Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641044
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Έρωτας? ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω...
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 2 Απρ 2006, 00:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Έρωτας? ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γειά σας!!
Ηθελα να γράψω για τα συναισθήματά μου!!
Βασικά θέλω να τα ουρλιάξω, αλλά θα ρθουνε κάτι κύριοι με άσπρα ρούχα και θα με μπαγλαρώσουνε... Very Happy

Ποτέ μου δεν πίστεψα στον κεραυνοβόλο έρωτα. Μάλιστα τους κορόιδευα κιόλας αυτούς τους τύπους τους ξαφνικά ερωτοχτυπημένους... μπλιαχ και πάλι μπλιαχ...

Πριν αρκετούς μήνες, εκεί κοντά στα Χριστούγεννα, σε ένα ίντερνετ καφέ, εκεί που έκανα download και ήμουνα κολλημένη στο γιαλί... έρχεται ο σερβιτόρος χωρίς να τον φωνάξω και μου φέρνει φραπέ έτσι όπως τον πίνω... με ξάφνιασε η κίνηση... γυρνάω τον κοιτάω και ΠΑΘΑΙΝΩ!!!
Φανταστείτε τώρα, να έχετε ένα ιδανικό πρότυπο... τον άντρα ή τη γυναίκα των ονείρων σας ας πούμε, ξέροντας ότι αυτό είναι κάτι ουτοπικό ουσιαστικά και να τον δείτε μπροστά σας ΚΑΙ να σας κερνάει και καφέ ΚΑΙ να έχει ρωτήσει πως τον πίνετε κιόλας!!
Ε, αυτά στην δικιά μου ζωή ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!

Φεύγω απο το ίντερνετ σχεδόν αμέσως (κρίση πανικού) και το βράδυ πάω στην συναυλία των Seeds.
Μετά την συναυλία είχε διοργανωθεί ένα παρτάκι σε ένα μαγαζί με μουσική στο στυλ των seeds, και καλεσμένη την μπάντα. Ο κόσμος πολύς... και κάπου εκεί ανάμεσα από τους καπνούς και τα ντεσιμπέλ... τον βλέπω...

Γενικώς εμένα με πιάνουν οι τάσεις φυγής με τύπους που μου αρέσουν και συχνά δείχνω ακριβώς το αντίθετο... αδιάφορη, σνομπ και τέτοια... (οι κρίσεις πανικού που λέγαμε και πιο πάνω). Έφυγα από το μαγαζί γιατί... γιατί... γιατί φοβάμαι να ερωτευτώ πάλι... μήπως?

Όσο το αποφεύγεις, τόσο σε κυνηγάει όμως.

Μετά από λίγες μέρες πάω στο blow job (όνομα και αυτό για μπαράκι Razz )και μιλούσα με τον dj που είναι φίλος μου. Και ναι, ήταν εκεί και ΑΥΤΟΣ, το ίδανικό μου!!
Είπα στον dj οτι εκείνος απέναντι μου αρέσει πολύ και τρελάθηκε... μου απάντησε ότι τον έχει πρήξει για μένα... και πότε θα μου γνωρίσεις την φίλη σου την ψηλή την κατσαρομάλλα και τέτοια...

Και μας γνώρισε...

Και όλα κυλάνε σαν ψέμα...

Και φοβάμαι απίστευτα πολύ....

Κάθε μέρα και πιο πολύ...

Ερωτεύομαι και φοβάμαι...

Πάω σπίτι του και πριν πάρω το ασανσερ κάνω ασκήσεις με αναπνοές για να σταματήσω την ταχυπαλμία...

Τα βράδια που κοιμόμαστε με αγκαλιάζει και νομίζω πως θα σπάσει η καρδιά μου...

Κάνουμε έρωτα και νομίζω πως πεθαίνω... είναι ανεξήγητο αλλά κάπως έτσι θα είναι η αίσθηση δευτερόλεπτα πριν πεθάνουμε...

