Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641066
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Μέρες αδέσποτες.......

 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 11 Μαι 2004, 23:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Μέρες αδέσποτες....... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τι να’ ναι αλήθεια αυτό που έπρεπε να κάνετε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σήμερα και σίγουρα δεν το κάνατε (ελάτε τώρα..... μεταξύ μας είμαστε Wink άλλωστε αμαρτία εξομολογημένη δεν είναι αμαρτία)
Kαι ποιά ζουζουνιά κάνατε και νιώσατε πολύ καλά με τον εαυτούλη σας (για τις αμαρτίες που λέγαμε ισχύει ακριβώς το ίδιο….).

Εγώ ας πούμε σήμερα έπρεπε να πάω οπωσδήποτε το αυτοκίνητο στο service για να μου ξεφρακάρουν το πορτ μπαγκαζ, που εν μέσω μετακόμισης μουλάρωσε και δεν ανοίγει (και έχει μέσα και την μισή μου προίκα).

Δεν βαριέσαι επιβιώνω και χωρίς τα βασικά είδη ένδυσης.
Έκατσα στο γραφείο μου και με την «αρωγή» της τεχνολογίας –internet, κινητή τηλεφωνία, κλπ κλπ- έσπασα τα νεύρα σε φίλους γνωστούς και άγνωστους.
(Μηνά σε παρακαλώ ξαναμίλησέ μου, δεν φταίω εγώ) .

Αυτό όμως που πραγματικά ευχαριστήθηκα είναι που πλακώθηκα με την από κάτω μου γιατί ήρθε λέει να μου κάνει παρατήρηση λέει γιατί δεν άρχισαν ακόμα να δουλεύουν οι μαστόροι στο σπίτι μου λέει. Έχει αγχωθεί και η αναμονή την σκοτώνει. (ρε δεν πάμε καλά…..). Της είπα ακριβώς τι πιστεύω για άτομο της και επέστρεψα στην δουλίτσα μου εντελώς ξαλαφρωμένη.

Για μολογάτε κι εσείς τώρα…….
Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 12 Μαι 2004, 00:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

εγώ βλέπω τις μέρες να περνάνε, έχω (να μετρήσω μια στιγμή...1,2,3...χμμμμ...) 4 εργασίες να κάνω σε διάστημα 2 βδομάδων και έρχονται κι άλλες ! Και κάθομαι και βλέπω fame story και πάω γυμναστήριο. Αίσχος μου!
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 12 Μαι 2004, 11:02 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τι να πω και εγώ που ειμαι το πλέον αναβλητικό άτομο...

Χθες ειχα στο πρόγραμμα μετά την δουλειά να πάω γυμναστήριο, να διαβάσω για τις εξετάσεις του ΑΣΕΠ μπας και πιάσω κ εγω καμιά θεσούλα στο Δημοσιο κ λύσω το πρόβλημά μου περί χρόνου.. που τρέχω στον ιδιωτικό τομέα σαν τον Βέγγο, να αγοράσω μια τσάντα που έχω μπανισει εδω κ κάτι μέρες, να ξαναδιαβάσω... εως αργα!
Η αλήθεια ειναι ότι έχω αγχωθεί πολύ με τις εξετάσεις αυτές κυρίως γιατί τα βιβλία τα πήρα χθες...και σε ένα μηνα δίνω.
Ειναι πολύ δύσκολα... τα βιβλία παλούκια...και που να στρωθώ τώρα να διαβάσω, όταν το τελευταίο κείμενο που απόστήθισα ήταν πριν κάτι χρόνια...
Απογοητευτικά τα πράγματα, αλλά τουλάχιστον λέω να προσπαθήσω!

Και τελικά τι απ' όλα αυτα έκανα???

