Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641081
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Αννιτα Πανια + Κωσταντινος Πασσαρης!!
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
VaMMpiTreLLa
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 26, 2006
Μηνύματα: 345

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 11:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Αννιτα Πανια + Κωσταντινος Πασσαρης!! Απαντηση με παραβολή κειμένου

Λοιπον εχτες , μαζευτηκα κατακοπη , απο μια δυσκολη μερα με πολλες υποχρεωσεις κατα τις 22 : 00 σπιτι μου , αποφασισμενη να χαζεψω κανενα δυωρακι στην τηλεοραση και να πεσω για νανακια σαν καλο και κουρασμενο κοριτσι!!

Αφου λοιπον ειδα ολες τις βλακειες του τυπου , so you think you can dance για να αδειασει το μυαλο μου , εκανα ενα ζαπινγκ στην tv , και επεσε πανω στον Αθεατο Κοσμο...σκεπτομενη , τι εξωγηινους , φαντασματα , μαυρες μαγειες θα ειχε παλι ο Χαρδεβελας να μας δειξει ???

και ολο εκπληξη βλεπω Ανιτα Πανια , και θεμα της εκπομπης τη συνεντυξη του Πασσαρη στην Αννιτα....

Το θεμα απλα με καθηλωσε.... μονο οδοντογλυφιδες και μανταλακια που δεν εβαλα στα ματια για να μπορεσω να παρακολουθησω...!!

Τι να πω οτι ειδα σε αυτη τη συνεντυξη ???
Εναν στιγνο εγκληματια που παραδεχεται οτι στερησε την ζωη ανθρωπων χωρις να μετανοιωνει ??

Πονεμενες οικογενειες που κλαινε τον χαμο των αντρων , αδερφων , πατεραδων ?

Εναν αδερφο του ενος απο τα θυματα , να λεει οτι ο δολοφονος του ιδιου του αδερφου ειναι ο λιγοτερο υπαιτιος για αυτον τον φονο ?

Τις οικογενειες , τους πολιτες , και τον ιδιο τον Πασσαρη , να παρακαλανε να δικαστει στην Ελλαδα για τα εγκληματα που εχει διαπραξει , και απο την αλλη μερια μια πολιτεια εντελως αδιαφορη , ανευθυνη απεναντι στον χαμο αυτωω των ανθρωπων ...

Μια δικαιοσυνη αδικη , που προσπαθει να καλυψει τα ακαλυπτα , δινωντας μονιμως αρνητικες απαντησεις στις αιτησεις τους Πασσαρη , αλλα και των συγγενων για μια δικη στην Ελλαδα ??

Και ποσα αλλα πραγματα που μου εκαναν πραγματικα εντυπωση....
Ηταν οντως μια αρκετα σοκαριστικη συνεντυεξη....

Δεν ξερω εαν την ειδε κανεις σας και πως ενιωσε , αλλα εγω οταν αποφαισα να πατησω το κοκκινο κουμπακι του τηλεκοντρολ , αυτο που κλεινει την τηλεοραση , και να παω στο κρεβατι μου να ξεκουραστω.... ειχα πολλες αποριες να στριφογυρνανε στο κεφαλι μου .... τις οποιες ακομα και σημερα τις εχω...

Εφαγα σκαλωμα τρελο με την συνεντευξη!!!

Την ειδε κανενας αλλος??


Υ.Γ Πολυ ωρα σκεφτομουν εαν αυτο επρεπε να το βαλω στο "σχεσεις και ανθρωποι " η στο "general" .. τελικα το εβαλα εδω!!!
_________________
No rain can wash away my tears
No wind can soothe my pain
You made me doubt, you made me fear
But now I'm not the same
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 13:01 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Πάμε ξανά...

Έστω ότι ο Πάσαρης δικάζεται στην Ελλάδα. Μπαίνει φυλακή. Πόσους αστυνομικούς έχει φάει; Πόσοι ενδεχομένως να τον περιμένουν στην "Ψειρού"; Ρισκάρεις ένα μακελειό σε Ελληνικές φυλακές;

...και πολλά άλλα που μπορεί αυτό το "άχρηστο" το Ελληνικό το κράτος να μην ρισκάρει για να τον δικάσει στην Ελλάδα.

Όσο για τις απαντήσεις που έδινε θυμήζουν το εξής: "δεν είμαι εγώ ρατσιστής αυτός είναι μαύρος".

