Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641063
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

The Greek lover...
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 19 Ιουν 2004, 21:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αν επιτρεπεται να εκφερω γνωμη τοτε θα πω το εξης.
Δεν εχουμε ολοι τα ιδια γουστα ουτε τις ιδιες αποψεις, πραγμα που σημαινει οτι δεν ειναι απαραιτητο να μας αρεσουν τα ιδια πραγματα. Ισως για σενα φιλε dmitspan το topic να ειναι "πατατα", ισως ομως για καποιους αλλους να μην ειναι. Οπως ειπε και η Μαιρη δεν ειναι απαραιτητο να απαντας σε οτι βλεπεις, ποσο μαλλον αν εχεις την επιλογη να αποφυγεις να το βλεπεις.
Καλο ειναι να εχεις την γνωμη σου για κατι και να την καταθετεις, ομως το να δινεις συμβουλες και κατευθυνσεις του τυπου "να αφαιρεθει" δεν ειναι σωστο. προσωπικα θα εκτιμουσα πολυ την αποψη σου αν εμενες στο "ειναι πατατα" αλλα τουλαχιστον εμενα με προσβαλει να ζητας να αφαιρεθουν τα posts καποιων ανθρωπων εκειδη δεν σου αρεσουν εσενα.
Το οτι καποιοι θελησαν να κανουν μια συζητηση πιο χαλαρη και με λιγοτερο "ουσιωδες" θεμα (οπως πιθανον πιστευεις) δεν σημαινει οτι ειμαστε ασοβαροι. Ισως να θελουμε να ξεπηξουμε λιγο και να γελασουμε.
Και εμενα δεν μου αρεσουν αρκετα απο τα θεματα σε αυτο το forum ομως δεν εγραψα τιποτα εκει και κυριως δεν ζητησα να αφαιρεθουν, οποτε το βρισκω αδικο αυτο το αιτημα σου.
Αυτη ειναι η δικη μου γνωμη καλως η κακως.

Deep Oblivion
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 20 Ιουν 2004, 00:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

το βρίσκω απαράδεκτο να προσπαθείς να βάλεις σε όρια το τέλειο, και ο καθένας έχει τα γούστα του, αλλά όπως σέβομαι την άποψη όλων, σεβαστείτε και σεις τη δική μου που δε παύει να'ναι κατηγορηματική.
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 20 Ιουν 2004, 00:25 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Περι κλειδωμάτων και διαγραφών Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πήγα να απαντήσω νωρίτερα, αλλά δεν το έκανα...

Τον dmitspan είναι αλήθεια, τον ξέρω καιρό από το chat παλιότερα και τις εκπομπές, όταν ακόμα σπούδαζε εις τα Αγγλίας..

Για αυτό και δεν παρεξηγώ το ..περίεργο ταμπεραμέντο του.. Φυσικά, δεν είναι εύκολο να κάνουν όλοι το ίδο...

Οντως, το τι μας αρέσει και τι όχι είναι υποκειμενικό.. Ο ίδιος ο Δημήτρης, με "έκραζε" όταν είχα φτιάξει το forum για το survivor, λέγοντας ότι θα πέσει φοβερά το επίπεδο του site και του forum, και τελικά κατέληξε να μου γίνει fanατικός fame storίτης... Και δεν νομίζω να έγινε λογω του εκπληκτικού ταλέντου των παιδιών του reality...

Αν ήταν να σβήσω posts η αλήθεια είναι ότι θα έσβηνα το δικό σου μάλλον Δημήτρη.. Αλλά δεν πιστεύω σε τέτοιες πρακτικές, αλλά στην καλή διάθεση όλων όσων βρισκόμαστε εδώ να ανταλλάσουμε τις απόψεις μας, τις ιδέες μας, να πετάμε την βλακεία μας ή την εξυπνάδα μας, χωρίς να πρέπει να αγχωνόμαστε για αυτό.. Και με την κοινή λογική και τα όρια που μπορούμε να έχουμε για τον εαυτό μας ώστε να μην προσβάλουν τους άλλους αυτά που γράφουμε.. Το να χαρακτηρίσουμε κάτι που από ότι φαίνεται αρκετοί το βρίσκουν ενδιαφέρον "πατάτα" αγγίζει τα όρια της προσβολής, και αντιτίθεται στην θέση "σέβομαι την άποψη όλων"...

