Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641074
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

ραδιο"πειρατικα" χρονια αναμνηση
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 8 Ιαν 2008, 12:29 GMT    Τίτλος Μηνύματος: ραδιο"πειρατικα" χρονια αναμνηση Απαντηση με παραβολή κειμένου

Θυμαμαι με νοσταλγια,

Συντονισμος οδηγησης ( 6C4 5763 EL36) στην συχνοτητα μου απευθειας με κεραια. Ρυθμιση εξοδου στα επιθυματα βαττ για να οδηγήσω την 4 CX 250 ( το μηχανημα που αγορασα από τον ΤΑΚΗ 1378 που το ειχε παρει από τον ΓΙΩΡΓΟ 1210 που εκανε εκπομπη με την δαφνη 1282 και το ειχε κατασκευασει ο φιλος ηλιας 378 ή JG (www.rf1.gr σημερα)

Στην συνεχεια συνδεση της οδηγησης με την 4xc και ανοιγμα μονο του driver.

Ρυθμισμα του μεταβλητου για δω το περασμα μεσα από το λινεαρ.

Μετα ζεσταμα οδηγου (νηματα cx) – ανοιγμα λινεαρ συντονισμος – ελεγχος θερμοκρασιας αερα ( με το χερι )

Και πάρε να χεις 450 όμορφα βαττ στις 2 κολινεαρ ( το 1988)

Όλα αυτά από το 1985 εως το 1993

Ωραια χρονια.

Γιωργος από Κυψελη τοτε ως 231

υγ Σε μερικες μερες θα βαλω φωτο απο σταθμους σε λειτουργια (απο τα παλια καλα χρονια)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 8 Ιαν 2008, 13:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ τις καλύτερες μέρες στο "πειρατικό ραδιόφωνο" τις γνώρισα με ένα αυτο-ταλάντωτο με την EL34 (6CA7) και διπολάκι.. Το είχα αγοράσει από τον Δημήτρη 536 από την Πετρούπολη 3.200 δραχμές (!!!) γιατί είχε υποψίες ότι τον είχαν καρφώσει οι γείτονες και περίμενε να του ..έρθουν..

Είχε μάλιστα και κολλημένο στον μετασχηματιστή, κομένο από πακέτο τσιγάρα ίδιας μάρκας, ένα 22 (παλιά λέει τον έλεγε Studio 22)..

Ανεμιστήρας επιτραπέζιος για ψύξη και να δίνει και τον ψαρωτικό ήχο του blower, κάθοδος RG58 και συνήθως διπολάκι.. Κάποια στιγμή που έγινε ..upgrade σε Ground plane, μετά από λίγες εβδομάδες / μήνες, έπεσα θύμα κλοπής από ..υποψιάζομαι ταληροφονιά ανταγωνιστή.. Εγώ το πήρα βέβαια ως μαφιόζικη προειδοποίηση για καρφωτή από γείτονα (πού να σκεφτώ ότι υπάρχουν και τύποι που πηδάνε από ταράτσα σε ταράτσα για μια κεραία) και ανέβαλα για 15 μέρες τις εκπομπές, μαζί κι αυτή που θα είχα καλεσμένη την Σοφία Βώσσου (Κυψελιώτισσα κι αυτή)..

Αργότερα προχώρησα στην μέγιστη τεχνολογία των τρανζίστορ και του εύκολου συντονισμού με τον ταλαντωτή - πατέντα του Ηλία (378) που έβγαζε μέχρι 20 wattακια..

Από το 84 μέχρι το 88-89 και με μια καλή οπτική επαφή ήταν καλά σχετικά.. Μετά οι τάπες έπεφταν σύννεφο.. Δεν ακουγόσουν πάνω από 3-4 τετράγωνα και μετά ξανά σε έπιαναν στο βουνό του Αιγάλεω (φάτσα κάρτα βλεπεις)..

Δεν θα ξεχάσω τις 24ωρες+ εκπομπές Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά - Πάσχα και τη άτυπη κόντρα / αμιλλα με τον Γιώργο τον 231 (βλέπε παραπάνω) που είχε αποκλειστικότητα DJ Leo και αναμεταδότες Κώστα 597 (ή κάτι τέτοιο).. Με τον τελευταίο μάλιστα είχαμε συνεργαστεί να στήσουμε σταθμό στο 30 Λύκειο τις εποχές των καταλήψεων.. Είχε φέρει την 5/8 του ο άνθρωπος..

