Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 644566
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Aκριβοπληρωμένοι δικηγόροι & ΕΛ.ΑΣ

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 31 Οκτ 2007, 03:25 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Aκριβοπληρωμένοι δικηγόροι & ΕΛ.ΑΣ Απαντηση με παραβολή κειμένου

θελω κι εγω να βγαλω τ' απωθημενα μου. Twisted Evil

ενας δικηγορος μου χει σπασει τα νευρα εδω και λιγες βδομαδες.
σημ: γενικα μου ειναι αχωνευτοι οι περισσοτεροι, αληταρία σκετη, καμουφλαρισμενοι ομως κατω απο ενα "τακτοποιημενο" και καθαρο προφιλ,
αλλα δυστυχως ειναι χρησιμοι ορισμενες φορες.

το συμπερασμα αυτο δεν το εχω βγαλει απο εναν μοναχα αλλα απο αρκετους.
ακομη κι απο μεγαλα ονοματα...
τα μεγαλα ονοματα βεβαια ουτε που ασχολουντε οι ιδιοι με την υποθεση σου, βαζουν τους ασκουμενους-απειρους δικηγορους να τρεξουν και ο πελατης-κοροιδο πληρωνει το "ονομα".
το "ονομα" ασχολειται μονο με τρανταχτες υποθεσεις (οπου παει η καμερα)
συμμετεχει ομως και σε διαφορες εκπομπες καλεσμενος συνηθως καποιου Τριανταφυλοπουλου...
μ' αυτον το τροπο γινεται ακομη πιο γνωστος κι' ετσι προσελκυει περισσοτερους πελατες-κοροιδα!

ο συγκεκριμενος ομως που θελω να κραξω ειναι περιπτωση. Twisted Evil

μου τον συστησαν...
δεν ειχα τιποτα να χασω και οποτε κανονισαμε να συναντηθουμε.
αφου τα ειπαμε, φτασαμε στο σημειο να μιλησουμε για το ποσο που θελει ωστε να γινει η δουλεια.

εκτος του οτι δεν τον συμπαθησα (ειχε αυτο το σνομπιστικο υφος, που αρκετοι απ' τη ρατσα των δικηγορων, εχουν)
αυτα που ζητουσε μου φανηκαν παρα πολλα.
οποτε και του εδωσα να καταλαβει οτι δεν επιθυμω να συνεργαστω μαζι του. ομορφα κι ωραια!

ελα ομως που αυτος δεν το 'πιασε...

ηρθε απ' τη δουλεια μου -απροειδοποιητα- στρογγυλοκαθησε λεγωντας μου: λοιπον, θα χρειαστω καποια πραγματακια απο σενα, για να προχωρησουμε.

του απαντω.
Να προχωρησουμε σε τι?

δικ: εσεις δεν ηρθατε να ζητησετε την βοηθεια μου?
εγω: η "βοηθεια" σας μου φαινηκε πολυ ακριβη, γι' αυτο αλλωστε
και δεν κλεισαμε καποιο αλλο ραντεβου...ουτε σας εδωσα καποιο "φακελο"
σχετικο με την υποθεση.

και τωρα ξεκιναει η παρασταση Very Happy
δικ: E! ΕΙΣΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ...ΕΓΩ ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΙ ΕΣΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΠΟΥ ΤΑ 'ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΣΚΑΤΑ. ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ... Shocked

ενταξει αυτο ηταν...εφτασα στο σημειο εκρηξης! (ειχα γινει πραγματικα κατακοκκινος απ' το θυμο και την υπερενταση)
αφου ακουσε τα βρισιδια του - του ειπα κι ενα καλο: ΚΑΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ? ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΥΓΙΑΣ? ΚΑΙ ΖΗΤΑΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΣΑ?...ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗ ΝΟΜΙΚΗ! (ειναι νεος σε ηλικια)

εκτος απ' το να παω στην αστυνομια...
παιζει κατι αλλο? να δοκιμασω να τον καταγγειλω στον δικηγορικο συλλογο?