Επί του θέματος τώρα, παρότι διαθέτω την τρίχα για πουλόβερ, διαθέτω και φλούφλικα χαρακτηριστικά.. Θα έλεγα μια μέση κατάσταση, είναι πιο διαχρονική για τις σχέσεις, εφήμερες και μη.. Αλλιώς σύντομα θα είσαι ή γραφικός, ή εκτός μόδας...! Smile Marketing άποψη, αλλά όπως και να το κάνουμε, ουσιαστικά "πουλάς" τον εαυτό σου... ή έστω πλασσάρεις...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 20 Ιουν 2004, 14:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Για τη διαφορά Survivor-Fame Story νόμιζα ότι είχα ξαναμιλήσει, αλλά μάλλον κάνω λάθος. Το 2ο πιστεύω ότι έχει κάποια αξία μόνο και μόνο επειδή βγαίνουν καλλιτέχνες από κει μέσα από μια διαδικασία, βλέπεις πώς μπορεί να χτιστεί και να αλλάξει μια φωνή. Από κει και πέρα δε με νοιάζει τι κάνουν, ποιος γουστάρει ποια, ποιοι πηδιούνται κτλπ. ΜΟΝΟ το καλλιτεχνικό μέρος μ'ενδιαφέρει, όλα τα υπόλοιπα είναι σκουπίδια για ν'ασχολούνται οι κίτρινες φυλλάδες και τα media.

`Οσο για το θέμα μας το ξέρω ότι παραήμουν καυστικός...

Πληροφοριακά, και γω έχω τρίχα και γουστάρω, είμαι ο χαρακτηριστικός Mesogian man Shocked Embarassed Very Happy Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 21 Ιουν 2004, 15:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

oblitron έγραψε:
Πού κολλάει το χρώμα των μαλλιών και των ματιών με το σεβασμό; Δεν κατάλαβα... Να το πάρω προσωπικά; Wink


Όχι βρε oblitron... Rolling Eyes

Η πρόταση αυτή εκφράζει την διαφωνία μου στο ότι ο άντρας με την τρίχα είναι έτσι και ο άντρας χωρίς τρίχα είναι καπως αλλιώς. Κοινώς καλό είναι να μην ασχολούμαστε με ΤΡΙΧΕΣ Twisted Evil

Τώρα βέβαια έχω γνωρίσει άντρες μόνο ως φίλους, μια γυναίκα μπορεί να μας πει πολλά περισσότερα για το ερωτικό ταμπεραμέντο κάθε τύπου ανδρός... είναι όμως πράγματι θέμα τετοστερόνης Shocked ; Ελπίζω όχι γιατί θεωρώ ότι έχω σεβαστεί όλες τις κοπέλες που γνώρισα. (Μη μου το χαλάς τώρα! Smile !!)
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 21 Ιουν 2004, 22:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Άρα, για να ανακεφαλαιώσουμε: Υπάρχουν άντρες με τρίχα που είναι δυναμικοί και βαρβάτοι και greek lovers και άλλοι ξανθοί με μπλε μάτια, που είναι πιο ευαίσθητοι και ρομαντικοί και γλυκούληδες. Και κάποιες γυναίκες προτιμούν τους μεν, κάποιες τους δε. Eαν όμως υπήρχε ένας άντρας ξανθός με μπλε μάτια και τριχωτός; Δηλαδή τύπος 2 σε 1; Δε θα ήταν ο τέλειος άντρας;
(Και βέβαια θα ήταν! Razz )
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 21 Ιουν 2004, 22:59 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Oblitron...
συνδιάζεις τον greek lover με τη τριχα πουλόβερ,το παλικάρι με τα μπλε μάτια και τα ξανθά μαλιά...άρα είσαι ο τέλειος άντρας.
Ένα πράγμα 2 σε ένα δηλαδή...Οικονομική συσκευασία! χιχιχι!

Τώρα σοβαρά το τι θέλουν οι γυναίκες δεν είναι κάτι το οποίο μπορέι να μπει σε καλούπι.Είναι κάτι αυθόρμητο που εκφράζεται στην πορεία...το λεγόμενο "κλικ" που μπορεί να γίνει από την πρώτη ματιά...

Όμως παραμένω στην αρχική μου άποψη ότι ο άντρας πρέπει να είναι άντρας,να διεκδικεί δυναμικά και να είναι ερωτικός.Πρέπει να είναι κυνηγός και να ελίσσεται έξυπνα...Οι ερωτικές ματιές,οι έξυπνες ατάκες,τα χαμόγελα με υποννοούμενα είναι κάποια από τα βασικά εργαλεία αυτού που λέμε "γοητείας"...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Ιουν 2004, 01:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Mairh έγραψε:
Τώρα σοβαρά το τι θέλουν οι γυναίκες δεν είναι κάτι το οποίο μπορέι να μπει σε καλούπι.Είναι κάτι αυθόρμητο που εκφράζεται στην πορεία...το λεγόμενο "κλικ" που μπορεί να γίνει από την πρώτη ματιά...


