Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641041
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

αυτοκίνητο-άνεση?
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Αυτοκίνητα-μηχανές


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 23 Μαι 2004, 18:59 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παιδιά...από το θέμα του αυτοκινήτου το πήγαμε στο βραδινό μεταμεσονύκτιο ραδιόφωνο...
Πετύχατε φλέβα όμως...διότι και εγώ έχω φοβερές αναμνήσεις απ΄εκείνη την εποχή!!!Οταν ο Δημήτρης835 έκανε απολαυστικές εκπομπές στον sound fm...Περιττό να πω τα ξενύχτια με το τραντζιστορακι στο μαξιλάρι...τραγούδια 80'ς...αφιερώσεις...
Ήταν ίσως από τις πιο όμορφες εποχές...αργότερα όταν πλέον μπήκα και εγώ μέσα στο ραδιοφωνικό team...ήταν μαγευτικά!
Απορώ πως διάβαζα...και όχι και τίποτα άλλο...ήμουν πάντα απουσιολόγος...ευτυχώς όμως είχα πετύχει την ισορροπία.

Συμπέρασμά μου?..το αυοκίνητάκι μας...το ραδιόφωνο του 90' ...ήταν δύο παράγοντες που μας βοηθούσαν στο να εξωτερικεύσουμε όλα μας τα συναισθήματα...
Τώρα?...ένα ίσως καινούργιο αυτοκίνητο με το οποίο οι σχέσεις είναι εξίσου καλές και...το HOTSTATION.GR με τον εκπληκτικό Μηνά που μας κρατάει υπέροχη συντροφιά με τις ταξιδιάρικες εκπομπές του και το ενδιαφέρον site του!Φυσικά σαν καινούργιος στο team και ο Δημήτρης 835 που μας μεταφέρει τη δική του τρέλλα...

Ευχαριστούμε παιδιά...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
patousa
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 25, 2003
Μηνύματα: 15
Πόλη/Χώρα: Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 24 Μαι 2004, 18:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ξεφύγαμε...αλλά δεν μας χαλάει Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αν και ξεφύγαμε λιγάκι από το topic όπως ορθά σχολίασες, δράττομαι της ευκαιρίας και βασιζόμενος στις λέξεις κλειδιά «αυτοκίνητο», «ραδιόφωνο», «συναισθήματα» αλλά και στο «survey» του Μηνά για το «Που ακούτε συνήθως ραδιόφωνο;», είναι όντως αδιάρρηκτη η σχέση «αυτοκίνητο-ραδιόφωνο-μουσική»!!! Δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι στο αυτοκίνητο και να μην ακούω ραδιόφωνο. Σαν να είμαι κουφός, ένα πράγμα, χωρίς μελωδίες!

Και να προσθέσω με την σειρά μου μια μικρή αναμνησούλα με ραδιόφωνο και Stand by/REC…Ναι oblitron στο μεταμεσονύχτιο ραδιόφωνο. Όταν ο φίλτατος Μηνάς έκανε τις καταπληκτικές του εκπομπές στον Jeronimo Groovy περίμενα να περάσει η ώρα, αργάμιση, μαζί με ένα φιλαράκι και με διπλά ακουστικά στα αυτιά για να μην κάνουμε και θόρυβο…, αλλά με το γέλιο που είχε δεν μπορούσες να συγκρατηθείς και ο «θόρυβος» τελικά ήταν αναπόφευκτος… Τηλέφωνα χωρίς το 090…, διαδραστικότητα στο φουλ και τα μυαλά στα κάγκελα. Μιλάμε για πολλές κασέτες φυλαγμένες στο χρονοντούλαπο…Θα τις χαρακτήριζα με άνεση ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΕΣ!!! Όχι μόνο γιατί είναι κάτι που αρέσει, αλλά γιατί πλέον δεν γίνονται τέτοια πράγματα. Άντε μετά να πας σχολείο για μάθημα… Και αν πήγαινες, σιγά μην ήσουν εκεί… Κάπου αλλού ταξίδευες… Τρελό ζαβλάκωμα και κλιπάκια από το ξενύχτι…

Ναι ναι, ευτυχώς που υπάρχει και ο Hotstation με την δικιά του μοναδική διαδραστικότητα. Μηνά! Keep it up!!! Καλή αρχή και συνέχεια και στον Δημήτρη 835 καθώς και στη νέο-εμφανιζόμενη Μαίρη!

_____________________________________________________________
Τι σου είναι αυτές οι αναμνήσεις…
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 25 Μαι 2004, 22:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Thanx patousa...
Είναι γεγονός πως ο συνδιασμός αυτοκίνητο-ραδιόφωνο και αναμνήσεις είναι στενά μπλεγμένα θα έλεγα...
Άρα τι λείπει...?
Internet στο αυτοκίνητο για να ακούμε hotstation.gr...το ραδιόφωνο του μέλλοντος...

