Αφιερώσεις-Requests
Πρόσφατες αφιερώσεις:
listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Νίκος από Πάτρα ζήτησε Χαμογέλα στα παλιά.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Αϊσουν από ΝΑρτακη ζήτησε Οσα νιωθω αργυρος.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program ΔΕΣΠΟΙΝΑ από Καστοριά ζήτησε Η αγάπη μας.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Ελένη ζήτησε Kygo-Here for you.

listen to the song request in the relative section of the site or in our daily radio program Theodora από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ζήτησε Νικόλας Λειβαδίτης - Μαρία Καλούδη - Για πόσο ακόμα;.

Διαβάστε κι ακούστε τις αφιερώσεις εδώ



  Survey
Ποιον αγαπάς πιο πολύ;

Τη Μαμά;
..ή τον Μπαμπά;



Αποτελέσματα
Αλλες Ψηφοφορίες

Αριθμός Ψήφων: 641073
Παρατηρήσεις 0


  Agenda


  Visit also



  OnLine Shop
HotStation - Hot Shop - Δώρα για τους άλλους ή για σας - Cool HotStation gifts for yourself or your friends


  Μηνύματα - Shouts

Υπηρεσία ΜΟΝΟ για μέλη Σύνδεση ή Εγγραφή.


HotStation.gr Greek Radio online: Forum - Συζητήσεις

- HotStation.gr
 ΒοήθειαΒοήθεια   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών   ΠροφίλΠροφίλ   ΣύνδεσηΣύνδεση   ChartTOP-20

Ραδιόφωνο 2005....
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο


Προηγούμενο Θέμα :: Επόμενο Θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Cincinnati_Kid
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Sep 03, 2005
Μηνύματα: 51
Πόλη/Χώρα: Κορυδαλλός

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 5 Οκτ 2005, 19:29 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Ραδιόφωνο 2005.... Απαντηση με παραβολή κειμένου

Αλήθεια ποιούς ραδιοφωνικούς σταθμούς επιλέγετε να ακούτε οι Αθηναίοι του forum...???
Επίσης ποιές εκπομπές είναι αυτές που σας καθηλώνουν στο τρανζιστοράκι σας??
Για να δούμε.... Rolling Eyes
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
E_N_A
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Sep 19, 2005
Μηνύματα: 13

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 5 Οκτ 2005, 19:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τι ειπες τωρα......ΜΟΝΟ FREE 98 FM
Eιμαστε FREEκια πως να το κανουμε???
Εχω αδικο παιδια? Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 5 Οκτ 2005, 20:20 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ θα μιλήσω για την ζώνη που κατεξοχήν ακούω ραδιόφωνο και είναι η πρωινή (7-10) γιατί θέλω να πω και τον πόνο μου... Smile

Την περσινή σαιζόν άκουγα Best - το δίδυμο Πανούτσο - Βαμβακάρη.. (ο λόγος ήταν ο Πανούτσος, το οποίο θυμάμαι από την εποχή του Rock FM - 12-3 μεταμεσονύχτια - "Βαρέα και Ανθυγειινά" ως Σπύρο Δήμα και Κούλα Πατουλίδου.. Από τότε δεν θεωρώ ότι έχει ξαναφτάσει εκείνες τις εποχές σε προετοιμασία εκπομπής και ευστροφία)..

Αρχές καλοκαιριού αποφάσισα να τσεκάρω τον Τσαουσόπουλο (Μιχάλης 267) στο Radio DJ.. Οι λόγοι πολλοί και διαφορετικοί .. Παλλιμπαιδισμός, πισωγυρίσματα (ο Μιχάλης κατορθώνει να είναι κολλημένος σε ένα ραδιόφωνο τύπου earlies 80s).. Πώς είναι ένα χαλασμένο δόντι που σε πονάει όταν βάζεις την γλώσσα ή όταν το αγγίζει το κρύο και παρόλα αυτά το κάνεις; Ετσι! Μαζοχισμός! Αλλά με διασκεδάζει! Ενα επίσης διασκεδαστικό στοιχείο είναι το ότι όντας ο ιδιοκτήτης του σταθμού έχει ενδιαφέρον το άγχος και η προσπάθεια να "πάει καλά" ο σταθμός και ειδικότερα η ζώνη.. Εχει (απόλυτη) άποψη για όλα και την επιβάλλει! Επίσης, μου αρέσει το γεγονός ότι όσα κοροίδευα μιμούμενος πριν 15 χρόνια στο ύφος του, συνεχίζει να τα κάνει!