Τώρα μίλησες σωστά, σε παραδέχομαι! Αυτό περίμενα ν'ακούσω Very Happy
Το ίδιο ισχύει κ για μας Cool
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Ιουν 2004, 11:08 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Συμφωνώ με τους προλαλίσαντες (έτσι γράφεται; ) και θα προσπαθίσω να βγάλω ένα προσωπικό συμπέρασμα.

Άντρες και γυναίκες δεν είναι ίδιοι. Είναι όμοιοι.
Έχουν τα δικά τους θέλω (από το άλλο φύλο)
Ο άντρας πρέπει να κάνει την πρώτη κίνηση Embarassed
Αν αυτή η κίνηση καλύψει κάποια θέλω της γυναίκας τότε το πράγμα προχωράει (το κλίκ που λέγαμε)
Βέβαια για να κίνει το παραπάνω πρέπει και η γυναίκα να καλύπτει κάποια από τα θέλω του άντρα και βέβαια δεν αποκλείουμε να κάνει η γυναίκα την πρώτη κίνηση
Επειδή άντρες - γυναίκες είναι διαφορετικοί ο ένας συμπληρώνει τον άλλο
Όταν αυτή η αλληλοσυμπλήρωση είναι σε σημαντικό βαθμό τότε η σχέση έχει προοπτική
Εαν στο παραπάνω προστεθεί και η απαραίτητη δόση σεβασμού και κατανόησης τότε η σχέση προχωράει

Ωραία όλα αυτά (αν και ακούγονται λίγο σαν τσελεμεντές Smile )
Μήπως όμως το παρακάνουμε; Μήπως όλη αυτή η σκέψη γύρω από τις σχέσεις (πως θα την πλησιάσω; περνάω καλά; ) τελικά χαλάει την ουσία; Μήπως πρέπει να αφήνουμε τα πράγματα να κυλάνε χωρίς ιδιαίτερη σκέψη;

Ας ζήσουμε τη ζωή μας και τις σχέσεις μας ελεύθερα και με πάθος χωρίς αυτά που μας τα έβαλαν στο κεφάλι η τόλμη και γοητεία, το Nitro, το Cosmopolitan και όλοι αυτοί οι κακοί συμβουλοι. Ας προχωρήσουμε και ποιος ξέρει;

όπως ένας σοφός έγραψε:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια, ο Θεός χαμογελάει
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Ιουν 2004, 16:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Συμφωνω ακραδαντα (ετσι γραφεται?) Με τον Νεοκλη και θα ηθελα να προσθεσω και εγω κατι.
Καλο ειναι να μην πολυσκεφτομαστε και πολυαναλυουμε την καθε κατασταση που μας τυχαινει στη ζωη μας. Εξαλλου το πιο συνηθισμενο πραγμα ειναι αυτο που λεει η καρδια μας να ειναι εκ διαμετρου αντιθετο απο αυτο που λεει η λογικη μας. Τις περισσοτερες φορες ακολουθουμε την φωνη της λογικης και οντως χανουμε την ουσια. Η Δυστυχια κρυβεται καπου εκει, μαλλον, να το θεσω καλυτερα, εκει σιγουρα ΔΕΝ κρυβεται η ευτυχια, αν ακολουθουσαμε την φωνη της καρδιας μας, τοτε ψυχικα θα ηαμσταν παντα καλυμενοι, ακομα και αν εχουμε πληγωθει. Τουλαχιστον κυνηγησαμε αυτο που θελαμε και τουλαχιστον καναμε κατι και δεν μειναμε απραγοι απεναντι στο ενστικτο που μας καλουσε.

Deep_Oblivion
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 22 Ιουν 2004, 19:29 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Με βρίσκεις 10000000000000% σύμφωνο, και όχι μόνο γι'αυτά που είπες. + το ότι η ζωή δε ξέρεις τι σου επιφυλάσσει για το αύριο και καλό είναι να εκμεταλλεύεσαι τις ευκαιρίες όταν σου τις δίνει, διότι δεν είναι αρκετές... και θα είμαστε πάντα με την απορία...
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©