Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641068
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ο Κοκινογένης

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ανέκδοτα - Funnies


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 4 Αυγ 2004, 15:54 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ο Κοκινογένης Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πάνω σε ένα πλοίο βρίσκονται όλοι οι μεγάλοι μουσικοί. Μπαχ,
Μπετόβεν, Μότσαρτ, Καρβέλας κτλ.
Το πλοίο έπλεε κάπου στην Μεσόγειο και οι επιβάτες του απολάμβαναν
την κρουαζιέρα. Ξαφνικά εμφανίζετε από το πουθενά ο μεγάλος πειρατής
Κοκκινογένης και συλλαμβάνει το πλοίο με τους επιβάτες του. Αφού
μάζεψε όλα τα λάφυρα ζήτησε να οδηγήσουν τους μουσικούς στην καμπίνα του.

- Εδώ, τους λέει, πρέπει να κάνετε όλοι από κάτι χρήσιμο για να επιζήσετε. Στους τεμπέληδες κόβω το κεφάλι.
- Αρνούμαι να κάνω οτιδήποτε μου πεις. Θέλω να δω τον δικηγόρο μου,
απάντησε αμέσως ο δικός μας μεγάλος μουσικός.
- Ανταρσίες και αρνήσεις δεν ανέχομαι εδώ, του λέει ο
Κοκκινογένης και κάνει μία τσακ με το σπαθί του και του παίρνει το κεφάλι. Μετά λέει στον ναύτη δίπλα του:

- Πάρε αυτόν, και δείχνει τον Μπαχ, και πήγαινε τον στην κουζίνα να καθαρίζει πατάτες.
- Κύριε πειρατή, απαντά ο Μπαχ, δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Εγώ
είμαι ο μεγάλος μουσικός Μπαχ και τα χέρια μου τα έχω για να γράφω νότες!
- Δεν μπορείς; Τότε κι εγώ δεν μπορώ να σε ταΐζω τζάμπα. Και κάνει
μια τσακ με το σπαθί του ο Κοκκινογένης και παίρνει το κεφάλι του
δύστυχου του Μπαχ.

Μετά λέει στον Μπετόβεν:

- Εσύ! Πάρε σκούπα και κουβά και γρήγορα να πλύνεις το
κατάστρωμα!
- Κύριε, απαντά ο Μπετόβεν, Αυτό δεν μπορώ να το κάνω. Είμαι ο
Μπετόβεν και έχω διευθύνει τις καλύτερες ορχήστρες του κόσμου. Δεν μπορώ να πλένω καταστρώματα!

- Δεν μπορείς; Εγώ μπορώ να σου κόψω όμως το κεφάλι, λέει ο Κοκκινογένης και τσακ με το σπαθί, πάει και ο Μπετόβεν. Μετά
απευθύνεται στον Μότσαρτ:

- Εσύ νεαρέ! Γρήγορα στο κατάρτι να βοηθήσεις στο άπλωμα των πανιών!
- Αυτό είναι αδύνατον, λέει ο Μότσαρτ. Μόνο σε πιάνο έχουν εργαστεί
τα χέρια μου. Γιατί εγώ είμαι ο πασίγνωστος Μότσαρτ!
- Κι εγώ σου κόβω το κεφάλι γιατί είμαι ο Κοκκινογένης.

Έτσι πάει και ο Μότσαρτ. Με τον ίδιο τρόπο πέθαναν και οι υπόλοιποι μεγάλοι μουσικοί που επέβαιναν στο κρουαζιερόπλοιο...
Ποιο είναι το συμπέρασμα της ιστορίας;
.
.
.
.



.
.
.
.



Η πειρατεία σκοτώνει την μουσική.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 5 Αυγ 2004, 23:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Στο ίδιο στυλ... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ήταν μια μέρα δύο χέλια σε μια παραλία και μαλώνανε. Σιγά σιγά ο καυγάς φούντωσε, άρχισαν να παίζουν και ξύλο και να προσπαθεί το ένα να πνίξει το άλλο στη θάλασσα. Εκείνη την ώρα περνούσε από την παραλία ένας πρόσκοπος που άκουσε τη φασαρία. Ως ευσυνείδητος νέος, έσπευσε να τα χωρίσει και να κατευνάσει τα πνεύματα. Τα χέλια, που δε γούσταραν να χώνουν οι άλλοι τις μύτες τους στις υποθέσεις τους, τα πήραν με τον πρόσκοπο και τον έπνιξαν.
Ηθικό δίδαγμα;

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Το ένα χέλι πνίγει τ'άλλο και τα δυο τον πρόσκοπο.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 5 Αυγ 2004, 23:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Κι άλλο... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ο Μάκης ταξίδευε με μια φίλη του με φέρρυ μπωτ. Το πλοίο που ήταν κακοσυντηρημένο, τράκαρε σε ένα βράχο και βούλιαξε σαν τον Τιτανικό. Οι μόνοι που σώθηκαν ήταν ο Μάκης και η φίλη του, που κολύμπησαν σε ένα ξερονήσι. Εκεί πέρασαν μερικές μέρες ψάχνοντας για τροφή, η οποία όμως ήταν λιγοστή. 'Οταν πια η πείνα έφτασε στο απροχώρητο, το ένστικτο της επιβίωσης ανάγκασε το Μάκη να σκοτώσει τη φίλη του και να τη φάει...
Ηθικό δίδαγμα;
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ζήσε Μάκη μου να φάς τη φίλη.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 9 Αυγ 2004, 11:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Χεχε!

Ενα πρωι, ο τσαρος Αλεξανδρος της Ρωσσιας και αργοεσβηνε στο κρεβατι. Ειχε 3 γιους και δεν ηξερε ποιον να αφησει για διαδοχο τσαρο, οποτε ειπε να τους βαλει μια δοκιμασια. Δινει στον Ιβαν το αλογο του "Αστραπη", δινει στον Βερεσβιλι το αλογο του "Κεραυνο" και δινει στον Πετρο το αλογο του "Αστραχαν" και τους λεει "Οποιος κανει την αποσταση Σταλινγκραντ-Αγ. Πετρουπολη πιο γρηγορα θα γινει ο Τσαρος!"

Φευγει ο Ιβαν... κλοπακλοπ κλοπακλοπ... 3 μερες

Φευγει ο Βερεσβιλι... κλοπακλοπ κλοπακλοπ... 2 μερες

Φευγει ο Πετρος... κλοπακλοπ κλοπακλοπ... φτανει εξω απο την πολη σε μιση ωρα!!! Εκει τον σταματανε 2 πρεζονια και του ζητανε κανενα ρουβλι αν του περισσευει. Τσαντιζεται, κατεβαινει απο το αλογο του και τους σκοτωνει και τους 2...

Ηθικο διδαγμα...
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

ΜΕ ΕΝΑ ΤΣΑΡΟ ΔΥΟ ΠΡΕΖΟΝΙΑ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 16 Αυγ 2004, 19:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ηταν ενς τυπος και περπατουσε στην ερημο Σαχαρα

.

.

Περπατουσε

.

.

Περπατουσε

.

.

Πηγαινε, περπατουσε ατελειωτα

.

.

Περπατουσε...

.

Οσπου φτανει σε μια οαση, εκει βλεπει μια μητερα με ενα παιδι στην αγκαλια και το παιδι ειχε κερατα και ουρα

.

.

.

ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟΥ ΔΙΑΟΛΟΥ ΤΗΝ ΜΑΝΑ!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ανέκδοτα - Funnies All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©