Πρόσφατα και δυστυχώς για λίγο τσεκάρωντας τον Best , διαπίστωσα ότι έπαιζε αναπληρωματικός στην εν λόγω ζώνη ο Γρηγόρης Ψαριανός.. Ασχετα αν συμφωνώ με τις απόψεις και το ύφος, θεωρώ εντυπωσιακό το ότι μπορεί να έχει ένα μικρόφωνο μπροστά του και να του μιλά ασταμάτητα, χωρίς να πέσει σε κοινοτοπίες. Στους νευρωνες του μυαλού του υπάρχει μια συνεχής ηλεκτρική καταιγίδα από άσχετα φαινομενικά πράγματα, που θέλουν όλα να ..βγουν έξωσε σημείο που ξεκινά να σου πει κατι, σου λεει αλλα 10 πράγματα και ποτέ δεν επιστρέφει στο αρχικό του θέμα (το οποιο αφήνει μισο)..
Highlight από τις τελευταίες του πρωινές εκπομπές, mixαρισμένο cd με 80s (ΩΩΩΩ ΝΑΙ ΚΑΙ ITALO) που έπαιζε από κάτω μέχρι που έπεσε χέρι και το έκοψε!

Πλέον ο Ψαριανός γύρισε στην ώρα του, και στην θέση του μπήκε αυτός ο Πάρης ο σωσίας του διαβόλου από την εκπομπή του Θέμου Αναστασιάδη, με φοβερή συμπαρουσιάστρια την οποία αγνοώ και αρνούμαι κατηγορηματικά να τους ακούσω αμφότερους (στο 80% της εκπομπής τους λένε τι ωραία εκπομπή κάνουν, τι κορυφαία μουσική παίζουν και πώς απευθύνονται σε όλα τα target groups κάνοντας τους ιδανικούς για χορηγίες.. δεν θα πάρω, ευχαριστώ)..

Οπότε, ΤΣΑΟΥΣΟ και πάλι ΤΣΑΟΥΣΟ..
Γιατί αυτόν ξέρουμε αυτόν εμπιστευόμαστε.. Για τα αιώνια :

Ααααααα (ήχος αμηχανίας ΕΜΠΕΙΡΟΥ dj - οι άπειροι κάνουν Εεεεε)
Και στο τηλέφωνο είναι Ποιοοοοςςςςςς (Τραβάμε το σσσσσς)
Μην τρελαθώ τώρα αγάπη μου!
..και άλλες τέτοιες δοκιμασμένες ατάκες από την εφηβεία!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Stefania
Ελιωσα στα posts
Ελιωσα στα posts


Mέλος από: Feb 19, 2004
Μηνύματα: 630

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 5 Οκτ 2005, 20:39 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Δεν έχω σφαιρική άποψη για τα Αθηναϊκά ραδιόφωνα, ούτε τι παίζει γενικότερα.
Κάθε πρωί όμως στη δουλειά ακούω Fresh fm που συνεργάζεται με τον best τον δικό σας...

10.00 - 15.00 είναι οι ώρες αναμετάδσης του Best.

Αφροδίτη Σιμήτη, Ψαριανός, Ιωσηφίνα Γιώκα.

Light πρόγραμμα, πολύ ανεβαστικοί με νέα αλλά και παλιότερα τραγούδια και γενικώς ότι καλύτερο για τα τα πρωινά!!

Αυτά είχα να δηλώσω... ευχαριστώ!! Razz
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 5 Οκτ 2005, 20:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:
Οπότε, ΤΣΑΟΥΣΟ και πάλι ΤΣΑΟΥΣΟ..