Υ.Γ. Προτίμησα να δω Ματ Ντεϊμον, Μπεν Άφλεκ και ΤΟΝ ΤΡΙΜΕΓΙΣΤΟ στη ΝΕΤ στο έργο "ο ξεχωριστός κύριος Ρίπλι" (ή κάπως έτσι...).
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VaMMpiTreLLa
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 26, 2006
Μηνύματα: 345

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 13:07 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

πολυ ωραια ταινια ο ταλαντουχος κυριος Ριπλευ... χωρις πλακα..την εχω δει πολλες φορες...

και παμε παλι ...οπως σου απαντησα και στο myspace....
ας βγουν να δικαιολογησουν την αρνητηικη τους σταση για την εκδοση του στην Ελλαδα ...και να την υπερασπισουν με επιχειρηματα!!! Αυτη η απαθεια και το κρυφτουλι τους με ενοχλει .... Ας πουνε δεν δεχομασε για τον αλφα , βητα , γαμα λογο...οχι ενα ξερο " η απαντηση μας ειναι αρνητικη¨...τοτε θα τους παραδεχτω....!!

και ξαναλεω οτι δεν παιρνω το μερος του Πασσαρη , γιατι αφαιρεσαι δυο ζωες σιγουρα , ισως και παραπανω....ειναι ενας εγκληματιας στιγνοτατος , ενας στιγερος δολοφονος ...το παραδεχτηκε και μονος του... κυνικοτατα στις δηλωσεις του.....

αλλα δεν μπορς να κλεισω τα ματια στην απαθεια του Υπυργειου Δικαιοσυνης..και αν δεν θελουν να απαντησουν δημοσια..με γεια τους με χαρα τους...ας απαντησουν τουλαχιστον στους συγγενεις των θυματων , που περιμενουν τοσα χρονια μια ρημαδα απαντηση για το τι και πως...και μην μου πειτε οτι δεν ξερουν...μια χαρα ξερουν!!!
_________________
No rain can wash away my tears
No wind can soothe my pain
You made me doubt, you made me fear
But now I'm not the same
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 13:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

και το ριπλέϊ της απάντησης...


στον στρατό λοιπόν π.χ. κάποια θέματα είναι classified και π.χ χαρακτιρίζονται ως απόρρητα. Οπότε σε βάζουν να κάνεις μια δουλειά που φένεται να είναι εντελώς άχρηστη στα μάτια σου... Δεν έχεις όμως πολλές επιλογές απλά την κάνεις.

Μερικά θέματα είναι απόρρητα και άκρως απόρρητα. Το να μαθευτούν από τον τηλεκαταναλωτή ή από τον συγγενή του θύματος ΜΟΝΟ κίνδυνο μπορεί για τον δημόσιο βίο να προκαλέσουν.

Ειδικά για τον συγγενή που ΔΥΣΤΥΧΩΣ εκτός από την λογική πρυτανεύει και το συναίσθημα της οργής για τον χαμό ενός προσώπου.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VaMMpiTreLLa
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 26, 2006
Μηνύματα: 345

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 13:14 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

δυστυχως διαφωνω μαζι σου στο συγκεκριμενο ( καλα δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνουμε και σε ολα ...χιχιχιχιχ)!!!!

εσυ δηλαδη εαν ησουν αδερφος του Αλεβιζοπουλου η του Δρακοπουλου , δεν θα απαιτουσες και επιθυμουσες ΓΙΑΤΙ και ΠΩΣ σκωτωθηκε ο αδερφος σου ??
Θα σου λεγανε ειναι απορρητα δεδομενα και θα ελεγες α ενταξει μωρε... για το καλο ολων μας τοτε μην μου δωσετε απαντησεις!!!
_________________
No rain can wash away my tears
No wind can soothe my pain
You made me doubt, you made me fear
But now I'm not the same
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 13:21 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τι να σου πω τώρα; Είπαμε άλλο ο συγγενής άλλο ο τηλεκαταναλωτής. Ο πρώτος διακατέχεται από δυνατά συναισθήματα και άλλος από το αίσθημα της (δεν το λέμε, δεν το λέμε είμαστε καλά παιδιά! )

Να σου πω κάτι... Δεν θέλω να τα ξέρω όλα. Προτιμώ να πεθάνω χαζός παρά να μου παρουσιάζουν - πλασάρουν ένα δίλλημα την μέρα Wink

