Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641079
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Σε ποιες συναυλίες σκέφτεστε να πάτε??

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Μουσική - Γενικά


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 6 Ιουν 2006, 13:24 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Σε ποιες συναυλίες σκέφτεστε να πάτε?? Απαντηση με παραβολή κειμένου

Φετος το καλοκαίρι δεν πρέπει να εχουμε κανενα παραπονο...

Τα συγκροτήματα και οι καλλιτέχνες που θα έρθουν στην Ελλάδα ειναι πολλά και κυρίως μεγάλα ονόματα!!

Ποιος τη χάρη μας...

Εγώ θα πάω σίγουρα - αν όλα παν καλά και δεν προκύψει καμιά ακύρωση - στους εξης:

1. ROGER WATERS - Terra Vibe, 18/06
2. IGGY POP & STOOGES, Puressence - Βύρωνας, 12/07
3. PEARL JAM - OAKA, 30/9


Οι τελευταιοι ερχονται για πρώτη φορα στην Ελλάδα και παρόλο που η τιμή του εισιτηριου ειναι απο τις ακριβότερες που παίζει φέτος στα γκρουπ τέτοιας εμβελειας, 52 ευρώ...
α ν υ π ο μ ο ν ώ ! ! !
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 6 Ιουν 2006, 15:23 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

έχουν γ@%#%# στις ακυρώσεις φέτος, τι γίνεται...
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 7 Ιουν 2006, 19:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αυριο 8/6 θα ειμαι Θεσ/νικη στους MASSIVE ATTACK!!

Προέκυψε απο το πουθενά να πάω και εννοείται δεν την χάνω την ευκαιρία Wink

Θα ανεβάσω φωτογραφιές την Παρασκευή, να πάρετε μια γεύση!

Την Παρασκευή επίσης ειναι η τελευταια μου μέρα στη δουλειά...
Παιρνω άδεια για 2 μηνες!! Ο ένας με αποδοχές, ο άλλος ανευ (ανευ γιατι τον ζήτησα εγω επιπλέον, ενω κανονικά δικαιούμε 1 μηνα).
Επιτελους ενα Καλοκαιρι να το χαρώ όπως θέλω... όπως τότε που πηγαινα σχολείο και τα καλοκαιρια μου ήταν ελευθερα!!
ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ!!

Όσο για τον ROGER WATERS που έγραψα πιο πάνω... μάλλον χλωμο το βλέπω, η παρέα μου περνάει οικονομική κρίση και 50 ευρώ ειναι πολλά λένε.
Ειδωμεν, μέχρι τότε πολλά μπορούν να αλλάξουν...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 9 Ιουν 2006, 13:56 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Η συναυλία των Massive attack στη Θεσ/νικη ήταν φοβερη!!! Ενα τριπάρισμα σε διάρκεια...

Δεν έγινε στο θέατρο Γης οπως ειχε προγραμματιστεί αλλά σε ένα απο τα περίπτερα της Εκθεσης, λόγω καιρού.
Τελικά δεν έβρεξε και τζάμπα στριμωχτήκαμε τόσοι χιλιάδες άνθρωποι στο κλειστοφοβικο περίπτερο, το οποίο ήταν μεγαλο σε μήκος... αλλά πολύ χαμηλοτάβανο... σαν τουνελ, φανταστειτε το.... μολις ειδα τον χωρο ειπα, εγω εδω μεσα δεν μπαινω με τίποτα!! Οχι μονο μπηκα, αλλά ήμουν και μολις λιγα μετρα απο το stage...

Παιξανε δυνατά... περισσότερο δυνατά απο όσο φανταζόμουνα, ηταν σεμνοί, απόλυτα συγκεντρωμενοι στην μουσική τους με εντυπωσιακό φωτισμό.
Ειχανε δυο ντραμς που "τα σπάγανε" και το μπάσο έκανε όλο το πάτωμα να τρίζει....

Το κάθε τραγούδι ξέφευγε πολύ απο την κανονική του εκτέλεση, καθως παίζανε πιο γκαζιάρικα προσαρμόζοντας τον ήχο στις απαιτήσεις ενος λάιβ.

Η Liz Fraser ηταν... ξωτικό... με κρυστάλινη φωνη σαν να αιωρούνταν... απογειώθηκε απο όλους!!

