύπτει 10 νομούς... δεν φταίω εγώ.

Από την άλλη όπως έχεις προσέξει, δεν είμαι ούτε επιθετικός, ούτε τίποτα. '
'Εχω πολύ καλή διάθεση και είμαι πάντα καλοπροαίρετος.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
eavex05
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Feb 27, 2005
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 28 Φεβ 2005, 00:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν αμφισβήτησα την καλή διάθεση κανενός, απλώς ίσως η δικιά σου καλή διάθεση εξειδικεύεται στο να παινεύεις τη μουσική των φίλων σου και να αποκαλείς αηδιαστικά τα ροκ των φοιτητών από το Πολυτεχνείο, που στο τέλος τέλος δεν σε υποχρέωσαν να τους ακούσεις, ούτε σου φάγανε τη συχνότητα. Οι φίλοι σου τους ταπώσανε

Θα μπορούσα να συνεχίσω τις κουβέντες περί πομπών, ισχύος, υπουργικών αποφάσεων και προεδρικών διαταγμάτων, αλλά δεν νομίζω ότι εκεί είναι το νόημα. Ακόμη και για τους πλέον άτακτους "ραδιοπειρατές" του '80 είναι γνωστός ο άγραφος ηθικός νόμος του ποιος εξέπεμψε πρώτος στη συχνότητα και στην προκειμένη περίπτωση ο 98FM εκπέμπει επι 24ώρου βάσεως για παραπάνω από 2μιση χρόνια, διαθέτει ιστοσελίδα και είναι καταχωρημένος στους περισσότερους ραδιοτηλεοπτικούς οδηγούς... Τώρα αν το τρανζιστοράκι σου είχε αλεργία στις ερασιτεχνικές εκπομπές, αυτό είναι άλλο.

Quote:
Η γνώμη μου είναι ότι κάποιος σταθμός έχει υπόσταση, όταν εκπέμπει επί 24ωρου ή τέλος πάντων αρκετες ώρες ανά ημέρα.


Και όσον αφορά το


Quote:
Makari na yparxei o 98FM gia alla 200 xronia. Alla to oti den einai kerdoskopikos de shmainei oti tous a3izoun sygxarhthria. Apla kapoioi h8elan na exoun ena bhma gia na poun tis politikes tous apopseis. Den kanoun kai kanena leitourghma, opote mhn trelainesai. Live and let live.


Μπορεί να μην κάνουν κανένα λειτούργημα. Δεν παύουν όμως να είναι ένας ραδιοσταθμός που λειτουργεί με συνέλευση, και εκφράζει μια τεράστια μερίδα ανθρώπων που ζουν μέσα σε αυτήν την πόλη και δεν εκφράζονται από κανένα άλλο ραδιόφωνο. Είναι ένα ραδιόφωνο με μαζικότητα και συλλογική λειτουργία, και όχι ένα παρεάκι που πιστεύει ότι απλώς κατέχει την απόλυτη αλήθεια στην καλή μουσική. Καλή μουσική μου παίζει κι ο αδερφός μου, άσε που έχει βρωμίσει η αγορά από MP3 players που ο καθένας φορτώνει ότι γουστάρει.



Quote:
Apo th stigmh pou pisteueis oti o ka8enas prepei einai eleu8eros na ekpempei opou 8elei kai eisai kata ths e3ousias, prepei na afhneis kai olous tous allous na ekpempoun opou 8eloun. As epikrathsei loipon h anarxia sta FM kai as ante3ei o dynatoteros.


Laughing και τα κιλάκια που βαράς από το λοφάκι που λέγαμε πριν, εξουσία είναι. Και την εξουσία την ασκείς εσύ, που έχει τα φράγκα και τις πλάτες, εις βάρος των άλλων που δεν σε άγγιξαν καν. Κι αυτό δεν είναι απλώς αναρχία, είναι ασυδοσία, η ασυδοσία που έφτασε τα FM στην σκατοκατάσταση που ζούμε από το 90 και μετά.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©