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 25 Μαι 2004, 23:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

`Οχι! Αυτό θα ήταν καταστροφή(net στο αυτοκίνητο!).
Μηνά θεέ γύρνα στα ΕφΕμ! (FM) Shocked Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
artemios
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Nov 10, 2003
Μηνύματα: 56
Πόλη/Χώρα: PATRA

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 00:40 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ωραίο θέμα. Να σας πώ και γώ με τη σειρά μου πώς συμφωνώ με το τρίπτυχο αμάξι,μουσική που γουστάρεις και αίσθηση ελευθερίας.Πάνω κάτω οι εμπειρίες μας είναι σχεδόν κοινές Wink
Να σας πω και γω πως ένας ανοιχτός δρόμος και ατελείωτα ωραία χιλιόμετρα ή μια βραδυνή διαδρομή στη πόλη είναι το τέλειο φάρμακο για να ξεπεράσω τη λύπη , τα νεύρα , το άγχος ακόμα και τις ημικρανικές μου κρίσεις. Άν και λατρεύω τα δίτροχα(που έχω ορκιστεί και δέν έχω ξανακαβαλήσει εδω και 5 χρόνια Sad ) η μουσική και το αυτοκίνητο είναι ίσως ένας συνδυασμός αξεπέραστος , ένα πραγματικό φυσικό φάρμακο για να γαληνέψει ο οποιοσδήποτε.


Α ναι τώρα που μου ήρθε να και ο αντίποδας της ιστορίας : ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΜΑ στο κέντρο(οποιασδήποτε πόλης ειδικά Αθήνας) μεσημέρι καλοκαιρινής μέρας με καύσωνα! Χωρίς κλιματισμό και το ραδιόφωνο χαλασμένο Evil or Very Mad
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 07:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

de bgaineis na to pareis me ta podia? akous ekei XWRIS radiofono !! Shocked
me sugxwreis file mou alla auta de t'afinoun, ta ftiaxnoun amesws, prepei na leitourgoun ana pasa stigmi! Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
patousa
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Nov 25, 2003
Μηνύματα: 15
Πόλη/Χώρα: Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 10:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Μα τι άλλο να λείπει από έναν άνθρωπο που να μας καταλαβαίνει, να μας νιώθει… είτε είναι μαζί μας στη ‘βόλτα’ με το αυτοκίνητο είτε όχι…

_____________________________________________________________
Είμαστε μόνοι μας...;
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 26 Μαι 2004, 10:49 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

"Artemios" δεν το συζητώ καθόλου...είναι παρανοικο μέρα μεσημέρι,κατακαλόκαιρο,στο μπιτιλιάρισμα,χωρίς aicontition και χωρις ραδιόφωνο...
ΠΟΥ ΠΑΣ ΒΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟ???
Όυτε που να το σκέφτομαι λοπόν...

patousa...we are not alone...but we dont know that yet...
ALIENS

ΜΑΙΡΗ
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
john2002
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 2

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 16 Ιουν 2004, 22:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

euxaristo
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrLoverman
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Dec 07, 2004
Μηνύματα: 94

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 19:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Το Citroen BX 1.4 καταλυτικό.
Εύχομαι να πηγαίνω σε ελιές και αμπέλια, γιατί τώρα το έχουμε για τέτοιες δουλειές.
Και ένα μηχανάκι Aprilia Amigo 19. Κρατάει ακόμα
_________________
Όποιος δεν κατάλαβε τι έγραψα μάλλον ξέρει καλά ελληνικά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Mairh
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: May 09, 2004
Μηνύματα: 201
Πόλη/Χώρα: Planet Earth/Solar System

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 2 Ιουν 2005, 19:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

το παλιό καλό μου αυτοκινητάκι... πουλήθηκε και τη θέση του πήρε ένα άλλο, νέο, πιο όμορφο.
είναι γεγονός ότι όταν έδινα το αυτοκίνητάκι μου...ένας κόμπος στο λαιμό... πόσες αναμνήσεις θεέ μου ένιωθα να μου ξεριζώνουν...

ελπίζω να δεθώ και με το νέο αλλά ξέρω οι εποχές αλλάζουν...
το καλό της υπόθεσης είναι ότι πλέον ο ταρίφας της υπόθεσης παύει να υφίσταται... εγώ...εσύ και ο τρίτος παίρνει ταξί!!!
ο τρίτος δεν χωρεί...

μαίρη
_________________
Live Every Thursday at www.radioranbow.gr
by Mary_J at 22:00 till late... join In!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 17 Νοε 2005, 19:50 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Χμ .....

τώρα που το σκέφτομαι θα ήθελα να κάνω καμμιά βλακεία ( επιεικής έκφραση λόγω δημόσιας προβολής ) με το πρώτο μου αυτοκίνητο ( ένα Suzuki SJ 410 ) ... δεν θα με χάλαγε η ιδέα όμως να μπορύσα να είχα σαν δεύτερο ένα Wrangler ...

Από την άλλη καλές οι αναμνήσεις, αλλά καλή και η άνεση, και προπαντός καλή και η ασφάλεια.

Προτιμώ αυτό που έχω τώρα, και αν με πιάσει καμμία κρίση νοσταλγίας μπορώ να γράψω και να ακούσω κανένα CD με τα τραγούδια που έπαιζαν στο κασετόφωνο του πρώτου. Όχι για να θυμάμαι το αυτοκίνητο, αλλά τα μέρη που με πήγαινε.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Αυτοκίνητα-μηχανές All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα Προηγούμενο  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©