ΤΙΠΟΤΑ

Κοιμήθηκα όλο το μεσημέρι, έλουσα τα μαλλιά μου και βγήκα για φαγητό σε ένα λόφο έξω από την πόλη μου.. και καλά να χαλαρώσω....
Γύρισα σπίτι λίγο πριν τα μεσάνυχτα, με σκοπό να διαβάσω καμιά ώρα...και έκανα το τραγικό λάθος!
Ανοιξα το κολληματικό κουτι.
Ειχε τον "Δεκαπενταύγουστο" και κάθησα και το ειδα μέχρι το τέλος, όπου μετά έπεσα ξερή για ύπνο!

Μάλλον πρέπει να βρώ καμιά άλλη λύση να αλλάξω την ζωή μου.
Ίσως κανένα λόττο θα με έσωζε...
Ίσως καμιά κληρονομιά από το πουθενά...

Και η ζωή συνεχίζεται...
ενώ στο μυαλό μου γυρνάει συνέχεια μια λέξη διακοπές διακοπές διακοπές διακοπές...

Ειμαι σοβαρά γιατρέ μου????
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oblitron
Συνεργάτης
Συνεργάτης


Mέλος από: Apr 26, 2004
Μηνύματα: 282

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 12 Μαι 2004, 23:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania, τρέχεις σαν το Βέγγο για να αγοράσεις μια τσάντα; Πόσο σημαντική μπορεί να είναι μια τσάντα για να αξίζει τέτοιες θυσίες; Θα ξεφύγω από το θέμα του thread και γράψω κάποιους στίχους του Τζιμάκου που μου θύμισες.

"Όσο πιο πολλά μαζεύεις, τόσο πιο πολύ χαζεύεις.
Τρέχεις πίσω από το χρήμα
σα σκυλί, και είναι κρίμα.
'Ολο τρέχεις και δε φτάνεις και ξεχνάς πως θα πεθάνεις
θα σκοντάψεις σ'ενα μνήμα, λίγο πριν από το νήμα."

"Αυτό το πήγαινε-έλα στη μυρμηγκοφωλιά σας
Συσσώρευση σαβούρας για τα γεράματά σας
Ενώ από ψηλά σας τραγουδώ, μονότονο τζιτζίκι παρδαλό.
Εγώ δεν κουβαλάω, δεν έχω το χτικιό, είμαι φρικιό.
Αυτή η επιδημία για δόξα και για φράγκα
τριγύριζε κι εμένα και μ'έσπρωχνε στη φάκα
κλεισμένος στο μικρό μου ρετιρέ
αντίσταση με βίντεο και πουρέ.
Σε λίγο θα σαλτάρω, δεν έχω το χτικιό, είμαι φρικιό."

Καλό κουράγιο...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 10:10 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Oblitron... κάποιος έδειξε κάτι, ό αφελής κοίταξε το δάχτυλο...

αυτό μου θύμισες εσυ τώρα!

Απ΄όλα αυτα που έγραψα εσυ κόλλησες στη τσάντα?
Για μενα το να βγω να αγοράσω οτιδήποτε ειναι πολυτέλεια, λόγω έλλειψης χρόνου... είναι πολύ σπάνιες οι μερες που μπορώ πλέον να κάθομαι αραχτή στο σπίτι μου κ να λιωωωωωώσω στο καναπέ μου... και όταν αυτο γίνεται την κάνω για καμιά εκδρομούλα εκτός πόλης!
Πίστεψέ με όμως δεν έχω μπεί συνειδητά σ΄αυτο το τριπάκι!
Είμαι πολυ καλοπερασάκιας για να το κάνω.
Με έβαλαν η φύση της δουλειάς μου και η αγάπη γι' αυτό που κάνω...

Και αν μπαινω στη λούμπα του δημοσίου το κάνω γι' αυτο ακριβώς το λόγο... όχι για τα λεφτά (τωρα παιρνω αρκετά) αλλά για ένα πιο ανθρώπινο ωραριο.

Άλλωστε νόμιζα πως το θέμα ειναι τι αναβάλλαμε σήμερα... και καλώς ή κακώς αυτήν την fucking τσαντα που θέλω να πάρω την αναβάλλω εδω και πολλές μέρες.. και ναι λοιπόν, αυτά που ειναι σημαντικά για μένα ειναι μικρά, καθημερινά ανούσια ίσως πράγματα.... που όμως μας κάνουν και χαιρόμαστε!