Ανυπομονώ Γιώργο να ανεβάσεις τις φώτος στη Gallery να κυλήσουμε σε ακόμα βαθύτερες και γλυκήτερες αναμνήσεις!

Η μόνη φορά που βγήκα σαν ...guest από CX μηχάνημα ήταν στο Shock Radio 999 του Κώστα, κάπου στο Περιστέρι αν θυμάμαι καλά.. Αυτοί μάλιστα κατάφεραν και πήραν ένα φεγγάρι άδεια τοπικής ερασιτεχνικής εμβέλειας και είχαν έρθει κάπου στην Δροσοπούλου και Φωκίονος Νέγρη.. Αλλά δεν κράτησαν πολύ δυστυχώς..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 8 Ιαν 2008, 16:52 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Επεσες θυμα κλοπης ? και γω,
και μαλιστα ειδα να μου τραβανε την καθοδο (RG 213)
και παιρνω τον Ηλια και του λεω ότι εχω αστυνομια στην ταρατσα . . .
που να ξερα

χεχεχεχε

@ Μηνας . . . ε τον ταλαντωτή - πατέντα του Ηλία (378) που έβγαζε μέχρι 20 wattακια..

Ελα 18 εβγαζε, και ειχα αγορασει τον τεταρτο που ειχε κατασκευασει (το εχω ακομα)
Μαλιστα πριν 4 χρονια τον εκανα δωρο σε ένα πιτσιρικα Χαλκιδικη του εβαλα και διπολακι και τον ακουγα. Μετα βεβαια από 1 χρονο τον πηρα πισω. (φυσικα)
@ μηνας . . . κόντρα / αμιλλα με τον Γιώργο τον 231
Χαχαχα εγω δεν ειχα κοντρα εσεις ησασταν από κατω μου χαμενοι
Χαχαχαχαχα
@ Μηνας . . . που είχε αποκλειστικότητα DJ Leo
Ειδες, καινοτομιες εποχης
@ Μηνας . . . αναμεταδότες Κώστα 597

Ο κωστακης γαμω τα παιδια, με δικο μου μηχανημα ηταν ένα φεγγαρι δεν θυμαμαι πιο, οσο για το 30 λυκειο που λες,
θυμαμαι ο κωστας 597 ειχε κανει ένα χορο
( ειχε παει μηχανηματα ηχου και εκανε και τον dj)
και που λες λεει απ το μικροφωνο ότι
« ο 231 μολις μπηκε»
και ρε συ ακουστηκε από ολο το γηπεδο μπάσκετ ένα αααααα

Οσο για την κεραια του, (5/Cool ηταν του ηλια 378 και νομιζω ότι εγω του την πουλησα γιατι πηρα τοτε μια κολινεαρ.

Αλλα για το σταθμο στο λυκειο, εγω του χα πει να βαλει ένα διπολο, τελικα λοιπον εφερε την 5/8 εεεεε.

Τι μαθαίνεις μετα από 23 χρονια.

ΑΑΑ ρε Μηνά τι μου Θύμησες

(ασχετο, εγω εμενα Σκυρου, εσυ εμενες Κασταλιας ?)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Ιαν 2008, 10:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Το δικό μου το καλώδιο για να μην το πάρω χαμπάρι, το είχαν πρώτα κόψει και το έδεσαν στο κάγκελο της ταράτσας.. Το πήρα χαμπάρι 2-3 μέρες αργότερα όταν πήγα να "ανοίξω" και είδα τα στάσιμα να πάνε στον ..ΘΕΟ..! Smile Ηταν μάλιστα η εποχή που το είχε πρωτοστρώσει στην Αθήνα (χειμώνας 86-87 μάλλον) και στην αρχή υποψιάστικα ότι το είχε στρώσει και στην κεραία..!

Οσο για την οδήγηση του Ηλία, για 25 το έδινε αυτός, άλλο το πόσα έβγαζε.. Και 18 καλά θα ήταν υποθέτω.. Αυτό που έχω εγώ είχε φάει και σουτ από τον 5ο όροφο και επέζησε!!!