...να πώ ότι κι εγώ είμαι fan, τον ακούω live απο Αθήνα στην Κύπρο στον radioDJ... (τυχερή που είμαι, ε; Wink )
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Cincinnati_Kid
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Sep 03, 2005
Μηνύματα: 51
Πόλη/Χώρα: Κορυδαλλός

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τετάρτη 5 Οκτ 2005, 21:05 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγω προσωπικά ακούω καθημερινά στη ΝΕΤ 105,8 τον ΔΑΣΚΑΛΟ Γιάννη Πετρίδη...

Επίσης κάθε Σ/Κ ακούω BEST 92,6 (4-7) τον εξαιρετικό Δημήτρη Παπασπυρόπουλο...

Αυτά απο standard εκπομπές...

Απο εκεί και πέρα στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας RADIO GOLD (103,3).

Δυστυχώς όμως απουσιάζουν Πάααρα μα πάαααρα πολλοί αγαπημένοι μου παραγωγοί απο τα ερτζιανά... Crying or Very sad
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Οκτ 2005, 20:41 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Τώρα αν σας πώ ότι ακούω ΣΚΑΙ θα γελάσετε .... ;

Οι μνήμες στο αυτοκίνητό μου είναι :

1. ΣΚΑΙ
2. ΑΝΤΕΝΝΑ
3. BEST
4. GALAXY
5. ΔΙΕΣΗ
6. χεχεχε στο 6 έχω τον Classic για όταν πάω Θεσσαλονίκη.

και μη γελάσετε, 6 μνήμες έχει το άτιμο ....

Δημήτρης
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
Dimitris_P
Συντονιστής
Συντονιστής


Mέλος από: Nov 22, 2003
Μηνύματα: 1446
Πόλη/Χώρα: Αθήνα/Νότια Προάστια

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Οκτ 2005, 21:03 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

DSP έγραψε:

και μη γελάσετε, 6 μνήμες έχει το άτιμο ....

Δημήτρης


τα περισσότερα ρ/κ εδώ και χρόοοοοονια έχουν 3x6=18 θέσεις μνήμης για τα FM..
_________________
τέως dmitspan
- διαβάζουμε τους κανόνες για την καλύτερη χρήση των forums
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DSP
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: Aug 27, 2005
Μηνύματα: 81
Πόλη/Χώρα: Βούλα, Αθήνα

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Παρασκευή 7 Οκτ 2005, 21:30 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Ναι, αλλά ξέρεις πόοοοοοοσος κόπος είναι να πατήσεις 2 φορές το κουμπί ;

χαχαχαχαχαχαχχαχαα
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail MSN Messenger
neokles
Πάλιουρας
Πάλιουρας


Mέλος από: Jun 16, 2004
Μηνύματα: 373
Πόλη/Χώρα: Athens/Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 8 Οκτ 2005, 01:35 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εν Λευκώ 87,7
Best
Μελωδία
ΝΕΤ (οταν θελω να κινηθω μερα με το αυτοκινητο στην Αθηνα) Cool
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
radiodj105
Καραβάνα
Καραβάνα


Mέλος από: May 01, 2004
Μηνύματα: 65
Πόλη/Χώρα: Μεγαλόπολη

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Σάββατο 8 Οκτ 2005, 13:26 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Leoforeio - Doyleia Απαντηση με παραβολή κειμένου