Μιλάω γι' αυτά που σκέφτομαι, για τη δουλειά, για τις τέχνες, την καθημερινότητα, το σεξ, τη ζωή... και με συμπληρώνει και με αποστομώνει...

Και ξαναλέω... αυτά δεν γίνονται!!!

Δεν το αντέχω με τίποτα, ΦΟΒΑΜΑΙ τόσο πολύ, όχι την απόρριψη ή την πιθανή απογοήτευση, αλλά τόσο έρωτα που νιώθω δεν τον μπορώ, με αποσυντονίζει.

Δεν μπορώ να είμαι συνέχεια στην τσίτα.
Είναι ψυχοφθόρο....

Θεωρώ ότι είμαι αρκετά μέσα στα πράγματα, έμπειρη και ώριμη για να πάιζω και να ορίζω εγώ το παιχνίδι όπως θέλω...
Ε! Με αυτόν τον τύπο έχω χάσει την μπάλα... με ψαρώνει και μου αρέσει κάθε μέρα και πιο πολύ.

Τον χώρισα λοπόν πριν μια βδομάδα να ησυχάσω, χωρίς αιτιολογία, χωρίς τίποτα... απλά του είπα είναι "διαφορετικά τα θέλω μας" και έκλεισα την πόρτα ακούγοντας τον να λέει "τι αρχ...ιές είναι αυτές που μου λές".

Πόσο ΔΕΙΛΗ είμαι τελικά ε???

Σήμερα του τηλεφώνησα και πήγαμε στο άλσος βόλτα. Ηθελα να του ζητησω συγνώμη για την συμπεριφορά μου.
Ηλιος, δέντρα, φραπεδάκι, πήρα και τον Σεβαχ μαζί τον σκύλο... μιλήσαμε πολύ ώρα για άσχετα θέματα και μετά φύγαμε....
Τίποτα δεν του είπα!!

Πόσο δειλή είμαι!!!

Και πριν λίγο... τρωω έτσι ένα φλασάκι, μια ασυγκράτητη έξαρση... ένα συναίσθημα που όλοένα και φούντωνε... και του τηλεφώνησα.

"Δεν με νοιάζει αν θα σε ξαναδώ...
Δεν με νοιάζει αν αύριο βρείς άλλη
δεν ξέρω τι ένιωσες για μένα
αλλά εγω ΣΕ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ!
δεν σου το έχω πει ποτέ αλλά σε ερωτεύτηκα από την πρώτη μέρα που σε είδα.
Και θα μπορούσα να γράψω ένα πολύ ωραιο ανώδυνο μηνυματάκι, αλλά ήθελα να με ακούς να σου τα λέω Live."

Με το που έκλεισα το τηλέφωνο ένιωσα τρελή χαρά.
Πραγματικά ήθελα να ουρλιάξω...

Βγαίνω έξω... πάω στο blow job όπου με περιμένει και η παρέα μου....

Καληνύχτα!!!


Τροποποιήθηκε από τον Stefania την Δευτέρα 3 Απρ 2006, 19:29 GMT. Συνολικά τροποποιήθηκε 1 φορά
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
djvolis
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: Mar 04, 2005
Μηνύματα: 116
Πόλη/Χώρα: Athens-

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 3 Απρ 2006, 12:15 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

άβυσσος η ψυχή της γυναίκας... Rolling Eyes
_________________
myspace.com/djvolis
destination-sunshine.com
http://www.facebook.com/panagiotis.volis
http://twitter.com/#!/djvolis
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
GOLLUM
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Mar 06, 2006
Μηνύματα: 20
Πόλη/Χώρα: Νεο Φαληρο/Πειραιας

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 3 Απρ 2006, 15:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγω απλα Stefania αναρωτιεμαι για τοσο πολλες ανασφαλειες.....

Ειναι ενα κομματι του Διονυσιου μη μου ξυπνας το παρελθον...και ρωτω γιατι το βαζεις μπροστα σου ενω δε πρεπει....

Καλο ειναι οτι δε μπορεις να αποφυγεις τουλαχιστον απολαυσε το!!!!!!!!!