Ο τζιμάκος από την άλλη ... δεν πάει να λεει ότι θέλει... ωραίοι στίχοι - δεν λέω - επαναστατικοί... όταν εγω όμως πήγα να τον ακούσω σε συναυλία στη Θεσ/νίκη και ζητούσαν στην εισοδο τότε 30.000 πριν 5 με 6 χρόνια... είχαμε φρικάρει όλοι και φύγαμε απογοητευμένοι γιατί εννοείται φοιτητές άνθρωποι δεν είχαμε να δώσουμε τόσα λεφτά.
Από τότε αναθεώρησα την γνώμη μου και για τον συγκεκριμμένο αλλά και για άλλους τραγουδιστές που "κηρρύτουν" διάφορα... αλλά είναι πολύ μακριά τελικά...

Φιλιά και καλημέρα σε όλους!!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 11:00 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

καλημέρα Cool
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 13 Μαι 2004, 11:17 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καλημέρα!

Αυτό που με βασάνιζε τελευταία, ήταν το νερό στους υαλοκαθαριστήρες.. Που είχε τελειώσει, έβρεχε λασπες και δεν έβλεπα τίποτα μπροστά μου.. Αλλά ότο το άφηνα για την επόμενη.. Η πχ.. το κατέβασμα των σκουπιδιών.. Ακόμα εκεί είναι.. Νερό όμως έβαλα..

Η τα εξτρα εικονίδια για τα emotions kai ta smilies στο φορουμ που είχε ζητήσει η Στεφανία.. Είναι τώρα 2 μήνες και ακόμα να τα βάλω...

Χμμμ.. τι άλλο; Στη δουλειά μου άπειρα πράγματα... Αλλά εκεί επιτρέπεται έως επιβάλλεται, σαν την μικρή επανάσταση του προλεταριάτου στην άρχουσα τάξη, ένα πραμα...

Χμμ... από πράγματα που έκανα; Έπιασα τον πρώτο στόχο στη δίαιτα, και έφαγα το οικογενειακό Νιρβάνα που μου είχα τάξει!!!! Χλίδα!

Εστειλα φοβερό και τρομερό chain email για το δημοψήφισμα στο Αγγλικό κομμάτι του site και σε λιγότερο από 24 ώρες το έχουν ψηφισει 80+ άτομα!

Αυτά για την ώρα.. ας κρατήσω κάτιτις και για μένα!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
ariadnou
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Apr 20, 2004
Μηνύματα: 74

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 17 Μαι 2004, 07:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Σάββατο πρωί. Πρέπει να πάω στο γραφείο. Για να δουλέψω Mad .. εννοείται.

Kάνω το λάθος λοιπόν και βάζω λίγο “greek alternative radio”.

Εκεί που λέτε υπάρχουν κάτι τύποι που και να θες ν’ αγιάσεις δεν σε αφήνουν. Κάνουν λέει live και έχουν και ένα πράμα που το λένε chatroom.

Ε! άμα μπλέξεις εκεί και ταυτόχρονα σχεδιάζεις και τις κυκλοφοριακές αλλαγές της Παιανίας…. Rolling Eyes ουδέν σχόλιον (παρ’ επιπτόντως αποφύγετε την περιοχή για ευνόητους λόγους ασφαλείας).

Σαββάτο μεσημέρι φεύγω από το γραφείο για να βρω κάτι να φάω και να συνεχίσω την δουλειά μου μετά. (Αυτό το Σαββατοκύριακο έχω πολύ «σφιχτό» πρόγραμμα).

Δευτέρα ξημερώματα.
Έχετε αλήθεια προσέξει πόσο άδεια είναι η Εθνική τα χαράματα;

Και δεν κατάλαβα που είναι το κακό στο να πεταχτεί κανείς ως την Επίδαυρο να τσιμπήσει κάτι και να επιστρέψει; Very Happy

Καλή μέρα και καλή εβδομάδα.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Γενική συζήτηση All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1 από 1

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©