Quote:
@ μηνας . . . κόντρα / αμιλλα με τον Γιώργο τον 231
Χαχαχα εγω δεν ειχα κοντρα εσεις ησασταν από κατω μου χαμενοι
Χαχαχαχαχα


Κοίτα να δεις! Δεν είχαμε τσακωθεί τότε, θα το κάνουμε τώρα μετά απο 20+ χρόνια! Smile
Εγώ από ευγένεια την ανέφερα την άμιλλα και τον συναγωνισμό.. Μπορεί να είχες τα Watt φίλε Γιώργο και τις ΣΟΥ - ΞΟΥ και τα καλά κοντρολάκια, αλλά ΕΓΩ είχα τον κόσμο! Εσύ μάζευες λαό με την εμβέλεια, εγώ με το ..ποιοτικό πρόγραμμα! Είχες κόσμο εσύ να περιμένει κάθε Τετάρτη και Παρασκευή 9.30 το βράδυ να ανοίξεις να κάνεις εκπομπή; Σου έστελναν γραμματάκια με αφιερώσεις και παραγγελιές; Είχες συνεντεύξεις από Ελληνικά ροκ συγκροτήματα; Εφερες στο στουντιο τους Τερμίτες για πρώτη μετάδοση του τελευταίου τους δίσκου πριν διαλυθούν, όταν ακόμα ήταν στο στούντιο και ηχογραφούσαν και έρχονταν με την κασσέτα χρωμίου για να τα παίξουμε, πριν καν το final production mix? Πήρες τηλέφωνο ζωντανά πρωτοχρονιάτικα το αστυνομικό τμήμα της περιοχής (Ζ ΑΤ ΑΘΗΝΩΝ) να τους ευχηθείς χρόνια πολλά - καλή βάρδια και καλή χρονιά και να τους βγάλεις στον αέρα; Τι να λέμε τώρα;;
Ασε που έχω κάτι υποψίες ότι προς το τέλος των πειρατικών χρόνων που εγώ άνοιγα ακόμα με τα 18 βατάκια του Ηλία, άνοιγες πάνω μου με γενήτρια να με ταπώσεις...; Twisted Evil Wink

Εσύ ήσουν Σκύρου ψηλά.. εγώ ήμουν στην συνέχεια της, μετά την Φωκίωνος.. Το Κασταλίας πως σου ήρθε;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Ιαν 2008, 15:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:
Το δικό μου το καλώδιο για να μην το πάρω χαμπάρι, το είχαν πρώτα κόψει και το έδεσαν στο κάγκελο της ταράτσας.. Το πήρα χαμπάρι 2-3 μέρες αργότερα όταν πήγα να "ανοίξω" και είδα τα στάσιμα να πάνε στον ..ΘΕΟ..! Smile Ηταν μάλιστα η εποχή που το είχε πρωτοστρώσει στην Αθήνα (χειμώνας 86-87 μάλλον) και στην αρχή υποψιάστικα ότι το είχε στρώσει και στην κεραία..!

ΩΡΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ

Οσο για την οδήγηση του Ηλία, για 25 το έδινε αυτός, άλλο το πόσα έβγαζε.. Και 18 καλά θα ήταν υποθέτω.. Αυτό που έχω εγώ είχε φάει και σουτ από τον 5ο όροφο και επέζησε!!!

ΩΡΑΙΑ ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ


Quote:
@ μηνας . . . κόντρα / αμιλλα με τον Γιώργο τον 231
Χαχαχα εγω δεν ειχα κοντρα εσεις ησασταν από κατω μου χαμενοι
Χαχαχαχαχα


Κοίτα να δεις! Δεν είχαμε τσακωθεί τότε, θα το κάνουμε τώρα μετά απο 20+ χρόνια! Smile

ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ

Εγώ από ευγένεια την ανέφερα την άμιλλα και τον συναγωνισμό.. Μπορεί να είχες τα Watt ΝΑΙ ΝΑΙ ΤΑ ΧΑ ΤΑ ΧΑ φίλε Γιώργο και τις ΣΟΥ - ΞΟΥ και τα καλά κοντρολάκια, αλλά ΕΓΩ είχα τον κόσμο! ΩΠΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΚΟΣΜΟ Εσύ μάζευες λαό με την εμβέλεια,ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΗΧΟ ΗΜΟΥΝ ΜΗΔΕΝ εγώ με το ..ποιοτικό πρόγραμμα! Είχες κόσμο εσύ να περιμένει κάθε Τετάρτη και Παρασκευή 9.30 το βράδυ να ανοίξεις να κάνεις εκπομπή; ΕΙΧΑ ΕΙΧΑ Σου έστελναν γραμματάκια με αφιερώσεις και παραγγελιές;ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ Είχες συνεντεύξεις από Ελληνικά ροκ συγκροτήματα; Εφερες στο στουντιο τους Τερμίτες για πρώτη μετάδοση του τελευταίου τους δίσκου πριν διαλυθούν, όταν ακόμα ήταν στο στούντιο και ηχογραφούσαν και έρχονταν με την κασσέτα χρωμίου για να τα παίξουμε, πριν καν το final production mix? Πήρες τηλέφωνο ζωντανά πρωτοχρονιάτικα το αστυνομικό τμήμα της περιοχής (Ζ ΑΤ ΑΘΗΝΩΝ) να τους ευχηθείς χρόνια πολλά - καλή βάρδια και καλή χρονιά και να τους βγάλεις στον αέρα; Τι να λέμε τώρα;;
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕΣ Γ@ΜΩ ΤΙΣ ΠΟΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΟΥ ΕΨΑΧΝΑ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ (DJLEO κλπ)ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ (Ο ΒΛ@Ξ) ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙ ΣΕ ΗΧΟ
Ασε που έχω κάτι υποψίες ότι προς το τέλος των πειρατικών χρόνων που εγώ άνοιγα ακόμα με τα 18 βατάκια του Ηλία, άνοιγες πάνω μου με γενήτρια να με ταπώσεις...; Twisted Evil Wink