Δε σημαινει οτι επειδη πληγωνομαστε στο παρελθον θα συμβει το ιδιο και τωρα!!!Οι ανθρωποι διαφερουν ο ενας με τον αλλο!!

Προτεινω να κανεις μια προσπαθεια να σκωτωσεις τις ανασφαλειες σου..Αλλιως και το επομενο σκηνικο που θα γινει τι θα κανεις..

Ενα τετοιο περιστατικο ακριβως το ιδιο το χει παθει ενας φιλος μου..και δε το τολμαει..

Για μια φορα στη ζωη μας,ΑΣ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΕΠΕΙ!!!
_________________
Μουσικο ταξιδι στο χρονο με τον Net Radio.
Δευτερα 22.00-00.00 και Τριτη-Παρασκευη 21.00-23.00 "Παμε σαν αλλοτε"
http://radio.arbula.gr:8000/pamesanalote.ogg
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Deep_Oblivion
Radio producer
Radio producer


Mέλος από: Jun 17, 2004
Μηνύματα: 671
Πόλη/Χώρα: Εδω γυρω...

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 3 Απρ 2006, 15:58 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τα πιο απλα πραγματα τα κανεις δυσκολα Stefania.

Εγω απλα λυπαμαι και λιγο το παληκαρι που επενδυσε σε αυτη τη σχεση συναισθηματικα και τελικα τωρα τραβαει και τα ζορια του, ειτε το λεει ειτε οχι.

Τελικα οντως ειναι αδυνατον να προσφερεις στην γυναικα αυτο που θελει, ακομα και το τελειο την κανει να φευγει.

Deep_Oblivion
_________________
http://xphctoc.blogspot.com

ΖΑΣ Superstars

Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 3 Απρ 2006, 19:52 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Gollum δεν είναι ότι πληγώθηκα στο παρελθόν και αυτό με κάνει να το βάζω στα πόδια.

Είναι ότι όλη αυτή η τσίτα που ένιωθα, με τρέλαινε...
Για να πω την αλήθεια δεν έχω νιώσει ποτέ ξανά κάτι παρόμοιο.
Δεν μπορούσα να δουλέψω...
Δεν μπορούσα να φάω...
Μετρούσα τις ώρες για να πάρει τηλέφωνο... και όταν αργούσε δεν με χωρούσε το σπίτι.
Ασε, πια αυτές οι ταχυπαλμίες... μου μιλούσε και ένιωθα ότι γίνομαι ρόμπα... υπήρχανε φορές που δεν έβγαινε φωνή... ακουγόμουνα σαν λαχανιασμένη!!

Ε είναι κατάσταση τώρα αυτή?

Δεν αντέχεται για πολύ με τίποτα!!!

Και λέω αντε αρχή είναι οκ θα μου φύγει... αλλά περάσανε 3 μήνες και αντι να ηρεμήσω, όλο και πιο πολύ χειροτέρευε η κατάσταση.

Παιδιά ειλικρινά, αυτό κανείς δεν το μπορεί!!
Σου τρώει την ψυχή...
Ειναι εξαντλητικό και να σκεφτεί κανείς ότι είμαι πολύ χαλαρή γενικά...

Quote:
Τελικα οντως ειναι αδυνατον να προσφερεις στην γυναικα αυτο που θελει, ακομα και το τελειο την κανει να φευγει.


Χρήστο, αυτό το σκεφτόμουν και εγώ...
Πριν καιρό έλεγα.... μα δεν θα έρθει κάποιος να με κάνει να "απογειωθώ" εντελώς?
Κάποιος που να με αναστατώνει...
Κάποιος που να θαυμάζω και να μη σκέφτομαι τίποτα άλλο.
Να τον κοιτάω και να βλέπω μόνο αυτόν...γύρω γύρω τίποτα... να χάνομαι στο βλέμμα του...
Όλοι μου φαίνονταν λίγοι...