Υ.Γ. Ορισμένα από τα θύματα του Πάσαρ ήταν τραγικά και τυχαία. Άλλα μόνο τυχαία δεν έγιναν στόχος του Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VaMMpiTreLLa
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 26, 2006
Μηνύματα: 345

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 13:25 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Greco έγραψε:


Να σου πω κάτι... Δεν θέλω να τα ξέρω όλα. Προτιμώ να πεθάνω χαζός παρά να μου παρουσιάζουν - πλασάρουν ένα δίλλημα την μέρα Wink


καλα δεν ειναι θεμα χαζομαρας... πολλες φορες εχω υιοθετησει κι εγω και πολλοι απο εμας ειμαι σιγουρη , αυτη την λογικη... και πιθανον να ειναι και το καλυτερο....

Greco έγραψε:
Υ.Γ. Ορισμένα από τα θύματα του Πάσαρ ήταν τραγικά και τυχαία. Άλλα μόνο τυχαία δεν έγιναν στόχος του Wink


Σε αυτο με βρισκεις ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗ....πιο απολυτα δεν γινεται ομως!!!
_________________
No rain can wash away my tears
No wind can soothe my pain
You made me doubt, you made me fear
But now I'm not the same
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 13:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ε, προτιμώ ο κρατικός μηχανισμός να μην είναι μέρος του σόου... να μας αφήνει να πέρνουμε μάτι σε ότι ζητάνε οι δημοσιογράφοι

Σόρρυ...

ΟΙ "ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ" Twisted Evil Twisted Evil


Υ.Γ. Έξυπνο να ζητήσει την Ανίτα... Με κανά χαρτογιακά θα είχε λήξει σε 5 λεπτά η συζήτηση...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VaMMpiTreLLa
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 26, 2006
Μηνύματα: 345

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 13:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ωχ καλα...θα πριτμησω να μην απαντησω περι κρατικου μηχανισμου και show... γιατι θα διαφωνουμε ολη μερα....λοοοοολ!!!!

οσο για τους δημοσιογραφους , σαφεστατα το λιγοτερο που μπορω να πω οτι ειναι καραγκιοζηδες... αν οχι ολοι ( γιατι σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις) οι περισσοτεροι ειναι αληταραδες και η ασχετοσθνη τους φτανει στα ορια του εξοργισμου!!!!

Πανεξυπνο οντως απο πλευρα Παασαρη η επιλογη της Αννιτας!!
_________________
No rain can wash away my tears
No wind can soothe my pain
You made me doubt, you made me fear
But now I'm not the same
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 16:34 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ναι μπορεί να θέλει να κρατήσει θέση για το σόου της Wink
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 16:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Greco έγραψε:
Προτίμησα να δω Ματ Ντεϊμον, Μπεν Άφλεκ και ΤΟΝ ΤΡΙΜΕΓΙΣΤΟ στη ΝΕΤ στο έργο "ο ξεχωριστός κύριος Ρίπλι" (ή κάπως έτσι...).
To ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος, αλλά θέλω να μάθω. Ο ΤΡΙΜΕΓΙΣΤΟΣ είναι ο Philip Seymour Hoffman;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Echo
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 24, 2007
Μηνύματα: 382

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 6 Ιουν 2007, 17:51 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

VaMMpyTreLLa έγραψε:

οσο για τους δημοσιογραφους , σαφεστατα το λιγοτερο που μπορω να πω οτι ειναι καραγκιοζηδες... αν οχι ολοι ( γιατι σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις) οι περισσοτεροι ειναι αληταραδες...


χαχα! τους εχουμε κραξει για τα καλα, εδω μεσα!! Very Happy

η ταινια ομως λεγεται "ο ξεχωριστος Γουιλ Χαντινγκ"
εκει παιζουν μαζι οι Αφλεκ και Ντειμον μαζι με Ρ. Γουλιαμς.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Greco
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jan 28, 2005
Μηνύματα: 244

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 11 Ιουν 2007, 09:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Echo έγραψε:

η ταινια ομως λεγεται "ο ξεχωριστος Γουιλ Χαντινγκ"
εκει παιζουν μαζι οι Αφλεκ και Ντειμον μαζι με Ρ. Γουλιαμς.


Στο θέμα ηθοποιοί, τίτλοι ταινίας, τραγουδιών κλπ παίρνω κάτω από την βάση χαλαρά. Άμα θες να σου πω το σέντερ μπακ του Παναργειακού Laughing

Στο θέμα μας...