ΟΧΙ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ . . . - ΟΥΤΕ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ ΒΡΕ


Εσύ ήσουν Σκύρου ψηλά.. εγώ ήμουν στην συνέχεια της, μετά την Φωκίωνος.. Το Κασταλίας πως σου ήρθε; Ε ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΟ ΧΡΟΝΙΑ . . . ΞΕΡΕΙΣ . . .


ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΧΑΛΣΤΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Ιαν 2008, 16:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εδινες διεύθυνση για γραμματα; δεν το θυμάμαι.. Εγώ πάντως έδινα διεύθυνση Σκύρου στην αρχή (Μηνάς Λαβάντης κανονικά) και μετέπειτα Ταχυδρομική Θυρίδα! Smile Τα έχω κρατήσει τα ρημάδια!
Είχες και στανταρντ ώρες / μέρες εκπομπών..; Κοίτα να δεις!

Εντάξει, δεν θα ..πλακωθούμε.. Πλάκα κάνουμε με τα παλιά.. Θες να πιαστούμε στα χέρια να πάθουμε καμια δισκοκήλη / εξάθρωση γοφού στην ..ηλικία μας;;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Ιαν 2008, 16:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:
Εδινες διεύθυνση για γραμματα; δεν το θυμάμαι.. ΝΑΙ ΝΑΙ και μαλιστα πολλα δεν ειχαν γραμματοσημα Εγώ πάντως έδινα διεύθυνση Σκύρου στην αρχή (Μηνάς Λαβάντης κανονικά) και μετέπειτα Ταχυδρομική Θυρίδα! Smile Τα έχω κρατήσει τα ρημάδια! και γω φιλε
Είχες και στανταρντ ώρες / μέρες εκπομπών..; (χμμμμ Παρασκευη χμμμ 1200 εκτος αν χμμμ ξερεις Κοίτα να δεις!

Εντάξει, δεν θα ..πλακωθούμε.. Πλάκα κάνουμε με τα παλιά.. Θες να πιαστούμε στα χέρια να πάθουμε καμια δισκοκήλη / εξάθρωση γοφού στην ..ηλικία μας;;


Για να λέμε τα πράγματα σωστά,

Κάποιοι από εμάς (εγώ) έριχναν το βάρος στα τεχνικά, ισχύ, στάσιμα, κεραίες και κάποιοι (εσύ) στον ήχο και στο πρόγραμμα

σε μένα οι εκπομπές ήταν ένα μπάχαλο από κόσμο – πάρτυ κάθε φορά – και αναξιοπιστία γενικότερα σε ότι αφορά τον ακροατή

Σε σένα ήταν διαφορετικά, ποιότητα καλεσμένοι κλπ κλπ

Εγώ δεν μπορούσα να καταλάβω πως είχες το κουράγιο να οργανώνεις τέτοια πράγματα και . . . εικάζω ότι εσύ, θα έλεγες για μένα, «κρίμα τέτοια μηχανήματα και από πρόγραμμα μπάχαλο»

Λίγοι από εμάς συνδύαζαν και τις 2 τάσεις και . . . ήταν λίγοι και καλοί

όμως εκείνη η εποχή ήταν υπέροχη για όλους μας.

Συμφωνείς έτσι ?
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 9 Ιαν 2008, 17:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

H εποχή ήταν ΤΕΛΕΙΑ !
Και παρότι μετά πέρασα από διάφορους σταθμούς, την αίσθηση αυτή, του να κάνεις εκπομπή από το δωμάτιο σου, στο χώρο σου, όταν κάνεις κέφι και μόνο, μόνο τo web radio μου την θύμησε λίγο..

