Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641080
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Επιταγή τράπεζας - CERTIFIED BANK CHEQUE/DRAFT ?

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Internet - Διαδίκτυο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
pavlibeis
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Dec 03, 2006
Μηνύματα: 4

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 8 Δεκ 2006, 21:38 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Επιταγή τράπεζας - CERTIFIED BANK CHEQUE/DRAFT ? Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γεια χαρά. Έχω βάλει μια αγγελία στο site www.poulato.gr και χθες μου ήρθε το εξής email

PLEASE I WANT TO BUY YOUR Samusng SyncMaster 757DFX 1600 x 1200 ....................... 100€. PLEASE SEND ANY AVAILABLE PICTURES AND THE LAST OFFERING PRICE. LET ME HAVE YOUR PAYMENT DETAILS BELOW, SO I CAN PROCEED WITH YOUR PAYMENT VIA A CERTIFIED BANK CHEQUE/DRAFT MADE PAYABLE IN GREECE:

FULL NAME:
ADD:
CITY:
POST CODE:
COUNTRY:
TELEPHONE:

AS SOON AS I HAVE THE ABOVE INFORMATION, I WOULD FORWARD THE BANK CHEQUE PAYMENT TO YOU FOR DEPOSIT INTO YOUR BANK ACCOUNT AND IN ORDER TO RECEIVE YOUR MONEY. AFTER YOU HAVE YOUR FULL MONEY, MY SHIPPING AGENT WOULD COME AND PICKUP AND TRANSPORTATION OF THE Samusng SyncMaster FROM YOUR PLACE.
THEY SHALL SIGN ALL THE TRANSFER DOCUMENTS AND CHANGE OF OWNERSHIP AGREEMENT ON MY BEHALF.
THANK YOU.

To site είναι ελληνικό οπότε υποψιάστηκα απάτη οπότε του πρότεινα αν θέλει να κάνει τη συναλλαγή με paypal. Μου είπε σε δεύτερο email πως δεν έχει paypal και επιμένει με λέγοντας μου:

via a bank cheque which i will send to you directly and you will deposit it in your account, then the nak will credit the moeny in your account in few days

Τι προτείνετε να κάνω? Ευχαριστώ.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Denia
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Feb 03, 2004
Μηνύματα: 118
Πόλη/Χώρα: Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 9 Δεκ 2006, 05:59 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλησπέρα, κατ αρχήν, μάλλον αστο καλύτερα για να είσαι σίγουρος.
Κατά δεύτερον... τι κόλλημα είναι αυτό βρε παιδί μου με το poulato.gr????
Δικό σου είναι Wink ???
Very Happy
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 9 Δεκ 2006, 13:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

μεσιέ pavlibeis με τα στοιχεία που ζητάει ο τύπος μπορεί άνετα να κάνει online αγορά σε κάποιο e-shop, οπότε ξέχασέ το
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 11 Δεκ 2006, 18:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

dmitspan έγραψε:
μεσιέ pavlibeis με τα στοιχεία που ζητάει ο τύπος μπορεί άνετα να κάνει online αγορά σε κάποιο e-shop, οπότε ξέχασέ το


Αν και εμένα μου βρωμάει κάτιτις, και μάλιστα κάποιος που σκανάρει το engine του site και φτιάχνει αυτόματα τις απαντήσεις κι όποιος τσιμπίσει...

Πώς είναι δυνατόν να σου κάνει ο άλλος On line αγορά μόνο με όνομα και διεύθυνση;

Υπάρχουν κάποιοι συνεργάτες του HotStation για παράδειγμα που πληρώνουν με αυτόν τον τρόπο.. Ενδεικτικά αναφέρω mp3Greek.com και Google Adsense .. Με τα παραπάνω στοιχεία, στέλνουν επιταγή Citibank ή κάτι άλλο αντίστοιχο και εξοφλούν λογαριασμούς. Απλά το καθέτεις σε μια τράπεζα και (ανάλογα με την προέλευση της επιταγής) σε 4 με 14 μέρες τα χρήματα μπαίνουν στον λογαριασμό σου.. (το ανάλογα είναι με το EEC ή εκτός Ευρώπης)..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Internet - Διαδίκτυο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©