Πολλά άρθρα έγραφαν, ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΙ οι συγγενείς των θυμάτων του Πάσαρη
από την συνέντευξη της Πάνια και γενικότερα την εκπομπή Χαρδαβέλλα...

Μάλλον Βάμπυ τα δικαιώματα του καθενός δεν θα τα διεκδικεί ο χ, ψ δημοσιογράφος...
_________________
ΖΑΣ Σούπερσταρς
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
malvi
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: May 31, 2007
Μηνύματα: 24

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 12 Ιουν 2007, 09:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ να αρωτήξω κατιτίς?

Δεν θυμάμαι σε ποια χώρα είναι αυτή τη στιγμή ο Πάσσαρης....
(χμχμχμχ....μάλλον Ιταλία....)....αλλά μου κάνει εντύπωση το εξής γεγονός....γιατί θέλει ο Πάσσαρης σώνει και καλά να έρθει στην Ελλάδα να δικαστεί?....τόσο κόπο έκανε με την απόδραση....και θέλει να γυρίσει πίσω? confuzzled

Νομίζω τελικά, όπως έχει προαναφέρει και ο Greco, μπορούμε να ξέρουμε άραγες όλη την αλήθεια ή πόσες πτυχές της αλήθειας μπορούμε να γνωρίζουμε?
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
VaMMpiTreLLa
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 26, 2006
Μηνύματα: 345

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 12 Ιουν 2007, 10:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

στη Ρουμανια ειναι κοπελια!!!!

σημερα εχει part ΙΙ ο χαρδαβελας...παλι με βλεπω να ξενυχταω...οιμεεε!!!!!

υπαρχουν παρα πολλα πραγματα πισω απο καθε αληθεια...δεν διαφωνω σε αυτο....

ειμαι σαφεστατα ομως υπερ του να ερθει να δικαστει στην πατριδα του....
εαν μεινει να εκτισει την ποινη του εκει , σε 25 χρονακια που υποτιθεται οτι θα γυριζει ελλαδα , τα εγληματα του θα εχουν παραγραφει .... οποτε ξεχναμε το γενγονος πως βρεθηκε ενα οπλο στο χερι του , και πωσ βρεθηκαν οι χειροπεδες λυμενες ( και οχι σπασμενες) ...και διαφορα αλλα πραγματακια!!!

Για να δουμε παντως και σημερα τι εχει να μας πει ο Κυριος Πασσαρης , και ολοι οι αλλοι Κυριοι ( ο θεος να τους κανει ) ... και το ξανασυζηταμε το θεμα!!
_________________
No rain can wash away my tears
No wind can soothe my pain
You made me doubt, you made me fear
But now I'm not the same
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 12 Ιουν 2007, 10:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

malvi έγραψε:
Εγώ να αρωτήξω κατιτίς?

Δεν θυμάμαι σε ποια χώρα είναι αυτή τη στιγμή ο Πάσσαρης....
(χμχμχμχ....μάλλον Ιταλία....)....αλλά μου κάνει εντύπωση το εξής γεγονός....γιατί θέλει ο Πάσσαρης σώνει και καλά να έρθει στην Ελλάδα να δικαστεί?....τόσο κόπο έκανε με την απόδραση....και θέλει να γυρίσει πίσω? confuzzled

Νομίζω τελικά, όπως έχει προαναφέρει και ο Greco, μπορούμε να ξέρουμε άραγες όλη την αλήθεια ή πόσες πτυχές της αλήθειας μπορούμε να γνωρίζουμε?


Ο Κώστας Πάσσαρης συνελήφθη το 2001 και καταδικάστηκε σε ισόβεια που σε φυλακές στη Ρουμανία, γιατί και εκεί σκότωσε (σε ένοπλη ληστεία, 2 ανθρώπους).. Στην Ρουμανία το σωφρονιστικό σύστημα είναι λίγο ..παλαιότερων αρχών από τα δικά μας κολλέγια που λέγονται φυλακές..

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=344706
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=474342



Φυσικά, ο ίδιος υποστηρίζει ότι δεν τον θέλουν να γυρίσει .. (για να μην αποκαλυφθούν πράγματα που δεν συμφερουν τα κυκλώματα των φυλακών)..