Αλλά τελικά ξέρεις κάτι?
Αν είναι έτσι ο έρωτας (γιατί τέτοιο καρδιοχτύπι δεν ξανάζησα) δεν τον θέλω, δεν μπορώ να τον αντιμετωπίσω...
Ειμαι πολύ αδύναμη για δυνατούς έρωτες!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GOLLUM
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Mar 06, 2006
Μηνύματα: 20
Πόλη/Χώρα: Νεο Φαληρο/Πειραιας

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 4 Απρ 2006, 01:39 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ναι αλλα αυτος δεν ειναι ομως λογος χωρισμου..

Πιστευω οτι εχεις πολλες ανασφαλειες....Νομιζω εισαι πολυ συναισθηματικη κ αυτο ειναι πολυ καλο...

Μην ενεργεις ομως ετσι..Προχωρα με γνωμονα το τι θελεις πραγματικα!

Το να υπαρχουν ολα αυτα που ανεφερες εν μερει ειναι λογικο οταν καποιος/καποια ειναι ερωτευμενος/η...

Αθελα σου φυσικα ετσι πληγωνεις καποιον ο οποιος νιωθει οτι κ συ..κ επισης εσυ η ιδια πληγωνεις ετσι και τον ιδιο σου τον εαυτο..δεν ειναι λιγο χαζο αυτο??

Κατσε να σκεφτεις καποια πραγματα με ηρεμια και ειμαι σιγουρος πως θα παρεις την σωστη αποφαση... Laughing Laughing
_________________
Μουσικο ταξιδι στο χρονο με τον Net Radio.
Δευτερα 22.00-00.00 και Τριτη-Παρασκευη 21.00-23.00 "Παμε σαν αλλοτε"
http://radio.arbula.gr:8000/pamesanalote.ogg
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 4 Απρ 2006, 03:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania είσαι για πολλές σφαλιάρες ε Razz

ακούς εκεί να έχεις αυτό που θες μπροστά σου και να το γνωρίζεις κιόλας κι εσύ να το πετάς

Τι να πω ρε συ, τι κοινωνία είναι αυτή, με αηδιάζετε

αχαριστία
αχαριστία
αχαριστία παντούυυυυυυυυ
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 4 Απρ 2006, 13:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τι παραλήρημα είναι αυτό με την παλιοκοινωνία ρε Dmitspan...

Επειδή είμαι εγώ κυκλοθυμική και ανασφαλής και συναισθηματική και ανώριμη ... και... και...όλα αυτά που είπατε δεν σημαίνει ότι είναι όλοι έτσι!

Απλά μακριά απο γυναίκες σαν και μένα...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 4 Απρ 2006, 15:29 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania έγραψε:
Τι παραλήρημα είναι αυτό με την παλιοκοινωνία ρε Dmitspan...

Επειδή είμαι εγώ κυκλοθυμική και ανασφαλής και συναισθηματική και ανώριμη ... και... και...όλα αυτά που είπατε δεν σημαίνει ότι είναι όλοι έτσι!

Απλά μακριά απο γυναίκες σαν και μένα...


μακάρι να ήσουνα μόνο εσύ έτσι Stefania, δυστυχώς όμως όσο πάει και αυξάνεστε, περισσότερες από μειονότητα αλλοδαπών ένα πράγμα Very Happy
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 6 Απρ 2006, 01:13 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Καταρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους απαντήσατε...

Δεν περίμενα καμιά απάντηση... να πω την αλήθεια το μήνυμά ήτανε ποταμός και πίστευα κανείς δεν θα έπαιρνε σοβαρά μια τόσο χαζή κίνηση!!!

Γαμώ την ανασφάλεια, τον συναισθηματισμό και την ειλικρίνιά μου!!!

Δεν πειράζει που όλα τέλειωσαν...
Χαίρομαι που μπορώ και νιώθω τέτοια έντονα και ακριβά συναισθήματα στην ζωή μας που είναι τόσο φτηνή και πεζή.
Ακόμα και αν τα διώχνω...

Στα πιο μεγάλα θέλω κάνω πίσω... αυτό είναι που με χαλάει...