Κοίτα: ο ήχος μου ήταν ολίγον μάπα, ή έστω όχι κάτι εξαιρετικό.. απλά τα έχωνα σε βινύλιο, εβγαζα αφίσες για αφιερώματα και εκπομπές σε σχολεία τριγύρω κλπ.. Είχαμε όρεξη τότε..
Τώρα με καλούνε σε συνεντεύξεις τύπου, παραστάσεις, κλπ και βαριέμαι να πάρω τα πόδια μου.. Μου δίνουν κινητά καλλιτεχνών για συνεντεύξεις και πάλι ένα ακουστικό δεν σηκώνω..

Από ισχύ δεν με είχε απασχολήσει πολύ.. Είχα την υποψία ότι έπαιζες με παραπάνω wattς αλλά αφού κι εγώ ακουγόμουν μια χαρά (αν ήταν άδεια απο κάτω) δεν με πείραζε.. Είχα πάρει κοντρολς από Χαλκίδα και Σαλαμίνα για την χαρά του ..μακρινού, οπότε ΟΚ! Κέντρο, Δυτικά προάστια, Πειραιά κλπ τα είχα χαλαρά.. (Εσύ κοντρολς / ακροάσεις / συνομιλίες δεν έκανες συχνά νομίζω).. Μετά βέβαια, όταν είχε βγει ο Γιωργάκης (Παπανδρέου) και εξάγγειλε την ελευθερη ραδιοφωνία και πλάκωσε κόσμος (κι έκανε χρυσές δουλειές ο Βασίλης στο Μοναστηράκι) με χάλαγε που με ταπώνανε οι αυτοταλάντωτες EL504..

Τις φωτογραφίες πότε θα τις ανεβάσεις;; Εχει κι o jordan4 από εδώ πολύ καλό αρχείο από τα δικά του καμώματα, κι αυτός δεν έχει κάνει ..κίνηση upload!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
SW7LPX
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Feb 16, 2008
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 17 Φεβ 2008, 00:14 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μπραβο σας μου αρεσουν οι συζητησεις του ειδους!!!!
Ηταν η αφορμη να μπω στην συζητηση .
Μπορειτε να δειτε και μερικες φωτογραφιες απο την
εν λογο εποχη κυριως απο μηχανηματα μεσαιων αλλα και σημερινα
μηχανηματα απο ολη την ελλαδα.
(Απαραιτητη εγραφη στο φορουμ αλλα αξιζει τον κοπο)
Δειτε το και περιμενω τις γνωμες σας Very Happy Very Happy

http://anodos.freeforums.org/
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 19 Φεβ 2008, 09:31 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ωραιες φωτογραφιες και πραγματικα,

καποια μηχανηματα ειναι για να εκτεθουν ! ! !

σιγουρα ομως οι λυχνιες ειναι αντιπροσωπευτικες μια αλλης εποχης.

να ρωτησω κατι,

στα μεσαια, το βραδυ, αν εκπεμπεις, κινδυνευεις ? (ραδιογωνιομετρα κλπ)

υπαρχουν ακροατες?
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
SW7LPX
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Feb 16, 2008
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 19 Φεβ 2008, 16:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φιλε 231
Απαγορευεται αυστηρα η εκπομπη σε οποιαδηποτε συχνοτητα
χωρις αδεια. Confused Confused
Παντα και παντου κινδηνευεις.Τα ραδιογωνιομετρα καραδοκουν.
Και ειδικα στα μεσαια που ακουγονται σχεδον πανευρωπα'ι'κα
νομιζω πως θα ειναι ποιο αυστηρα τα πραγματα.
Τωρα το αλλο θεμα ειναι που θα βρεις ελευθερη συχνοτητα....
Υπαρχουν πολλοι σταθμοι αρκετων κιλοβατ απο διαφορες χωρες που
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να βγεις πανω τους γιατι ειναι ζητημα ημερων να σε
εντοπισουν.
Οσο για το ακροατηριο νομιζω πως πλεον ειναι πολλοι λιγοι αυτοι που ακουν μεσαια.
Τα μεσαια χρησιμοποιουνται στις μερες μας απο ερασιτεχνες εραστες
των μεσαιων μονο για πειραματισμους και κατασκευες (καπου καπου και καμια συνομηλια) και οχι για εκπομπες. Wink Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 20 Φεβ 2008, 09:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

@ SW7LPX
Φιλε 231
Απαγορευεται αυστηρα η εκπομπη σε οποιαδηποτε συχνοτητα
χωρις αδεια.”