Στο λεωφορείο (διαδρομή Πετρούπολη-Αθήνα), ακούω ένα ζάπινγκ από Radiodj/Galaxy/Nitro/Kiss/Best (5 μνήμες έχει το ρημάδι). Τη λέξη ζάπινγκ την εννοώ πραγματικά. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Μηνά για τον Τσαουσόπουλο. Μπορεί να μην είναι ότι καλύτερο αλλά το παλεύει. Φυσικά οι επιλογές του Athens Radio DJ από όταν μετονομάστηκε σε Village/Νέος DeeJay (χαχαχα) είναι χάλια!
Υπάρχει κάποιος νοήμων να μην έχει καταλάβει την αντιγραφή?
Στη δουλειά και στο σπίτι ακούω συνέχεια Free FM, λίγο Sport FM (λόγω κομπλεξικού συναδέλφου που αρέσκετε να ακούει παραγωγούς να ουρλιάζουν) και ελάχιστο Κοπριανό (=Blue Space FM).
Στον Sport FM είναι ανάγκη να τρώνε τα μικρόφωνα; Είναι κολλητός μου ο ηχολήπτης ο Στέφανο (με το ιταλικό επίθετο) αλλά δεν θέλω να του πω να πείσει τα γομάρια που κάνουν εκπομπή να πηγαίνουν "πιο 'κει" όταν θέλουν να γκαρίξουν!
Στο αμάξι μου πάντως, ακούω συνήθως Free FM!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα MSN Messenger
DJ_835
Παλιά καραβάνα
Παλιά καραβάνα


Mέλος από: May 03, 2004
Μηνύματα: 138

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 9 Οκτ 2005, 12:12 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Reply Απαντηση με παραβολή κειμένου

Εγώ ακούω ραδιόφωνο μόνο όταν είμαι στο αμάξι. Το προτιμώ από το να βάλω κανένα cd. Οι επιλογές μου είναι οι εξής στις πρώτες 6 μνήμες:
1. Galaxy
2. FreeFM
3. Red 96.3
4. ΕΡΑ Sport 101.8
5. Sportime FM 89.2
6. Supersport FM
Τους αθλητικούς σταθμούς τους ακούω το πρωί, ενώ τους υπόλοιπους από το μεσημέρι και μετά.
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος
E_N_A
Νεούδι
Νεούδι


Mέλος από: Sep 19, 2005
Μηνύματα: 13

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Κυριακή 9 Οκτ 2005, 13:11 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

1. FREE FM 98
2. RADIO GOLD 103.3
3. VILLAGE FM 88.3
4. NITRO RADIO 102.5
5. RADIO DJ 95.2
6. RY8MOS 94.9
7. ANTENNA 97.2
8. LOVE RADIO 97.5

8 μνημες...8 σταθμοι.....!!!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 10 Οκτ 2005, 21:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Βαμβακάρης - Πανούτσος εκτός Best? Απαντηση με παραβολή κειμένου

Βρε παλιόπαιδα!!
Το ξέρατε και δεν μου είπατε τίποτα;;

Quote:
Ο Θοδωρής Βαμβακάρης και ο Τάκης Γιαννούτσος εγκαταλείπουν τα πρωινά του Best για τα απογεύματα του ΑΝΤ1 Radio. Ετσι, θα μπορούν να διατηρήσουν τις ελπίδες τους και τις προσδοκίες τους για εκπομπή στον τηλεοπτικό σταθμό του ομίλου...


Πάντως, όπως έχω εγώ τις μνήμες μου δεν τις θεωρώ αντιπροσωπευτικές:
1. Best Radio
2. Free FM
3. Εν Λευκώ
4. Δίεση
5. Radio DJ
6. Red FM
(το σχόλιο είναι γιατί τους 1,3,4,6 δεν τους ακούω σχεδόν καθόλου πια)..

Φυσικά να πω ότι υπάρχουν πάρα πολλοί "συνάδελφοι" που εκτιμώ και θα μου άρεσε να ακούω στο ραδιόφωνο.. Αλλά οι ώρες, οι σταθμοί, η άγνοια μου δεν μου το επιτρέπει.. Φυσικά ο Γιάννης Πετρίδης (που αναφέρθηκε παραπάνω) είναι ένας από αυτούς, και ακόμα μερικά ονόματα που θυμάμαι με ευχαρίστηση από παλιότερες εκπομπές τους:
Μάκης Μιλάτος, Γιώργος Πήττας, Τζίμης Πανούσης, Δημήτρης Παπανώτας, Κώστας Μανωλόπουλος..
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Δευτέρα 10 Οκτ 2005, 22:55 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Re: Βαμβακάρης - Πανούτσος εκτός Best? Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:
Γιώργος Πήττας