όμως...

Όλοι εσείς που μιλάτε έχετε νιώσει ποτέ έτσι??
Και το αντέξατε?
Αυτό είναι πυροτέχνημα... γι΄αυτό με τρομάζει....
Αυτά που μένουν και έχουν ουσία δεν είναι τόσο δυνατά... ωριμάζουν μερα με τη μέρα... και μεστώνουν σιγά σιγά..

Την πρώτη βδομάδα δεν βγήκαμε από το σπίτι του.
Μιλούσαμε μέχρι που ξημέρωνε...
Πήγαινα κατευθείαν για δουλειά.
Ενα δωμάτιο στον δεύτερο όροφο με ζωγραφισμένους τοίχους.
Εμείς και η μουσική... και η Πούπου... η γάτα του.
Τις γάτες τις φοβάμαι από μικρή... άγνωστο γιατι.
Δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι κάποτε θα κοιμόμουν αγκαλιά με μια γάτα... την κοιτούσα και την χαίδευα... αυτή έκλεινε τα μάτια και μετά τα ξανάνοιγε... με τόσο νάζι... τόσο έντονα...
Τελικά όλες οι φοβίες είναι φοβίες μέχρι να τις κοιτάξεις πρόσωπο με πρόσωπο, να τις αντιμετωπίσεις και να τις νικήσεις.
Μετά μπορεί να τις αγαπήσεις κιόλας...

Και προχωράμε μπροστά... με λιγότερες ανασφάλειες...

Που θα πάει... θα τελειοποιήσω την εκ γεννητής προβληματική φύση μου και τότε...........................!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 6 Απρ 2006, 14:19 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αν δεν είχα νιώσει έτσι δε θα μιλούσα τότε

Θα σου πω δύο κουβέντες και ίσως παρεξηγηθείς, αλλά δε το κάνω μ'αυτό το σκοπό

Είσαι το κακομαθημένο κοριτσάκι που έχει και χαίρεται το παιχνιδάκι του για λίγο καιρό και μετά δίχως λόγο και αιτία το πετάει στη γωνιά γιατί δεν έχει μάθει να το εκτιμά.

Είναι σα να λες ότι οι άλλοι που παλεύουν με νύχια και με δόντια για να κρατήσουν αυτό που αγαπούν είναι μη πω τι Very Happy

Αυτά τα ολίγα από μένα Cool
Δημήτρης
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GOLLUM
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Mar 06, 2006
Μηνύματα: 20
Πόλη/Χώρα: Νεο Φαληρο/Πειραιας

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 6 Απρ 2006, 19:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ο dmitspan εχει απολυτο δικιο και με καλυψε απολυτα.Εγω απλα θα πω μια φραση υπαρχει ενας νομος στη ζωη και ειναι απαραβατος Οτι κανει καποιος στη ζωη του το βρισκει μπροστα του ειτε καλο ειτε κακο..

Ελπιζω να μη το παθεις..Δε παιζουμε ετσι απλα για το χαβαλε με τη ζωη κανενος ασχετα αν εχουμε σκοπο η οχι να το κανουμε..

Δε ειναι η προθεση αλλα το αποτελεσμα...
_________________
Μουσικο ταξιδι στο χρονο με τον Net Radio.
Δευτερα 22.00-00.00 και Τριτη-Παρασκευη 21.00-23.00 "Παμε σαν αλλοτε"
http://radio.arbula.gr:8000/pamesanalote.ogg
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
MASHCAR
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Mar 05, 2004
Μηνύματα: 14
Πόλη/Χώρα: Ρόδος/Ελλάδα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Πέμπτη 6 Απρ 2006, 20:43 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stefania αυτο που κανεις μπορει να ειναι το καλο για εσενα αλλα σκεψου και τον αλλο... Τον αφηνεις σε μια φαση που περνατε και οι δυο αρκετα καλα!!! Και τον αφηνεις χωρις σοβαρη αιτιολογια τοτε αυτος που πληγωνετε ειναι ο αλλος και οχι εσυ... Ασε που δεν θα μπορει να καταλαβει εαν εκανε και καποιο λαθος και θα νομιζει οτι εκεινος φτεει γι'αυτο που εγινε!!!