Μα γιατι το λες αυτό?
Καλα που μου το πες, εγω νομιζα, ότι δεν πειραζει και ότι δεν χρειαζεσαι αδεια.
Χαχαχαχαχαχα

Ελα πλακα κανω

Τελος παντων, η ερωτηση μου, ισως, πρεπει να διατυπωθει διαφορετικα.

Πριν από χρονια, τα ραδιογωνιομετρα το βραδυ, δεν κυκλοφορουσαν, με αποτελεσμα, αν εβγαινες μετα τις 1200 δν ειχες προβλημα να σε πιασουν.
Εκτος φυσικα αν δημιουργουσες προβλημα με καποια αρμονικη σου.

Σημερα αν εκπεμπεις μουσικη το βραδυ, ισxυει το ιδιο?

Δηλαδη, τα ραδιογωνιομετρα, λειτουργουν σε 24η βαση (όχι γενικα αλλα για την ανιχνευση ραδιοερασιτεχνων.)

Αυτό ρωτησα πριν.

Όπως μου ειπες παραπανω, εκπομπες μουσικες δεν γινονται στα μεσαια, αλλα συνομιλιες κλπ
Αρα η εκπομπη διαρκει 10 περιπου λεπτα σε κάθε press.
Σωστο?

Ετσι φυσικα μειωνεις τον χρονο που εισαι στον αερα αρα και τις πιθανοτητες ανιχνευσης.

σκεψη
Μηπως δεν πεφτει κυνηγι, λογω του ότι δεν εκπεμπεται μουσικη?

Φιλικα Γιωργος
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
SW7LPX
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Feb 16, 2008
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 23 Φεβ 2008, 00:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φιλε 231
Σε αυτο που με ρωτας δεν μπορω να σου απαντησω γιατι δεν γνωριζω
εχει αρκετα χρονια που παρατησα το <<ΧΟΜΠΥ>>.
Δεν βγαινω σε <<θολες> συχνοτητες πλεον.
Μονο ακουω καπου καπου.
Μαλλον πρεπει να ρωτησεις τα παιδια τις συχνοτητας να σου απαντησουν.
Παντως υποθετω πως θσχηουν τα ιδια πραγματα με αλλες συχνοτητες.
Εχω ακουσει για κυνηγητο στα βραχεα..... αλλα δεν ξερω πολλα. Confused Confused
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
orban
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Mar 04, 2005
Μηνύματα: 89
Πόλη/Χώρα: athens

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 23 Φεβ 2008, 13:47 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τα κλεμμενα φρουτα ειναι τα πιο νοστιμα... ελεγαν οι παλιοι.

Η ιδεα να... κλεψεις ενα μηλο απο τον κηπο του γειτονα εκανε παντα το κλεμμενο μηλο πιο νοστιμο. Προσωπικα πιστευω πως αυτο που οντως κανει ενα τετοιο μηλο πιο...νοστιμο απο τα αλλα ειναι η αισθηση του οτι το εκλεψες, δηλαδη η αισθηση της αμαρτωλης πραξης που λεγεται κλεψια.

Με τον ιδιον τροπο η αισθηση του ειμαι παρανομος και εκπεμπω παρανομα σαν πειρατης παντα ανεβαζε την αδρεναλινη.

ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΠΟΥ ...ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΓΟΗΤΕΙΑ ΤΟΥ.

Ολα αυτα σε μια εποχη που η παρανομη εκπομπη γεννουσε και τους αναλογους ¨"επαναστατες" του ραδιοφωνου, χρονια πριν.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ Η ΧΑΛΙΝΑΓΩΓΗΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ...ΠΕΡΙΤΤΕΥΕΙ ΤΟ ΡΑΔΙΟΓΩΝΙΟΜΕΤΡΟ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΘΕΝΟΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΚΠΕΜΨΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΣΕΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ...

ΛΥΠΗΡΟ ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΕΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ ΚΑΠΟΤΕ... ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΝΔΙΑΝΟΣ...ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΟΥΜΠΟΙΣ...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
231
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Jan 17, 2006
Μηνύματα: 72
Πόλη/Χώρα: ΑΘΗΝΑ-ΚΥΨΕΛΗ τοτε, θεσ/νικη τωρα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 28 Φεβ 2008, 13:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ORDAN

Μ αρέσεις, γιατί προσεγγίζεις το όλο θέμα θεωρητικά – φιλοσοφικά.
Βέβαια, χωρίς να δίνεις απάντηση άμεση, ο τρόπος σου είναι υπέροχος.
Σ ευχαριστώ και θα σου απαντήσω (θα προσπαθήσω) με τον δικό σου τρόπο.