Αν σας ενδιαφέρει η συνέντευξη βρίσκεται εδώ:

Μέρος 1ο
Μέρος 2ο
Μέρος 3ο

Απόψεις υπάρχουν πολλές και διαφορετικές..

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_civ_1_07/06/2007_229650

http://venieris.blogspot.com/2007/06/blog-post.html

http://erimitis.blogspot.com/2007/06/blog-post_06.html

Η καλύτερη:
http://catcher-in-the-ray.blogspot.com/2007/06/blog-post_06.html


Το θέμα είναι ότι στις Ρουμανικές φυλακές, τα πήρε τα ..κιλάκια του..:


ΠΡΙΝ



ΜΕΤΑ


Τελευταία τροποποίηση από τον LavantiS στις Τρίτη 12 Ιουν 2007, 11:35 GMT. Συνολικά έχει τροποποιηθεί 2 φορές
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
VaMMpiTreLLa
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 26, 2006
Μηνύματα: 345

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 12 Ιουν 2007, 11:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

ο ιδιος δηλωσε νομιζω , πως στη συγκεκριμενη φυλακη που ειναι τωρα ( οχι στην πρωτη , στην οποια βρισκοταν 30 μετρα κατω απο την γη και αλυσοδιμενος ...) οι συνθηκες ειναι πολυ καλυτερες απο οτι στις ελληνικες φυλακες .... κι αν κρινουμε κι απο τα λεγομενα του Μηνα , πιθανον να λεει και αληθεια .... αυτο δεν μπορω να το ξερω βεβαια... δεν εχω μπει ποτε φυλακη...λολ!!!
_________________
No rain can wash away my tears
No wind can soothe my pain
You made me doubt, you made me fear
But now I'm not the same
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
VaMMpiTreLLa
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Apr 26, 2006
Μηνύματα: 345

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 13 Ιουν 2007, 02:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Κωστανινος Πασσαρης Part II ( the sequel)

τελικα δεν καταφερα να παρακολουθησω ολοκληρη την δευτερη εκπομπη του Κυριου Χαρδαβελα , περι Κωσταντινου Πασσαρη ...

Οσο και αν προσπαθησα να κρατησω το ενδιαφερον μου αμειωτο , κουραστηκα ....

Ενας ψυχολογος και ενας εγκληματολογος , οι οποιοι προσπαθησαν να σκιαγραφησουν το πορτραιτο ενος εγκληματια... Ρε παιδια... εσεις οι επιστημονες γιατι δεν μιλατε ελληνικα να σας παρακολουθει και ο απλος κοσμος? Παρα μονο προσπαθειτε να μας μπερδεψετε και να βγαλετε ιατρικα πορισματα , που μονο εσεις καταλαβαινετε ( εαν και πολυ αμφιβαλλω και γι αυτο )... τι θα πει ο Κωσταντινος Πασσαρης μεγαλωσε σε ενα περιβαλλον , οπου τα καθημερινα του ερεθισματα και οι επιροες του ηταν αντικροουμενα και αντιφατιτκα ? και οτι σε ιδια ακριβως περιβαλλοντα μεγαλωνουν και διαπλαθωνται εκαντονταδες , η χιλιαδες νεοι σαν τον Πασσαρη ? Δηλαδη θελεις να μου πεις , οτι επειδη η μανα μου και ο πατερας μου τσακωνονται , διοτι ο ενας ειναι αντρας και η αλλη ειναι γυναικα , η γιατι ο ενας δεν βαζει νερο στο κρασι του και ο αλλος δεν βαζει κρασι στο νερο του , εγω οταν μεγαλωσω θα βγω να σκοτωσω τον αστυνομικο που θα αρνηθει να μου βγαλει ταυτοτητα γιατι βαριεται να παρει τα ποδια του , η την φαρμακοποιο που θα αρνηθει να μου δωσει τη δοση μου ? Η μηπως θελεις να μου πεις , οτι ολα τα παιδια που μεγαλωνουν σε ενα ιδρυμα ( τα οποια δυστυχως ειναι παρα πολλααα....) θα βρεθουν ολως τυχαιως με ενα πιστολι στο χερι και θα ξεκανουν κοσμο και κοσμακη ?
Η μηπως περιμεναμε εσενα , να μας ενημερωσεις για το οτι το περιβαλλον στο οποιο μεγαλωνει ενα παιδι , επηρεαζει την ψυχοσυνθεση του... χαιρω πολυυυυ...αυτο το μαθαινα και απο την καθηγητρια της κοινωνιολογιας στο σχολειο , την ωρα που πρασπαθουσε να μου εξηγησει προς ηταν ο Young ,ποιος ηταν ο Freud κλπ κλπ... Αυτο το ακουω , χρονιαααα τωραααα απο τους γονεις μου , που δεν σταματανε τα μου πιπιλιζουν το μυαλο ... για ολα αυτα η οικογενεια ,οποτε τους συμφερει , ενω οποτε δεν τους συμφερει χρησιμοποιειται ανελειπως η αλλη εκφραση που λεει , απο ροδο βγαινει αγκαθι κλπ κλπ κλπ!!!