Μηνά... για ποιον Γιώργο Πήττα μιλάς;;; Κάτι μου λέει αυτό το όνομα... πόσο παλιά τον άκουγες; Έχει εγκαταλείψει μήπως;
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 11 Οκτ 2005, 00:48 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Γιώργος Πήττας:

Αρχές δεκαετίας 80 - Α' Πρόγραμμα της ΕΡΤ - 'Στα Μονοπάτια του Γαλαξία'
Γύρω στα τέλη της δεκαετίας του 80 ξαναφάνηκε με το Κανάλι 15, είχε κάνει και τα σήματα του σταθμού.
Η φωνή του έχει ντύσει και πολλές τηλεοπτικές εκπομπές, κατά την πλειοψηφία τους ντοκυμαντέρ..

Τελευταία ραδιοφωνική του εμφάνιση, στον Εν Λευκώ. Του είχε ανατεθεί η πρωινή ζώνη, αλλά ο Γιώργος είναι μάλλον στοιχειό της νύχτας.. Και δεν του πήγαινε πολύ...

Εκτοτε, η ραδιοφωνική του τύχη αγνοείται..

Μόλις έμαθα ότι τα Μονοπάτια συνεχίζονται στην Κύπρο:

www.astra.com.cy κάθε δευτέρα 10 με 12 το βράδυ


Πάντως μια σύντομη έρευνα στο διαδίκτυο, μου αποκάλυψε και την ποιητική του φύση.. αλλά και τις κάπως ακραίες του απόψεις ( http://www.ysee.gr )

Quote:
Με γονείς Έλληνες της Αλεξάνδρειας, είδε το πρώτο φως στην Κύπρο το 1956. Μετά από ένα σύντομο πέρασμα στην Αγγλία, εγκαθίσταται το 1965 οικογενειακά στην Ελλάδα.
Διάλεξε να κάνει κινηματογραφικές σπουδές και εδώ και αρκετά χρόνια δουλεύει στη διαφήμιση και στο ραδιόφωνο. Γράφει. Και δεν σταμάτησε ποτέ να γράφει.


http://refene.com/poem/giopit-p/giopit-p-ix.htm
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 11 Οκτ 2005, 07:27 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

LavantiS έγραψε:
Γιώργος Πήττας:

Αρχές δεκαετίας 80 - Α' Πρόγραμμα της ΕΡΤ - 'Στα Μονοπάτια του Γαλαξία'
Γύρω στα τέλη της δεκαετίας του 80 ξαναφάνηκε με το Κανάλι 15, είχε κάνει και τα σήματα του σταθμού.
Η φωνή του έχει ντύσει και πολλές τηλεοπτικές εκπομπές, κατά την πλειοψηφία τους ντοκυμαντέρ..

Τελευταία ραδιοφωνική του εμφάνιση, στον Εν Λευκώ. Του είχε ανατεθεί η πρωινή ζώνη, αλλά ο Γιώργος είναι μάλλον στοιχειό της νύχτας.. Και δεν του πήγαινε πολύ...

Εκτοτε, η ραδιοφωνική του τύχη αγνοείται..

Μόλις έμαθα ότι τα Μονοπάτια συνεχίζονται στην Κύπρο:

www.astra.com.cy κάθε δευτέρα 10 με 12 το βράδυ


Πάντως μια σύντομη έρευνα στο διαδίκτυο, μου αποκάλυψε και την ποιητική του φύση.. αλλά και τις κάπως ακραίες του απόψεις ( http://www.ysee.gr )

Quote:
Με γονείς Έλληνες της Αλεξάνδρειας, είδε το πρώτο φως στην Κύπρο το 1956. Μετά από ένα σύντομο πέρασμα στην Αγγλία, εγκαθίσταται το 1965 οικογενειακά στην Ελλάδα.
Διάλεξε να κάνει κινηματογραφικές σπουδές και εδώ και αρκετά χρόνια δουλεύει στη διαφήμιση και στο ραδιόφωνο. Γράφει. Και δεν σταμάτησε ποτέ να γράφει.


http://refene.com/poem/giopit-p/giopit-p-ix.htm


ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Μικρός που είναι ο κόσμος...!!!