. . . δεν ξέρω οι αναμνήσεις των τότε συναισθημάτων, συνδέονται με τον χρόνο την εποχή τις ελπίδες που είχαμε. ΑΠΛΑ ΞΕΡΩ ότι εγώ θα σκέπτομαι μηχανήματα, πομπούς, σταθμούς, θα κατεβάζω ιδέες, θα αγοράζω μηχανήματα κεραίες και κομπρέσορες. . . και ας τα πετάω απλά σε μια αποθήκη. Και ας μην δουλέψουνε ποτέ.

Ετσι μ αρέσει, κι ας είναι απλά μια εμμονή. Δεν μπορώ αλλιώς.

Σ ευχαριστώ

Γιωργος
Cool
_________________
Ηλια Γκλινε
(J&G, RF1, 378)
καλο ταξιδι φιλε
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
orban
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Mar 04, 2005
Μηνύματα: 89
Πόλη/Χώρα: athens

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 29 Μαρ 2008, 20:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: το τοτε και το τωρα Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ειναι αληθεια οτι απο τα μεσα της δεκαετιας του 80 μεχρι και σημερα, εχουν περασει 25 χρονια. Προσωπικα αδυνατω να το καταλαβω. Η μαλλον δεν θελω. Το αντιλαμβανομαι μεν οταν βλεπω τις επιπτωσεις των χρονων που περασαν απο πανω μου αλλα οσον αφορα το ραδιοφωνο...

Δεν θελω να πεισω τον εαυτο μου οτι η σημερινη πραγματικοτητα ειναι εκεινη που εχει εξοστρακισει απο την μπαντα των FM αλλα και απο τα μεσαια τους πειρατες.

Ο λογος ειναι απλος. ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΟΣΟΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΤΕΣ ΤΟΣΟ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΖΕΙ.

Αρα η ερωτηση ειναι γιατι ολοι μας λιγο πολυ, αρνιομαστε να αντισταθουμε στο κυμα, νομιζοντας, η μαλλον πειθοντας τους εαυτους μας οτι αντι για κυμα εχουμε να αντιμετωπισουμε τσουναμι.

Στο κυμα μπορεις να αντισταθεις, εστω και σθεναρα. Στο τσουναμι δεν μπορεις, πρεπει να φυγεις οσο αυτο διαρκει, γιατι μπορει να σε πνιξει

ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΧΤΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΚΡΕΜΙΣΕ. ΚΑΙ ΕΔΩ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΘΕΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.

Πριν μερικες ημερες μετακομισα στο νεο μου σπιτι που συμπτωματικα βρισκεται στην παλια μου γειτονια. Εκει οπου μεγαλωσα. Εκει οπου το διπολο στην ταρατσα ηταν πιο απαραιτητο απο το χαρτζιλικι για σινεμα το βραδυ. Την δεκαετια του 80.

Ακομα καλα καλα ρευμα δεν ειχα στο σπιτι λογω της απεργιας της ΔΕΗ αλλα το πρωτο πραγμα που μου την βαρεσε να κανω, ειναι να ανοιξω με 15 watt exciter λιγο πιο εξω απο την μπαντα. 108 + κατι, εκει, οπου - που και που πλεον εμφανιζεται καποιος ερασιτεχνης αλλα και καποιοι οικοπεδαδες δυστυχως.

Περιπου 2 χιλιομετρα πιο κατω απο το νεο διαμερισμα μου αποφασισα να παρω ενα τηλεφωνο ενα πλιο μου φιλο και ερασιτεχνη, που καναμε συνομιλιες αλλα και πολλες εκπομπες μαζι την δεκαετια του 80. Με εκπληξη μου ανακοινωσε οτι με ακουει μια χαρα.

Ηταν τοση μεγαλη δε η χαρα του που με ακουγε, που ετρεξε στην αποθηκη του και σε χρονο ρεκορ ανοιξε και αυτος ενα παλιο exciter με αποτελεσμα να κανουμε μια γρηγορη συνομιλια.

Δωσαμε υποσχεση συντομα να ξαξανοιξουμε κοινοποιωντας την προθεση μας και σε αλλου παλιους φιλους ερασιτεχνες.