Δυστυχως ήταν σφηνακι η συναυλία... 1. 40 λεπτά περίπου παίξανε.
Λίγο αλλά ΚΑΛΟ!!!
Εμπειρια που δεν σηκωνει πολλά λόγια και περιγραφες, καθως η μουσικη εχει τον πρωτο λόγο και ειναι κάτι που δεν εκφραζεται με λέξεις.

Τραβηξα και βίντεο, αλλά υστερει απο ήχο... ακούγεται μια βαζούρα, επειδή ήμουνα μπροστά και κοντά στο ηχείο υποθέτω!!

Θα επανέλθω με επόμενη συναυλιακή εμπειρία!!

Αλήθεια, ξέρει κανεις αν η τραπεζα δινει συναυλιοδάνειο?? Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 14 Ιουν 2006, 12:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Στον αγαπημένο μου Πλαταμώνα ήμουνα αυτο το 3ημερο του Αγ. Πνεύματος όπου έγινε για δεύτερη συνεχόμενη φορά το belle vue situation weekender στο μπαρ Jam.



Παρασκευή, Σάββατο & Κυριακή, όλα τα συγκροτήματα αλλά και οι dj' s που παίξανε ήτανε απο το χώρο της 60's garage punk σκηνής, ενώ την Δευτέρα είχε reggae night...

Αν και ήμουνα στο Jam μόνο το Σάββατο και τη Δευτερα (σιγα μην εχανα το ρεγκε) σκεφτόμουνα πως αν ζουσα κάθε μέρα έτσι... το πολύ να έφτανα μεχρι τα 40 μου... αμέτρητες οι τεκιλες και τα σφηνάκια... ενώ το μαγαζί έκλεινε με την ανατολή...
Την Κυριακή που ειχε και πανσέληνο, προτίμησα με την παρέα μου να την βγάλουμε παραλία με φωτιά και ψάρεμα, για πιο χαλαρά!

Φτάσαμε στο Jam απο Λάρισα το Σάββατο κατα τις 7.00 το απόγευμα.
Εκείνη την ώρα έπαιζε μια μπαντα απο Θεσ/νικη garage, ούτε που ξέρω ποια ηταν.

Και εκεί ήταν που έπαθα το πρώτο πολιτισμικό σοκ!

Όλα ήτανε πολύ κινηματογραφικά... ο κόσμος ήταν ντυμένος σαν να βγηκε απο το γρανίτα απο λεμόνι, τα κουρέματα των αγοριών ήταν σαν τους Beatles στο ξεκίνημά τους, ενώ οι κοπέλες χωρίζονταν σε δυο κατηγορίες. Αυτες με τα πουά φορέματα μεχρι το γόνατο και τα μεγάλα καπέλα και οι άλλες με τα στρόγγυλα γυαλιά και τα πολύ κοντά φορέματα (τουίγκι στυλ).

Το καλύτερο ήταν ο τρόπος που χορεύανε... Όλες τους οι κινήσεις όταν χόρευαν ήταν σαν και αυτές που βλέπουμε στις παλιές ταινίες ή σε κάποια βιντεάκια αγγλικών γκρουπ του 60...Πολλοί απ΄αυτούς είχαν βέσπες, σαν και αυτες τις συλλεκτικές και όλα μου φαίνονταν τόσο παραξενα.

Η μηχανή του χρόνου... ειχα πιει και κατιτις παραπάνω και ένιωθα σαν να ζουσα σε άλλη εποχη!!
Επιστροφή στο μέλλον κανονικά!!

Γνώρισα ένα ζευγάρι και μου είπαν πως ντύνονται έτσι στην καθημερινότητά τους, και όχι λόγω του πάρτυ.
Στη Θεσ/νικη, είπαν, υπάρχουν πολλά τέτοια στέκια όπου αναβιώνουν τις συνηθειες και την κουλτούρα του 60΄s.
Μου χαρίσανε και ενα δισκάκι απο μια μπάντα, THE FRANTIC V, να ακούσω!!
Εννοείται ότι ήταν 45άρι Wink

Εχω δει ναι, ανθρώπους να ντύνονται έτσι... αλλά τόσους πολλούς μαζεμένους στον ίδιο χώρο και τόσο υπερβολικά, ομολογώ πως ήταν πρωτόγνωρη εμπειρια.
Ελεγα στην παρέα μου πως αν έρχονταν κανένας άσχετος απο την φαση στο jam, θα νομιζε πως έχει μασκε πάρτυ!!!

Κατα τα άλλα ξεδώσαμε και εκτονωθηκαμε.... dance therapy.... Cool Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Μουσική - Γενικά All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©