Μηνά, κι αν σου πω πως είναι ο Concept Director στο διαφημιστικό γραφείο οπου δουλεύω; Και πως καθημερινά ανταλλάσσουμε όχι μόνο καλημέρες αλλά και ένα σωρό τρελλές ιδέες και απόψεις, αλλά και στιγμές...

Ναι η εκπομπή του είναι στον Αστρα με ταξίδια μουσικά, παράξενα φορες-φορες... και με θεματα ενδιαφέροντα, ίσως όχι και τόσο κοινά... Η φωνή του επενδύει πολλές διαφημίσεις και κείμενα και εδω...

Αν τον γνωρίζεις προσωπικα μπορω να του μεταφέρω τα χαιρετισματα σου...
Wink Very Happy
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
LavantiS
Αντμίν και βάλε!
Αντμίν και βάλε!


Mέλος από: Oct 10, 2003
Μηνύματα: 1679
Πόλη/Χώρα: Athens - Greece

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 11 Οκτ 2005, 08:28 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Οχι, δεν τον γνωρίζω προσωπικά! Οντως τον εκτιμώ ως ραδιο-άνθρωπο! Razz
Είχα "κολλήσει" με τα Μονοπάτια του '80.. Ετρωγα τρελά ξενύχτια κάθε εβδομάδα για να τον ακούω στο 1ο (παρότι 10-12 χρονών και με σχολείο την άλλη μέρα)..
Οντως ο κόσμος είναι μικρούλης! Ειδικά για μεγαλοφυίες σαν εμάς τους δύο Ελλιάγνη μου (άσχετο και ψωνισμένο, αλλά ήθελα να το γράψω) Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή e-mail Δείτε το site του αποστολέα Yahoo Messenger MSN Messenger
cy_melissa
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Apr 21, 2005
Μηνύματα: 45
Πόλη/Χώρα: Κύπρος

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 11 Οκτ 2005, 08:33 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Χιχιχι...! Να' σαι καλά Μηνά μου... και Ο,ΤΙ ποθείς να το πάθεις Wink Cool
_________________
Χαμογέλα! Wink
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Nibelungen
Στα μπετά
Στα μπετά


Mέλος από: Oct 11, 2005
Μηνύματα: 29
Πόλη/Χώρα: Τρίτος Πλανήτης

ΜήνυμαΣτάλθηκε: Τρίτη 11 Οκτ 2005, 13:36 GMT    Τίτλος Μηνύματος: Απαντηση με παραβολή κειμένου

Laughing Laughing Laughing Ε, ναι! Ο κόσμος είναι απίστευτα μικρός πια...ή με άλλα λόγια -που τα ξέρει ο Μηνάς- γεια σας αγαπητοί συνταξιδιώτες....

Τώρα σε ότι αφορά αυτό:
Quote:
αλλά και τις κάπως ακραίες του απόψεις ( http://www.ysee.gr )
δεν ξέρω...είμαι ακραίος γιατρέ μου;;;;; Rolling Eyes

Α! και στα υπόψην: Η Ελλιάγνη, είναι θησαυρός! Απο τα πιο ταλαντούχα πλάσματα που έχω συναντήσει στη διαδρομή μου μέχρι τώρα και ταυτόχρονα ''πρώτο παιδί'΄. Wink

Μα τι μικρός που είναι ο κόσμος!
Επιστροφή
Προφίλ του χρήστη Αποστολή προσωπικού μηνύματος Δείτε το site του αποστολέα
Εμφάνιση των μηνυμάτων για διάστημα:   
Έναρξη Νέου Θέματος   Απάντηση σε Μήνυμα    Forums -> Ραδιόφωνο All times are GMT + 3 Hours
Σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Πλοήγηση σε:  
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να απαντήσετε σε μηνύματα αυτού του forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να αλλάξετε τα μηνύματα σας σε αυτό το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να διαγράψετε τα μηνύματα σας από το forum
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να ψηφίσετε σε δημοψηφίσματα σε αυτό το forum
Forums ©