Εγω λεω προσπαθησε αλλη μια φορα η τουλαχιστον εξηγησε του τον λογω η εστω πες ενα ψεμα να καταλαβει οτι δεν φτεει αυτος και οτι εσυ δεν θες να το συνεχισετε...
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Απρ 2006, 02:09 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Dmitspan & Gollum

Στη ζωή μου έχω αγαπήσει και έχω αγαπηθεί.
Ειχα γράψει σε παλιότερο μήνυμα ότι εφτασα πολύ κοντά στο γάμο με κάποιον.... πάλι φοβήθηκα και πάλι έφυγα....

Όταν θελησα να γυρίσω μετά απο καιρό δεν βρήκα κανέναν να με περιμένει.
Και μετά ένιωσα για πρώτη φορά πόνο.

"Έκανα ντουζ και έκλαιγα... είχα διπλωθεί στα δυο και πονούσα... εκείνη τη στιγμή σκέφτηκα ότι είναι τόσο οδυνηρό σαν να χάνω κάποιον αγαπημένο από θάνατο..."

Έχω κάνει πολλά λάθη.
Όλα γύρισαν σε μένα διπλά.
Ένα προς ένα...
Τα πλήρωσα όλα...
Και τωρα δεν χρωστάω σε κανέναν
"


MASHCAR

Ήδη το έκανα... Ήδη του μίλησα και με κατάλαβε...
Χωρίς να παύει να με θεωρεί το πιο κυκλοθυμικό άτομο που γνώρισε.

Όπως και αυτός δεν παύει να είναι για μένα ΑΥΤΟΣ που κατάφερε να με τρελάνει, να με ψαρώνει, και να φέρνει μέσα μου κάθε μερα καταιγίδες, σεισμούς και τσουνάμια!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Απρ 2006, 09:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Παρακολουθώ εδώ και μέρες το σχετικό thread και έχω 2 απορίες..:

1. (και εντός θέματος).. Από την περιγραφή, η εντύπωση που μου δόθηκε ήταν ότι κι αυτός σε ήθελε πολύ, αλλά δεν είχε παρόμοια συμπτώματα με σένα (σε επίπεδο βασανιστικό) ώστε να υποφέρει.. Αυτό παίζει κάποιο ρόλο; Το να είσαι σε μία σχέση που εσύ είσαι η εξαρτημένη από την παρουσία και την ύπαρξη του άλλου ενώ ο άλλος είναι ολίγον τι χαλαρώτερος;

2. (και εκτός θέματος).. Μια αφιέρωση προ ημερών για την Θεά του Μαχαιρίτσα από ανώνυμο ακροατή σε σένα, έχει κάποια σχέση με όλη αυτή την ιστορία; Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Απρ 2006, 11:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

1. Μηνά έχεις πέσει 100% εντός!

Δεν μπορώ να ξέρω πως ένιωθε ο άλλος και τι συμπτώματα είχε…
Πώς να ξέρεις άλλωστε τι σκέφτεται ο καθένας και με τι τρόπο το εκφράζει…
Σίγουρα γούσταρε πολύ, έδειχνε όμως πιο χαλαρός από μένα. Και δεν θα με ένοιαζε τόσο αν ήμουνα και εγώ πιο χαλαρή.
Όμως δεν ήμουν…

Πάντα στις σχέσεις ο ένας από τους δύο έχει πιο έντονα συναισθήματα.
Δεν βάζουμε ζυγαριά, ούτε εγκλωβίζουμε τα συναισθήματα καλουπώνοντάς τα σε μέτρα και σταθμά… αλλά πώς να το κάνουμε, αυτά φαίνονται!!

Προφανώς είμαι πολύ εγωίστρια για να αντέξω να έχω τον ρόλο του πιο αδύναμου κρίκου στην σχέση!!!