Ετσι δημιουργηθηκε μια ραδιοπαρεα που μεχρι προτεινος ειχε πεισει τον εαυτο της οτι ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον.

ΛΑΘΟΣ, ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΒΕΣΤΗ ΦΛΟΓΑ ΤΗΣ ΠΕΙΡΑΤΕΙΑΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ.

Ισως εισαι και εσυ ενας απο αυτους... Αρκει να το ψαξεις...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 1 Απρ 2008, 09:14 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

κ ακόμα οι πειρατές συνεχίζουν Laughing
έγινε ολιγόλεπτη εισβολή ενός πειρατή στους 96.3. κάτι 57 έπιασε το αυτί μου αλλά ο τύπος είχε πολύ βάθος κ χαμηλά το mic

edit: πάλι εισήλθε, και εκπέμπει από Καστέλλα Shocked
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 1 Απρ 2008, 12:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Όλοι ακούμε Red 96.3, μου φαίνεται Laughing

Όντως έτσι είναι το άκουσα και εγώ το πρωί, αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι πρωταπριλιά σήμερα Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 1 Απρ 2008, 13:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

DJ_835 έγραψε:
Όλοι ακούμε Red 96.3, μου φαίνεται Laughing

Όντως έτσι είναι το άκουσα και εγώ το πρωί, αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι πρωταπριλιά σήμερα Laughing Laughing Laughing Laughing


τι εννοείς Δημήτρη ότι το έκαναν επίτηδες από μέσα? Embarassed Laughing
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 1 Απρ 2008, 17:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Laughing Laughing 100%

Πάντως ήταν αρκετά έξυπνο για εμάς τους παλιότερους που τα έχουμε προλάβει.
Από το ακροατήριο όμως του Red όσοι/ες είναι κάτω από 27-28 χρονών δύσκολα θα κατάλαβαν περί τίνος πρόκειται, και ίσως να μην τους φάνηκε και καθόλου αστείο Laughing

Με την ευκαιρία να επιστρέψω στα ραδιοφωνικά (με ωμέγα αλλά και το όμικρον ταιριάζει καλύτερα) που έχω και πολύ καιρό να μιλήσω.
Πρόσφατα πήρα ένα κινητό με FM ραδιόφωνο, και μπήκα στο τρυπάκι να ακούω ραδιόφωνο τα βράδια μετά τα μεσάνυχτα. Παλιές καλές συνήθειες... αλλά τελικά όντως αποδείχθηκε ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΛΕΣ συνήθειες. Αφού δεν χάλασα το κουμπί για το scan πάλι καλά... Ψάξιμο πάνω, κάτω και άντε πάλι.
Είχα πάρα πολύ καιρό να κάτσω να ακούσω ή μάλλον να ψάξω. Τα συμπεράσματά μου ήταν τα παρακάτω:
1. Το playlist πάει σύννεφο. Κανονικά mp3 players, ας είναι καλά τα σποτάκια ενδιάμεσα που μιλάνε, έστω και είναι διαφημίσεις.
2. Έχουν γεμίσει τα FM στην Αθήνα, κλώνους του Derti FM. Της κλωνοποίησης, ωωωω κλωνοποίηση.... Είπαμε τα λαϊκά τραβάνε, αλλά έχει παραγίνει το κακό.
3. Γύρω στους 13-14 σταθμούς εντόπισα να παίζουν ξένη μουσική. Από αυτούς οι μισοί τουλάχιστον παίζουν Rock. Και μάλιστα σταθμοί που ήταν γνωστοί για άλλη μουσική όπως Kiss FM κλπ.
4. Εξαιρέσεις πολύ λίγες που κάπως με κράτησαν και δεν ξαναπίεζα το scan. Όπως Εν Λευκό 87.7 , Free 98.0 και Ατλαντίς 105.2 . Αν και δεν συμβαδίζω με τα είδη μουσικής που παίζουν, με κράτησαν γιατί υπήρχαν κάποιοι που μίλαγαν πίσω από το μικρόφωνο ΕΛΕΥΘΕΡΑ... Έλεγαν αυτά που ήθελαν να πουν και όχι αυτά που τους λένε να πουν.
5. Τέλος από ερασιτέχνες ούτε συζήτηση. Ούτε για πλάκα από 87.5-108 μιλάω (φηφιακό είναι) και εντός Αθηνών πάντα.


Αυτά εν ολίγης
Και καλό μήνα

Δημήτρης 835
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©