Φως στην υποθεση , εδωσες αγαπητε εγκληματολογε , και αγαπητε Ψυχολογε..... μπαααααααα!!!!!

Απο την αλλη , δημοσιογραφοι , δικηγοροι , πρωην δεσμοφυλακες , αστυφυλακες, χωροφυλακες και δεν ξερω εγω τι αλλο , λενε ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του... οχι ο Πασσαρης εφταιγε...οχι ο Πασσαρης δεν εφταιγε .... οχι αλλοι ειναι οι υπευθυνοι...οχι η αστυνομαι δεν φερει καμια ευθυνη...οχι το κρατος δεν φερει καμια ευθυνη... βεβαιως φοβουνται να τον φερουν εδω για να μην αποκαλυφθουν αληθειες , αλλα απο την αλλη εαν τον φερουν εδω σιγουρα θα αποδρασει... γιατι εχει πλασει ενα νεο σχεδιο στο μυαλο του...

Κι αναρωτιεμαι... ειμαστε τοσοοοοο αχρηστοι στο να κρατησουμε εναν εγκληματια ειτε αυτος ειναι Πασσαρης , ειτε Ρωχαμης , ειτε ειναι ο οποιοσδηποτε που το σκαει απο τις φυλακες με το ελικοπτερακι του ? Αν ειναι δυνατον ... Σε ενα τετοιο κρατος , με μια τετοια ασφαλεια... ε μπραβο τους...καλα κανουν και αποδρουν... μαγκια τους .... τι αλλα να πω ? αν ειστε μαγκες κι εσεις κρατηστε τους... ειναι πιο μαγκες δηλαδη οι Ρουμανοι ? η μηπως ειναι πιο οργανωμενοι ?

και μετα σου λεει συνεντευξη με τον συγκρατουμενο του Πασσαρη...Δηλωσεις του οποιου ηταν οι εξης (μερικες απο οσες μπορω να θυμηθω ) .. Ο Πασσαρης ειναι πολυ μοναχικος ( και τι να κανει δηλαδη , pr στην φυλακη ? ελα φιλαρακι σημερα εχουμε παρτυ στην πτερυγα των ισοβιτων , dj θα παιζει ο Νικος ο Πεταλουδας , και οι επιτυχιες που θα ακουστουν , θα ειναι της φυλακης τα σιδερα ειναι για τους λεβεντες , στο κελι 33 , ο Καπετανακης και αλλες " φυλακισιες επιτυχιες...εγω θα ειμαι πορτα...)... Ειναι απο τους πιο εξυπνους ανθρωπους στην Ελλαδα .... ολη μερα κλεινοταν στο κελι του και διαβαζε .... ειναι κομπιουτερ .... εχει διασυνδεσεις σε Ρουμανια και Αλβανια πολυ δυνατες ...μην το φερετε στην Ελλαδα , θα αποδρασει... εχει ηδη φτιαξει στο μυαλο του σχεδιο πλευσης για τη νεα του αποδραση και ολοι εσεις ειστε μερος του σχεδιου του.....

Ναι μπορει ο συγκρατουμενος του , να εχει τα χιλια δικια στα λεγομενα του και οντως να συμβαινει αυτο .... Μπορει απο την αλλη , να παιζουν ενα σωρο πραγματα πισω απο ολα αυτα ...και πως βγαινει με τοση ανεση ( ενταξει δεν εδειχναν το προσωπο του ) και τα λεει ολα αυτα , χωρις να φοβαται οτι οι τοσοοοο δυνατες διασυνδεσεις του Πασσαρη , δεν θα τον καθαρισουν μεσα στην φυλακη ?