2. Στο εκτός θέμα… πιθανότατα να είσαι πάλι εντός!!

Κολακευτικότατη η αφιέρωση δεν βρίσκεις???
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Απρ 2006, 15:42 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

1. Τετοιος είμαι εγώ! 100% εύστοχος! Γενικά το να έχεις το πάνω χέρι βολεύει (αν και δεν είναι τοσο απολαυστικό) και το αντίθετο αγχώνει και προκαλεί ανασφάλεια..

2. Το ακόμα πιο κολακευτικό είναι οι στίχοι του τραγουδιού.. Δεν σου κρύβω ότι το σκέφτηκα πολύ για το αν έπρεπε να την "βγάλω στον αέρα".. Ειδικά, όταν προερχόταν από ανώνυμη πηγή!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Απρ 2006, 15:46 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Stef,

Δεν είσαι προβληματική. Είσαι αυτή που είσαι. Χαλάρωσε όμως και απόλαυσε αυτό που σου χάρισε η ζωή.

Εύχομαι το καλλίτερο!
Νεοκλής
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Απρ 2006, 18:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Στεφανία μου, τα παρακάτω είναι κάποια πράγματα που προσπαθώ να έχω συνέχεια στο μυαλό. Ίσως σε βοηθήσουν.

Αν δε χτυπήσεις, δε ξέρεις πως είναι να πονάς. Και μόνο έτσι μαθαίνεις, αλλά μαθαίνεις μόνο αν πραγματικά θέλεις.

Σε μια σχέση υπάρχουν δύο, αν ενεργείς σαν να είσαι μόνος, τότε θα μείνεις μόνος. Γι' αυτό χρειάζονται θυσίες κι απ' τις 2 μεριές.

Το να αναλύεις και να κρίνεις τον εαυτό σου είναι καλό, φτάνει να μην κολλάς, αλλά να μαθαίνεις και να προχωράς. Μάθε να αγαπάς τον εαυτό σου όπως είσαι (με τα κακά και τα καλά, και με προσπάθειες βελτίωσης, αν χρειάζονται), για να σε αγαπούν και οι άλλοι γι' αυτό που είσαι.

Την κατάλληλη στιγμή, θα βρεθεί σωστός άνθρωπος που θα ταιριάξει μαζί σου, να σε συμπληρωνει και να τον συμπληρώνεις.

Συχνά τα φαινόμενα απατούν. Οι πράξεις είναι αυτές που μιλάνε στην καρδιά.

Α, και για να πάρεις αυτό που θές, πρέπει πρώτα να το δώσεις, έστω κι αν ρισκάρεις.

Σου εύχομαι κι εγώ το καλύτερο, έτσι κι αλλιώς νοιώθω πως αυτό θα σου συμβεί γιατί το αξίζεις!

Wink

Ελλιάγνη
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Απρ 2006, 19:06 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:

2. Το ακόμα πιο κολακευτικό είναι οι στίχοι του τραγουδιού.. Δεν σου κρύβω ότι το σκέφτηκα πολύ για το αν έπρεπε να την "βγάλω στον αέρα"..


Για τους στίχους ειρωνεύτηκα και εγώ...
Ότι καλύτερο μπορεί να ακούσει μια γυναίκα είναι να την λες τσούλα... εδω μέσα κιόλας, σε ένα φόρουμ που κινούμαι εγώ!

Θα μπορούσα να αφιερώσω ένα πόσο μαλάκας είσαι... μαζί μου ασχολείσαι ή το ακόμα πιο πετυχημένο του Γαρδέλη "ποιος εισαι εσύ που ρθες εδώ με μας να κάνεις πλάκα... αντε σπάσε ρε μαλάκα", αλλα δεν αξίζει τον κόπο!!!

Βασικά δεν το αξίζει ο ίδιος γιατί το έκανε εν βρασμώ ψυχής και δεν πιάνεται!!


Μελίσα & Νεοκλη να΄στε καλά!! Smile
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Σχέσεις & Άνθρωποι All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©