------------------------------------------------------------------------------------

αστυνομια ειπα...και πεταχτηκε ενα σπυρακι στο προσωπο μου.
καλα καθαρματα κι αυτα... (οι περισσοτεροι, οχι ολοι)
ειδικα οι "κυριοι" του Α.Τ στη Μιχαηλ Βοδα (Αχαρνών) ειναι πολυ περιποιητικοι! ολους τους αντιμετωπιζουν το ιδιο!*
τι σου κανει παντως η στολη ε? (μαζι με τα ραμενα σηματακια και τα αξεσουαρ -γκλομπ-) και απαραιτητως γυαλι "μυγα" για να ψαρωνουμε...
ο ΑΜΟΡΦΩΤΟΣ-ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ-ΧΟΥΝΤΙΚΟΣ-Γ@Μ@Ω & ΔΕΡΝΩ-ΒΛΑΧΟΣ- ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ αποκταει ενα κυρος με αυτην.

*τι κι αν εχεις κλεψει, χρωστας στο δημοσιο, εισαι πρεζακιας, δεν εχεις πανω σου ταυτοτητα...
ναι καλα διαβασατε... ο πρεζακιας που δεν εχει συναισθηση που βρισκεται και τι κανει, που κατουριεται πανω του, που ειναι γεματος πληγες - ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΖΩΑ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΦΟΡΑΝΕ ΓΑΝΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΠΗΣΟΥΝ-ολοι μαζι στο ιδιο κελι!
και το αλλο που το πας?
10 ατομα σε ενα χωρο σχεδιασμενο για 5 ατομα!
η συμπεριφορα βεβαια των δεσμοφυλακων προς τις γυναικες ειναι εξαιρετικη!! τα "κοπλιμεντα" και οχι μονο, δινουν και παιρνουν.

αλλα ποιος να τα δει αυτα?
και ποτε? οταν ο Υπ. Δημ. Ταξης κανει ταχα μου "ξαφνικη" επισκεψη
και το τμημα Α.Τ ΑΧΑΡΝΩΝ -ΜΙΧΑΗΛ ΒΟΔΑ εχει φρεσκοβαφτει και τα Ζωα-Αστυνομικοι φορανε το καλο τους προσωπο?

και πως μπορεις να τα βαλεις μαζι τους (χωρις να ξοδεψεις μια ολοκληρη περιουσια σε ηλιθιους δικηγορισκους)

αν θελετε ριξτε και μια ματια εδω περα.
www.keli.gr
www.keli.gr/2007/06/blog-post_25.html

ουφ! τα ειπα... και ηρεμησα. Smile

α! να μη ξεχασω ν' αναφερω οτι, "αξιολογους χωρους" με την αναλογη "υποδοχη κι' εξυπηρετηση" εχει και το α.τ Ομονοιας...


Τροποποιήθηκε από τον Echo την Σάββατο 8 Δεκ 2007, 12:32 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 31 Οκτ 2007, 14:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αμα ηρέμησες ...είναι καλά..

Πάντως για το αστυνομικό τμήμα της Ομόνοιας έχουν κυκλοφορήσει τα γνωστά videάκια με το πόσο καλά φέρονται οι εργαζόμενοι εκεί στους πελάτες τους...

Επίσης, διάβαζα (άσχετο) χθες στην Ελευθεροτυπία το πόσο φιλόξενα φέρονται οι λιμενικές αρχές στους λαθρομετανάστες που μαζεύουν από τα χωρικά (και τα διεθνή καμιά φορά) ύδατα...

Γενικά η εξουσία ότι δίνεται απλόχερα (ή μπορεί κάποιος να την πάρει μόνος του) αλλοιώνει πολύ τις συμπεριφορές..

Οταν κάποιο συγγενικό μου πρόσωπο χρειάστηκε την συνδρομή / αντιπροσώπευση κάποιου ψιλο-ονομαστού δικηγόρου / βουλευτή, και εκείνος του ζήτησε ένα μεγάλο ποσό (δεν του έφτανε φαίνεται η βουλευτική αποζημίωση για να ζήσει τα παιδάκια του) του απάντησε:

Εμ κυριε τάδε μου, έτσι είναι αυτά .. Το γιατρό και τον δικηγόρο πρέπει να τον πληρώνεις...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©