Ο αδερφος του δολοφονηθεντος Δρακοπουλου , γιατι δεν πηρε ποτε απαντησεις στο ¨ποσες σφαιρες τελικα εφαγε ο αδερφος του ? ¨ γιατι δεν πηρε ποτε τα προσωπικα αντικειμενα του αδερφου του , οπως την στολη του , την οποια επιμονως ζητουσε ? Γιατι δεν εφτασε ποτε στα χερια του η εκθεση του ιατροδικαστη για τον θανατο του αδερφου του ? ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ? και ποσα γιατι εχει ο καθενας απο μας και ο καθενας απο αυτους για αυτη την ιστορια ? και οι μονοι που δεν εχουν αποριες ... ειναι εκεινοι που δεν θελουν να μαθουν την αληθεια? η ειναι εκεινοι που ξερουν την αληθεια και την κρυβουν ?

Παλι εχω μεινει με αποριες... και πστευω οτι θα υπαρξει κι αλλη εκπομπη αναλογου θεματος , αλλα δεν ξερω εαν θα κατσω να την παρακολουθησω...δεν ξερω εαν εχει τιποτα να μου δωσει πλεον ... και επειδη πιστευω οτι τελικα τιποτα δεν θα γινει ,μαλλον αυτη ειναι και η τελευταια φορα που γραφω κατι περι του θεματος ....

Η ωρα εχει παει 2 τα ξημερωματα και παλι ξαγρυπνησα για τον ιδιο λογο ,λεω σιγα σιγα να σβησω την οθονη του υπολογιστη μου και να παω στο κρεβατακι μου να ονειρευτω κατι ομορφο .....χωρις να θελω να ηρωποιησω τον Πασσαρη , εναν ανθρωπο που στερησε την ζωη ανθρωπων , χωρις να εχει κανενα τετοιο δικαιωμα..θα κλεισω με μερικες απο τις φρασεις που ο ιδιος χρησιμοποιησε στην συνεντευξη του , προς σκεψη και προβληματισμο ολων μας ...

"Οταν τιθεται η ζωη σου σε κινδυνο , και μπαινεις στο διλλημα να σκοτωσεις η να σκοτωθεις , αυτοματως δεν υπαρχει διλλημα"

"Οταν ενας αστυνομικος στερει την ζωη καποιου , τραυματιζει θανασιμα ενω οταν ενας δολοφονος - εγκληματιας κανει το ιδιο , σκοτωνει "

"Οταν ενας αστυνομικος σκοτωνεται , χρησιμοποποειται η λεξη σωρος ..οταν ενας εγκληματιας σκοτωνεται ω, χρησιμοποιειται η λεξη πτωμα"


http://vammpitrella.spaces.live.com
www.myspace.com/VaMMpiTreLLa
_________________
No rain can wash away my tears
No wind can soothe my pain
You made me doubt, you made me fear
But now I'm not the same
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 13 Ιουν 2007, 10:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

VaMMpyTreLLa έγραψε:
...μπλα μπλα μπλα....μπλα μπλα μπλα...

"Οταν τιθεται η ζωη σου σε κινδυνο , και μπαινεις στο διλλημα να σκοτωσεις η να σκοτωθεις , αυτοματως δεν υπαρχει διλλημα"

"Οταν ενας αστυνομικος στερει την ζωη καποιου , τραυματιζει θανασιμα ενω οταν ενας δολοφονος - εγκληματιας κανει το ιδιο , σκοτωνει "

"Οταν ενας αστυνομικος σκοτωνεται , χρησιμοποποειται η λεξη σωρος ..οταν ενας εγκληματιας σκοτωνεται ω, χρησιμοποιειται η λεξη πτωμα"


...μπλα μπλα σπαμ


Στην πρώτη περίπτωση καλείται η συνάρτηση EnsiktoEpibiwshs(kill_others=true) Very Happy

Τα άλλα δύο είναι όντως πα....ιχνίδια των δημοσιογράφων για να δημιουργήσουν ρατσισμό... Twisted Evil
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristina
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jun 17, 2007
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 17 Ιουν 2007, 20:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: geia sas!!! Απαντηση με παραβολή κειμένου

kalhspera paidia na sas rwthsw kati??? mhpws exei kaneis kapoio link gia na katebasw thn deuterh ekpomph toy atheatou kosmou me to b meros ths synenteykshs tou passarh? eida thn prwth mono kai epeidh me endiaferei na dw kai thn deyterh, an to exei kapoios mporei na me boithisei? euxaristw poly!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©